» »

Fitnes ?

Fitnes ?

Temo vidijo: vsi

Groot ::

Ben Dover je izjavil:

Jaz zelo pazim na form in mi ne znese izvest cel split program PPLRPPL, ker me še vedno mišice bolijo po dnevu pavze in niti nimaš moči nadaljevat. Naredim raje še en core/stretch day, je preveč za nooba, res je.

Lahko razložiš zakaj ni napredka?


Povedano precej poenostavljeno: zato ker si dejansko overtrained. Kot si napisal že sam, ni možnosti da se uspeš regenerirat tako hitro, razen če nimaš za sabo že nekaj prakse. In ker se ne regeneriraš posledično vsak naslednji trening opraviš manj učinkovito, mišica je pa še vseeno pod konstantnim stresom. Zato slej kot prej pridejo poškodbe ali pa padec imunskega sistema.

Zato pa od začetka definetivno pozabi na split program in se raje loti enega full body treninga 3-4 krat tedensko, v katerem je večina vaj komoleksnih vaj. Izolacijske vaje pridejo šele potem kasneje, ko bo tudi moč prava.

P.s. pa da ne bo izpadlo da samo drugim pametujem. Sam zaradi lockdowna nisem bil v fitnesu od jeseni in sedaj do začetka aprila. Kljub temu da sem vseen ostal zelo aktiven in bi se najbrž lahko bolj ali manj takoj vrnil na prejšnje treninge, sem se najprej spravil na cca. 2 mesečni program za moč (5x5 program + par dodatnih vaj). Šele nato se bom spet lotil splita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

c3p0 ::

V začetku celotno telo in nikako ne pretiravat. Kasneje pa je za rekreativca več kot dovolj 2-3x/teden.

No, enim je fitness lifestyle, družabno okolje, in so tam po 4h vsak dan, naredijo pa bolj malo. Jaz imam timer in če v 45 minutah nisem zunaj (ali 1h s tuširanjem), je slabo.

sm1x ::

Tudi sam sem na začetku svoje "fitnes poti" več obiskoval fitnes, z leti se mi pa res ne da več. Raje sem si omislil Power Tower PT80, je bil par mesecev nazaj na mimovrste dobrih 400€, sedaj vidim, da so cene čist popizdile. Vsak drugi dan doma naredim 6 setov circuit treninga - pullups, dips, body row, sklece, vmesne dni pa tečem/kolersarim, 1 dan na teden pavza. Čas mi dejansko ogromno pomeni, tako da če imaš možnost, si zrihtaj neko bodyweight postajo za doma. Ko vaje postanejo prelahke, se pač obtežiš npr. z obtežilnim jopičem in je to to. Če bi rad imel recimo še večji biceps, si pa lahko kupiš še dodatne ročke, da potem pumpaš curls. Meni osebno je to totalen dolgčas. Ampak ko boš naredil 10 chinupov s 30 kg dodatne teže, verjemi, da ne boš imel majhnih rok :D

Horas ::

Groot ima načeloma prav. ampak se da temu izognit tako da se ne dela do odpovedi mišic oziroma se v luftu pusti v vsaki seriji do 3 ponovitve. se pravi če lahk delaš 3x15 raje delaj 3x12. predvsem to velja za kompleksne vaje. pri izolacijskih je fajn da se dela vsaj do konca kolker lahko.

jaz mislim da je 3x tedensko full body workout še slabše. bolje neka kombinirana varianta kot sem jo jaz napisal. ni klasična ppl.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

c3p0 ::

Ko greš do odpovedi, je split bolj smiseln. Začetnik pa ne rabi it do odpovedi.

Vsekakor pa velja, da se o vsem skupaj daleč preveč teoretizira in filozofira. Če nisi pro atlet, je v 90% nepotrebno in balast.

Ben Dover ::

sm1x je izjavil:

Tudi sam sem na začetku svoje "fitnes poti" več obiskoval fitnes, z leti se mi pa res ne da več. Raje sem si omislil Power Tower PT80, je bil par mesecev nazaj na mimovrste dobrih 400EUR, sedaj vidim, da so cene čist popizdile. Vsak drugi dan doma naredim 6 setov circuit treninga - pullups, dips, body row, sklece, vmesne dni pa tečem/kolersarim, 1 dan na teden pavza. Čas mi dejansko ogromno pomeni, tako da če imaš možnost, si zrihtaj neko bodyweight postajo za doma. Ko vaje postanejo prelahke, se pač obtežiš npr. z obtežilnim jopičem in je to to. Če bi rad imel recimo še večji biceps, si pa lahko kupiš še dodatne ročke, da potem pumpaš curls. Meni osebno je to totalen dolgčas. Ampak ko boš naredil 10 chinupov s 30 kg dodatne teže, verjemi, da ne boš imel majhnih rok :D


Ne hodim v fitnes, se mi zdi škoda denarja in časa. Za začetek bo lastna teža še preveč, z dodatkom 8kg dumbbellov in bencha. Bom nabavil še kakšen 10-15kg dumbbell, ko bo ta premalo. Cene opreme so pa nore, bo treba doma pošvasat.
Sam glede vaj me je zanimalo, ker na YT vsaka gorila malo po svoje filozofira in komplicira, zraven si pa roide špika. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Kayzon ::

Kako skoda denarja,v Ljubljani imas Fitinn ki je 19.99€ mesecno. To je pa res zelo ugodno,pa roko na srce lahko s svojo tezo prides do neke dolocene meje dokaj hitro samo ce hoces res vec od postave,bos rabil fitnes in vecjo tezo.

