» »

Fitnes ?

Fitnes ?

Temo vidijo: vsi

deyvid ::

m0LN4r je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Kletka + klopca + olimpijska os = Win!

Pač dve klopci zato ker bi delal na eni bench pa za biceps vaje,na uni prosti pa razne vaje za hrbet pa skullcrusherje pa to.

Squat, Deadlift, Pendley row, Bench press, Overhead press, Military press, pull-up. Celo telo imaš pokrito in vse kar rabiš je kletka + bench + olimpijska os.

Če je bilo dovolj dobro za Schwarzija bo tudi zate.

Točno to. Sicer jaz imam občutek da OP trola na veliko in k zadevi se spravlja najmanj resno iz prispelih ZSjev.
Če mu je pa cilj samo nabit biceps in obseg. lol. Pa bližnjice in steroidi in dodatki, še preden lahk kej z lastno težo konkretno naredi.

Potem kupi nekaj, kar boš čez eno leto, ko ne bo rezultatov in boš obupal, lahko čim dražje prodal.

Hihi, nekaj takega ja.


Najmajn resno haha ko začneš stem pranjem možganov o hardworko pa tvojih "pomoje namišlenih 2. prijatlah"
Pa res nevem bolšega trolla:) Pomoje lahko več nardim ko pa ti z svojo "40cm roko" pomoje sam špeh."

Unknown_001 ::

qwertyy je izjavil:

Btw, ne spuščaj se v steroide, ker sem 99% da ne veš kaj delaš. To ni kar tako, da kupiš se parkrat špikneš in mišice zrastejo.


Da ne govorimo o skorajšnji odpovedi testisov po dolgotrajni uporabi (predoziranega) testosterona. Pa še info za OP. Odvečni testosteron se začne tvoriti v estrogen ki je pa babji hormon. Zna pustit zelo nezaželjene posledice, ena najbolj slavnih je da ti dobesedno prsa izvesijo pa ni to noben mit. Sicer ne dobiš glih jošk ampak zelo čudno zgleda. Googlaj za: Gynecomastia. Da o zrušitvi hormonske ga ravnovesja ne govorim in kako na psiho to vpliva...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

deyvid ::

qwertyy je izjavil:

Btw, ne spuščaj se v steroide, ker sem 99% da ne veš kaj delaš. To ni kar tako, da kupiš se parkrat špikneš in mišice zrastejo.


Saj je bvo samo informacisko.Če bi res hoto da mi mišice rastejo od steroidov pa da bi meu keša še pa še bi zrihto HGH pa bi mi pomoje še kaj drugega zrastvo
Drgač pa po par mesecov "5" bi šel na cycle "test pa anavar"

Unknown_001 je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Btw, ne spuščaj se v steroide, ker sem 99% da ne veš kaj delaš. To ni kar tako, da kupiš se parkrat špikneš in mišice zrastejo.


Da ne govorimo o skorajšnji odpovedi testisov po dolgotrajni uporabi (predoziranega) testosterona. Pa še info za OP. Odvečni testosteron se začne tvoriti v estrogen ki je pa babji hormon. Zna pustit zelo nezaželjene posledice, ena najbolj slavnih je da ti dobesedno prsa izvesijo pa ni to noben mit. Sicer ne dobiš glih jošk ampak zelo čudno zgleda. Googlaj za: Gynecomastia. Da o zrušitvi hormonske ga ravnovesja ne govorim in kako na psiho to vpliva...


Vem to sem se o vsem že pozanimal kaki so stranski učinki pa to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deyvid ()

Unknown_001 ::

Še zanimiv link da bo op videl par problemov ki se pojavijo:
http://www.pwnfitness.com/how-spot-ster...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mgermo ::

qwertyy je izjavil:

Btw, ne spuščaj se v steroide, ker sem 99% da ne veš kaj delaš. To ni kar tako, da kupiš se parkrat špikneš in mišice zrastejo.


