» »

Fitnes ?

Fitnes ?

Temo vidijo: vsi

Zheegec ::

na začetku vsekakor ne kupovati nič. nauči se pravilno trenirati.
začni z lahkimi težmi, glej da delaš počasi in da se naučiš izolirati mišico (torej da ti pri vsaki vaji dela čim MANJ mišic), in pa si ne pomagati z drugimi mišicami - recimo če delaš vaje za roke, da se ne zvijaš zraven s hrbtom, ampak da je hrbet poravnan in miru.
Dihanje - izdihuješ pri večji obremenitvi mišice in zvdihuješ pri manjši.

pa ne pozabit veliko delati vaj za hrbet (zgornji in spodnji del), ker če preveč delaš sprednji del (prsa, trebuh) te enakomerna razporeditev mišic začne "ukrivljati" in imaš lahko resne težave s hrbtenico.

to je za začetek :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

deyvid ::

Unknown_001 je izjavil:

OP še moje priporočilo.

1. Praškov in fancy dodatkov ne potrebuješ. Brezvezno metanje denarja stran.
zakaj?
Odg: S redno polnovredno in zdravo prehrano lahko zaužiješ vse potrebne snovi, ki jih potrebuješ za delovanje telesa in razvoj. Pogoj seveda je, da imaš vsaj 3 glavne polnovredne obroke na dan. Če je potreba po več energije ali beljakovin v jedilnik med obroki vključi malice, na primer sendvič s sirom/ tuno/ piščancem, jogurt, sadje itd. kar ti paše. Te malice ti dajo celo več kot ena šefla praška na dan, poleg beljakovin dobiš vase tudi zdrave maščobe, vitamine, minerale, zapletene ogljikove hidrate ki so boljši za prebavo kot enostavni itd.

2. Za začetek ti priporočam da vsaj dva ali tri mesece vsaj 2x ali 3x na teden rutinsko vadiš z lastno težo. Priporočene vaje so slednje: sklece, zgibi, počepi, dipsi in razgibalne vaje.
zakaj?
Odg: Vsak na začetku ni ravno v blesteči formi. Nekateri imajo nekaj osnove že od prej (delo doma, trening kakšnega športa, rutinska jutranja telovadba,...) in taki se še lahko nekeko prešvercajo direkt na uteži. Najprej moraš dobiti vsaj osnovno moč, da z lahkoto upravljaš s svojim telesom in da se ti utrdijo vezi. Potem počasi začni s fitnesom in se umikaj stran od naprav ki imajo neke uau mehanizme. Drži se standardnih vaj, kjer deluje več mišičnih skupin: bench press, deadlift, vaje z prostoročnimi utežmi...
+ dodatek: Vaj z lastno težo nikar ne izključuj, saj so odlične za ogrevanje, jutranjo rutino in tudi kot nadomestilo ko ni možnosti obiska fitnessa-zato nimaš izgovorov da bi kakšen dan treninga spustil!

3. Pozabi na roke in se osredotoči na celoto! Predvsem se posveti hrbtu in nogam, da boš imel dobro oporo telese.
Zakaj?
Odg: Treniranje telesa kot celote je najboljši način pridobivanje mišične mase, ker je moč po telesu primerno razporejena. Posledično je manj možnosti poškodb pri težkih dvigih - veliko je primerov ko je nekdo bil z rokami in nogami sposoben dvigniti precej mase, na koncu pa ga je hrbet izdal in fasal poškodbe hrbta.
+
Če je telo usklajeno grajeno, boš z rezultatom bolj in celo prej zadovoljen, saj boš avtomatsko izgledal bolje grajen. Največ tu pripomoreta ravno hrbet in noge, saj pridobiš v širino in deluješ bolj masivno. Trening samo rok bo kvečjem pokazal rezultate v dveh letih, pri tem pa boš še vedno izgledal grintav, ker te v širino ne bo nič + mase ne bo.

Ne pozabi veliko piti in dovolj jesti! To naj ti bo glavna skrb.


Razumem to vse samo bi pa rad izvedel a ne bi bilo bolše oz. lažje da bi mi zalilo "roke" ? In kako bi lahko to hitro uredil " Pač rad bi imel predvsem večje roke "čeprav sem šekr močn" ker pač osebno mi ne zgleda lepo..
Kolikšen je pa normalni obseg roke ?

jype ::

deyvid> zalilo

To se dela s treningom, ne s hrano.

deyvid> Kolikšen je pa normalni obseg roke ?

Normalno je, da ne meriš obsega roke.

m0LN4r ::

Kolikšen je pa normalni obseg roke ?

Normalni? Idi na ulico pa poglej običnega človeka.

