» »

EK Water Blocks presents generation 2004!

EK Water Blocks presents generation 2004!

1 2
3
4

BaRtMaN ::

EK-5 je triumfalen, kot sem si mislil, ko sem ga prvič videl. :D
Zdaj pa še počakam na kakšen primerjalni test.

frenk ::

eddy: potem se voda verjetno ni ohladila vmes...no ja končna temperatura je verjetno dokaj natančna, samo tisti del, ki je krivulja je odrezan

Eddy ::

Ja krivulja je bolj tko...

Drugača pa kaj pravite na temperaturo bartona 2500? Seveda na osnovni frekvenci...
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

ferdo ::

če imaš večji pretok, se ti bo voda kasneje segrela na neko delovno temperaturo.

drugače je pa isti drek, ali imaš 100l/h ali 1000l/h, voda se vam bo vedno segrela na delovno temperaturo vendar z 100l/h 10x hitreje, kot z pumpo ki ima pretok 1000l/h.

PS: v test vzemi vedno isti sistem, samo različne pumpe, pa se prepričaj v to.



ŠE vedno sem mnenja, da je najbolj pomembno, kako dober blok imaš, in ne kakšen pretok.
pretok nima veze. pretok nima veze.
imej dober blok in velik radijator. to je to.
Tist, ki ima nisko temp. procesorja jo ima zaradi velikega radijatorja, in ne zaradi velikega pretoka. veliko se da pršparat pri hrupu, ki ga odda pumpa in seveda prostor na vibracije pa tudi ni za pozabit.

glede tega grafa: malo mi je čuden... graf bi mogu bit linearen.

LP

frenk ::

ferdo: ne linearen...če je deltaT večja je segrevanje hitrejše, potem pa limitira proti neki končni temperaturi

ferdo ::

Lej, graf je linearen, samo iz nekega vzroka "hlajenje" limitera.
Časovne intervale v grafu bi lahko dal enake, bi bilo lepo vidno linearno naraščanje temperature., šele po nekem času, bi začelo limiterat "enivej" ker hladimo procesor.
Graf sem si naredu na A4 lis, in podal enako velike časovne intervale, še sam naredi.
grafi naj bodo pregledni, ne pa da tuhtaš kako je bilo merjeno.eh.

Prižgi procesor brez hladilnika in mu meri temperaturo, in si nariši graf, boš vidu kdaj bo limiteru, ko bo crknu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

e-marko ::

Ok. meni pa ta graf zgledajo totalno čudno. Ali pa sem samo jaz malo ... Kaj pomeni tisti case temp (ohišje bloka ali kaj...) in kaj polna črta? Nekam visoke temperature se mi zdi? Kakšen proc? Navit? Koliko? Voltaža? Kako merjeno? Pa še kaj...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

frenk ::

ferdo: če procesorja ne hladiš se krivulja prekine...pravilen graf je tist, katerega tangenta je proti koncu skoraj navpična...v začetku se strmo vzpenja, s časom pa umiri...v to sem 100%:)...če se motim ti častim pir;)

ferdo ::

o čem ti to.
Osredotoči se na ta primer, ne mi ti drugo matematiko razlagat.
Poglej ta primer, predstavlej si praktični primer.

frenk ::

ja sej....recimo da totalno ohladiš računalnik(1 uro ga pustiš ugasnjenega), potem pa prižgeš in v biosu opazuješ temperaturo...najprej se dokaj hitro dviga, nato pa se počasi stabilizira...če bi bil graf linearen bi s časom temperatura naraščala v neskončnost:)

Eddy ::

Lej e-marko... case temperatura je temperatura merjena na matični plošči in je to kao tamperatura ohišja... (Case = ohišje)

Voltaža je bila če se ne motim 1.7 V, procesor je bil pa mislim da throughbred-b 2000. Navit je bil pa na 2080 MHz... Merjeno je bilo pa v socketu z pač s senzorjem od plate EPOX 8RDA3I.

