» »

Fitnes ?

Fitnes ?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 8
»»

deyvid ::

Pozdravljeni,

Star sem 19 let in sem se odločil da bom začel hoditi v fitnes...In zdaj me zanima kaj se splača dobiti za dobivanje mišične mase/teže...Saj mi je dober prijatelj"ki je hodil kar nekaj časa v fitnes " predlagal https://www.proteini.si/sl/gainerji-pro... in zdaj me zanima ali se res splača oz. ali je kaj boljšega kot to seveda mi je še rekel naj si zrihtam kreatin. ? Trenutno imam 70kg in sem velik 174cm.Moram pa napisat da imam zelo suhe roke "31cm je biceps" in bi rad imel večje roke.

nitramcek ::

Šele začel si hoditi na fitness in te že skrbi kaj bi jemal za pridobivanje mase?
Prvo začni hoditi redno, se nauči pravilne tehnike. Naj se telo, sklepi in mišice navadijo na obremenitve.
Potem naj te šele začne skrbeti kaj bi lahko jemal za maso.

Nek trend je, da prvo si nabaviš kup dodatkov in se šele potem vpišeš na fitness.
In potem ugotoviš, da je to preveč dela in odrekanja in da to ni zate.

Vpiši se, začni uživati v treningih in spoznavaj svoje telo.
Za dodatke je še čas.

deyvid ::

nitramcek je izjavil:

Šele začel si hoditi na fitness in te že skrbi kaj bi jemal za pridobivanje mase?
Prvo začni hoditi redno, se nauči pravilne tehnike. Naj se telo, sklepi in mišice navadijo na obremenitve.
Potem naj te šele začne skrbeti kaj bi lahko jemal za maso.

Nek trend je, da prvo si nabaviš kup dodatkov in se šele potem vpišeš na fitness.
In potem ugotoviš, da je to preveč dela in odrekanja in da to ni zate.

Vpiši se, začni uživati v treningih in spoznavaj svoje telo.
Za dodatke je še čas.


Na obremenitve sem navajen velika teža zame ni problem doma imamo od multigym,barbell,do "štang"..ki jih kdaj pa kdaj uporabljam.
Drugače pa bi rad za naprej vedel kaj se splača kupiti ?

Magic1 ::

Ce ze moras, si nabavi en 2,4kg whey protein prasek, katerega spij eno porcijo po fitnesu. Kot je ze blo omenjeno, prvo je pomembna pravilna vadba. Pain is your friend pri masi, sam Mora bit prava mera!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jype ::

deyvid> kaj se splača kupiti ?

Hrano.

deyvid ::

jype je izjavil:

deyvid> kaj se splača kupiti ?

Hrano.


Vem ja samo bi uporabljal "all in one proteine" kot dodatek da bi pridobil lažje maso

jype ::

V resnici ti to prihrani samo čas, ki bi ga sicer porabil za pripravo pravilne običajne prehrane.

Mišično maso sicer pridobiš tako, da bolj obremeniš mišice - ni ti treba praktično nič dodajat beljakovin (vsaj jaz jih nisem, pa je šlo zelo hitro na gor).

thramos ::

Če imaš v prehrani dovolj beljakovin (in skoraj gotovo jih imaš), ne rabiš nobenih dodatkov. Gainerjev, ki so večinoma drag sladkor, pa sploh ne. Dodatki so, kot je napisal že jype, izključno zaradi praktičnosti. Če hočeš pridobiti maso, moraš preprosto pojesti več kot porabiš.

Če pa hočeš pridobiti mišično maso, je pa na prvem mestu kvaliteten trening.

vilonja ::

Jst pa tko pravim. A ti bodo misice samo za kazati. Druga si lahko močan, čeprav si suh.
A ni bolj imeti kondicijo ko konj, tja da laufas, kolesaris hodis(laufas) v hribe, kakor da si metod obseg roke.
Počasi zacet pa bodo rezultati sami prišli, samo ne odnehat. Te aktivnosti so bolj za poleti, pozimi pa fitnes.
Pa ne sam na rokah delat, moraš na celemu telesu delat, da bo učinek.

gazibo ::

Kikirikijevo maslo namesto gainerja. Win

m0LN4r ::

Dokler ne hodiš redno kak leto dni, odvisno v kakem stranju si. Sploh ne razmišljaj o tem.

Največ "wanabejev" gre najprej v trgovino, potem 2-3 tedne v fitnes in neha. Potem se čez 2-3 mesce spet spomni in ponovi vseskup.
Doseže pa nič.

