» »

EK Water Blocks presents generation 2004!

EK Water Blocks presents generation 2004!

1 2 3
4
»

Eddy ::

Nič nisem odprl, samo sem pogruntal, da če me bo kdo hotel prijaviti ali zgeabiti tako ali drugače bi me lahko takoali tako.
Tko da sem se odločil da bom kar objavil cene...

Hvala za pohvale glede nove strani...

Ni še kompletna, nekatere stvari je treba še dodati...

Glede priključkov za VGA-WW blok. V bistvu bo zelo podoben VGA-1 pleksiju in enako bojo tudi priključki na straneh.

LP!
www.ekwaterblocks.com

DjTonic ::

Eddy všeč mi je, da greš v korak s časom in si dal tudi ti bloke peskat. No ja pač modna muha zdaj :).

Nejc Pintar ::

no pa še jest neki prašam:
na kašnih mašinah to delaš, pa kok je to drago:\

Floyd ::

"Kapo dol!" bi reku g. Katanec!
Zelo lepi! Rabimo pa teste!!!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

Eddy ::

Saj pravim... peskam zato, ker se kupcen to zdi lepše... dočim se meni zdi da je nepeskan blok boljši glede hlajenja, bi pa bilo potrebno to preveriti.
Mašina je CNC in je nova stala s programskim paketom okoli 400.000 Eurov. :P dost ane...
Ura CNC mašine pa tudi n zastonj... če sklepaš po temu koliko mašina stane...

LP!
www.ekwaterblocks.com

Fury ::

men se tut zdi da je nepeskan bols.. oziroma.. peskana samo spodna kontaktna stran s CPUjem, kjer more bit cimbolj ravno.. tam kjer pa voda potuje je pa pomoje bols hrapavo, da se rahlo poveca povrsina in mogoce trenje...

frenk ::

eddy svaka ti čast:))...lepo da si poskrbel tudi za tiste z manj debelo denarnico in da si postavil stran s cenami...a boš evaporatorje tud delal?

Floyd ::

Fury: Pa sej spodnja (kontaktna) stran ni peskana!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

Eddy ::

Frenk: hvala za pohvale, samo reče se vsaka čast :P

Glede evaporatorjev.. misliš za water chillerje?
V planih imam enkrat jih narediti, samo jih še nisem nič razvijal. Enkrat pač...

Misliš da bi se se konstrukcija razlikovala od navadnih "toplovodnih" blokov?
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Jaz bom uporabil kar te, le na akrilne pokrove lahko pozabis. Mislim, da bi se zaradi mraza zdrobili...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Fury...

Meni se zdi tkole tale stran s peskanjem... Že res, da je površina večja, samo učinkovitost bloka je odvidna od debeline laminarnega sloja tik ob steni bloka, ki miruje. Tako pa če so mikroskopsko pogledano na steni hribi in dolince je odličen prehod toplote iz bloka na vodo le na vrhovih... v dolinah pa voda stoji in toplota prehaja na molekularen način... torej je tam prehod toplote veliko slabši...

Samo ne vem pa kako je če te hribe in dolince seštejemo in primerjamo z teoretišno ravno (nepeskano) površino.
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Ravno ta teden sem govoril s prodajalcem akrilnega stekla...
Rekel je da se nebi zdrobil ob nizkoh temperaturah...

Bistvo... oz slaba lastnost pleksija pa je da se krči in razteza 0.07% na 1°C.

Torej če ga jaz obdelujem pri 20°C, ti pa imaš v sistemu -30°C je to delta 50°C, kar znese pri recimo 6 cm je to 3.5%, kar znese v 2.1 mm.

Torej največji problem pa nastane tam, kjer je privit priključek, saj ima jeklo manjšo termično razteznost.

In ravno tu bi prišlo do problemov... pleksi bi se krčil, priključek pa ne in bi nastale razpoče, če že nebi pošil pleksi...
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Torej si bom moral izdelati bakrene pokrove za chillanje? :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Jaz ti priporočam... drugače pa delaš to na lastno odgovornost...
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

No tukaj so pa še kopletna VGA bloka in NB-3i (intel) blok...







LP! ;)
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

GUFY ::

Ali je ta blok za GPU manj restriktiven kot tvoj stari blok?