Vbistvu je. Neka raziskava (http://nattyornot.com/effective-steroid... ) je pokazala, da steroidi+nič vadbe = 7lbs mišic v 10 tednih medtem ko so naturalci z vadbo v istem časovnem intervalu pridobili 4lbs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

c3p0 ::

Easy come, easy go, potem pa nov cikel oz. kura. Rezultati niso trajni in hitro izginejo, ko prenehaš z jemanjem. Je kot neka odvisnost.

Sicer pa začetnik (ali vsakdo) in steroidi je huda neumnost, ki te lahko nekoč drago stane. Profije, ki so po več letih trdega dela dosegli svoj genetski maksimum še pogojno lahko razumem, so pripravljeni vreči življenje skozi okno za 5 minut slave. Enega, ki bi rad poziral na plaži, pa precej težje.

Sploh, ker gre tu za self medicating z resnimi zadevami in ne za strog zdravniški nadzor in redne hormonske teste. Dodaš še črni trg, možnost ponaredkov, nečistoč in zadeva je še toliko bolj neumna.

deyvid ::

c3p0 je izjavil:

Easy come, easy go, potem pa nov cikel oz. kura. Rezultati niso trajni in hitro izginejo, ko prenehaš z jemanjem. Je kot neka odvisnost.

Sicer pa začetnik (ali vsakdo) in steroidi je huda neumnost, ki te lahko nekoč drago stane. Profije, ki so po več letih trdega dela dosegli svoj genetski maksimum še pogojno lahko razumem, so pripravljeni vreči življenje skozi okno za 5 minut slave. Enega, ki bi rad poziral na plaži, pa precej težje.

Sploh, ker gre tu za self medicating z resnimi zadevami in ne za strog zdravniški nadzor in redne hormonske teste. Dodaš še črni trg, možnost ponaredkov, nečistoč in zadeva je še toliko bolj neumna.


Različno če bi imel cikel za bulkanje bi takoj izginilo "ne vse samo veliko" če bi pa imel za cuttanje pa nebi imel "water retention" pa tudi nebi izgubil veliko.

PurpleMoo ::

Ne razumem potrebe po steroidih - zakaj hočeš vse na hitro? Telesa ne moreš spremeniti v kratkem času, če pa ga, boš pa trpel posledice. Bodybuilderji, ki ne jemljejo steroidov, potrebujejo 6-10 let, da dosežejo svoj genetični maksimum, ti bi pa tak izgled rad pridobil v roku nekaj mesecev, ali enega leta? To ne bo šlo.

S tem, da menim, da nimaš niti dovolj znanja o telovadbi, izvajanju vaj, bodybuildingu - nimaš niti nekega dobrega vadbenega programa, kateremu bi sledil vsaj nekaj časa. Zavračaš dobre nasvete forumašev in imaš popolnoma napačno predstavo o tem, kaj si sploh želiš ("hočem velke roke, vse ostalo pa že mam").

Zaradi takih, kot si ti smo bodybuilderji, weight lifterji, na slabem glasu.

Ampak brezveze, tebi ne bo nihče dopovedoval, kaj si želiš, ker si ti "ta pametn".

k--p ::

Veliko t.i. youtube natty-jev je na tostesteronu in se oglašujejo kot naravni (jemljejo majhne doze, ravno tako, da lahko ohranjajo nize procent % pri večji količini mišic in še vedno zgledajo naravni za začetnike ), zato je veliko ljudi razočaranih in nima predstave kaj je možno ...
Po domače, po naravni poti si lahko fit z nizkim procentom maščobe (~10% in manj) in nekaj mišicami (oblečen zgledaš suh), lahko si pa malo "debel" (15%-20%) z mišicami, nabit, ali pa nekaj vmes.

thramos ::

Nekako tako je, ja. Kar je več, je za amaterja ob službi že precej težko dosežt, oziroma zahteva zelo visoke vložke (časovne, prehranske).