V fitnesu? Odvisno kaj bi rad. Zapomni si to.
Dva človeka z istim obsegom, mata lahko zelo različno moč. Niso vse mišične celice iste, pa genetika pa odvisno kateri tip mišic treniraš.

Začni pri brusliju pa šele pozneje idi na švarcija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Ce rabi kdo brezplacni fitnes, mam doma klaftro drv za razkalat.

Xxxzilla ::

@deyvid tko kot sem rekel. Dvakrat do maksimalno trikrat tedensko udari mišične skupine biceps, triceps in forearms (lahko skupaj ali pa en dan eno drug dan drugo - odvisno od rehabilitacije teh mišic in prilagodljivosti), ostale dneve pa še ostale mišične grupe telesa. Skupno porabiš cca 5 dni tedensko, dolžina treninga pa naj se običajno giblje nekje od ene ure do ure pa pol (spet odvisno od hitrosti rehabilitacije mišic in tudi motivacije nasplošno). Če boš vsak dan nonstop delal trening samo na bicepsih, torej po domač povedan gvihtal tiste bicep curlse boš tako rekoč overtrainal mišično grupo, napredek pa bo po mojih izkušnjah prepočasen oziroma minimalen. Poleg tega pa se lahko pojavijo še drugi problemi... Sicer pa ti za znamko proteinov nevem povedati, ker jih pač sam nikoli nisem jemal. Morda se bo pa najdu kdo, ki ti bo vedel svetovat za to zadevšno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Xxxzilla ()

oemdzi ::

Nočem pametovati, ampak kaj hudiča pa počnete v fitnesu uro do uro in pol, če ne štejemo zraven preoblačenje, tuširanje ali celo kardio vaje ? Resno sprašujem :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

thramos ::

Če delaš trening celega telesa (in šteješ tudi noge pod telo ;) ), težko prideš čez pod eno uro.

Invictus ::

oemdzi je izjavil:

Nočem pametovati, ampak kaj hudiča pa počnete v fitnesu uro do uro in pol, če ne štejemo zraven preoblačenje, tuširanje ali celo kardio vaje ? Resno sprašujem :D

Sam sem bil v fitnesu 3 ure ... Ko sem hodil.

Nič nenavadnega.

V uri in pol se komaj dobro segreješ. Kje so pol še vse vaje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

thramos je izjavil:

Če delaš trening celega telesa (in šteješ tudi noge pod telo ;) ), težko prideš čez pod eno uro.



30 minut. Eno uro, če rabiš daljše počitke.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

thramos ::

ZaphodBB je izjavil:

30 minut. Eno uro, če rabiš daljše počitke.


Ja, tudi to se da. Težko pa delaš takšen trening ves čas in če dodajaš še kaj asistence, hitro prideš na uro in pol.

(predlagaj izbris je ponesreči).

celada ::

ZaphodBB je izjavil:

thramos je izjavil:

Če delaš trening celega telesa (in šteješ tudi noge pod telo ;) ), težko prideš čez pod eno uro.



30 minut. Eno uro, če rabiš daljše počitke.


Jaz porabim za tole vse skupaj 1 urco. Štejem v to pa tudi razgibavanje, cardio (10 min teka), tuš in preoblačenje.

Xxxzilla ::

Če se greš kakšno ultra cross fit vajo je lahko že kakšnih 10 minut dovolj, da ''crkneš'', hehe. Je pa res, da je to spet malo drugače kot prav fitnes ala bodybuilding, čeprav je dobro malce tudi kombinirati. Čisto odvisno od treninga. Pač pri meni je kot sem rekel ponavadi nekje dobra urca samega treninga in pa 15 minut ogrevanja - kalistenike. So pa tudi primeri kot ga je že nekdo zgoraj omenil, ko se trenira tudi po več ur, kjer pa je intenzivnost nekoliko manjša.

Invictus ::

celada je izjavil:


Jaz porabim za tole vse skupaj 1 urco. Štejem v to pa tudi razgibavanje, cardio (10 min teka), tuš in preoblačenje.

Pa ena ura ni nič ...

Ne vem kako vam uspe karkoli narediti ...

Škoda vode za tuš za tak trening :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Heh, verjetno fantje naredijo v pol ure bolj učinkovit trening, kot ti v 3h urah.

Kakorkoli že, tako kratki kot daljši treningi (ura in pol) so lahko učinkoviti in imajo svoje mesto v periodizaciji.

Invictus ::

thramos je izjavil:

Heh, verjetno fantje naredijo v pol ure bolj učinkovit trening, kot ti v 3h urah.

Kakorkoli že, tako kratki kot daljši treningi (ura in pol) so lahko učinkoviti in imajo svoje mesto v periodizaciji.