TribesMan ::

Eddy:

Tale novi GPU blok mi je sicer zelo všeč, ampak zakaj si šel delat tiste kanale po pleksiju? Kolk je sploh premer tiste luknje ki gre po pleksiju? Ker pri prejšnjem GPU bloku se mi zdi da so bli glih tile kanali po pleksiju največji problem... Drgač pa je un bakren poden zelo všečen...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

eddy: ne evaporatorje za chillerje ampak za direct die hlajenje...torej bloki, ki zdržijo visoke pritiske, in imajo zelo veliko površino...no sej ubistvu je zaenkrat še zlo mal folka, ki bi to kupil, ampak upam da se bo to spremenil:))

...blok od chillerja se od navadnega razlikuje samo v tem da nima plexije in da potrebuje termalno izolacijo, zaradi kondenza

...zlo lepo da imaš v mislih prodajat tudi cele komplete vodnega hlajenja, za tiste, ki se jim ne da zafrkavat z iskanjem delov...upam da ti bo zalaufal:)

...btw, a si slučajno kdaj pomislu, da bi v plexi montiral ledice:)

p.s.: še bol bi blo pa pomoje ledice vgradit v peskan plexi:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

mloncar ::

mene pa zanima, če bi se dal dobit blok za na grafično kartico z montiranimi priklučki tako kot jih imajo bloki za na CPU ali NB???

PS: ali paše VGA-WW na asusovo ti4200?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Eddy ::

GUFY!
sicer ne vem za kateri blok misliš ampak oba bloka sta manj restriktivna... EK-WW majmanj...

Triblesman!
Po pleksiju gre premer luknje 8.5 mm. V VGA-1 bloku je bil prepre mislim da 6.5 mm.

Japan_Power!
Včeraj sem delal pleksije in vse sem naredil z luknjemi pri strani.
Paše pa na vse grefične kartice... tudi tvojo ti4200.
www.ekwaterblocks.com

mloncar ::

dej ko boš naslednič delu pleksije mi naredi takšnega da bojo priklučki tako kot pri CPU blokih! pa prsim če me obvestiš, kdaj jih boš delu, de vem blok naročit!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

tiborrr ::

Eddy, imam vprasanje. Obstaja kaka moznost, da mi po solidni ceni izdelas bakrene ali pa aluminijaste pokrove? Pri VGA-R1 bloku so lahko magari enako kakor pri NB bloku, mi je prav vseeno, ce zavzeme kako PCI rezo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Japan power:
Zakaj ti pa teli ne odgovarjajo?
Delal ne bom kmal nove pleksije...
Lahko ti ti dve luknji zamašim s čepki, pa navrh priključka dam...
Zdej je pa odvisn od tebe če ti to grdo zgleda...

Tiborr:
Zelo težko bi ti naredu pokrove, ker je veliko dela in časa za vse operacije nastavljati.
Pa saj ne vem zakaj se igraš s tem water chillerjem... :P

LP!
www.ekwaterblocks.com

mloncar ::

zakaj mi ne pašejo tej priklučki na strani?? zato ker je premer luknje od priklučka pa do bakrenega dna precej majhen! pa po mojem mnenju to precej ovira pretok!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Eddy ::

Glede na to. da je premer luknje v priključku 8 mm (No sedaj jih imam tudi takšne v ksterih je premer 9.5 mm) in to da je ta razdalja majhna nima bistvenega pomena pri povečajiu upora. Pihaj ti čez 20 cm dolgo slamco al pa čez 1 cm dolgo slamco pa boš videl kakšna je razlika...

Vrejemi mi da to ni problem... glede na to, da imaš ti že tako morphov blok ki je dost restriktiven ne vem zakaj se spravljaš na to veliko luknjo s premerom 8.5 mm ;)

LP!
www.ekwaterblocks.com

mloncar ::

sej glih zato ker imam morphlingou blok, ki je bol restriktiven (tako kot ti praviš), moram pol pri ostalih blokih nol pazit kaj vržem v sistem, ker bloka na procu ne mislim menjat, ker dela fenomenalno, je pa treba drugje pazit!

kaj pa une priklučke z 9,5mm notranjega premera bi se dal dobit na WW bloku??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Eddy ::

Seveda bi se dalo...