Drugace sem bil na ketonski dieti dobra dva meseca in je enostavno predrago,tako da od jutri naprej grem nazaj na carbs,pa ciklirat enkrat vec drugic manj.

Me je pa tale fant navdusil



Pri 12ih leih je dvigal 90kg pocepa,pri 15ih tam okoli 200?

LeQuack ::

Ah to so spet ameriške powerlifting fore, kjer gledajo samo na številke.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Je rekel fant lol

Gre pa za enega najbolj znanih powerlifterjev.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

Na plaži ne bo nikjer pisalo, koliko si dvignil. Tako, da, odvisno od ciljev. Nekaterim je dovolj že, da dvignejo več od ostalih v fitnesu, oz. da so tam neke lokalne eminence. Drug ne bo dvignil dosti več od drugega, bo pa imel večji obseg bicepsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Twixz ::

Torej, bil sem v fitnesu 1x v življenju v osnovni šoli. Zdaj bi pa rad šel, da malo odklopim možgane in da shujšam.
Veliko sem kolesaril, lanska jesen/zima sem ogromno hodil, sem pa vse skupaj opustil in se v zadnje pol leta kar precej zredil.
Fizično dosti delam v službi, tako da je primarni cilj da prvo shujšam 20 kil (trenutno jih imam 103) in potem naprej. Je smiselno zato hoditi v fitnes sploh?
Kar se prehrane tiče imam urejeno, nisem navdušenec hitre hrane, kruha ne maram, jem pa dosti testenin in predvsem raznoliko.

Kak nasvet zelo dobrodošel :)

Kodrnusa ::

Fitnes za hujšanje ni. Če bi rad shujšal, rabiš zgubljati kalorije. Tek, hoja, kolesarjenje. Preprosto več dat kalorij ven kot not. Testenine imajo veliko kalorij tako da...
Fitnes ni slab za oblikovanje telesa in jačanja mišic ampak za hujšanje rabiš gibanje...
V tvojem primeru bo najbrž že dovolj da ne ješ po 18.00 uri in se dosti giblješ.
Pa ne jej preveč OH (testenine, cuker, beli kruh).
Pa še to: če nisi nikoli hodil v fitnes ti bo dolgočasno in te bo hitro minilo. Priporočam funkcionalne vodene vadbe, kjer te vodi trener. Vsak trening te ubije in narediš tako kardio kot za moč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

iso2000 ::

Twixz je izjavil:

Torej, bil sem v fitnesu 1x v življenju v osnovni šoli. Zdaj bi pa rad šel, da malo odklopim možgane in da shujšam.
Veliko sem kolesaril, lanska jesen/zima sem ogromno hodil, sem pa vse skupaj opustil in se v zadnje pol leta kar precej zredil.
Fizično dosti delam v službi, tako da je primarni cilj da prvo shujšam 20 kil (trenutno jih imam 103) in potem naprej. Je smiselno zato hoditi v fitnes sploh?
Kar se prehrane tiče imam urejeno, nisem navdušenec hitre hrane, kruha ne maram, jem pa dosti testenin in predvsem raznoliko.

Kak nasvet zelo dobrodošel :)

Če si se v kratkem precej zredil, se ne morem strinjat s teboj da imaš prehrano urejeno. Očitno je presežek kcal prisoten, da si se zredil. Če je cilj predvsem hujšanje, ne vem zakaj bi moral iti v fitnes. Zmanjšaj kalorični vnos, za štart lahko začneš spet hodit ali kolesarit, če ti to paše. Namesto fitnesa sam prisegam na vadbo z lastno težo doma, ali na zunanjih vadbiščih, če te mika bolj takšen tip vadbe. Najbolje je itak da skombiniraš oboje. Ampak žal se vse začne in konča s prehrano. Če uporabiš kakšno aplikacijo za štetje kalorij (npr. Myfitnesspal), si kakšen teden vestno vpisuj vse kar boš pojedel in boš videl koliko kcal povprečno zaužiješ na dan.

blackbfm ::

Fitnes za hujšanje ni. Če bi rad shujšal, rabiš zgubljati kalorije. Tek, hoja, kolesarjenje.


ni res, aerobna vadba pobira mišice kar je točno kontra učinek kot ga želiš, misice so glavni porabnik mascob. pa tudi napredek se pri aerobiki hitro ustavi, ker misic s tako vadbo ne mores dovolj preterat da bi se prilagajala - bolj ojacala. kar se treninga tiče je idealno trenirat vse, s poudarkom na vajah za moč