Preprodajalci dodatkov, pa promovirajo svoje "varovance", ki dosegajo rezultate kao le z wheyem, kreatinom in dodatkom s trenutno najvišjo maržo ... in tako zavajajo svoje stranke.

m0LN4r ::

deyvid je izjavil:


Najmajn resno haha ko začneš stem pranjem možganov o hardworko pa tvojih "pomoje namišlenih 2. prijatlah"
Pa res nevem bolšega trolla:) Pomoje lahko več nardim ko pa ti z svojo "40cm roko" pomoje sam špeh."

Lahko se takoj pozanimam za mnenje pri namišlenih, ampak odgovor se nebo razlikoval čisto nič od drugih:


Mogoče je že kater tle kaj napisal... če hočeš trajnih rezultatov s trdnim delom, jih pač neboš mel. Razumem.

Preprodajalci dodatkov, pa promovirajo svoje "varovance", ki dosegajo rezultate kao le z wheyem, kreatinom in dodatkom s trenutno najvišjo maržo ... in tako zavajajo svoje stranke.

Jepp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Unknown_001 ::

deyvid je izjavil:


Najmajn resno haha ko začneš stem pranjem možganov o hardworko pa tvojih "pomoje namišlenih 2. prijatlah"
Pa res nevem bolšega trolla:) Pomoje lahko več nardim ko pa ti z svojo "40cm roko" pomoje sam špeh."


Sam neki bom povedal... Ne bit dickhead. Ti si sem prišel po nasvete prosit forum kot skupnost (torej vse nas ostale ki bi lahko kaj pametnega svetovali) in ne obratno. Razumi, da moraš tudi ti kdaj narest kompromis v razpravi in če ga nisi pripravljen narest in trmuliš pri svojem se ne čudi če te bo kdo nazaj začel podjebavat. On si je prostovoljno vzel čas da bi kakšno lastno izkušnjo prispeval, prosim nauči se spoštovati to. Vkolikor boš imel nek odnos ti bo vsak rade volje pomagal, če pa tega ne bo pa evo sredinec, pa snađi se sam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

deyvid ::

Unknown_001 je izjavil:

deyvid je izjavil:


Najmajn resno haha ko začneš stem pranjem možganov o hardworko pa tvojih "pomoje namišlenih 2. prijatlah"
Pa res nevem bolšega trolla:) Pomoje lahko več nardim ko pa ti z svojo "40cm roko" pomoje sam špeh."


Sam neki bom povedal... Ne bit dickhead. Ti si sem prišel po nasvete prosit forum kot skupnost (torej vse nas ostale ki bi lahko kaj pametnega svetovali) in ne obratno. Razumi, da moraš tudi ti kdaj narest kompromis v razpravi in če ga nisi pripravljen narest in trmuliš pri svojem se ne čudi če te bo kdo nazaj začel podjebavat. On si je prostovoljno vzel čas da bi kakšno lastno izkušnjo prispeval, prosim nauči se spoštovati to. Vkolikor boš imel nek odnos ti bo vsak rade volje pomagal, če pa tega ne bo pa evo sredinec, pa snađi se sam.


Pomoje narobe razumeš.Nisem prišo "prosit" ampak vprašat.To je vlka razlika.Oseba oz. forum member se lahko odloči al bo odgovoriv al pa ne to je vse na njem.Drugače pa me res boli k. če bo kdo podjebavo konec koncev doben neve kdo je na drugi strani tipkovnice :)

Unknown_001 ::

deyvid je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

deyvid je izjavil:


Najmajn resno haha ko začneš stem pranjem možganov o hardworko pa tvojih "pomoje namišlenih 2. prijatlah"
Pa res nevem bolšega trolla:) Pomoje lahko več nardim ko pa ti z svojo "40cm roko" pomoje sam špeh."


