» »

Vodni bloki na voljo

Vodni bloki na voljo

«
1
2

Gizmo1 ::

Lep pozdrav!

Najprej da se predstaviva....
Sva računalniška zanesenjaka, ki sta se začela malo bolj ukvarjati z izdelavo razno raznih elementov za vodna hlajenja, predvsem za PC platforme, ni pa vrag, da se ne lotiva česarkoli drugega. V glavnem gre za razvoj vodnih blokov baziranih na bakru v kombinaciji s plexi steklom - stara preizkušena fora.
Zaenkrat je bil speljan projekt vodnega bloka za procesor P4, ki še sicer nima imena, a ga dobi v kratkem, v projektu pa so še vodni bloki za AMD ATHLON, za grafične kartice GF FX, ATI RADEON, za NB in mogoče celo za trde diske. Če Vas zadeva zanima, se nama oglasite po e-mailu in dobili boste vse potrebne informacije kako in kaj in seveda slikce....

Mail: igor.gabrsek@siol.net

Zaloga vodnih blokov bo dobra, več kot jih bo, ceneje bodo prišli, možno pa jih bo dobiti v različnih izvedbah priključkov po Vaših željah in potrebah....

Pa brez zamere in lep pozdrav.....

Vesoljc ::

dej vrž sem gor kšno slikco, da mejčken spluvamo ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

semle gor lahko vržeš vse...samo cene ne gor metat ker bojo težil...pa zdej k ste že 4-je suplyerji pa res lahko kšn test nardite:)

ferdo ::

dej tuki pokaš, šele potem se ti preko mejla beremo.
najprej pokaži, da vidmo, če je vredno debate. ne buč prodajat.

PS: ne nas rajcat, do konca povej in pokaži.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

frenk ::

gizmo1 mi je že poslal po majlu zdej me pa zanima če lahko to gor napopam...da ne bodo kratene avtorske pravice:)

Gizmo1 ::

Frenk, kar se tiče mene, se lahko stvari pokažejo, nimam nič proti, pa Vas vse prosim za mnenje..

LP

ferdo ::

Gizmo1: dobrota je sirota:|

lej, skeptičen sm biu, glede tega, da bi nekdo kr tako pokazu, je pač neka intelektualna lastnina, če pa si jo pripravljen delit, kapo dol. sem s tabo v tem TIMU!

jzt bi rabu blok za northbridge, NF2 , epox-8rda+ kolk je cena?
še prej ga bi rad vidu.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

frenk ::
















Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Lio ::

a je kaka garancija proti spustitvi vode? Kake bodo okvirno cene? In kakšni bodo čakalni roki?

Nism pošilju maila, ker vrjetno to zanima še koga drugega.

frenk ::

lord lio: slo-tech ima glede cen svojo politiko

kuglvinkl ::

Tako je. Za posle se zmente preko ZS.

Če bo pa kdo povedal kolk je plačal zanj, pa ne bom čist znoru.
Your focus determines your reallity

Lio ::

pardon, sem čist pozabu:8)

Ampak glede čakalnih rokov in garancije pa ne-vsaj kokr jst vem.


Lohk pa bi Gizmo spacol en hitr page o tej novi domači proizvodnji, kjer bi bili opisani garancijski pogoji, cenik, čakalni roki slike and stuff.

Gizmo1 ::

Glejte, okoli cen se ve, da Slo-Tech ni namenjen propagiranju cen in tega se držimo kot pijanec plota. Prav imate, web page je že ideja, ki bo kmalu meso postala, upam, da v prvih dneh naslednjega tedna, če ne na uradni domeni, pa vsaj na prehodnih uporabniških straneh enega izmed slovenskih ponudnikov internet storitev....

Še vedno nimam nobenega Vašega mnenja: dobro, slabo, povprečno, za v smeti, vsaj kar se tiče izvedbe mislim...
In kakor ste opazili, bo blok peskan, samo spodaj, kjer ima stično površino s procesorskim jedrom, bo ročno poliran
do visokega sijaja.

morphling1 ::

Zelo fin blok, predvsem izdelava zgleda 1A. Kolk časa ti tole freza, če ni skrivnost.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Ampak glede čakalnih rokov in garancije pa ne-vsaj kokr jst vem.