Pa povedov sem že najmanj 100× da je to primerjalni test, ne pa test ki bo rekel tole so pa visoke temperature... DAMN!;((
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

kdaj dobim pir?:))

frenk ::

ferdo: ko boš dokazal svoj prav;)

te bom še enkrat citiral:
glede tega grafa: malo mi je čuden... graf bi mogu bit linearen.


dokaži da je graf linearen...upam da poznaš linearno funkcijo:) f:x->y=kx

ferdo ::

preberi si moje naslednje poste.

Kaj misliš, da nepoznam linearne funkcije?

Si že slišu za DILATACIJO?
zaradi povišanja temperature za deltaT je.... sledi formula__________ .

e-marko ::

Eddy: Ja, ja, saj vem glede temperatur. Samo sem pač omenil...
Glede case temperatur: vem kaj pomeni case:D , samo sem pač mislil, da bi lahko bilo kaj drugega glede na to, da je comp običajno odprt ko se dela kakšen test in se menjujejo komponente (vsaj pri meni). Vsakogar namreč navadno zanima samo proc...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

frenk ::

ferdo: sem pogledal v slovar in ne vidim povezave med dilatacijo in tem primerom...mogoče ima še kak drug pomen...dej mi prosm razlož...glede linearne krivulje: dej mi povej kakšna bi bila temperatura v času neskončno, če bi bila krivulja linearna

tiborrr ::

Kaj, ko bi ze enkrat izdelali CPU simulator?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Easy to say, hard to do... bi jest reku...

Prej kot začetek naslednjega leta še ne bo simulatorja...

Jest renutno nimam časa delat simulatorja, ker imam preveč dela s finišem diplome... Potem bom pa mal prtisnu na Morpha pa bova nardila odličen CPU simulator... saj v bistvu že veva kakšen bo samo še finese je treba dodelat...
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Jupi! :) Lepo pa bi bilo, da bi potestirala z razlicni radiatorji (tudi Burki bi lahko pomagal, da bi kaksnega komericalnega posodil...).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ferdo ::

Temp. razteznost(dilatacija) linearni temp. razteg .

deltaL= alpha x Lnič x deltaT

frenk ::

ferdo:...v sskj piše da je dilatacija raztezek preseka predmeta...najbolje je pomoje če vsak svoj graf nariševa v slikarju in ga gor nalimava;)...grem risat:)

evo moj graf:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Eddy ::

Sem na strani frenka...

Sistem se odziva z določeno časovno konstanto...
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

se mi neda delat grafa v slikarju.
poglej ta link in graf:

link







dobro bi blo da se vrneva na začetek najine debate.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

frenk ::

ferdo: tale graf prikazuje deltaT glede na toplotno moč čipov, ki jih hladiš:)...midva govoriva o odvisnosti temperature od časa

ferdo ::

mah...

Jzt sm prepričan v to da je graf linearen, ker pa hladiš odvajaš energijo začne limiterat.

pa naj se svet poruši, če nimam prav:D

frenk ::

tudi tukaj ti ne dam prav...če bi imel procesor v EDITvakumuEDIT in če pri nobeni temperaturi nebi crknil bi se verjetno linearno segreval do neke končne temperature...ker je lastnost linearnega grafa taka, da ima limito(ko gre x proti neskončnosti) neskončno lahko sklepamo da ta graf ne more opisovati segrevanja procesorja, ker temperatura pod nobenim pogojem ne gre v neskončnost, ker imajo delci končno hitrost, ki pa je manjša od svetlobne...graf tudi na začetku ni linearen...je bolj v obliki f:x->y=sqrt(x):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

ferdo ::

lej. Ko bo procesor dosegu temperaturo samouničenja:D bo nejgova temperatura limiterala proti ničli, do takrat je pa graf linearen, vendar zaradi hlajenja limitera do neke temperaturi recimo 50°C delovne temp. procesorja.

kaj kompliceraš? a to kar sm jzt napisu ni dobra razlaga?