Sam neki bom povedal... Ne bit dickhead. Ti si sem prišel po nasvete prosit forum kot skupnost (torej vse nas ostale ki bi lahko kaj pametnega svetovali) in ne obratno. Razumi, da moraš tudi ti kdaj narest kompromis v razpravi in če ga nisi pripravljen narest in trmuliš pri svojem se ne čudi če te bo kdo nazaj začel podjebavat. On si je prostovoljno vzel čas da bi kakšno lastno izkušnjo prispeval, prosim nauči se spoštovati to. Vkolikor boš imel nek odnos ti bo vsak rade volje pomagal, če pa tega ne bo pa evo sredinec, pa snađi se sam.


Pomoje narobe razumeš.Nisem prišo "prosit" ampak vprašat.To je vlka razlika.Oseba oz. forum member se lahko odloči al bo odgovoriv al pa ne to je vse na njem.Drugače pa me res boli k. če bo kdo podjebavo konec koncev doben neve kdo je na drugi strani tipkovnice :)


V bistvu niti ni toliko velka razlika kot si misliš. Mogoče je v pomenu ampak tehnično gledano je pa zelo podobno.

Pri tistem zadnjem stavku se bi pa jaz raje na tvojem mestu ugriznil v jezik. Sicer ne razumi me napak ampak s tem si vsem v obraz povedal kako razmišljaš. Tako razmišljanje je razlog za nastanek vseh internetnih smeti. Temu se reče dvoličnost. V pogovoru na blizu paziš kaj rečeš in se kažeš v dobri podobi tu pa vse svoje slabosti izpljuvaš na plano. Žal to ni nekaj kar bi lahko spoštoval.

Lej ne maram morit s tem ampak glede na to da iz tebe še lahko nekaj bo bi ti rad samo pokazal kje ga lomiš. Na internetu se poskusiti dokazati s pregovarjanjem je prav patetično. Ko ljudje pridejo do te stopnje da se začnejo pogovarjat na nivoju v smislu "haha, jaz imam prav, ti pa ne... haha, ti si nula,... haha" v bistvu že dokazujejo vse prej kot to da so razumno intelektualno bitje. Vmešavanje slovničnih medmetov pa še dodatno izbije možnosti, da bi se odgovor obravnavalo resno.

Gre se samo zato, da pokažeš spoštovanje. In tu še kako velja kratek rek, da dobiš tisto kar plačaš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Nevem no, če je nekdo tako zelo prepričan v svoj prav, pa naj ne sprašuje in ovinkari, če mu tukaj eni z veseljem pomagamo pa povemo kako je stemi stvarmi po pravici.
Jaz sem mu dobronamerno z lepimi (življenjskimi) primeri in izkušnjami hotel pomagat in če to nekomu pač ne diši jaz ne morem več nič.
Prepričanega se pač ne more prepričat.

Ni treba v luft skočit, če ti ljudje povejo po pravici, kako je z dodatki. Verjetno je nekdo blizu 30ih že marsikaj sprobal in ti jih z dobronamernim razlogom odsvetuje.
Kaki so učinki na telo, zakaj do tega prihaja in kako dolgo ta efekt sploh drži, se nima veze debatirat. Biologijo se da prelisičit kratkotrajno, ampak je neka cena v zameno.

Kemijsko/biološko razlago o tem, kaj v resnici dodatki delajo v tvojem telesu lahko pogooglaš na nereklamnih straneh, kaj pa delajo razni ponaredki pa kdo ve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

deyvid ::

Pa js sn samo baro če se mi splača kupiti tisti paket "za več mnenj ce je kaj boljšega v rangu 600-700e seveda more bit use bench,uteži".Nisem govoril o kakšnih dodatkah samo na 1. strani.
Za dodatke sem se že pozanimal davno nazaj in ne kopujem "shita od protein.si" ampak od my protein saj je "best bang for the buck"

m0LN4r ::

Če sem malo angažiraš najdeš sigurno koga, ki ima ogromno take rabljene robe in ti za polovico cene da 2x več. Pa če bo to 300-400EUR ti sigurno pripelje al pa mu plačaš benz, ampak še vedno bo pol manj in enkrat več. Lahko pa komu drugemu plačaš, da ti pripelje. Tip v ljubljani, kam sem šel jaz nabavljat je imel robe za cel fitnes oz. vsega po 2x 3x pa še rekel je da lahko nabavi kaj. Je pa blo to 5 let nazaj, tko da nevem več kdo. Pa v MB je tudi en propadel fitnes, ki prodaja opremo.

