» »

Predlogi za domači kino

Predlogi za domači kino

Gandsivi ::

hi!

doma kopujemo domači kino...

no najprej rabim sistem zvočnikov, in zanima me če je kdo na tekočem s tem in kaj kupiti.....

rad bi vsaj 5.1 sistem ali več...

to bi postavil v dnevno ua dvd pa stolp.

upam na kak dober nasvet:\
Help me...
  • spremenil: Tomi ()

gumby ::

-koliko $$$ si pripravljen dati?
-boš filme rolal preko računalnika ali DVD playerja (komponente)?
-katere komponente že imaš?

Gandsivi ::

hmm pripravljen sem dati za sve skup do 100k ali 150k dvd playet+zvočniki

kaj mi priporočas..naj kar zvežem comp pa tv...ker mam dvd player na compu. sam zvezat moram ne ?

mal svetuj plis... :)

torej mam dvd na compu, mam tv...to je to

gumby ::

torej:
-komplet normalnih zvočnikov, ojačevalnik z DD dekoderjem in dvd player te bo prišel več, kot 150k. ta varianta je najboljša glede kvalitete slike in zvoka, a najdražja...
-comp lahko zvežeš na tv, če ima grafična tv izhod (poglej po forumu, kako se to naredi). posebej dvd playerja ne rabiš več, pa tudi divxe boš lahko gledal (s tem si prišparal nekaj 10k sit in zelo povečal hrup v sobi:D). slika je slabša, kot na komponenti, vendar je še vedno dobra. še posebej na matroxu G400, kjer je odlična.
-če imaš live5.1 ali kako podobno kartico, lahko kupiš ojačevalnik z 5.1 vhodom brez dekoderja. ti so ponavdi cenejši.
-najcenejša varianta je komplet 5.1 "računalniških" zvočnikov - te imajo vgrajen ojačevalnik. za manjšo sobo je to povsem dovolj. trpi edino kvaliteta zvoka, ki se ne more primerjati z "pravimi" zvočniki, a za prvo silo bo

Gandsivi ::

-hmmmm moral bom nabavit grafično in zvočno...

-pc in dnevna soba sta ful naraezn ? je to kaj narobe ?

-se pravi ojačevalnik potrebujem nujno ?

-dnevna soba je kar velika

kaj mi zdaj svetuješ....
do 200k bi še vedno šlo.


IceIceBaby ::

Pred kratkim sem na bolhi vidu ene par teh sistemov za domači kino. Enga sem že hotu kupt za 130k od Sonyja, 5.1 zvočniki pa DVD komponenta. Vse komplet, priklopš kable na TV pa gledaš. Tadrug sistem je bil celo pod 100k ampak so bli verjetno slabši zvočniki in komponenta.

Če nisi preveč zahteven poglej na bolho če še majo tist. Pomoje je čist kul to za gledat.

Gandsivi ::

bolha..upam da najdem...če ne pa plis daj link

se pravi se kar splača nabavt nek sistem dvd + 5.1 zvočniki

zahteven nisem to je res.

sam zanima me če res prišpašram če povežem tv pa comp. sam kaj ko moram nadgradit komp...
sam v tem primeru bom moral vse upravljat na compu...in na tv samo gledaš ne ?

btw, kako maš ti pri sebi narejeno...?

p.s.:kako veš kam postavit zvočnike ? je kaka stran na netu al po občutku...

gumby ::

Gandsivi:
-razdalja med računalnikom in tv je lahko dokaj velika (pri meni je nekje 15m in ni problemov)
-ojačevalnik je obvezen. "računalniški" zvočniki 5.1 ga imajo ponavadi integriranega v subwoofer, drugače pa je to posebna komponenta.
-za večjo sobo potrebuješ ustrezno večje zvočnike. tule bo najboljše, da preizkusiš različne zvočnike - boš že našel prave:D
-povezava računalnika na tv se splača v vsakem primeru, saj ne stane dosti... rabiš samo ustrezen kabel, ki ga lahko narediš tudi sam... za gledanje divx filmov je to trenutno edina varianta.
-če imaš tako star računalnik, da bi ga moral nadgraditi za povezavo na tv, potem rajši nabavi novega
-sam imam povezan comp na 16:9 tv z s-video kablom, zvočno pa preko digitalnega kabla na DD/DTS ojačevalnik in 5.1 zvočnike. dvd komponente nimam, ker gledam dvdje preko računalnika (v katerem je 5 preglasnih ventilatorjev;()
-idealna razdelitev zvočnikov je odvisna od marsičesa... normalno je center nad/pod tv-jem, prednji zvočniki kakšen meter levo in desno od tv-ja, sateliti pa v liniji z glavo na zidu levo in desno. subwoofer pa nekje v kotu...

-kakšen računalnik imaš? napiši točno komponente...

Gandsivi ::

amd athlon 700
512 ram
zvočna je en kurc..res stara..ker mi je crknila integrirana na matični
GeForce2mx 32Mb ni Tv out
20Gb disk

ni ravno tako slabo...sam če bi hotel povezat pa je...sam verjetno bom. pač rabim kabel od tam do pc sobe ... pol bom pa že enkrat kupil grafično in zvočno. btw;ravno prenavljamo in bolje da kabel sedaj.. in zato se mi tudi mal mudi glede sistema..zvočnikov da se kabli skrijejo za letve ..
aja a zvočniki tisti sateliti, visijo al kako je s tem no ?

kako pa je s firmami...se splača npr. JVC, al maš kaj izkušenj, znanja o tem ?