Najprej se nauči pravilno izvajati vaje, redno hodit, disciplinirano brez izgovorov, porihtaj hrano in če to zdržiš pol leta si nabavi praške.
Lahko ti pa povem, da 3 leta lahko pridobivaš maso enakovredno z hrano, kot tisti z praški, ker še nimaš toliko, da bi presegel svoj dnevni vnos iz "pošlihtane" prehrane.

Če pa misliš, da je nutella in proteini rešitev pa pozabi na fitnes.

jype je izjavil:

V resnici ti to prihrani samo čas, ki bi ga sicer porabil za pripravo pravilne običajne prehrane.

Mišično maso sicer pridobiš tako, da bolj obremeniš mišice - ni ti treba praktično nič dodajat beljakovin (vsaj jaz jih nisem, pa je šlo zelo hitro na gor).

Koliko % in kg je tu govora?

nitramcek je izjavil:

Šele začel si hoditi na fitness in te že skrbi kaj bi jemal za pridobivanje mase?
Prvo začni hoditi redno, se nauči pravilne tehnike. Naj se telo, sklepi in mišice navadijo na obremenitve.
Potem naj te šele začne skrbeti kaj bi lahko jemal za maso.

Nek trend je, da prvo si nabaviš kup dodatkov in se šele potem vpišeš na fitness.
In potem ugotoviš, da je to preveč dela in odrekanja in da to ni zate.

Vpiši se, začni uživati v treningih in spoznavaj svoje telo.
Za dodatke je še čas.

Hahahah točno ja.

vilonja je izjavil:

Jst pa tko pravim. A ti bodo misice samo za kazati. Druga si lahko močan, čeprav si suh.
A ni bolj imeti kondicijo ko konj, tja da laufas, kolesaris hodis(laufas) v hribe, kakor da si metod obseg roke.
Počasi zacet pa bodo rezultati sami prišli, samo ne odnehat. Te aktivnosti so bolj za poleti, pozimi pa fitnes.
Pa ne sam na rokah delat, moraš na celemu telesu delat, da bo učinek.

Nekateri delamo oboje, kardio+fintes ala tek v hribe, fizično delo in fitnes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

k--p ::

Od dodatkov ne boš imel nič (razen kakšni vitamini in maščobe omega, če ti jih primanjkuje), če imaš vsaj približno normalno prehrano in poješ več kot porabiš.
Vse je marketing, sirotka je le odpadni produkt v mlečni industriji, ki jo uspešno reklamirajo s pomočjo modelov s vprašljivo hormonsko sliko in prodajajo zavedeni fitnes populaciji. Edina "korist" od wheya je, da ne rabiš žvečiti in kuhati.

jype ::

Nope.

Začel sem pri 56 kilogramih in 190 centimetrih višine, končal pa pri 78 kilogramih in... Pri enaki višini, presenetljivo.

Brez dodatkov prehrani, samo s telovadbo in bolnišnično prehrano za okrevanje po gastrološkem kirurškem posegu, ki ima 30g beljakovin na dan.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

innerspace ::

Spet trolanje:)

OP, realno ne potrebujes gainerja, ce prav zelis kak dodatek, si kupi nek natural whey, omega3 ter vitamine, pa se to je vecinoma odvec, ce ne bos resno treniral(vsaj 4x tedensko).
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

m0LN4r ::

Začel sem pri 56 kilogramih in 190 centimetrih višine, končal pa pri 78 kilogramih in... Pri enaki višini, presenetljivo.

Glede na višino nimaš glih mišic. Sory.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PurpleMoo ::

OP, za začetek potrebuješ:

- dober program telovadbe za pridobivanje mišične mase za začetnike
- (preurediti) jedilnik, ki vsebuje precej virov beljakovin in kompleksnih ogljikovih hidratov
- prijatelja ali, še boljše, fitnes trenerja, ki ti bo pokazal, kako pravilno izvajati vaje (zelo pomembno)
- kreatin

Zavedati se tudi moraš, da je to življenjski stil, in ne nekaj, kar opraviš v parih mesecih. Vedeti tudi moraš, da je potrebno krepiti celotno telo, in ne samo določen del ('bicepse').

Ne pretiravaj s kilogrami, ne pretiravaj s prehranskimi dodatki (velika večina jih ni potrebnih), in navsezadnje tudi ne pretiravaj s telovadbo. Rezultate dobiš samo s trdim, vztrajnim delom, in urejenim jedilnikom.

harmony ::

Ce bos prevec pozornosti dajal na dodatke in manj na samo izvedbo vaj, bos v parih mesecih postal zalit in en tak okrogel bajsek. Predvsem okrog bokov.

So ze vsi ostali povedali, tako da brezveze na to temo kaj vec dodati.

