» »

Vodni blok doma narejen

Vodni blok doma narejen

nikonezna ::

Želim izdelat sam vodni blok, pa me zanima, če bi bil ta koncept vredu...to je le zelooooo hitro narejena skica, in niso prave mere, da se pa razumet, kaj sem mislil 0:)
aja...iz bakra...pa pofrezan...

Vaše ideje in predlogi dobrodošli
...s časom bom naredil še kakšne skice...:\

Eddy ::

Živjo!

Zelo me zanima kako misliš ta blok narediti?

Imel bi pa pripombo... in ta je da je bistvo imeti direktno nad jedrom čim večjo stično površino vode in bloka. Ter seveda čim večjo hitrost vode...

LP!
www.ekwaterblocks.com

nikonezna ::

am...kako mislim nardit...na šoli bom vprašal tehnike ki delajo na cncju...pa bojo oni mi sfrezali...sam, da domisel mi je prišla ta teden, tako da zdej iščem še nasvete, kako ga skonstruirat.
Sej to glede površine in hitrosti sem že pomislu...hmm..verjetno se bom mogu malo boljše usest in pomislit...a da povečam tudi površino na samem vhodu v blok??
Sej sem razmišljal naredit enega na osnovi hladlnika s palčkami in pol mu samo usmeriš tok...sam...mislim da bi slabše hladil, ker bi se zaradi spojev poslabšala prevodnost...

morphling1 ::

Pa malo razmisli, kako ti vsak od teh 180°ovinkov povzroči velik padec pretoka in ta blok je glede tega katastrofa. Skoncentriraj se na center in čim manj oviraj pretok tam ko ni treba.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jaka83 ::

Sicer se na H2O bloke ne spoznam preveč dobro, ampak tole kar lepo zgleda, sam mal je treba optimizirat (kot sta povedal profija za vodne bloke: Morphling1 in Eddy).

Off topic: Morphling1, a si že kaj začel delat blok? Jaz ga krvavo potrebujem, ker imam že vse pripravljeno, samo še blok čakam.:'(

nikonezna ::

po rahlem premislueku sem peišel do tega koncepta....mislim da je boljši, upošteval sem povečavo površine kot pretok...a bo vredu sedaj?


opomba: V vstopu vode na sredini bloka, profil ne bi bil visok do vrha, ampak samo nekaj mm.

bezerk@work ::

no no, malo premisli, so tisti kanali, ki vodijo stran od jedra dobri se za kaj drugega kot za oviranje pretoka ?? 8-O pretok oviraj samo tam kjer maš kej za odvajat, pa še tam ne preveč. Tisti kraki so čist brezveze tam, 5 krat bolš je če jih samo zbrišeš + debelino rabiš tam kjer odvajaš toploto, ne pa okrog. Think harder ;)

Eddy ::

Takle blok boš delov okol 4 ure... Zdej pa pomisl a se ti da...

In največji volumen bi šel direktno iz sredibe proti izhodoma...
Zdej pa pomisl koliko vode bi šlo pravokotno glede na linijo vhoda in izhodov...

LP!
www.ekwaterblocks.com

nikonezna ::

Vsi predlogi upoštevani in verjetno se bližam k nekemu konkretnemu izdelku:D :D :D...če se motim me proooosim popravte

A bo ta štimal???

mile ::

Kaj kompliciraš

Skopiraš blok od morpha (mk4) pa je mir.. :D

nikonezna ::

@mile :O :O :O :O :O aejjjjjjejjj....kaj ti bi bil vesel da bi se mučil ko ps da bi neki dobrega iznašel in pol da ti vsakdo ukrade načrt....
...jaz bom dosti bolj zadovoljen s svojim blokom, čeprav ne bo delal kot od morpha...pa raje vidim v moji mašini nek svoj načrt kot ukradeno idejo drugega...tnx za predlog:|

Vesoljc ::

white water 1
white water 2

sam delam "kopijo" tega (na roke), sicer ma samo dva konektorja(in+out) ampak glede na to da sem ga naredu iz ostankov ($$$), bo za prvo silo, oziroma za kšn testek :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mile ::

Jst mam v svoji mašini tud unikat...

Pravim samo, da se splača nekaj v tej smeri narest, kar je že videno.

Eddy ::

Me prov zanima s kakšnim obdelovalnim orodjem misliš te mikrokanale naredit...

Pa še en priključek imaš več. Poveži odvodna kanala pa dobiš MK4 hybrid...

Pa tista kanala ob rpbu nislim da nimata smisla... Moje mnenje...

Misli naprej...
www.ekwaterblocks.com

Jebiveter ::

BTW: Ce koga zanima kake probleme sem imel jest, ko sem nacrtoval blok, naj si ogleda TULE!

