» »

še moj vodni blok (spike)

še moj vodni blok (spike)

1
2
»

frenk ::

ne na roke...bi še kšn mehanizem naredu za vodenje prek compa:)

ferdo ::

vse se da>:D , če si velik optimist in realist.

frenk! sej maš ideje, sam..... kaj ti niso bližje oblike, ki se jih da izrezkat z bolj enostavnim postopkom.
Stvari moraš poenostavljat, ko pa prideš do meje, ko treba večjo zahtevnost in natančnost, potem pa treba zahtevnejši postopek. Z zahtevnostjo postopka pa tut cena izdelka raste.
malo pomisli, kakšno bilanco bi mel na koncu:)

da, boš sam doma izresku nek vodni blok oz. da ga boš naredu "prpravlen za montažo" te košta sigurno 15k sit mogoče še več, všteto z vsemi stroški materiala in ure dela in porablene elektrike, itd...
Sigurno bo kdo reku, da lahko te stroške zmanjša za 50%.
morš met kr prakse s tem, da dosežeš take rezultate.

Jzt sm tu že razmišlu, da se bi nardilo formo oz. kalup in se bi po tem modelu vlivalo Cu vodnie bloke za msovno proizvodnjo, sam to se splača za večjo količino, pa če maš kje veze, v kaki fermi, k se s tem bavi, drgač adijo ideja...:'(

MAm idejo, da nardimo forum vodnega hlajenja.
in se tam zmenmo, o izdelavi bloka, tisti ki bi bli zainteresirani, bi tut dali nek avans za to, da si zainteresiran, in podperaš to. stem kasneje tudi dobiš vodni blok, ki ga sto-tech team razvije in plačaš preostalo ceno!seveda se je prej treba zment, kot predračun, da se držimo cene.
To bi šlo v primeru, če nas BI bilo veliko, in bi meli neko serijo. stem bi meli notranji trg.....
ne me preveč skritizerat. mogoče se kdo z mano strinja, mogoče neki podobnega temu samo malo drugače.
jzt sm takoj za.
Če ma kdo kakšen stroj, lahko prispevam dobro orodje. made in Germany
Samo za korist Slo-Tech userjev. pod sklop foruma.
rad bi da se neki konkretnega dogaja, kr jzt tega nemorem doma delat, lahko pa pomagam.
ko bo mmeu priliko bom prešaltu na h2o
kot prvo pa rabim blok za proc. in grafo .

pa še neki.
Ne spoznam se preveč na te pline ampak, je že kdo razmišlu, za zaprt sistem podobno kot heat pipe, sam v tem primeru bi mel naki podobnega tko ko hladilnik, sam da bi bil namest kompresorčka neka črpalka zaprtega tipa. Treba se potrudt z tesnenjem. zadeva bi bla zelo mejhna, pa tut bolj učinkovita od h20.
Jzt vem da se to da narest, da bi sistem zapolnu z plinom, bi že najdu kakega serviserja za klime, al pa nekoga ko se s tem bavi.
cevi bi ble zelo tanke "bakrene" z tanko izolacijo. zadeva bi bla zelo dobra,glede cene te izvedbe pa za 1x ni treba razglablat.najprej treba idejo preštuderat.

h2o je dobra rešitev, pa vseeno je prevelka za montažo.
predstavlej si da bi mel zgoraj omenjen sistem v velikosti CDROMa, ki ga bi postavu ob zunanjo stranico ohišja ali slot v ohišje, in to bi blo vse.

malo za pomislit, pa ne me rastrgat, morm vam mal povedat, kakšne sanje mam včasih:D
joke

no pa tut resno, dejmo malo podebaterat o tem.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

frenk ::

ferdo: jest bom itaq zrihtou nazaj tale moj vodn hlajene al pa tud ne, poj grem pa na mal bolš hlajenje...upam da bom zaslužu dost dnarja...trenutno sm pa na 40k:\...upam da bo prišlo do ukol 60k al pa 80k:)...ker si mislm nardit tud plexi ohišje velikosti xxl>:D...no ja nam preveč sanjou da naute poj reku da sm sam blefirou:8)


p.s.: morm prošnje ukol poslat za delo serviserja v računalniški štacuni ker tale deklariranje ruzakov mi gre že rahlo na jetra:D

Vesoljc ::

no, da boste mel po čem pluvam, medtem, ko bo jest na dopustu (odhajam čez 5 urc 8-O), vam ponujam še ene par slikic (bo owca zrihtu :)). če že ne mormo met spike-a, bomo mel pa vsaj "wave" :)

dno bloka je 45x45mm, zgornji del pa 50x50 (tudi za prihajajoče "mehke" opterone :D ), pleksi pa standardnih 80x60.
kanali pa "naj" bi bili 3mm.

hmm, le zakaj je v pleksiju dodatna stena in s tem tudi štiri luknje? če so štiri luknje so tudi štirje konektorji... zakaj pa rabimo štiri? heh, zato ker imamo dve pumpi!!! :D uporaba dveh pump ima ogromno plusev in nekaj manj minusov:
- cena
+ pretok in s tem performans
+ varnost (če ena odpove, druga še vedno dela)
+ še kaj? (tolk ogromno jih pa spet ni)

PS: sem se glihkar spomnu, da bom na dopustovanju meu tudi dostop to neta, tko da... BEHAVE




Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tomi ()

ferdo ::

tole je dobro, samo, mene bi motilo to kr maš pol veliko cevi po ohišju.

se bi dalo tole pomanjšat?
imeu bi manjše premere cevi, pretok bi biu večji.

zakaj maš pleksi? se neda drugače nardit? pleksi steklo mi nekako ni všeč pr teh stvareh.
to je sm neka šminka...

dej naredi pokrov iz bakra, ploščico bakra,, vse skupaj je tut lažje!
pritrdilni sistem se že pogrunta, pa ta pleksi je tk "fuj" :)
teorija: ti punpa crkne, se blok fajn segreje, in pleksi ni več to kar bi mogu bit, tesnenje popusti pa maš poplavo.

blok je dobra ideja.nikej!
jzt nemaram nobenega pleksija na blokih.pa naj nebem kdo reče da je to najboljš.
kaj ni pleksi izolator? to je tut nek minus. to ne igra vloge pr bloku.

še neki.
imaš zalmana 6000Cu mu ožagaš 10mm debeline jedra, ti ostane par milimetrov jedra, ki drži pahljačo, im namonteraš na tale blok, imaš prfektno kombinacijo pasivnega zračnega hlajenja in vodno blok. tko da če ti pumpa pregori, ti ostane pahljača, ki pasivno hladi.
vse se da narest. blok nebi biu nč težji od original zalmana 6000Cu.mogoče malenkost.odvisno od bloka.
pritrdilni mehanizem imaš pa že od zalmana, vzmetno jeklo.

za razmislt je.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

WinsuckeR ::

Ejga! Če se boste to spravl res delat- Izdelava vodnega bloka, zbiraje prijav...
No hočm povedat da če mi date garencijo da res dobim blok takoj odstopm tistih neki 10k!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideja za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211624 (1217) Jebiveter
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19012031 (7164) Malecky
»

Oblike Vodnih Blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292113 (1546) frenk
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712272 (7632) Boki_
»

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
898155 (5906) Vesoljc

Več podobnih tem