Mislim da se pridejo v pol ure samo malo pokazat, dvignit precej kil, si malo poškovat mišice, pa spiti protein shake.

Je pa res da moj namen ni pridobivanje mišične mase.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Siegreicher ::

Whey se splača jemati, četudi nisi ravno nekaj pretirano športno aktiven. Sploh je bolje spiti en okusen šejk, kot pa žreti piškote in sladkarije. Da koristnosi amino kislin niti ne omenjam.

Seveda nikogar ne silim da prične jemati beljakovine, samo ko berem jypetove prispevke me kar malo zmrazi. Upam da ne bo kdo nasedel tej njegovi propagandi.

jype ::

Siegreicher> Whey se splača jemati, četudi nisi ravno nekaj pretirano športno aktiven. Sploh je bolje spiti en okusen šejk, kot pa žreti piškote in sladkarije. Da koristnosi amino kislin niti ne omenjam.

Oh, wow.

Bolje je skuhat pašto, kot pojest deset dek antraksa v prahu.

Če rabiš tak argument, potem je že od daleč popolnoma očitno, da je sirotka v prahu popolnoma nepotrebna.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ja, ko boste nehali primerjat različne vrste treninga za različne cilje, bo prepiranje celo smiselno.

Moj trening za vsesplošno fit telo, brez bodibildinga:

Fitness (prvo leto nič, drugo leto en šejk 95% beljakovin zvečer pred spanjem):
Sam sem imel vedno 5 minut razgibavanja, lagani jogging do hriba 5min
šprint v hrib (piramida) cca. 5-10minut z 10-11kmh in 180-200 utripa, sprehod dol 20min
nato direkt v fitnes in naredil današnji program za mišične skupine cca. 30-40min z pavzami po max. 60s 12-8 ponovitev,
nato pa še vaje za core in kake z lastno težo kot bonus cca. 10 minut.
Tuširanje.

Total: 1h30min

Atletika (dodatki-none):
25km s kolesom na trening,
20-40 x malih krogov,
nekaj počasnih velikih,
šprinti ene parkrat,
25km s kolesom domov.

Total: 2-3ure

Lahko da sem kaj izpustil, vem pa da sem pri atletiki imel 175cm/70kg, pri fitnesu pa 175cm/80kg, pozneje oklestil na 75kg.
Potem sem si poleti pri odbojki poškodoval ramo in od takrat naprej, kuham, likam, perem, pucam, trolam na ST.

Letos planiram začeti znova okoli marca, stem da bo 1 mesec samo za krepitev rotacijskih mišic in vezi za ramenski predel z raznimi fizioterapevtskimi vajami.
Upajmo, da se mi rama popravi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

thramos ::

Invictus je izjavil:

Je pa res da moj namen ni pridobivanje mišične mase.


Ej, če treneraš šah, pol je pol ure res mal mal. Ne vem pa kaj se potem oglašaš v temi, kjer je govora o pridobivanju mišične mase.

PurpleMoo ::

Za telovadbo v fitnesu običajno porabim 3x tedensko 1h30 min, včasih tudi 2h, izvajam pa skupek vaj za celotno telo (s poudarkom na noge in zadnjico). Med seti in posameznimi vajami imam vsaj 2 minuti počitka zaradi precej visoke obremenitve. Se pravi, izvajam 12 vaj, vsaka s po 3 oz. 4 seti, po 12 ponovitev - se kar nabere.

mgermo ::

Izvajam 5 min dinamičnega stretchinga/ogravanja, SL 5x5 + uvajalni seti do delovnih kg, pavze povprečno 2 min. Opravim v največ 1h 10m, ko je deadlift ne sporedu prej, ker je zgolj 1x5. Res pa je, da kasneje dodatno foam rollam, delam vaje za fleksibilnost in core - plank, ab roller,...

krneki0001 ::

Moj vsakodnevni "fitnes":
1.) Vsak dan nasekat drva, ki jih boš skuril naslednji dan. Nekje pol urce orenk mahanja s težko sekiro. Pol pa še ene 10 minut za zložit vsa ta drva zraven peči.

2.) Čez teden vsaj enkrat na dan po eno uro hitre hoje z dvema haskijema. V povprečju po sports trackerju naredim nekje 7 do 8km v tisti uri, ker psa itak ne znata počasi hoditi.

3.) med vikendi pa na dan vsaj 3x po uro s psi ven na sprehod ali pa kar celodneven izlet z nekje vsaj 20km prehojene poti, pa vmes še dve in pol letnega otroka štuporamo nosit vsaj 5 do 10km, ker se zmatra in še ne prehodi take poti.

