» »

Moj novi dizajn CPU bloka

Moj novi dizajn CPU bloka

tiborrr ::

Evo ga, zadeva ima narejene izvrtine za S462 (torej socket A), smrekice so narejene samo provizorično. Blok bi bil hard-lotan in v celoti iz bakra. Kanali niso whitewater niti niso Eddyjevi(R) wavewater(tm), ampak so nekaj samosvojega v smislu izničenja laminarnih tokov. Zanima me, ce mi ga je kdo pripravljen izdelati (hard-lotati ni potrebno), torej samo pokrov in bazo bloka? 0:) Za kaksno studentsko ceno, prosim...



Don't test the captain's validity or his vulnerability!
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Jackal ::

Ne vem ali se samo meni zdi, da je to neka čudna skica/model oz. karkoli že pač je. Tista nesimetrija je namerna?

In to bi izdelal z .... ?

Ne vem zakaj bi rad odkril toplo vodo, ko pa je toliko drugih učinkovitejših rešitev, ki so veliko lažje za izdelat.

Lepo, da razvijaš neke svoje rešitve, samo moreš ob tem imeti v mislih vedno tudi zmogljivosti mašinerije, ki ti je na razpolago.

tiborrr ::

Ja, nesimetrija v vstopnem kanalu je namerna. Drugače me pa zanima v praksi, koliko bi pridobil s takim dizajnom, zdaj imam whitewater MK4. Izdelal jasno z CNCjem.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Vesoljc ::

> Drugače me pa zanima v praksi, koliko bi pridobil s takim dizajnom

moja strokovna ocena je 2.47338%

;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

steev ::

Po moje pa kšne 2.47339 %. :\
:|

Eddy ::

Hm... najbrš še čakaš moj komentar...

Mislim da blok načeloma sploh nebi bil slab, pa vseeno bi lahko povečal površino na kateri se nahajajo rebra.
Da bi ti šel pa kdo delat tole za študentsko ceno pa ne verjamem.
Edino kakšna žlahta al pa kšn delavc kse rad igra s svojim CNC-jem. ;)
www.ekwaterblocks.com

frenk ::

kolk bi pridobil s tem je čist odvisno od pumpe...če maš dobro pumpo bi prej kaj izgubil...problem takih blokov je, da, če je pretok relativno dober, toplota sploh ne preide na ostali del bloka, ampak se prej prenese na vodo ki vstopa direktno nad jedrom in vsa ostala rebra ubistvu samo ovirajo pretok vode...taki bloki pridejo prej v poštev v primeru slabe pumpe, ali pa zelo "vročih" procesorjih, ki pa jih trenutno še ni.

tiborrr ::

@Eddy: Ja, to je problem, upam, da bodo na faksu imeli kaj posluha, navsezadnje imamo 500k ojro (€) CNC mašino :).

@Frenk, torej trdis, da bi za npr. Morphov MK4 potreboval slabso pumpo? Ce slucajno ne izgleda tako, vam povem, da so tile kanalcki veliki 1mm, celoten blok pa tehta 132g brez vode.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tic ::

Ne pozabit ta ima MK4 še 'kompresor' vode.
persona civitas ;>

tiborrr ::

Evo, newsflash, na faksu bodo izrezkali zadevo. Nisem vedel, da je tudi Boeing na FS ter da so njemu to lani delali. Baje je bi luzer, kar se vaj tice >:D 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Super Tiborr!
Izkoristit moraš vse potenciale faksa...
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Vseeno pa mislim da bi lahko spravil vse v en izhod namesto dveh...
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Ga grem predelat zdaj :D ...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

0wen ::

Pol ko bo končano, pa prosim prilimaj da vidimo v živo, in dodaj še rezultate temperature, da vidimo kako ti je uspelo.;)

Boeing ::

Mah ne zgleda tako slabo zadeva, samo mogoče bi blo vso stvar malenkost problem narediti. Nevem, probaj simulirat, pa poročaj rezultate... zna bit zanimivo.

tiborrr, h komu si ti to nesel za izdelavo (in kater letnik si... mogoče nardimo kaj skupaj :)) ? Veš, 500 kE mašina ne pomeni nič. Ne da se hvalim, doma imam več mašin približno takih al pa mogoče še večjih vrednosti - ampak konec koncev, s pomočjo banke zna to nardit vsak, a ni tako ? Važno je, kako jo uporabiš. Mašina sama po sebi ni zagotovilo za kvaliteto oz. zmožnost izdelave, je bolj predpogoj.