Najprej sm mislu, da bom predelal ze obstojec blok, ampak so mi plane prekrizali narobe postavljeni kanali. Potem sm se spravu nacrtovat AMDblok-4. Mogu sm racunat na to kako ga bom naredu, zato je tudi tako narisano. Nakar sem med samo izdelavo naletel na nekaj tezav (beri: slaba koncentracija pri vrtanju in zajebek nekaterih stvari). Ampak, na koncu koncev sem ga naredu (oz. manjkajo samo se tesnila med layerji).
Zal ga nisem uspel preizkusiti, saj sem v vnemi (se mi je mudilo sestavit hlajenje) med postavljanjem bloka na procesor skuru le-tega. :( :'( :O :'(
Potem pa se nisem vec lotil vodnega, zamenjal sem ohisje, itd.
Imam pa konstantno kaksno idejo za Wblok. Bom se kaj zrisal pa vrgu na net.

Sedaj se ukvarjam z izdelavo kopije morphling1-ovega SLK-killerja. Bo trajalo dolgo, a upam na dobre rezultate.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

frenk ::

jebiveter:nice story:)...al si že kerga od teh blokov naredu?:\

Vesoljc ::

Me prov zanima s kakšnim obdelovalnim orodjem misliš te mikrokanale naredit...

z žago za kovino :D
mikro, makro, to so sam malenkosti :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

še eno fizikalno prašanje:

za osnovo vzemimo ala "whitewater" blok...
zdej pa nardimo dva taka bloka ki imata "notranje" lastnosti (površina, pretočnost, upor, etc..) povsem enake, razlikujeta se edino le po velikosti. eden je recimo velik 80x50x20 drugi pa 80x60x20 (ima večje/debelješe "zunanje" stene/okvir). bi med njima bila kašna razlika ali ne, in če, kateremu v prid?

v biti kar me zanima je to: bi "manjši" blok bolje hladil kot večji?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

nikonezna ::

@Eddy blok naj bi mi ga naredili v šoli, sem na tehniški gim. pa imamo tehnike in baje zelo hude cnc stroje, sam na to se ne spoznam, ampak so mi rekli da bi se jih dalo naredit, sam bi dooooosti časa mi jih delalo.....so rekli da bojo vrgli v stroj in pustili čez noč...:D
...drugače so rekli da naj jim prinesem skice pa bojo oni presodli...upom da jim bo uspelo:\

Eddy ::

Pomoje nebi blo nobene razlike.

Bistvo je tisti centimeter, če bi hotu vodo o bloka na drugačen način izpeljat ven... Recimo na samo en izhod namesto dveh pri whitewater-u.

Macho_Man:

Jah jest tud upam da jim bo ratal, samo priporočam ti da najtanjše kanale uporabiš le dan jedrom procesorja, naprej pa čim v širše kanale... Teli mali rezkarčki so zajebano dragi če se ti polomjo...
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

nikonezna ::

@Eddy aajaa....glede zgornjega in spodnjega kanala imaš prav...sploh ne vem zakaj sem jih naredu tako široka...mogla bi bit kakor ostali, mogoče enkrat širši, ne pa toliko kot sem jih jaz narisal...ma bom šel računat točno količino pretoka pa bom pol glede rezultatu izrisal točne mere
...zanima pa me še neki...a 2mm bi bilo dobro dno??

Eddy ::

Mislim da bi blo dobr, čeprov sem pozabu kok sm naredu pr EK-2 in EK-3... Mislim pa da sm naredu ene 2.5 mm. Če imaš možnost nared dva različno debela pa stestirej ker je bolš... Pa priporočam da ne uporabjaš kanala tanjšega od 2 oz 2.5 mm. Zarad rezkarčkov...

LP!
www.ekwaterblocks.com

Jebiveter ::

@frenk: A imas v mislih thestory? Se kak drug komentar? (mogoce prek PM)

Ja, AMDblok-4 sem naredu. Si pa morm sposodit digitalca za poslikat, pa bom dal se fotke gor. Problem je, ker ni koncan. Potrebno bi blo se malo zgladit kanale (oz. njih stene), malo poglihat vse prehode za vodo, vrezat utore za tesnila in le-ta dodat.
Ostali bloki pa so, ali ideja ali pa ideja, kako predelati star slot1 blok (made by morphling1:D )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

AvAkI ::

off-topic amak vseeno: macho_man: si ti slučajno s tehniške gimnazije Koper in delaš letos maturo?!:\
-ker sem jaz tudi s tehniške...

lp Andrej

Vesoljc ::

ok bom še mal drgač vprašu:

ali baker, ki je "odvečen" oziroma ge ne potrebujemo:\ vpliva pozitivno ali negativno? ker jest si to predstvljam kot "akumulator" toplotne energije...

je bolj idealno (ne s praktičnega stališča) imet osnovo bloka čim manjšo ali čim večjo? velikost jedra VS 8x6cm?

recimo če bi nardil blok v obliki prisekane piramide, z manjšo stranico na jedru, ki bi imel zopet enake lastnosti kot "podoben" blok v obliki kvadra, bi razlika bila opazna?

mater sem tečen :(
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

jebiveter:tisto zgodbico sm prebrou...three boys and a girl...zlo realna zadeva...taki pač smo geeki:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj novi dizajn CPU bloka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211928 (1080) tiborrr
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19011990 (7123) Malecky
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557914 (6367) WinsuckeR
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915947 (3668) Fury

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875144 (3838) morphling1

Več podobnih tem