btw;
misliš,da bi bilo dobro počakati na dvd komponento ki podpira divx? po moje je to zdaj brezveze, pa še drage bodo.
še nekaj mam digitalca in dost gledam slike prek tv. zdaj tako da priključim digitalca.
rad bi pa potem, da bi vstavil slike s jpg in gledal ? kako je s tem..
rabi dvd spet posebno funkcijo ?

gumby ::

-procesor in ostalo je v redu, za dvd in divx je čisto dovolj. grafično pa res moraš zamenjati... če se ne misliš igrati na računalniku, potem probaj kje najti matroxa g400/g450 dualhead. stvar je res stata, ampak ima najlepšo sliko, kar sem jih do sedaj videl. moj gf2mx se lahko skrije v kot in začne jokat...
-kable lahko položiš takoj, konektorje pa boš že naknadno prispajkal. za video in digitalni audio je najboljše nabaviti tanki 75 ohmski koaksialni kabel, če ga kje najdeš. drugače bo v redu tudi audio kabel (dvojni koaklsialni, 50 ohm), ki ga imajo v večini trgovin (big bang) in je poceni. rabil boš enega za digitalni ali dva kabla za analogni zvok ter en kabel za kompozitni video ali dva za s-video. povleči štiri kable (2 x po 2), to bo dovolj v vsakem primeru. podobno lahko pripraviš kable za zvočnike...
-sateliti se ponavadi obesijo na steno na višini 1.5 do 2m, v "liniji" z glavo
-pri firmah je tako: koliko denarja, toliko muzike:D. jaz mam en srednje dober 5.1 komplet jamo zvočnikov in sem z njimi zadovoljen. prav tako z kenwoodovim receiverjem. to dvoje je skupaj stalo okoli 200k sit...
-divx komponente bodo problematične, ker bodo podpirale samo divx4 in divx5 (ter novejše, če bodo). večina filmov pa je stisnjena z divx3.11, ki pa ni ravno legalen in ga ne bodo nikoli zapekli v čip... zato je boljše gledati preko računalnika, kjer teh problemov ni. rekompresija iz 3.11 v divx5 pa spet ni smiselna, ker se zelo izgubi na kvaliteti...
-gledanje slik ni problem... tv out je dober samo za slike in video, ker malo "razmaže" signal in so črke neberljive na ekranu. za "big screen surfanje" pa bomo morali počakati na hdtv...
-optična radijska miška je najboljši daljinski upravljalec za računalnik. moja "nese" nekje 3-4 metre in je super za te stvari...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Gandsivi ::

-zdaj odločil sem se da, kupim sistem dvd+zvočniki
-povežem komp in tv
-vidim da se oboje splača, s denarjem je kar ql
hvala za vse podatke o kablih...

grafično bom nabavil kako GF3 al pa novegta readeona 9700 mogoče, ker dost igram špile :)

-zdaj prosim da mi kometniraš neke ponudbe
TH-A30R
dvd video, cd, svcd(kaj je to ??), vcd(kaj je to?),cd-r/w,mp3
spredaj zadaj 25 W x 5,6 ohmov pri 1kHz z 10%THD, globokotonec 110W, 3 ohmi pri 100Hz z 10% THD
dolby digital/dts dekoder
dolby pro logic (kaj to ?)
dsp(2-kanalni zvočni viri)
..pa še cel kup je tega....
npr. 21-pinski scart (izhod za monitor ??)
rds je tud
ta ponudba stane 146.990 sit...je to velik za to ?

-pol mam še eno ponudbo ki pa je 269.900 sit
ma pa še jpeg playback, sam praviš da tega ni treba ker bom pobezal comp pa tv ne
??, to je za JVC TH-V70r

-pa še neki sem našel, eno akcijo v comingu
Panasonic SC-HT 75
skupna moč 300 W
izmenjalnik za 5 cd-jev
dekoder dolby digital, dts in dolby digital pro logic
predvajanje mp3, cd, cd-r, cd-rw, dvd


btw; sej bi nabavil zvočnike 5.1 + nek dvd sam kje...?
se v big bang najbolj splača ?



gumby ::

če imaš možnost videti in slišati te komplete v živo, potem kar daj. takole iz specifikacij je težko rečti, kaj je dobro in kaj ni. če ti je stvar všeč, kupi:D
za ločen dvd + zvočnike + ojačevalnik boš sigurno dal več, kot za te komplete. je pa boljše, če misliš menjati katero komponento...
tehnikalije:
-VCD je video-CD (mpeg1), SVCD pa super video-CD (mpeg2). to sta formata za zapis videa. divx-e lahko pretvoriš v svcd in potem gledaš film na komponenti... ampak ima divx po moje dosti lepšo sliko. pa še 5.1 zvok odpade pri svcd, če dobro vem...
-dolby pro logic in dolby digital sta formata za prostorski zvok. prologic je zakodiran v stereo zvok, poleg levega in desnega kanala ima še (frekvenčno omejena) center in surround kanal. dolby digital ima največ 6 kanalov (pet normalnih + subwoofer). DTS je podobna zadeva, je pa dokaj redka.
-dsp do razni digitalni efekti, npr. simulacije prostorov
-21 pinski scart konektor je univerzalni konektor za povezovanje A/V komponent. najdeš ga na vsakem TV-ju, satelitskem sprejemniku, videorekorderju, itd. povežeš dve komponenti in stvar deluje brez komplikacij...

Gandsivi ::

aha !
torej zaenkrat res hvala...
si mi pomagal pri odločitvi, bom šel po trgovinah.
ti bom pa sem napisal ko nabavim kaj, za informacijo.

in če kaj ne bom vedel...bom kar tuki napisal.

gumby ::

ti kar napiši...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310569 (9844) T-Majo
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363068 (2616) ciper
»

Kino v sobi:>

Oddelek: Zvok in slika
211542 (1252) matevzm

Več podobnih tem