Kilaža je pa pri 185cm višine kar 100kg.

Pozimi pa, če je sneg, smo pa na sankah vsako popoldne (haskija vlečeta, žena in otrok sedita na sankah, jaz pa rinem sanke, kjer haskija ne moreta potegnit(kak hrib)). Je orenk vadba za telo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

qwertyy ::

Zheegec je izjavil:

na začetku vsekakor ne kupovati nič. nauči se pravilno trenirati.
začni z lahkimi težmi, glej da delaš počasi in da se naučiš izolirati mišico (torej da ti pri vsaki vaji dela čim MANJ mišic), in pa si ne pomagati z drugimi mišicami - recimo če delaš vaje za roke, da se ne zvijaš zraven s hrbtom, ampak da je hrbet poravnan in miru.
Dihanje - izdihuješ pri večji obremenitvi mišice in zvdihuješ pri manjši.

pa ne pozabit veliko delati vaj za hrbet (zgornji in spodnji del), ker če preveč delaš sprednji del (prsa, trebuh) te enakomerna razporeditev mišic začne "ukrivljati" in imaš lahko resne težave s hrbtenico.

to je za začetek :)

What the? Ravno obratno. Najboljše vaje so vaje, kjer dela več delov telesa hkrati oz. vaje z lastno težo, štange, uteži... Npr. workout za roke: set uteži, set štang in šele nato set izolacijske vaje.

thramos ::

Verjetno je hotel povedat, da je pametno znati delati recimo biceps curl za biceps in ne spodnji del hrbta ;).

Unknown_001 ::

Siegreicher je izjavil:

Whey se splača jemati, četudi nisi ravno nekaj pretirano športno aktiven. Sploh je bolje spiti en okusen šejk, kot pa žreti piškote in sladkarije. Da koristnosi amino kislin niti ne omenjam.

Seveda nikogar ne silim da prične jemati beljakovine, samo ko berem jypetove prispevke me kar malo zmrazi. Upam da ne bo kdo nasedel tej njegovi propagandi.


Whey šejk popuši na celi črti proti malici ki jo sestavlja na primer banana, jogurt, polnozrnat kruh s kakšno tuno ali sirom pa malo zelenjave zraven.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

deyvid je izjavil:


Razumem to vse samo bi pa rad izvedel a ne bi bilo bolše oz. lažje da bi mi zalilo "roke" ? In kako bi lahko to hitro uredil " Pač rad bi imel predvsem večje roke "čeprav sem šekr močn" ker pač osebno mi ne zgleda lepo..
Kolikšen je pa normalni obseg roke ?


1. Hvala ker si si vzel čas in prebral moj odgovor.

2. Ne želi si da bi ti "zalilo roke" ker kakor tebe razumem bi rad da mal špeha not dobiš. Obvoz od bližnjic s špehom! V primeru, da recimo nimaš ustrezne prehrane se da en majhen trik narest in to je da povečaš vnos zapletenih OH da nakopičiš zalogo glikogena, povrh pa ogromno vode čez dan piješ-ta voda se bo vezala med glikogen ki pa se seveda shranjuje v mišicah. Na ta način se da dobiti od 2-5 kg telesne teže.

3. Rekel sem že, da roke niso vse in da boš "jače" izgledal če boš imel močan hrbet in noge, najbolje boš vse skupaj razvil z vajami ki vključujejo lastno težo ali dvigi kjer deluje več mišičnih skupin hkrati. Za roke ti bodo najbolj pomagali zgibi, diamantne sklece (te lahko tudi obtežiš delaš variacije), dipsi, vaje s prostoročnimi utežmi in bench press če je na voljo.

4. Ko boš imel enkrat dobro grajeno celoto te bodo manjše roke veliko manj motile, čeprav ne bodo ravno velikosti ki si jih želiš. Zavedaj se da je potrebno veliko potrpljenja vztrajanja in samodiscipline, ter da boš spodobne rezultate videl šele v roku enega do dveh let.

+dodatno informativno vprašanje
Kako si meril biceps? Sproščen ali napet?


5. Odgovor na tvoje vprašanje o povprečni velikosti rok. Po neki študiji ki so jo delali v Ameriki ampak velja tudi za slovenijo naj bi moški med 18 in 30 letom v povprečju imeli obseg 13 col ko je biceps napet. To je cirka 32cm? Seveda je velikost za tiste, ki trenirajo ali opravljajo težka fizična dela večja ampak v obdobju tvoje starosti je velik procent ljudi precej iz forme. Tako da boš po pol leta pridnega rednega treninga svetlobna leta pred nekom, ki cele dneve ne dela nič takega, da bi se moralo telo posebej pretegnit. Za konkreten rezultat bo pa treba vztrajati vsaj 2 ali 3 leta. In še enkrat daj raje roke na stran in imej primarno v planu mišice ki nudijo oporo in največ prispevajo k masi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

krneki0001 je izjavil:

Moj vsakodnevni "fitnes":
1.) Vsak dan nasekat drva, ki jih boš skuril naslednji dan. Nekje pol urce orenk mahanja s težko sekiro. Pol pa še ene 10 minut za zložit vsa ta drva zraven peči.