Ce pa ze zelis dodatke se pa zapelji do bliznje trgovine s fitnes prehrano in ti bojo tam sigurno znali svetovati. Vedi pa da je to drag sport, ce se gres jemanja dodatkov.

m0LN4r ::

PurpleMoo je izjavil:

OP, za začetek potrebuješ:

- dober program telovadbe za pridobivanje mišične mase za začetnike
- (preurediti) jedilnik, ki vsebuje precej virov beljakovin in kompleksnih ogljikovih hidratov
- prijatelja ali, še boljše, fitnes trenerja, ki ti bo pokazal, kako pravilno izvajati vaje (zelo pomembno)
- kreatin

Zavedati se tudi moraš, da je to življenjski stil, in ne nekaj, kar opraviš v parih mesecih. Vedeti tudi moraš, da je potrebno krepiti celotno telo, in ne samo določen del ('bicepse').

Ne pretiravaj s kilogrami, ne pretiravaj s prehranskimi dodatki (velika večina jih ni potrebnih), in navsezadnje tudi ne pretiravaj s telovadbo. Rezultate dobiš samo s trdim, vztrajnim delom, in urejenim jedilnikom.

Ipustil si še primerno količino počitka za regeneracijo, če vse zgornje upoštevaš.
Kreatin je brezveze. To je samo za bodibilderje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

crniangeo ::

po vsakem fitnesu na pleskavico pa bo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

PurpleMoo ::

@m0LN4r
Glede počitka se strinjam ('ne pretiravaj s telovadbo'), glede kreatina pa ne. Ne pravim, da je nujen (daleč od tega), je pa priporočen zaradi dodatka energije pri dvigovanju uteži (opraviš kakšno dodatno ponovitev pod večjo obremenitvijo). Se je pa smiselno vprašati, če bo začetnik dejansko to sploh lahko izkoristil - najbrž ne.

Ciklamen ::

4-5 dni na teden intenzivnega dela, 2 dni počitka, da omogočiš telesu pravilno regeneracijo ter rast mišic :)

Vse ostalo je stvar posameznika, ali hočeš bit "nabit" moraš pojesti več kot pokuriš (seveda, pravilne hrane, ne McDonaldsa) ali "žila" (kar je potem spet odvisno od tega kako vaje izvajaš - če se ne motim je za moč potrebno delati vaje hitro z manjšo obremenitvijo in večimi ponovitvami - če se motim naj me kdo popravi).

In ja, izklesanega telesa ne dobiš v 2 mesecih, ampak je to dolgotrajen proces :)

Pa veliko sreče in ne obupat po prvih 2 tednih!
- End of the Post ->

jype ::

m0LN4r> Glede na višino nimaš glih mišic. Sory.

Ma neki zlo švoh že nism.

thramos ::

PurpleMoo je izjavil:

@m0LN4r
Glede počitka se strinjam ('ne pretiravaj s telovadbo'), glede kreatina pa ne. Ne pravim, da je nujen (daleč od tega), je pa priporočen zaradi dodatka energije pri dvigovanju uteži (opraviš kakšno dodatno ponovitev pod večjo obremenitvijo). Se je pa smiselno vprašati, če bo začetnik dejansko to sploh lahko izkoristil - najbrž ne.


Ne bo izkoristil. Tudi večina naprednih ne bo opazila (razen v glavi) nobene opazne razlike. Če se ne pripravljaš na olimpijske, je stran vržen (poscan) denar.

Aquinas ::

Ciklamen je izjavil:


Vse ostalo je stvar posameznika, ali hočeš bit "nabit" moraš pojesti več kot pokuriš (seveda, pravilne hrane, ne McDonaldsa) ali "žila" (kar je potem spet odvisno od tega kako vaje izvajaš - če se ne motim je za moč potrebno delati vaje hitro z manjšo obremenitvijo in večimi ponovitvami - če se motim naj me kdo popravi).


Za moč je čim večja obremenitev in do 5 ponovitev. Pomisli, kdo bo prej postal močan: tisti ki 20x hitro dvigne eno drvo, ali tisti, ki 3x dvigne hlod?

Stanje "žile" se doseže zgolj z nizkim procentom maščobe. Npr. bodibilderji so "nabiti" in "žile" hkrati, mnogi se za tekmovanje spustijo celo do 3% maščobe.

m0LN4r ::

jype je izjavil:

m0LN4r> Glede na višino nimaš glih mišic. Sory.

Ma neki zlo švoh že nism.

Se vidi, da imaš samo eno vrsto mišičevja razvitega, za samo eno specifično rabo.
To je daleč celotnega fit telesa.
Drugače pa pohvalno.