Dvomim da sploh pride garancija tu v poštev. ;) Stvarne napake pač (ne, ne morte brez pravnikov).

Tudi nad roki nisem zverinsko navdušen, OK naj napiše 14 dni, 3 mesce, da pa ne bi slučajno spraševali v stilu, si men že naredu... Zato imamo super zdravilo, ki se mu reče Zaebna sporočila.

Lohk pa bi Gizmo spacol en hitr page o tej novi domači proizvodnji, kjer bi bili opisani garancijski pogoji, cenik, čakalni roki slike and stuff.

Slike ja, kontakt ja, vse ostalo ne. Lahko kdo potrka na vrata...
Your focus determines your reallity

Gizmo1 ::

Morphling glej, vse skupaj, s predpripravo orodja, nastavitvami centra, itd, potem rezkanje, vrtanje lukenj, vrez navojev, brušenje robov, poliranje stične površine in preizkus, cca. okoli 2 uri, s tem da je tu izvzet laserski izrez plexi stekla, ki ni tle notri časovno zajet...

ferdo ::

Jaz sem pričakoval manjše bloke.
Enostavnejšo montažo.

meni j ezanimiv blok po površini takšni kot je SOCKET A . lahko je malo večji.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Gizmo1 ::

KuglVinkl, normalno da se bomo držali pravil, saj nočemo, da nas kdo za jajca obesi :)
Web page bo, ampak se ne bo objavil tukaj na forumu...
Ferdo, montaža je hitra in enostavna, mislim, da enaka kot pri vseh drugih, ki so že kaj takega naredili, tle nismo izumljali ognja in ne vode...

ferdo ::

Izvedba montaže j epogojena z maso bloka, zato sem privrženec manjših blokov in stem tudi enostavnejših izvedb montaže. Saj konc koncev je učinek enak. Količina odvedene energije je lahko enaka, pa ni važno kako velik blok imaš.

Sej mam tudi jaz podobno velikega v svojem arhivu, ostali so pa manjši.

Sej vem, vedno je treba iskat kompromise, če delaš večjo serijo.

Sem pa drugačnega mnenja, da se naredi izhodišče "idealen blok" in iz tega se potem izhaja in išče kompromise.
Tako jaz razmišljam.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Eddy ::

Odličen blok izgleda!

Samo malo si razbijam glavo kako si/sta tole nardu. Zgleda kot da si ga še speskov.
Pa kaj pomeni tista mreža na dnu bloka (tam kjer so stolpci - blokci).
Tak občutek imam kakor da blok nebi bil rezkan apmak vlit v kalupu.

No, še enkrat pohvale, pa vesel sem malo konkurence. Da mi da malo misliti... Da gre razvoj naprej...

LP!
www.ekwaterblocks.com

Gizmo1 ::

Eddy, hvala za mnenje, res je speskan, ni pa vlit, ampak samo rezkan in povrtan.....

LP

Igor

Marjan ::

Wow!

Tole je pa odličen blok. Odlična ideja, še boljša izpeljava. Ziher ima great performance.

Bravo, bravo 8-)

ferdo ::

To ni bilo vlito.
To je blo rezkano s posebnim stebeljnim frezalom na CNC mašini.

Edino, v nekaj so se zapletle moje oči, tist stožec na sredini. Kako ste ga nardila?????
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

madmitch ::

Jaz bi predlagal še vzmeti na vijake, da blok ne poči pri premočnem in neenakomernem pritrjevanju.
Ne Eddy, in ni lito, malo bolje poglej. Sicer pa mene tudi zanima kako izgleda orodje, ki sta ga uporabila.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

madmitch ::

Ahh, spet prepočasi pišem, ste me prehiteli. ;(
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Eddy ::

No to se mi ni zdelo prov verjetno da bi bil ulit, samo tista mreža ene črtice so po dnu bloka. To mi prosim razloži.
V bistvu sta potem tisto nekako vrtala... aha... se mi je zdelo da bo nekaj takega!

LP!
www.ekwaterblocks.com

frenk ::

mene pa zanima še debelina dna:)

Gizmo1 ::

Hi Frenk....

Debelina je nekje okoli 2 mm, misliš da ima smisel še iti globje na 1 mm?