Po mojem se zelo splača, ker ko boš pridajal bo vredno polovico oz. še manj, ampak to kar so rekli, da je kletka, olimpijska in ena klopca dovolj za prvo leto je tudi res.
Najboljši efekt se pač doseže z vadbenim sistemom, ki tvojemu telesu in regeneraciji ustreza, zato pa rabiš čas.

semi-pro opremo si lahko nabaviš ko boš blizu semi-pro IMHO
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

deyvid ::

m0LN4r je izjavil:

Če sem malo angažiraš najdeš sigurno koga, ki ima ogromno take rabljene robe in ti za polovico cene da 2x več. Pa če bo to 300-400EUR ti sigurno pripelje al pa mu plačaš benz, ampak še vedno bo pol manj in enkrat več. Lahko pa komu drugemu plačaš, da ti pripelje. Tip v ljubljani, kam sem šel jaz nabavljat je imel robe za cel fitnes oz. vsega po 2x 3x pa še rekel je da lahko nabavi kaj. Je pa blo to 5 let nazaj, tko da nevem več kdo. Pa v MB je tudi en propadel fitnes, ki prodaja opremo.

Po mojem se zelo splača, ker ko boš pridajal bo vredno polovico oz. še manj, ampak to kar so rekli, da je kletka, olimpijska in ena klopca dovolj za prvo leto je tudi res.
Najboljši efekt se pač doseže z vadbenim sistemom, ki tvojemu telesu in regeneraciji ustreza, zato pa rabiš čas.

semi-pro opremo si lahko nabaviš ko boš blizu semi-pro IMHO


Kaj pa kaj katega http://www.bolha.com/rekreacija-sport/f...
sem dobil slike od osebe in ne zgleda slabo za ceno bi se seveda še zmeno koliko bi stalo z utežmi in palici "urkivljeni"

edit : nisem do konca prebrav torej eno kletko moram dobiti samo katere znamke ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deyvid ()

ZaphodBB ::


Kaj pa kaj katega http://www.bolha.com/rekreacija-sport/f...
sem dobil slike od osebe in ne zgleda slabo za ceno bi se seveda še zmeno koliko bi stalo z utežmi in palici "urkivljeni"

edit : nisem do konca prebrav torej eno kletko moram dobiti samo katere znamke ?

Ful funkcij katerih ne rabiš. Kletka glede znamke je povseem vseeno. Važno, da ima nastavljiva držala za odlaganje uteži in prečke za varovanje.

Lahk si pa tudi kaj takega omisliš, kot ima tale lik (glej stojalo v ozadju):
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

deyvid ::

Sem govoril z osebo ki prodaja bench uteži 150-Kil ,palico"uvito in ravno" in je rekla da bi prodala za 400e a se mi bi splačalo za zdaj sem našel se mi zdi solidno reč ?

qwertyy ::

deyvid je izjavil:

Sem govoril z osebo ki prodaja bench uteži 150-Kil ,palico"uvito in ravno" in je rekla da bi prodala za 400e a se mi bi splačalo za zdaj sem našel se mi zdi solidno reč ?

Ne? Za ta denar dobiš že vse zgoraj naštete stvari.

m0LN4r ::

@qwerty
če dobro razumem ima težavo z prevozom teh zadev, tako da mu tukaj že veliko potencialne robe odpade.
150 kil je nekje 200€ ostalo pa nevem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

deyvid ::

m0LN4r je izjavil:

@qwerty
če dobro razumem ima težavo z prevozom teh zadev, tako da mu tukaj že veliko potencialne robe odpade.
150 kil je nekje 200€ ostalo pa nevem.