Aquinas je izjavil:

Ciklamen je izjavil:


Vse ostalo je stvar posameznika, ali hočeš bit "nabit" moraš pojesti več kot pokuriš (seveda, pravilne hrane, ne McDonaldsa) ali "žila" (kar je potem spet odvisno od tega kako vaje izvajaš - če se ne motim je za moč potrebno delati vaje hitro z manjšo obremenitvijo in večimi ponovitvami - če se motim naj me kdo popravi).


Za moč je čim večja obremenitev in do 5 ponovitev. Pomisli, kdo bo prej postal močan: tisti ki 20x hitro dvigne eno drvo, ali tisti, ki 3x dvigne hlod?

Stanje "žile" se doseže zgolj z nizkim procentom maščobe. Npr. bodibilderji so "nabiti" in "žile" hkrati, mnogi se za tekmovanje spustijo celo do 3% maščobe.

Ja pa tut fajn si je postaviti najprej cilj ali boš funkcionalno nabit ali za okras. Ali bi rad mel belo meso, rdeče ali pink.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

m0LN4r> To je daleč celotnega fit telesa.

Ja, pa saj jaz ne rabim celotnega fit telesa. Vprašanje je bilo, a rabiš dodatke k prehrani. Očitno ne, ker jaz nisem še nobenega kupil, samo gonil sem bicikl.

Xxxzilla ::

Ne pozabit tudi, da so na telesu tudi ostale mišice in ne samo biceps, triceps (roke). Če se že res misliš lotit se loti vsega - seveda postopoma. Noge (hams, quads, calves..), abs, rame, prsa, hrbet - torej komplet. Sam se ukvarjam s tem že par let, nikoli nisem jemal dodatkov in se da kljub vsemu pridobiti lepo maso. Imam pa občutek glede na podatke, ki si jih dal @deyvid (174 cm, 70 kg, 31cm biceps), da imaš kakšen kilogram preveč v trebušnem delu drugod pa premalo (samo predvidevam) tako da ja bo kr treba se optimalno tega lotit. Za pridobivanje mase je sicer dovolj tistih 6 razporejenih obrokov na dan in se v kakšnem letu lahko pridobi cca 7kg mišične mase seveda spet ob razmeroma pravi prehrani in treningu (nekaj je odvisno tudi od tvojega telesa, ker smo vsi različni). Sicer pa, da nebom odkrival amerike, za roke sem pri sebi videl največji napredek s takšnim sistemom za roke:

Za roke sta glavni mišični skupini biceps in triceps. Spet ne pozabi na triceps! Poleg seveda treningov na ostalih mišicah (prsa, hrbet, rame, noge, abs) si za roke v program dodaj takole:

2x tedensko biceps
2x tedensko triceps

Lahko ločeno, lahko skupaj odvisno od regeneracije. Sam delam tako, da en dan obremenim biceps, drug dan triceps, spet nasledn dan biceps in potem še triceps. Nekako enkrat eno enkrat drugo. Uteži naj bodo težke v smislu da delaš sete od 8 do 12 dvigov vsako rundo.

Vaje (predvsem v domačem okolju, v fitnesu imaš še več opcij), ki jih delaš so pa za biceps enostavno recimo: bicep curls (both arms), bicep curls (one arm), hammer curls (one arm), hammer curls (both arms).

Za triceps pa vsaj pri meni, ker imam rad vaje z lastno težo, prevladujejo dipsi. Lahko na bradlji, na klopci pač imaš več kombinacij, in materiala na netu (youtube) še pa još.

Sepravi pojdi parkrat na trening, poskrbi za motivacijo (muska, audiobook, družba), spoznaj telo, spoznaj vaje, naredi si sistem treninga in prehrane in šele potem razmišljaj o dodatkih (sepravi po parih tednih, mescih če boš še v tem). Pa ne da so kaki proteini kej groznega ker niso, samo če misliš, da v kolikor boš dvignil tist gviht ene parkrat in potem spil tale sokec proteinov, da bo v parih dneh, tednih pa kar naenkrat superman forma - kar pozabi. Treba si je vzeti čas in si fitnes dejansko zamisliti kot hobi. Neki na pol na dolgi rok nikoli ne deluje. :)

m0LN4r ::

jype je izjavil:

m0LN4r> To je daleč celotnega fit telesa.

Ja, pa saj jaz ne rabim celotnega fit telesa. Vprašanje je bilo, a rabiš dodatke k prehrani. Očitno ne, ker jaz nisem še nobenega kupil, samo gonil sem bicikl.

Ja saj, ker ti je telo pobralo vse od drugod in transportiralo na tiste ene par mišic na nogi (tam ti jih tudi ene par manjka).

*Išči pomanjkanje beljakovin in trening samo ene skupine mišic.

On sprašuje verjetno za celo telo, ne 5 mišic znotraj ene skupine.