LP

GUFY ::

Zelo lepo izdelano, sedaj bi pa že bil čas za kakšen test vodnih blokov, saj je vedno večja ponudba le teh.:D

frenk ::

pomoje bi blo najbol če je debelina dna čim tanjša direkt nad jedrom, in da je direkt nad jedrom tudi nejvečja površina...no ja tale blok je itaq za P4, za amd, ki ima pa manjše jedro oz. je brez heatspreaderja pa bi lahko naredu nekaj tazga z tankim dnom direkt nad jedrom proca in tiste palčke so potem lahko le nad jedrom(mogoče še 2mm okoli jedra), kar bi še pohitrilo izdelavo:)


btw...nisem lih expert za bloke:D...upam da bojo še morph al pa eddy al pa boeing kej komentiral tvoj blok...bo pomoj več koristi:)

Gizmo1 ::

Hvala za mnenje...

Keyser Soze ::

Hja, za AMDje bi res lahko malo manjši blok naredili. Ker ni neke blazne površine jedra. Sicer je tud P4 nima, ampak ima HS, ki pa se ga ljudje radi znebijo. Kajneda>:D

Dno pa res ni tako relevantno. Še vedno ga lahko sami stanjšate. Šubler, šmirgl papir, pa približno v stilu brušenja čipov in procesorjev. Do 0.5 mm bi že prišel s to metodo. Sicer je pa vprašanje kakšno funkcijo imajo potem vsi tisti stolpiči v bloku, ki niso direktno nad jedrom - ovirajo pretok?

Pa še kakšno skico, načrt po katerem sta frezala te bloke, bi lahko napopala na slo-tech. Da vidimo dimenzije te zadeve.

Drugač mi je pa všeč zadeva. Sploh tisto peskanje. Sigurno je boljši preformans kot pri nepeskani površini.

Kaj pa kakšna ploščica v stilu SLK700 al kateri model že ima. ZA na hrbtno stran procesorskega socketa. Da se matična ne obremeni z vijaki.


P.S.: Eddy tiste črtice so ostale od rezkanja. Pač tiste minimalne razlike v globini rezkanja posameznih stolpičev. Kot mreža pa mislim, da izgleda zaradi slabe(majhne ločljivosti) kvalitete slike.
OM, F, G!

morphling1 ::

No ja načrtov ni ravno za dajat tu gor, saj so mere vsakomur, ki ima približni občutek za mere kaj hitro jasne. Kar se pa tiče pinov tanjše kot je dno manjša je potreba za polje pinov, saj se toplota enostavno ne bo razširila toliko ven iz centra, za neko polje pinov obstaja nek optimum debeline dna pri neki površini izvora toplote :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Eddy ::

Mislim, da bi bilo pametno za P4 blok da bi imel nekoliko tanjše dno (1 mm), Saj ima že heat spreader neko debelino. Za AMD blok ki nima heat spreaderja pa je debelina 2 mm mislim da kar optimum.

LP!
www.ekwaterblocks.com

miroB ::

Kaj pa slikice vga blokov?

Eddy ::

Živjo!

Veš kaj me zanima, koliko imaš globoke kanale?

Pa še to, kakšna je dejanska razlika med peskanim in nepeskanim blokom v temperaturi. Mogoče bi tukj kej Morphling vedu povedat...
Jaz renutno nimam pogojev za peskanje... Saj nobenega ne poznam, da bi to delal.
Kako zaščitiš spodnjo ploskev med peskanjem?

LP!
www.ekwaterblocks.com

yavarye ::

Js sem pa čisto nov tuki in sem druga polovica GIZMO1. Ta blok, od katerga so slike, je porezkan na CNC stroju. Seveda pa je program za izdelavo treba tud napisati-narediti.
Tisti stozec na sredini je pac porezkan. Globina rezkanja je pac se skrivnost:| , do koncanega testiranja, ker je mozno da se bo se spremenila. Debelina dna je 2mm, mislim pa da ni pametno da bi bila tanjsa, ker bi se ob nepravilni uporabi-montazi lahko skrivilo dno, kar bi pokvarilo sticno povrsino. Ce ma kdo zeljo bi se dalo zmenit, da ga, po narocilu, dobi s tanjsim dnom.