2.) Čez teden vsaj enkrat na dan po eno uro hitre hoje z dvema haskijema. V povprečju po sports trackerju naredim nekje 7 do 8km v tisti uri, ker psa itak ne znata počasi hoditi.

3.) med vikendi pa na dan vsaj 3x po uro s psi ven na sprehod ali pa kar celodneven izlet z nekje vsaj 20km prehojene poti, pa vmes še dve in pol letnega otroka štuporamo nosit vsaj 5 do 10km, ker se zmatra in še ne prehodi take poti.

Kilaža je pa pri 185cm višine kar 100kg.

Pozimi pa, če je sneg, smo pa na sankah vsako popoldne (haskija vlečeta, žena in otrok sedita na sankah, jaz pa rinem sanke, kjer haskija ne moreta potegnit(kak hrib)). Je orenk vadba za telo.

Heh to sem jaz vse delal polek fitnesa in atletike, pa še domačijo urejat, na njivah, v hosto hodit, vinograd urejat, pa še v šolo hodit in se učit, vmes smo še streho sami prekrival, pa še na šiht preko študenta... :)
Za vikend pa še kako tekmo fuzbala al turnir preigral :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zheegec ::

qwertyy je izjavil:

Zheegec je izjavil:

na začetku vsekakor ne kupovati nič. nauči se pravilno trenirati.
začni z lahkimi težmi, glej da delaš počasi in da se naučiš izolirati mišico (torej da ti pri vsaki vaji dela čim MANJ mišic), in pa si ne pomagati z drugimi mišicami - recimo če delaš vaje za roke, da se ne zvijaš zraven s hrbtom, ampak da je hrbet poravnan in miru.
Dihanje - izdihuješ pri večji obremenitvi mišice in zvdihuješ pri manjši.

pa ne pozabit veliko delati vaj za hrbet (zgornji in spodnji del), ker če preveč delaš sprednji del (prsa, trebuh) te enakomerna razporeditev mišic začne "ukrivljati" in imaš lahko resne težave s hrbtenico.

to je za začetek :)

What the? Ravno obratno. Najboljše vaje so vaje, kjer dela več delov telesa hkrati oz. vaje z lastno težo, štange, uteži... Npr. workout za roke: set uteži, set štang in šele nato set izolacijske vaje.

za nekoga, ki ravno začenja? Da se bo dvigoval na štangi, zraven se pa zvijal s hrbtom in si uničeval hrbetnico? Pa za začetnika je tudi lastna teža hud zalogaj. Ne pozabit, da se gre za nekoga, ki ravno začenja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

m0LN4r ::

Ja saj, žalostno ane. Po 12 letih telovadbe v šoli (oš+sš), verjetno vsi z 4 in 5 ocenami, potem pa taki pojavi, da se še vstat iz stola nemorjo.
Po mojem bi bil isti efekt, če na šoli kr ukinejo športno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Moj vsakodnevni "fitnes":
1.) Vsak dan nasekat drva, ki jih boš skuril naslednji dan. Nekje pol urce orenk mahanja s težko sekiro. Pol pa še ene 10 minut za zložit vsa ta drva zraven peči.

2.) Čez teden vsaj enkrat na dan po eno uro hitre hoje z dvema haskijema. V povprečju po sports trackerju naredim nekje 7 do 8km v tisti uri, ker psa itak ne znata počasi hoditi.

3.) med vikendi pa na dan vsaj 3x po uro s psi ven na sprehod ali pa kar celodneven izlet z nekje vsaj 20km prehojene poti, pa vmes še dve in pol letnega otroka štuporamo nosit vsaj 5 do 10km, ker se zmatra in še ne prehodi take poti.

Kilaža je pa pri 185cm višine kar 100kg.

Pozimi pa, če je sneg, smo pa na sankah vsako popoldne (haskija vlečeta, žena in otrok sedita na sankah, jaz pa rinem sanke, kjer haskija ne moreta potegnit(kak hrib)). Je orenk vadba za telo.