Za 99% povprečnih Fitnes Janezov dodatki res niso potrebni. Tisti 1% pa nebo tukaj spraševal za nasvete.
Je pa OBVEZNO porihtati hrano tako, da do pomanjkanja ne pride. Ne vitaminov, ne mineralov, ne beljakovin, ne maščob itn.

prevladujejo dipsi.

Moj glas gre tudi dipsom in raznim vajam z lastno težo.
Pozneje si lahko še kako utež daš na sebe (naprimer na noge, pas itn.)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ciklamen ::

Jaz bi dipse priporočal le v primeru, da jih lahko pravilno narediš. Mogoče takoj prvih par tednov tega ne boš mogel, ker preprosto nimaš mišic/moči za kaj takega.
- End of the Post ->

Xxxzilla ::

Ciklamen je izjavil:

Jaz bi dipse priporočal le v primeru, da jih lahko pravilno narediš. Mogoče takoj prvih par tednov tega ne boš mogel, ker preprosto nimaš mišic/moči za kaj takega.


Da tako je, predvsem za tiste navadne na bradlji. Tiste na klopci bi pa moral biti tudi v začetku sposoben delat. Zato pa je tako zelo pomembno, da vidiš katere vaje ti ustrezajo in si nato prilagajaš trening. :) So pa dipsi fantastični, ker stimulirajo poleg tricepsa tudi prsa, zgornji del hrbta, rame.. Sam jih uvrščam v top 5 splošnih vaj (z lastno težo) - poleg raznoraznih variacij sklec, pull ups-ov, počepov (z utežjo) ter raznoraznih trebušnjakov.

m0LN4r ::

Dipse na klopci/stolu delajo punce. Če pa tega ne moreš, se pa moraš malo zamislit...

Kakorkoli, se mi zdi da je bilo bistvo povedano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Xxxzilla ::

m0LN4r je izjavil:

Dipse na klopci/stolu delajo punce. Če pa tega ne moreš, se pa moraš malo zamislit...

Kakorkoli, se mi zdi da je bilo bistvo povedano.


Jaz imam dve letvici postavljeni vodoravno (da se telo spusti še nižje in bolj obremeni) ter dodam še par kil uteži. Tako, da čeprav je nasplošno morda simpl vaja, sem si jo kar lepo utežil in je kr efekt na željenih mišicah. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Xxxzilla ()

Ciklamen ::

Raje delam od začetka dipse na klopci, pa naj si kdo misli da sem punca, kot pa da grem direkt na bradljo pa jih ne izvajam pravilno. In če že v štartu imaš takšno miselnost, da so nekatere vaje samo za punce, boš kaj hitro začel delat vaje napačno, predvsem zato ker ne boš imel moči za pravilno izvedbo, kar pa lahko kaj hitro privede do poškodb ali do tega, da napredka sploh ne boš opazil.
- End of the Post ->

oemdzi ::

Ciklamen je izjavil:

Raje delam od začetka dipse na klopci, pa naj si kdo misli da sem punca, kot pa da grem direkt na bradljo pa jih ne izvajam pravilno. In če že v štartu imaš takšno miselnost, da so nekatere vaje samo za punce, boš kaj hitro začel delat vaje napačno, predvsem zato ker ne boš imel moči za pravilno izvedbo, kar pa lahko kaj hitro privede do poškodb ali do tega, da napredka sploh ne boš opazil.

+ Core muscle je dobro natrenirati, recimo meni ni tega nihče povedal. Tudi pri športni vzgoji nas je kak profesor gonil sklece, neke vojaške vaje oz rokometaške (trener rokometa), potem celo neka gimnastika (vsi fantje smo bili nad sledjo full navdušeni, seveda!), da bi pa kateri izmed njih povedal osnovne vaje za vse to, to pa ne. Še tisto kar smo teorijo imeli, smo imeli larifari prehransko piramido. Zdaj pri 25 me pa križ seka, išjas v nogi, malce sem že omilil z vadbo za stabilizacijske mišice, ampak bo še dolga. Bil sem celo na točki, ko nisem niti sklece mogel narediti, ne zato, ker nisem imel dovolj moči v mišicah, ki jih vsi smatrajo za glavne pri sklecah ali previsoko težo, temveč zato, ker me je zaradi skorajda neobstoječih stabilizacijskih mišic lomilo v kižu.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

videc ::

oemdzi je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Raje delam od začetka dipse na klopci, pa naj si kdo misli da sem punca, kot pa da grem direkt na bradljo pa jih ne izvajam pravilno. In če že v štartu imaš takšno miselnost, da so nekatere vaje samo za punce, boš kaj hitro začel delat vaje napačno, predvsem zato ker ne boš imel moči za pravilno izvedbo, kar pa lahko kaj hitro privede do poškodb ali do tega, da napredka sploh ne boš opazil.