Samo bench je pa ta https://www.mall.cz/posilovaci-stroje/k... "nisem našel kakšnega slo linka"

deyvid ::

a mislite da se plača ? ker je pač tudi prednost da je v blizi pa prevoz ima porihtan

ZaphodBB ::

deyvid je izjavil:

a mislite da se plača ? ker je pač tudi prednost da je v blizi pa prevoz ima porihtan

Jaz res ne bi gledal zadev z odvečnimi škripci in zajlami. Štanga + uteži + stojalo/rack in povsem navadna klopca, ki ima kvečjemu nastavljiv naklon hrbta.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

note3 ::

Zanima me če se splača vzeti multifunkcijsko fitnes napravo ima kdo doma?
http://www.intersport.si/shop/fitnes-in...

martincek1 ::

Kaj boš s tem? Tole se meni zdi popolna bedarija. Veš kaj je multifunkcijska naprava? Palca in trije pari uteži.

Sicer pa, danes sem bil prvič v fitnesu. :))
- 3X10 ATG Squats
- 3X10 Barbell Calf Raises
- 3x10 Deadlifts
- 3x10 Walking Lunges

Vse z dokaj lahkimi utežmi, 25-30kg + 2x6 za izpadnega. Bi moral za začetek bolj u izi, ker sem po koncu skoraj bruhnil vse na tla + bolečine v glavi kakšno uro. Sicer se mi ni zdelo veliko, ampak noge so precej velik del telesa napram bicepsem / tricepsem / prsim in očitno je šla vsa kri navzdol.

Ben Dover ::

Mi lahko kdo svetuje kako razdelit vaje v enem tedenu. Delam full body workout, včasih malo pretiravam in si podrem načrte, muskelfibr je jeba, ouch. :))
Je smiselno delat chest, noge, rokem abs in hrbet vse v enem ali naj si to razdelim po dnevih, torej vsak dan eno od teh? Ali pa naj si ga vzamem bolj v izi in delam vsak dan vse?
Ne hodim v fitness, delam s svojo težo in dumbelli 8kg.

stevemcq_ ::

Jaz sem najboljše rezultate dosegel z vadbo po sistemu PPL ( push,pull,legs ).

https://www.reddit.com/r/Fitness/commen...

Je pa tudi YT poln tega za vaje z lastno težo po tem programu. Srečno!

Han ::

Zate bi bila idealna vadba BodyPump, vsak drugi ali tretji dan. Vmesne dni delaš npr. BodyBalance (pilates, joga, tai-chi), vaje za raztezanje (STRETCH) in kardio (BodyAttack, BodyCombat, BodyStep, RPM). Navedel sem Les Mills treninge, ker so preverjeno učinkoviti in zadnja leta dostopni na LM OnDemand.

Ben Dover ::

Han je izjavil:

Zate bi bila idealna vadba BodyPump, vsak drugi ali tretji dan. Vmesne dni delaš npr. BodyBalance (pilates, joga, tai-chi), vaje za raztezanje (STRETCH) in kardio (BodyAttack, BodyCombat, BodyStep, RPM). Navedel sem Les Mills treninge, ker so preverjeno učinkoviti in zadnja leta dostopni na LM OnDemand.


Sem pozabil omenit, da ne rabim izgubljat teže 75kg/185cm. Sem si pogledal predlagano in je omenjeno pospešeno izgubljanje teže. Imam tak metabolizem, da nikakor ne morem pridobit na teži.. Sicer sem zdaj povečal protein intake na 1,4g/kg, upam da se začne nabirat.

@srevemcq hvala

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Sam ne podležt tem ameriškim powerlifting foram, njim se gre samo za številke, več dvigneš boljši si, kao.
Quack !

Ben Dover ::

Ma ne, nočem postat gorila, zobotrebec pa tudi ne, to sem že. :)) Sam zdefinirat in obenem pridobit 10kg max, pol pa to vzdrževat.