Pa res, naj te ne skrbi...
Kar je nad 8 mm je super...!;)
www.ekwaterblocks.com

Tic ::

Interesent za stvar, ki jo išče frenk ;)
persona civitas ;>

Eddy ::

Oh ja ekstremisti...:)

Vi niste zadovoljni če nima procesor nižje temperature kot zrak v sobi ;)

Zelo kmalu ne razmišljam o temu...
www.ekwaterblocks.com

Fury ::

jest sem z eddyjevo prejsno generacijo zelo zadovoln :) maxijet 1200 mi skos vse 3 (CPU, VGA in NB) veselo poganja vodo in mi lepo hladi vse dele... radeon je zdej lepo rahlo mlacen na zadnji strani.. s stock coolingom pa na pol nizji frekvenci je bil pa vroc k prasica :)

Eddy ::

Thanx fury... ;)
www.ekwaterblocks.com

Fury ::

eh sej to je blo samo za popust v prihodnosti :P :P

DjTonic ::

Eddyev vodni blok je v roke dobil Citarella na Overclockers.com, kako se je odrezal si lahko preberete na overclockers.com.

EK-WW block for P4 and OPTERON

Eddy ::

Ja, res je da sem ga poslal in to 2 meseca nazaj...
Po kar nekaj e-mailov se mi je končno oglasil in rekel da je blok že davno dobil in da ga bo stestiral...
No, po še enem mesecu pa je prišel rezultat... Tudi sam sem ga pravkar prebral...

Moram povedati da sem rahlo razočaan s testom.
Najbolj kar me moti je to da ime veliko restriktivnost, kar niti slučajno ni res...
Potem to, da mojega bloka sploh ni dal v tabelo za primerjavo z drugimi...

Sem kontaktiral Cittarello, samo se mi sploh ne oglasi...
Res ne vem kaj bi rekel...

Mislite si kar hočete, samo jaz dvomim o kvaliteti testa!
Bom mogel sam stestirat, saj do dokončanja simulatorja ni več veliko!

LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com

BaRtMaN ::

:| Res se mi zdi nekam na hitro narejen test.

Vesoljc ::

no, ampak cw rating je precej kul ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

DjTonic ::

Če upoštevamo Joe-ovo ugotovitev se sodeč po C/W (Delta s CPU Watti) lahko Wawe Water primerja z Zalmanovim ZM-WB2 blokom (Pravtako s C/W 0.17), kar zgleda prav smešno. Res je malo sumljiv ta test... Če pogledamo bazo vidimo, da je bila kot najboljši blok ocenjena Antartica od Aseteka s 0.13 C/W. Teoretično bi to pomenilo 2.8C razlike.

Eddy kak bi se pa po tvojem mogel obnesti ta blok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Eddy ::

Hja, kaj pa vem...

Vem samo to, da bom, ko bo konec izpitov na veliko testiral vse bloke...
S Cool-PC-jem sem zmenjen da ko bom naredil simulator mi bo posodil vse bloke na test katere bom hotel...

Da se prepričam na lastni koži...
www.ekwaterblocks.com

Malecky ::

Eddy kok je pa pri tebi blok narejen po meri?

Rabil bom cimmanj restriktivne bloke, ki naj bi meli karseda velike fitinge;)

Sistem bo poganjala ena grundfos pumpa oz. podobno...dotok bo 1cola ali mogoce manj...moram se prestudirat pumpe.

Eddy ::

Tega pa res ne morem rečt... oglasi se v začetku julija, ko bom imel veliko več časa kot danes.
Pa še načrt priloži...
www.ekwaterblocks.com

Malecky ::

Eh takrat bo to verjetno koncano in ne se sele zacelo. Bom pa se morphu malce zamoril...ubistvu bi rabil samo povecan blok, ker se bojim prevelikega pritiska.

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432980 (1727) alesr
»

CPU - simulator by EK Water Blocks

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352320 (1526) OwcA
»

Najboljsi vodni blok za CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
625078 (4093) Phoebus
»

"SRANJE" iz trgovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
613952 (2688) tiborrr
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915947 (3668) Fury

Več podobnih tem