+ Core muscle je dobro natrenirati, recimo meni ni tega nihče povedal. Tudi pri športni vzgoji nas je kak profesor gonil sklece, neke vojaške vaje oz rokometaške (trener rokometa), potem celo neka gimnastika (vsi fantje smo bili nad sledjo full navdušeni, seveda!), da bi pa kateri izmed njih povedal osnovne vaje za vse to, to pa ne. Še tisto kar smo teorijo imeli, smo imeli larifari prehransko piramido. Zdaj pri 25 me pa križ seka, išjas v nogi, malce sem že omilil z vadbo za stabilizacijske mišice, ampak bo še dolga. Bil sem celo na točki, ko nisem niti sklece mogel narediti, ne zato, ker nisem imel dovolj moči v mišicah, ki jih vsi smatrajo za glavne pri sklecah ali previsoko težo, temveč zato, ker me je zaradi skorajda neobstoječih stabilizacijskih mišic lomilo v kižu.
Za takšne zadeve bi pomagala tale zadeva: "7 Weeks to 100 Push-Ups Strengthen and Sculpt Your Arms, Abs, Chest, Back and Glutes". Je pa knjiga oz. pdf.

Xxxzilla ::

videc je izjavil:

oemdzi je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Raje delam od začetka dipse na klopci, pa naj si kdo misli da sem punca, kot pa da grem direkt na bradljo pa jih ne izvajam pravilno. In če že v štartu imaš takšno miselnost, da so nekatere vaje samo za punce, boš kaj hitro začel delat vaje napačno, predvsem zato ker ne boš imel moči za pravilno izvedbo, kar pa lahko kaj hitro privede do poškodb ali do tega, da napredka sploh ne boš opazil.

+ Core muscle je dobro natrenirati, recimo meni ni tega nihče povedal. Tudi pri športni vzgoji nas je kak profesor gonil sklece, neke vojaške vaje oz rokometaške (trener rokometa), potem celo neka gimnastika (vsi fantje smo bili nad sledjo full navdušeni, seveda!), da bi pa kateri izmed njih povedal osnovne vaje za vse to, to pa ne. Še tisto kar smo teorijo imeli, smo imeli larifari prehransko piramido. Zdaj pri 25 me pa križ seka, išjas v nogi, malce sem že omilil z vadbo za stabilizacijske mišice, ampak bo še dolga. Bil sem celo na točki, ko nisem niti sklece mogel narediti, ne zato, ker nisem imel dovolj moči v mišicah, ki jih vsi smatrajo za glavne pri sklecah ali previsoko težo, temveč zato, ker me je zaradi skorajda neobstoječih stabilizacijskih mišic lomilo v kižu.
Za takšne zadeve bi pomagala tale zadeva: "7 Weeks to 100 Push-Ups Strengthen and Sculpt Your Arms, Abs, Chest, Back and Glutes". Je pa knjiga oz. pdf.


Plus dodal bi pri tem, da je zelo dobro tudi izvajati večkrat dnevno vaje za ogrevanje (neke sorte kalistenika ali kakršenkoli že je izraz). Tudi sam imam težave s hrbtenico pri 23 letih s tem, da gre odkar je ogrevanje optimalno na veliko bolje. Izkušnje so me tudi naučile recimo, da ob nepravem, nerazporejenem treningu (torej da sicer treniraš redno, vendar neusklajeno, oziroma skoraj vedno ene in iste vaje), da lahko tudi kosti, sklepi čez čas niso uravnovešeni in pravilno na svojih mestih. Posledično je drža telesa slabša in pravtako sem imel takrat težave pri določenih vajah, recimo pull upih. Mišic je bilo dovolj ampak bolečine v ramenskih sklepih ob vsakem dvigu. To je bil tudi razlog (poleg nenatrenirane tehnike seveda), da nisem mogel narediti niti enega muscle upa. Potem pa ti pride tam suh pobc, ki ga vidiš prvič in se ku keks dvigne v muscle up pozicijo. Je blo kr treba tut malce egota požret. :D Uglavnem jaz sem si kar začrtal par takšnih ogrevalnih vaj od Eliota Hulsa (youtube), ker ima ded kar nekaj dobrih predlogov. Morda pride komu prav..

BigWhale ::

Jaz sem po stirih mesecih vadbe zacel dodajat beljakovine, ker se mi enostavni ni dalo basati s taksno kolicino hrane.

Kolk se pa basanje s hrano oziroma dodajanje beljakovin sploh splaca, pa niti ne vem. Nisem kaj dosti testiral in se zanimal za to.