Han ::

Težo izgubiš le če porabiš več kalorij kot jih poješ. :P

Tudi jaz sem bil prej nekje na tvojih merah, po 15 letih omenjenih treningov pa vzdržujem 80 kg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Ben Dover ::

To mi je jasno. Ni mi pa jasno zakaj nič ne pridobim tudi če jem kot prašič. :))

kuall ::

isti razlog, zakaj debeli ne morejo shujšat: telo se brani pred spremembami. ti imaš občutek, da ješ kot prašič, ker ko poješ le malenkost več kot imaš kapacitet si sit kot prašič, čeprav v resnici nisi pojedel nič dosti več kot telo rabi. medtem ko debeli če pojejo le malo manj kot njihove fat celice rabijo bodo lačni kot volkovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Horas ::

glede na to da si napisal da imaš vsakič musklfibr in treniraš nekajkrat na teden potem ne it all out. v samo zadnji seriji pojdi do odpovedi. pa še to samo pri izolacijskih vajah. pri komponentnih ni treba.

probaj enkrat en tedn al dva tole

dan1 prsa hrbet biceps, dan2 noge rame triceps.

in potem ponoviš v čet in pet.

in lepo če imaš možnost lahko delaš circuit. ali pa prvo vajo prsi potem hrbet nazaj prsi in hrbet. na konc vaja bicepsa in komec.

Ben Dover je izjavil:

To mi je jasno. Ni mi pa jasno zakaj nič ne pridobim tudi če jem kot prašič. :))


preveč kalorij, to se boš samo redil. naštimi si kalorije kolikor rabiš za vzdrževanje. in pa to trajaaaaaaaaa. tako d potrpežljivo in po pameti. tako prehrana kot treningi. posluši kaj ti pravi telo, mišice...

torej kalorije za vzdrževanje + visok vnos B. in odvisno tudi kako treniraš, kot si že omenil imaš vsakič musklfiber. mišice nmajo čsa in možnosti se regenerirat od tod potem NIČ napredka.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Ben Dover ::

Ok. Sem seštel kalorije, ki jih spravim vase in me je skoraj kap. Manj kot 2k, wtf? Zdaj mi je vse jasno.. :)) Po kalkulatorju bi jih rabil 2.7k, čiki in kofein so krivec, pa nič hrane do 12h. Jaz bedak pa proteine nažigam, lol.

Hvala za tale PPL schedule, ravno to sem rabil. Zdaj pa gasa! ;(

Kayzon ::

Ben Dover je izjavil:

Ma ne, nočem postat gorila, zobotrebec pa tudi ne, to sem že. :)) Sam zdefinirat in obenem pridobit 10kg max, pol pa to vzdrževat.



Haha pridobit 10kg misic pravi,kot da je to macji kaselj:))

Jaz delam po takem sistemu :

Ponedeljek: Prsa/Triceps + 2-3 vaje noge
Torek:Hrbet/Core
Sreda: Rame/Core
Cetrtek: Noge
Petek: Prsa/Triceps
Sobota: Rame/Core
Pocitek

Ben Dover ::

Hja, sprva misliš, da je enostavno, ko se pa poglobiś v zadevo pa vidiš, da je cela znanost. Se posipam s pepelom za moje izjave. :))

Horas ::

Ben Dover je izjavil:

Ok. Sem seštel kalorije, ki jih spravim vase in me je skoraj kap. Manj kot 2k, wtf? Zdaj mi je vse jasno.. :)) Po kalkulatorju bi jih rabil 2.7k, čiki in kofein so krivec, pa nič hrane do 12h. Jaz bedak pa proteine nažigam, lol.