ZAto so fiziki tako pametni in še sami povdarjajo geslo, da to kar oni govorijo mogoče sploh ni res! MAlo logike prosim.

glede grafa jzt ostanme na svojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

UWO (un.walking obj.) ::

Frenk ima prav.

e-marko ::

Joj, pravo znanost bosta izumila... Saj ne da se pritožujem, se še kaj naučim. :D
Bi bilo preprosteje, če bi rekla: ta in ta blok se je najbolje odrezal (in se strinjala!).
No, vidva kar nadaljujta. Malo osvežitve glede funkcij vedno prav pride...:)

LP
E-marko

P.S.: Se pa tudi jaz bolj strinjam s frenkom...:))
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Keyser Soze ::

Fantje pa ne z teorijo tuki bluzit. Teorjia je nekaj praksa je drugo. Graf je v resničnem življenje(tam kjer smo trenutno, tisti ki misli da je v Matrici pa ima morda prav:P) tak kot je na tisti sliki pri Eddyju. Ima obliko (šment pa moja matematika, ...), v glavnem ni linearen. Pa tudi eksponenten ni, ampak je....?

P.S.: Eddy, pa ne da je EK6 slabši od EK5, ne more bit:'(. JE pa še en problem. Blok ne paše na Abitovo NF-7S. No ja pleksi pokrovu in tistemu uhlju na sredini (zakaj sta tisti dve luknji) je v napoto en kondenzator. Bo treba žagat:D
OM, F, G!

Tarzan ::




Potem, ko se ogreje na delovno temperaturo je taka, ko pa je voda hladna "počasi" narašča, dokler se ne ustali. Zadeva je po mojem prepričanju vse prej kot linearna.

Tarzan ::

hehe, manjšo sliko poveča, večjo pomanjša, what da hooch>:D

Fury ::

na eno konstatno širino jo da, scala pa jo v pravem razmerju:)

frenk ::

ferdo: bi bila linearna, če procesorja nebi hladili(bi ga imeli v vakumu), ker pa midva govoriva o realnem primeru, kjer imamo hlajenje imamo tudi korensko funkcijo segrevanja...ubistvu ni korenska, ker korenska v neskončnosti limitira v neskončnost, ampak je pa podobna korenski;)

ferdo ::

zaradi takih kot si ti mi gre fizika in matematika na določen organ.


Jzt sm poenostavu, in če koga to nezadovolji, naj gre fiziko in matematiko študerat v prafaktorje in naj računa praštevila...

Realen primer ti je, če procesor ne ohladiš, ga skuriš, pa ga nerabiš met v vakumu.
Graf bo toliko ukrivljen, kolikor bo zrak v okolici jedra tist moment odvedu nekaj energije "to je zelo ZANEMARLJIVO MALO "
Lej, temp. nebo nikoli šla v neskončnost tudi če NI v vakumu IN tudi ČE je LINEAREN graf!
procesor ne bo zdržu 150000°C " 150°C " in s tem se ti podre teorija o neskončni temperaturi.
Malo kmečke pameti in butalske soli, nič več ne rabiš za ta konkretni, praktični in enostavni primer.

Zrak je izolator.

Kaj pa je vakum? nič? spet neki da boš mleu ko star mlin... je vakum tut izolator?
kakšno toplotno prevodnost ima zrak in kakšno vakum?

potem se pa vprašej, če je to zanemarljivo malo.

nisva skupaj bolhe pasla.

Eddy ::

Ej... EK-6 ni čisto nič slabši od EK-5 razlike so tok minimalne, da jih ne opazi takšen navaden test... Škoda ker nismo imeli malo bolj natančne meritve temperature sobe in procesorja... recimo na desetinko natančno... potem bi pa lahko rekel, da je ek-5 boljši od EK-X za 0,3 stopinje, kar je 0,000x °C/W...