Heh to sem jaz vse delal polek fitnesa in atletike, pa še domačijo urejat, na njivah, v hosto hodit, vinograd urejat, pa še v šolo hodit in se učit, vmes smo še streho sami prekrival, pa še na šiht preko študenta... :)
Za vikend pa še kako tekmo fuzbala al turnir preigral :)


Jaz se turnirjev izogibam, ker se tam pridobi največ poškodb, drva si pa tudi sam pripravljam v svojem gozdu, tako da imam tudi te telovadbe dovolj. Pa hišo sem tudi obnavljal večinoma sam, tako da poznam zelo dobro te zadeve.
Pa mislim da so vse te zadeve boljše od fitnesa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

oemdzi ::

Jaz se turnirjev izogibam, ker se tam pridobi največ poškodb, drva si pa tudi sam pripravljam v svojem gozdu, tako da imam tudi te telovadbe dovolj. Pa hišo sem tudi obnavljal večinoma sam, tako da poznam zelo dobro te zadeve.
Pa mislim da so vse te zadeve boljše od fitnesa.


V kakšnem smislu ? Fitnes je definitivno boljši za pridobivanje mišic, za ostalo pa kakor komu. Pa priznam, da me je fitnes ideja minila po pol leta, enostavno mi ni potegnilo tisto premetavanje uteži in v temu enostavno nisem našel motivacije. Mi je psihično lažje preživeti 5 ur na kolesu, kot pa 1 uro fitnesa, pa četudi pri slednjem napol zabušavam.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

PurpleMoo ::

Zheegec je izjavil:


za nekoga, ki ravno začenja? Da se bo dvigoval na štangi, zraven se pa zvijal s hrbtom in si uničeval hrbetnico? Pa za začetnika je tudi lastna teža hud zalogaj. Ne pozabit, da se gre za nekoga, ki ravno začenja.


Sama sem začela s prazno olimpijsko palico - počep, deadlift, bridge, itd. Sicer sem res veliko raziskovala pravilno izvedbo, na kaj je potrebno biti pozoren, in je možno vse normalno opraviti.

Unknown_001 ::

Zheegec je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Zheegec je izjavil:

na začetku vsekakor ne kupovati nič. nauči se pravilno trenirati.
začni z lahkimi težmi, glej da delaš počasi in da se naučiš izolirati mišico (torej da ti pri vsaki vaji dela čim MANJ mišic), in pa si ne pomagati z drugimi mišicami - recimo če delaš vaje za roke, da se ne zvijaš zraven s hrbtom, ampak da je hrbet poravnan in miru.
Dihanje - izdihuješ pri večji obremenitvi mišice in zvdihuješ pri manjši.

pa ne pozabit veliko delati vaj za hrbet (zgornji in spodnji del), ker če preveč delaš sprednji del (prsa, trebuh) te enakomerna razporeditev mišic začne "ukrivljati" in imaš lahko resne težave s hrbtenico.

to je za začetek :)

What the? Ravno obratno. Najboljše vaje so vaje, kjer dela več delov telesa hkrati oz. vaje z lastno težo, štange, uteži... Npr. workout za roke: set uteži, set štang in šele nato set izolacijske vaje.

za nekoga, ki ravno začenja? Da se bo dvigoval na štangi, zraven se pa zvijal s hrbtom in si uničeval hrbetnico? Pa za začetnika je tudi lastna teža hud zalogaj. Ne pozabit, da se gre za nekoga, ki ravno začenja.


Sorry, ampak to da nekdo ne zmore ene sklece narest in par počepov zraven za moje pojme tehnično gledano rahlo meji na invalidnost. Za zgibe imaš tudi lažje variante da pridobiš moč za dvig. lahko se primeš za rob mize, noge imaš na tleh in se potegneš do roba in spustiš. Gib je skoraj identičen, le da opreiraš z manjšo obremenitvijo. Vse vaje se da poenostaviti na primeren nivo in nato napreduješ do standardnega in kasneje še advanced variacije.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz se turnirjev izogibam, ker se tam pridobi največ poškodb, drva si pa tudi sam pripravljam v svojem gozdu, tako da imam tudi te telovadbe dovolj. Pa hišo sem tudi obnavljal večinoma sam, tako da poznam zelo dobro te zadeve.
Pa mislim da so vse te zadeve boljše od fitnesa.