ZaphodBB ::

Če si kolikor toliko resen je lažje (in tudi cenejše) dodajat beljakovine v prahu. Če se ti ne da, pa tudi nič narobe - pač ne boš tako lepo izgledal kot oni, ki se jim res da zajebavat.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PurpleMoo ::

@BigWhale
Zato so beljakovinski praški kategorizirani kot prehranski dodatki. Če ni možno zaužiti večje količine hrane, pač ustrezno nadomestiš z dodatki.

thramos ::

ZaphodBB je izjavil:

Če si kolikor toliko resen je lažje (in tudi cenejše) dodajat beljakovine v prahu. Če se ti ne da, pa tudi nič narobe - pač ne boš tako lepo izgledal kot oni, ki se jim res da zajebavat.


Popolnoma resno se da zajebavat tudi brez dodatkov. Pa še bolj je okusno.

ZaphodBB ::


Popolnoma resno se da zajebavat tudi brez dodatkov. Pa še bolj je okusno.

Ja sam pol se ti da pa RES jebat. :D
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

k--p ::

Če misliš na beljakovine v prahu bo razlika točno 0%.

dzinks63 ::

Dovolj nakladanja, temo vzemite vsaj malo resno, da bo kaj koristi od nje.

MrNighthawk ::

deyvid je izjavil:

nitramcek je izjavil:

Šele začel si hoditi na fitness in te že skrbi kaj bi jemal za pridobivanje mase?
Prvo začni hoditi redno, se nauči pravilne tehnike. Naj se telo, sklepi in mišice navadijo na obremenitve.
Potem naj te šele začne skrbeti kaj bi lahko jemal za maso.

Nek trend je, da prvo si nabaviš kup dodatkov in se šele potem vpišeš na fitness.
In potem ugotoviš, da je to preveč dela in odrekanja in da to ni zate.

Vpiši se, začni uživati v treningih in spoznavaj svoje telo.
Za dodatke je še čas.


Na obremenitve sem navajen velika teža zame ni problem doma imamo od multigym,barbell,do "štang"..ki jih kdaj pa kdaj uporabljam.
Drugače pa bi rad za naprej vedel kaj se splača kupiti ?



Prvo me zanima glede nato kaj vse imaš doma od fitnes opreme si rajši kupi dobro literaturo, ki je dokaj poceni...npr http://www.amazon.com/Strength-Training...

naštudiraj kaj in kako delat (mišine skupine itd,...) in delaj doma, pa ne pozabi na cardio. Če bi jaz imel takle "fitnes" doma bi bil zelo vesel :) Škoda denarja za fitnes. Imaš tudi cel kup literature na internetu samo veliko od teh virov je slabih in učijo narobe.


Glede hrane se pa tudi ne obremenjuj. Jej uravnoteženo hrano. Veliko beljakovin, dobre ogljikove hidrate (polozrnate itd.) pa seveda sadje in zelenjavo + veliko tekočine.

Jaz se probavam držat treh pravil.
Izogibam se slabim maščobam (trans maščobe in nasičene), ne solim in ne cukram hrane.
Jej, ko si lačen in nehaj jest, ko se naješ... se pravi ne se nažirat...pa tudi ne jej OH pozno zvečer.
Tretje pravilo je malo težje nagruntat ampak je osnovno. Dnevno poješ toliko kot porabiš.

Sicer pa ne kompliciraj preveč vztrajaj in rezultati bodo slej, ko prej.

Kar se pa tiče praškov pa čim bolj stran od njih. Ljudje nismo bili narejeni, da jemo tekočo hrano. Sem včasih tudi mislil, da je bistvu samo v praških in sem jih imel po 4 škatle na pultu. Največja bedarija kar sem jo lahko naredil.

Uravnoteženo jej in uravnoteženo treniraj pa bo.

mn ::

Jej, ko si lačen in nehaj jest, ko se naješ...


Nehaj jest ko se naješ ne dela ravno najbolje. Jaz osebno sem dostikrat še lačen ko pojem do konca. Čez 25 minut nič več. Če bi jedel dokler nisem več lačen bi se prenajedal. Kar se pa nasveta OPu tiče pa se strinjam s teboj. Uravnotežena in zdrava prehrana je povsem dovolj.

Daliborg ::

toj troll....ali pa dandanes res ni toliko športnikov??!, ker ko sem jaz hodil v šolo smo imeli vsaj 2 v razredu ki sta imela status športnika. Ali je več šans za boljše nasvete na tehničnem forumu?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

MrNighthawk ::

mn je izjavil:

Jej, ko si lačen in nehaj jest, ko se naješ...