PS: Ima kdo program za merjenje temperature (preizkušen seveda) da kaže na 0,1stopinje natančno...
www.ekwaterblocks.com

frenk ::

ferdo: razlike med vakumom in zrakom je, da vakum ne prevaja toplote, zrak pa jo...poleg tega ti lahko povem da procesor "brez hlajenja" lahko dela na zraku(naprimer 80486 in starejsi) v vakumu pa ne, ker se notranja energija sesteva...no ja ti zgleda nis za matematko ker rad zelooo poenostavljas...zgleda je brezveze da debatirava naprej

za konec naj pa povem se da noben linearen graf nima limite ki je razlicna plus in minus neskoncno:)

p.s.: mogoce ti greta pa fizika in matematika na nek organ ker o tem nimas pojma:D...pa brez zamere;)

krator ::

Eddy ka nam lahko zaupaš okvirne cene?:\

frenk ::

baje da eddy ne sme...lahko pa nekdo pove koliko je dal za blok...to je pa baje vredu:)

Keyser Soze ::

Jah jest sm dal 12 jurjev za EK6. Pred enim tednom. Pa ga še nisem inštaliral.:'(

Moram prvo prilagodit pokrov od bloka, da bo pasal na plato(kondenzatorji). Pol moram pa še tist jadni hladilnik nekako urihtat. Priklučke namreč.
OM, F, G!

frenk ::

naj kdo se za NB blok pove:)

Eddy ::

Pismo ste dobri... ne mi kle cene pisat kme bo še davkarija zagrabila...

Vse cene dobite pa e-mailu, osebno ali pa ZS.

Hm... kondenzatorji... to bom mogu pa popravit... Sej ko bom kaj delal bom naredu druge pleksije in posebej na AMD in P4...
www.ekwaterblocks.com

Keyser Soze ::

Ah, zarad tega te ne bo nobena davkarija grabila. Sicer pa je že toliko podatkov o teh blokih, njihovi dostopnosti ipd. da bi lahko že ukrepali če bi hoteli. Ali pa ti pošljejo mail, za ceno, se dogovorijo za nakup, in potem hop Cefizelj.

Strah je odveč. Sploh pri takšni "prodaji".
OM, F, G!

Eddy ::

Keyser... Če ti ne bo ratalo pleksija uštimat ti bom drugega poslal, samo da jih naredim...
Ja itak da me lahko "dobijo" ce me hocejo, samo jih gotovo ne zanimam...

Ker sem najmanjša riba od najmanjših rib....
www.ekwaterblocks.com

Keyser Soze ::

Little Fish al GloFish?:\

Ah ni treba. Bom kar lepo pobrusil tisti "lulek" pa bo. Rajši mi povej kje dobiš tiste 1/2" priključke(smrekce).
OM, F, G!

Eddy ::

MDM na tržaški ... so kar dragi 650 sit/kos... ;((
Če rabš telefon pa povej...
www.mdm.si

LP!
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Da ne bom odpiral nove teme... tukaj je res generacija 2004!

Samo par slik za quick look, vse ostalo dobite na moji strani: EK vodni bloki


EK-WW (wave water)




EK-S (spiral) - cenejši blok pa vseeno odličen za tiste z malo manj debelo denarnico.




NB-3


VGA-WW (wave water) pleksi bo narejen v nedeljo...



VGA-1a (širši in globji kanali kot VGA-1 manjša restriktivnost, boljše hlajenje)
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

iskra ::

Nice!!!! 8-O

Kako pa kaj simulator, ki ga z Morphom delata ... ? :\ Se kaj premika?

Testi, testi, testi!

Še to: kako to, da si uporabljal samo 7mm debel baker?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

QuickShot ::

Noro!!!8-O

Čeprov mi je NB-2 bolj všeč od tega novega.

m.i.h.a. ::

Eddy sem opazil, da si spremenil stran in je prav všečna. Pohvale!
V oko mi je najbolj padla prva uvodna stran, katera spominja na TOP SHOP, ne po obliki, ampak po besedilu. :D
Brez zamere.

Zanima me kje so priključki na novem vga bloku, ker ni videt nikjer mest za njih?
Kako pa to da imaš cene gor? Si odprl SP?:D
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432988 (1735) alesr
»

CPU - simulator by EK Water Blocks

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352324 (1530) OwcA
»

Najboljsi vodni blok za CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
625099 (4114) Phoebus
»

"SRANJE" iz trgovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
613974 (2710) tiborrr
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915960 (3681) Fury

Več podobnih tem