Itak, da so boljse! Jest sem poleg tega vsega kar sta nastela, zraven se bazen na roke skopal in to v meter globokem snegu v 40% klancu, sredi poletja, k je blo zuni 35+ stopinj. Na fitness hodit, je totalna bedarija. Zacne zidat bajte na zacetku ulice in k pozidas celo ulico, si nabildan v 3pm. Pol pa se celo ulco bajt prodas in mas tolk dnarja, da tud zidat ne rabis vec. Itak vemo, da gredo zenske na misice al pa na dnar. :>

thramos ::

V praksi se itak izkaže, da so "nabildanci" iz sekanja drv in igranja fuzbala v tričetrt primerov samo debeli ljudje z nekaj kondicije.

jype ::

V praksi se izkaže, da je pomembno predvsem gibanje (oziroma to, čemur fitnesači radi rečejo cardio). Debeli ljudje, ki se redno gibajo, imajo precej manj povišana tveganja za kardiovaskularna obolenja in različne rake v primerjavi z debelimi ljudmi, ki se premalo gibajo (in celo manj kot suhi ljudje, ki se premalo gibajo).

Aja, še poljuden vir: http://www.bbc.com/news/health-30812439

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

thramos ::

Jep, tudi nedavno izdana študija potrjuje te hipoteze.

Kar seveda ni izgovor za debelost, ki ima kljub temu sama po sebi cel kup negativnih vplivov na zdravje.

Sicer pa je tema o tem, kako bi OP čimbolj "napihnil roke", ne pa o zdravju.

jype ::

Skratka, debelost je zanj ena od možnosti.

thramos ::

Z najmanj truda :).

Siegreicher ::

Ja, 5 minutni sprehodi so definitivno ultimativno opravičilo da se lahko bašeš s svinjarijo.

Fitnes je za večino nekaj groznega (sploh paziti na hrano) in zato popljuvajo vse ki si drznejo že samo pomisliti da bi šli tja. Škodoželjnost.

jype ::

Siegreicher> Škodoželjnost.

V resnici gre za bolj kompleksne pomisleke, ampak če moraš zreducirat na eno samo čustvo, potem je "prezir" vsekakor bolj natančna beseda.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

vostok_1 ::

OP govori o bodybuildingu se men zdi. The worst kind...žešči momak style.
Ampak dobr...govorimo o 19letih + hollywod kultura. Ni mu za zamerit.

Sam glej, da boš se pazu. Ker ravno sedaj so leta, ko misliš da ti nihče nič ne more, pol pa končaš z vnetim ramenom pri dohtarju.

Matija82 ::

vostok_1 je izjavil:

OP govori o bodybuildingu se men zdi. The worst kind...žešči momak style.
Ampak dobr...govorimo o 19letih + hollywod kultura. Ni mu za zamerit.

Sam glej, da boš se pazu. Ker ravno sedaj so leta, ko misliš da ti nihče nič ne more, pol pa končaš z vnetim ramenom pri dohtarju.


Ponavadi ljudje, ki jambrajo čez fitnes kar lepo fašejo neko poškodbo ko doma premetavajo hlode pa beton. Zgolj opazka.

m0LN4r ::

Hjao, ej.

Če ne paziš, se lahko poškoduješ vsepovsod, če si pa neroden pa še toliko bolj, če si pa une mehke sorte in vse troje v enem, pa boljš da se v mehurček daš.

Kdor se 20let ni čisto nič gibal, si mora najprej za nazaj nadoknadit in svoje telo pripraviti na napor. POSTOPOMA.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

OrkAA ::

Jaz zadnjih nekaj mesecev hodim na fitnes in sem, ko sem zacenjal, pregledal precej literature. Na koncu sem se odlocil, da bom sledil enem fajn blogu, ki obravnava zelo sirok spekter nasvetov okrog fitnesa.

http://www.aworkoutroutine.com/the-ulti...

Gor se najde nasvete glede prehrane, vrste vadb, pogostosti vadbe, rotiranje vaj, da se misice med vadbami odpocijejo. Dotakne se tudi poskodb, ki jih v fitnesu zlahka dobis, sploh ce si zacetnik ali pa nagnjen h pretiravanju. Dobro je, ker se tip res potrudi razlozit ZAKAJ daje dolocen nasvet. Toplo priporocam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

deyvid ::

Unknown_001 je izjavil:

deyvid je izjavil:


Razumem to vse samo bi pa rad izvedel a ne bi bilo bolše oz. lažje da bi mi zalilo "roke" ? In kako bi lahko to hitro uredil " Pač rad bi imel predvsem večje roke "čeprav sem šekr močn" ker pač osebno mi ne zgleda lepo..
Kolikšen je pa normalni obseg roke ?


1. Hvala ker si si vzel čas in prebral moj odgovor.

2. Ne želi si da bi ti "zalilo roke" ker kakor tebe razumem bi rad da mal špeha not dobiš. Obvoz od bližnjic s špehom! V primeru, da recimo nimaš ustrezne prehrane se da en majhen trik narest in to je da povečaš vnos zapletenih OH da nakopičiš zalogo glikogena, povrh pa ogromno vode čez dan piješ-ta voda se bo vezala med glikogen ki pa se seveda shranjuje v mišicah. Na ta način se da dobiti od 2-5 kg telesne teže.