Nehaj jest ko se naješ ne dela ravno najbolje. Jaz osebno sem dostikrat še lačen ko pojem do konca. Čez 25 minut nič več. Če bi jedel dokler nisem več lačen bi se prenajedal. Kar se pa nasveta OPu tiče pa se strinjam s teboj. Uravnotežena in zdrava prehrana je povsem dovolj.


Em...mislim, če si lačen, ko poješ do konca potem se ne naješ :)

Mišljeno je tako, da poješ samo toliko, da v želodcu ne čutiš praznine in nisi več lačen. Se pravi, da ko poješ ne čutiš nelagodja v želodcu, da si se preveč najedel. Namesto cele pice poješ 2/3 pice... vem pica je slab primer zdrave hrane :D sicer pa... aka ne nažiraj se.

Unknown_001 ::

OP še moje priporočilo.

1. Praškov in fancy dodatkov ne potrebuješ. Brezvezno metanje denarja stran.
zakaj?
Odg: S redno polnovredno in zdravo prehrano lahko zaužiješ vse potrebne snovi, ki jih potrebuješ za delovanje telesa in razvoj. Pogoj seveda je, da imaš vsaj 3 glavne polnovredne obroke na dan. Če je potreba po več energije ali beljakovin v jedilnik med obroki vključi malice, na primer sendvič s sirom/ tuno/ piščancem, jogurt, sadje itd. kar ti paše. Te malice ti dajo celo več kot ena šefla praška na dan, poleg beljakovin dobiš vase tudi zdrave maščobe, vitamine, minerale, zapletene ogljikove hidrate ki so boljši za prebavo kot enostavni itd.

2. Za začetek ti priporočam da vsaj dva ali tri mesece vsaj 2x ali 3x na teden rutinsko vadiš z lastno težo. Priporočene vaje so slednje: sklece, zgibi, počepi, dipsi in razgibalne vaje.
zakaj?
Odg: Vsak na začetku ni ravno v blesteči formi. Nekateri imajo nekaj osnove že od prej (delo doma, trening kakšnega športa, rutinska jutranja telovadba,...) in taki se še lahko nekeko prešvercajo direkt na uteži. Najprej moraš dobiti vsaj osnovno moč, da z lahkoto upravljaš s svojim telesom in da se ti utrdijo vezi. Potem počasi začni s fitnesom in se umikaj stran od naprav ki imajo neke uau mehanizme. Drži se standardnih vaj, kjer deluje več mišičnih skupin: bench press, deadlift, vaje z prostoročnimi utežmi...
+ dodatek: Vaj z lastno težo nikar ne izključuj, saj so odlične za ogrevanje, jutranjo rutino in tudi kot nadomestilo ko ni možnosti obiska fitnessa-zato nimaš izgovorov da bi kakšen dan treninga spustil!

3. Pozabi na roke in se osredotoči na celoto! Predvsem se posveti hrbtu in nogam, da boš imel dobro oporo telese.
Zakaj?
Odg: Treniranje telesa kot celote je najboljši način pridobivanje mišične mase, ker je moč po telesu primerno razporejena. Posledično je manj možnosti poškodb pri težkih dvigih - veliko je primerov ko je nekdo bil z rokami in nogami sposoben dvigniti precej mase, na koncu pa ga je hrbet izdal in fasal poškodbe hrbta.
+
Če je telo usklajeno grajeno, boš z rezultatom bolj in celo prej zadovoljen, saj boš avtomatsko izgledal bolje grajen. Največ tu pripomoreta ravno hrbet in noge, saj pridobiš v širino in deluješ bolj masivno. Trening samo rok bo kvečjem pokazal rezultate v dveh letih, pri tem pa boš še vedno izgledal grintav, ker te v širino ne bo nič + mase ne bo.

Ne pozabi veliko piti in dovolj jesti! To naj ti bo glavna skrb.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

Raptor16, lepo napisano. Zgolj glede prve točke imam pomisleke. Prvi je glede najmanj 3 obrokov. Število obrokov nima nobenega vpliva na karkoli. Lahko jih ješ 6 ali pa zgolj enega. Stvar preference. Drugi pa glede praškov. Ja, niso potrebni in za nekoga, ki komaj začenja in misli, da so nek magičen napitek je brezveze. Osebno po treningu spijem 1k kalorij šejk, ker takrat nisem ravno pri volji pečt zrezke in kuhat testenine. Poleg tega je ta šejk tudi cenejši.

Matija82 ::

mgermo, pomoje je tu zgolj, da je težje pojest veliko kalorij (recimo 4k) v enem kot v večih obrokih, zgolj to.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312434 (9749) Malner
»

Trening nog in zadnjice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20133240 (30662) SmeskoSnezak
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327150 (25401) _IKE_
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116319 (13051) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827722 (24660) Okapi

Več podobnih tem