Čisto tako off-topic, od kje ti informacija, da so meni bloke delali na faxu ? Ker v bistvu mi jih niso, vse sem naredil sam doma, večino konstrukcije je pa prispeval Morphling, tudi bivši kolega :). Edino, kar so moji bloki videli FS je bilo enkrat, ko sem jih nesel pokazat enmu asistentu... ampak dvomim da se je točno to razvedelo, zelo dvomim :\.

Je pa res, da se me da letos na faxu videt občutno manj kakor lani. Luzer pr vajah ? :D Zelo možno, glede na to da se kolikor je le mogoče držim stran od akademskih krogov. Daj, razkrij, od kod ti ta informacija, jaz bom pa napisal drugo polovico zgodbe. Lahko tudi ZS, če ti je ljubše.

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

DimmniBurek ::

Men se pa zdi bolše tudi da bi bil sam en vhod in en izhod, to lohk nardiš s dvojnim plexijem, v obeh plexijih je ena in ista luknja(na istem placu, isti premer) tko da bi bla ta luknja za vhod(nekje na sredini), pol pa na vrhjem plexiju 1 luknja nekje zraven, na spodnjem pa dve kukr si tle narisu, tko da bi voda šla skozi dve luknji iz bloka, potem pa se združta v eno na katero natakneš cev....
Nevem če ste me razumeli ampak vseeno :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Boeing ::

Burek: tako, kot ma narjeno Morphling ? :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Eddy ::

Mislim, da dva pleskija sploh nista potrebna, saj je tako večji pritisk ki se ustvari na vhodu v blok, potem se pa enakomerno razprši po rebrih, kjer se pritisk zmanjša in lahko lepo steče proti izstopni luknji.
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

@Boeing:
Evo, zdaj sem padel v SWAT4, pa se za solo morem za gradiva neka porocila napisati, pa ni trenutno casa za blok. Je pa padla nova ideja, kako narediti nov enojni izhod vode skozi eno smrekico.
Bloke sem nesel k prof. Koselu in asistentu (pri predmetu tehnicne dokumentacije) Ambrozu Mihi. Sem pa bruc, univerzitetna smer. To, da so bloke delali na faksu, mi je povedal taisti asistent, h kateremu sem nesel preview modela. O tem luzerastvu pa je spet priletelo iz ust taistega asistenta (baje ni bil zadovoljen s tvojo projektno nalogo, heh :)).

@Owen: Bom, bom. Tale moj OneSpaceDesigner ima implementiran modul, s katerim lahko delas taksne analize... Bo treba debelo bukvo vzeti v roke in nastudirat.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Boeing ::

tiborrr: heh, ambrož, ja... če te ma on vaje si jih garantirano naredu, ker je vredu poba... midva sva se sicer načeloma dobr zastopla (no sej se še zdej :)), edino jezn je bil na mene, ker je bla ena jeba s projektno, ker je padla na naših vajah ena originalna rešitev tistega vretena in sem jaz potem to narisal, in valjda s(m)o vsi veselo kopirali, "krivi" smo bli pa jaz in še ene par kao... kakorkoli, je pa uredu dečko ambrož... pozdravi ga :)

Kosel je pa tečnoba, čeprav razlaga pa dobr... men je dal lani vaje, čeprav nism laboratorijskih delu k sm bil na morju pa sm pozabu, LOL :D.

Kakorkoli, uživi...

če pa rabiš kako pomoč glede dizajna/faxa/karkolo, pa maš moj mail v profilu.

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

LittleDevil ::

Zgleda zanimivo, kdaj pa lahko pričakujemo kakšne slike?

LP

tiborrr ::

Boeing, hehe, bom ga vsekakor pozdravil ;). Se slisiva, ce bodo kakrsnikoli problemi, ceprav sem danes popizdil, ko sem izvedel rezultat kolokvija, sem pricakoval malce vec...

LittleDevil: Soon... pravkar sem prisel iz enega zura predcasno. Hudo, ampak moral sem, saj imam jutri zjutraj ob 10ih vaje iz trdnosti in bi bil popolnoma povozen, ce bi prisel pozneje. Update torej jutri 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432970 (1717) alesr
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433030 (2277) TESKAn
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557880 (6333) WinsuckeR
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517111 (12193) the_unborn

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875104 (3798) morphling1

Več podobnih tem