3. Rekel sem že, da roke niso vse in da boš "jače" izgledal če boš imel močan hrbet in noge, najbolje boš vse skupaj razvil z vajami ki vključujejo lastno težo ali dvigi kjer deluje več mišičnih skupin hkrati. Za roke ti bodo najbolj pomagali zgibi, diamantne sklece (te lahko tudi obtežiš delaš variacije), dipsi, vaje s prostoročnimi utežmi in bench press če je na voljo.

4. Ko boš imel enkrat dobro grajeno celoto te bodo manjše roke veliko manj motile, čeprav ne bodo ravno velikosti ki si jih želiš. Zavedaj se da je potrebno veliko potrpljenja vztrajanja in samodiscipline, ter da boš spodobne rezultate videl šele v roku enega do dveh let.

+dodatno informativno vprašanje
Kako si meril biceps? Sproščen ali napet?


5. Odgovor na tvoje vprašanje o povprečni velikosti rok. Po neki študiji ki so jo delali v Ameriki ampak velja tudi za slovenijo naj bi moški med 18 in 30 letom v povprečju imeli obseg 13 col ko je biceps napet. To je cirka 32cm? Seveda je velikost za tiste, ki trenirajo ali opravljajo težka fizična dela večja ampak v obdobju tvoje starosti je velik procent ljudi precej iz forme. Tako da boš po pol leta pridnega rednega treninga svetlobna leta pred nekom, ki cele dneve ne dela nič takega, da bi se moralo telo posebej pretegnit. Za konkreten rezultat bo pa treba vztrajati vsaj 2 ali 3 leta. In še enkrat daj raje roke na stran in imej primarno v planu mišice ki nudijo oporo in največ prispevajo k masi.


Vem da niso roke vse ampak za zdaj bi pač fokusiral na upperbody saj imam noge šekar debele.Biceps sem pa meril sproščen.

Xserces ::

Sej veš kaj pravjo... Never skip leg day...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

deyvid ::

Xserces je izjavil:

Sej veš kaj pravjo... Never skip leg day...

Ya no shit :)

nitramcek ::

Kot prvo, fokusirati se na en del telesa je velika napaka.
Saj trening nog, še posebej squat (počepi) močno spodbuja Testosteron, kateri je odgovoren za rast mišic.
Se pravi, če redno izpuščaš treninge nog, se ti bo poznalo tudi na zgornjem delu telesa, saj ne boš mogel toliko napredovati. Da ne govorim o čudnem izgledu.
To seveda pomeni na daljši rok treninga. Kar je tudi smisel bodybuildinga. Ne gre nič v parih mesecih.

Glede dolžine in pogostosti treningov. Ena ura treninga je dovolj. Jaz naredim v tem času trening za dve mišični skupini. Kajti mišične rezerve se izpraznijo po uri trdega treninga. Kar delaš več, je večji minus kot plus. Če seveda delaš za maso.

Vsako mišico delaš enkrat na teden. Takrat jo narediš kvalitetno in to je to.
Sploh pa ne delat rok večkrat na teden. To je nesmisel. Roke delajo pri skoraj vseh vajah. Se pravi, da jih delaš pasivno že itak vsak trening. Enkrat aktivno je zato zadosti za njih.

Sam sem delal dobre tri leta po 50 serij. Dve mišične skupine na trening. Se pravi 25 serij za vsako.
In to vsak dan! Dokler nisem bil čist na koncu z močmi že v začetku treninga. Potem sem si vzel dan fraj in spet jovo na novo.
Ni bilo nobenega napredka. Seveda sem ojačal, ampak na teži nisem pridobival. Šele, ko sem začel zmanjševati treninge se je premaknilo.

Sedaj delam 3 x na teden, sem star 40 let in izgledam bolje kot 15 let nazaj ko sem treniral non stop.
Imam manj telesne maščobe in se mi dosti bolje vidi mišični tonus.

Na trenigu sem 100% pri stvari. Ko naredim eno serijo, sem z mislimi že pri naslednji.
Delam manjše teže kot nekoč, vendar neprimerno bolj kvalitetno.

In kar je najpomembneje, še vedno UŽIVAM v treningu. Če bom nehal uživat, bom tudi nehal trenirat.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312584 (9899) Malner
»

Trening nog in zadnjice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20133731 (31153) SmeskoSnezak
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327362 (25613) _IKE_
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116478 (13210) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827955 (24893) Okapi

Več podobnih tem