Hvala za tale PPL schedule, ravno to sem rabil. Zdaj pa gasa! ;(


pusti kalkulator , niso merodajni. povej kolk kg imaš? jaz mam 85kg pa rabim za vzdrževanje okoli 2400kalorij in to z vsemi aktivnostmi vred.

kofein je v redu, čike pa le odstrani.

tudi to da maš večino kalorij iz B je v redu. oh imej večino za zajtrk in kosilo oziroma okoli treninga kadar si najbo aktivn, potem p prot večeru postopoma znižuj vnos kalorij
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Ben Dover ::

So merodajni. Za 100g gain na teden pri 75/185, rabim 2.7k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Horas ::

Ben Dover je izjavil:

So merodajni. Za 100g gain na teden pri 75/185, rabim 2.7k.


v redu, potem se pa javi čez mesec dni kolilo te je zalilo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ben Dover ::

Čakam gainer za 500 kalorij dnevno v tekočini, tolk požret v enem dnevu je cela umetnost. :)) Ampak ok, je lažje kot zgubit, nekaj pozitive.. :))

Kayzon ::

Na zacetku fitnes poti ne rabis neki prevec pretiravat,ampak samo pazi na to da:

-Dnevno pojes 3 mocne obroke (Dnevno ene 120-150g proteinov,150g carbs,40-50g fat) ter spijes vej 3 litre vode.
-Da spis vsej 7 ur dnevno.
-Da redno hodis v fitnes,tam vsej 5x na teden.
-Da pravilno dvigas,raje manjsa teza pa pravilna forma kot da se lomis neki na pol s preveliko tezo.
-Pa da postopoma visas tezo dviganja

ps. NE POZABI NA NOGE! Tudi one rabijo ljubezen.

Ben Dover ::

Nč bat, se komaj na skret vsedem zjutraj po leg dayu. :)) Hvala za nasvete!

Groot ::

Kayzon je izjavil:

Na zacetku fitnes poti ne rabis neki prevec pretiravat,ampak samo pazi na to da:

-Dnevno pojes 3 mocne obroke (Dnevno ene 120-150g proteinov,150g carbs,40-50g fat) ter spijes vej 3 litre vode.
-Da spis vsej 7 ur dnevno.
-Da redno hodis v fitnes,tam vsej 5x na teden.
-Da pravilno dvigas,raje manjsa teza pa pravilna forma kot da se lomis neki na pol s preveliko tezo.
-Pa da postopoma visas tezo dviganja

ps. NE POZABI NA NOGE! Tudi one rabijo ljubezen.


Se sicer z vsem strinjam, razen pogostosti treningov. Za začetnika je 5 treningov tedensko absolutno preveč. Če je oseba res čisti začetnik, potem je najbolje 3 do max. 4 krat tedensko trening za celo telo, tako da se telo navadi neke rutine in se hkrati osvoji pravo tehniko prek vključevanja osnovnih vaj (počep, deadlift, bench, veslanje, olimpijski dvigi). Ko so enkrat tehnike poštimane, potem pa najbolje kakšen program za moč in šele nato čisti split program in pa 5 treningov na teden.

Ena večjih napak večine je pa v tem da že takoj na začetku začnejo s popolnim split programom in nato dvakrat tedensko nabijajo bench na katerem dvigujejo 40kg, zraven pa seveda še biceps z 10kg ročkami. Napredka pa seveda čudežno ni oziroma je razen začetnega pumpa, ki je rezultat tega da je mišica potegnila vodo vase, bolj mizeren.

Ben Dover ::

Jaz zelo pazim na form in mi ne znese izvest cel split program PPLRPPL, ker me še vedno mišice bolijo po dnevu pavze in niti nimaš moči nadaljevat. Naredim raje še en core/stretch day, je preveč za nooba, res je.

Lahko razložiš zakaj ni napredka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

blackbfm ::

Čakam gainer za 500 kalorij dnevno v tekočini, tolk požret v enem dnevu je cela umetnost.


To je en bigmek.. Ne mors pojest tolk hrane viška v celem dnevu? Cmon :))

Ben Dover ::

Navadiš se, če 10 let ješ max 2k na dan pa do 12 nič. Ne boš verjel, je skoraj tako zajebano, kot hujšat(ne da bi vedel, predvidevam). Fast food mi pa ne diši. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312579 (9894) Malner
»

Trening nog in zadnjice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20133702 (31124) SmeskoSnezak
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327360 (25611) _IKE_
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116466 (13198) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827947 (24885) Okapi

Več podobnih tem