To bo zaenkrat vse.
Brez CNC je 0

Lio ::

jst se bom vrjeten odloču zanga, sam ko bo še kdo drug naroču, da vidmo če so boljši/enaki morfovim ter da bodo cenovno ugodni ter da bo rok čakanja kratek ali vsaj krajši.
Drgač se mi pa zdi v redu, da je še en novi dobavitelj blokov, ter se bodo tako čakalni roki zmanjšali. Čakoamo samo še na teste vse blokov-od morpha, eddiya in gizmota.

Eddy ::

Hm kaj pa glede peskanja?

Drugače pa globina ne more biti nevem kakšna skrivnost... Jest lahko povem da imam 6 mm globoke kanale.

Glede debeline dna... preprišan sem da bi bil 1 mm debel dno boljši od 2 mm... Pa tudi baker je kar fajn močn, da bi mogu res skakat po bloku da bi ukrivil dno... odnosno uniču...
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

eddy: če uporabljaš vzmeti ni panike, brez njih je pa lahko kej kriza!
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Eddy ::

A je kje še tak heroj, ki ne uporablja vzmeti za pritrditev...
Pa še vedno se ne more kar tako poškodovat dno bloka kar tako...
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

Poleg pritrdilnih vijakov ni nobene vzmeti... poglej zadnjo sliko zgoraj poslikanega vodnega bloka!

Eddy ::

Ja že, samo jih bo mogu dodat, če bo hotu prodat...
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

ja>:D

Keyser Soze ::

Eh če bo pametna cena bo tudi brez vzmeti za kupit. AMD verzijo seveda. :D

Sej jih daš naredit, da so ravno prav prožne. Ker večina vzmeti teh dimenzij je premehkih.


Tist, ki bo pa toliko pritegnil vijske, da bo skrivil 1mm debelo dno miniaturnih dimenzij kot je v blokih, bo pa pomoje prej bil zaskrbljen, kaj bo z njegovo matično ob taki vnemi. Mislim, da ta vitroplast ali kaj je že niti ni tako prožen.


Da je pa globina frezanja skrivnost je pa "traparija". Kdo bo pa šel krast podatke ali frezaš 5mm ali 6mm? Ali pa malo več. ČE ne drugega se lahko to razbere iz slike in razmerja oddaljenosti lukenj za pritrditev bloka na matično(ki so standard) ter globine frezanja.:\
Sicer pa a je to prototip ali končni izdelek kar vidimo na slikah?


P.S.: Sem poslal mail za podatke, pa nisem dobil še nobenega odgovora.:\
OM, F, G!

Cosmo ::

Tudi jaz morem opomniti Gizmota1 naj prebere malo zasebna sporočila.:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Eddy ::

No kokr se jest spoznam na bloke :D bo mogu mal spremenit blok, saj ima AMD drugače luknje kot P4 plate.

Jez trenutno razvijam blok za Athlone 64. Predvsem zaradi pritrditvenih lukenj in heat spreaderja...

LP!
www.ekwaterblocks.com

yavarye ::

Ok, globina utorov je natancno 8 mm. Kar se vzmeti tiče pa bodo poleg, samo pri fotografiranju jih se nisem imel, sedaj jih imam že. Blok za AMD pa je v pripravi- bo narejen jutri pravtako pa tudi pokrov iz plexi stekla.
Gizmo pa je zbolel.:O

Gizmo1 ::

Hi!

Žal mi je vendar kot je že moj kolega Yavarye povedal sem bolan, tko, da se slišimo takoj ko je mogoče upam, da že v parih dneh. Me je zdelal ko hudiča.....
Do takrat uživajte in pričakujte mnogo novega v prihajajočih dneh, kmalu bo postavljena www stran, kjer bo več informacij.

LP

Gizmo

TICKO ::

bloki izgledajo odlično! sam se cena me zanima?! a lahk na privat napises! pa kdorkoli drug ce prodaja kak blo naj kr na privat napise!:)) za amd athlon, pa za GF4 mi tud nebi blo odvec :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511497 (4981) sash
»

Rabil bi načrte za CPU / GPU blok ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
554452 (3631) steev
»

razlika med vodnimi bloki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201358 (1014) DejaVu
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19012033 (7166) Malecky
»

Najboljsi vodni blok za CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
625102 (4117) Phoebus

Več podobnih tem