Twixz ::

iso2000 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Torej, bil sem v fitnesu 1x v življenju v osnovni šoli. Zdaj bi pa rad šel, da malo odklopim možgane in da shujšam.
Veliko sem kolesaril, lanska jesen/zima sem ogromno hodil, sem pa vse skupaj opustil in se v zadnje pol leta kar precej zredil.
Fizično dosti delam v službi, tako da je primarni cilj da prvo shujšam 20 kil (trenutno jih imam 103) in potem naprej. Je smiselno zato hoditi v fitnes sploh?
Kar se prehrane tiče imam urejeno, nisem navdušenec hitre hrane, kruha ne maram, jem pa dosti testenin in predvsem raznoliko.

Kak nasvet zelo dobrodošel :)

Če si se v kratkem precej zredil, se ne morem strinjat s teboj da imaš prehrano urejeno. Očitno je presežek kcal prisoten, da si se zredil. Če je cilj predvsem hujšanje, ne vem zakaj bi moral iti v fitnes. Zmanjšaj kalorični vnos, za štart lahko začneš spet hodit ali kolesarit, če ti to paše. Namesto fitnesa sam prisegam na vadbo z lastno težo doma, ali na zunanjih vadbiščih, če te mika bolj takšen tip vadbe. Najbolje je itak da skombiniraš oboje. Ampak žal se vse začne in konča s prehrano. Če uporabiš kakšno aplikacijo za štetje kalorij (npr. Myfitnesspal), si kakšen teden vestno vpisuj vse kar boš pojedel in boš videl koliko kcal povprečno zaužiješ na dan.


Edino kar se je spremenilo je, da jem malico v službi :D.
Ne, glavni razlog zakaj sem se zredil je ker sem kupil žar in sem vsak vikend dobesedno žrl meso in pečeno zelenjavo pa krompir zraven.
Ko sem pa videl 100+ na vagi sem pa rekel da je dovolj, da se moram v red spravit.
Bom poskusil z aplikacijo, do 2500 kcal na dan bo uredu meja? Fitnes bom pa zaenkrat izpustil, sprehod 3x na teden v breg pa bomo videli :)

Kodrnusa ::

blackbfm je izjavil:

Fitnes za hujšanje ni. Če bi rad shujšal, rabiš zgubljati kalorije. Tek, hoja, kolesarjenje.


ni res, aerobna vadba pobira mišice kar je točno kontra učinek kot ga želiš, misice so glavni porabnik mascob. pa tudi napredek se pri aerobiki hitro ustavi, ker misic s tako vadbo ne mores dovolj preterat da bi se prilagajala - bolj ojacala. kar se treninga tiče je idealno trenirat vse, s poudarkom na vajah za moč


Ce bo samo utezi dvigoval ne bo 20 kg zgubil. Ce bo tekel jih bo. Se pa strinjam, da vaje za moč so potrebne. Pri hujšanju je poudarek na kardiu in ne vajah za moč. Seveda je pa prehrana najbolj važna. Dobra postava je 70% prehrana 30% telovadba. Če hočeš biti extra narezan celo 80/20..

Drugače sem pristaš uteži. Kardio delam samo ko športam (košarka, odbojka, plavanje).

blackbfm ::

Pri hujšanju je poudarek na kardiu in ne vajah za moč.


1x pojdi v fitnes, tam vidis VEC ljudi z bistveno manjsim % mascobe, v primerjavi z rekreativnimi tekači / kolesarji zunaj.

s kardiom bos zmanjsal nekaj odvecne mascobe, nekaj pa jo je telo prislijeno kopičit ker je to hočeš nočeš vir energije pri taki vadbi . tako da zgolj s tako vadbo maščobe nikoli ne mores zbit maksimalno, ja zbil boš prvih 20 kil, zadnjih 10 pa nikoli. aerobika ni hujsanje, ampak treniranje kondicije/učinkovitosti..

Kayzon ::

Kaksne neumnosti pisete,sam osebno delam kardio v fitnesu ter seveda dvigam utezi in gre lepo kilaza dol,samo zmanjsat je treba kalorije ali pa ciklirat hidrate. Enkrat malo vec pojes drugic manj itd.

V fitnesu imas od stepperjev za tek,do raznih koles ter naprav za veslanje,vse se da ce se hoce.

widj3098dj32 ::

Kodrnusa je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Fitnes za hujšanje ni. Če bi rad shujšal, rabiš zgubljati kalorije. Tek, hoja, kolesarjenje.


ni res, aerobna vadba pobira mišice kar je točno kontra učinek kot ga želiš, misice so glavni porabnik mascob. pa tudi napredek se pri aerobiki hitro ustavi, ker misic s tako vadbo ne mores dovolj preterat da bi se prilagajala - bolj ojacala. kar se treninga tiče je idealno trenirat vse, s poudarkom na vajah za moč


Ce bo samo utezi dvigoval ne bo 20 kg zgubil. Ce bo tekel jih bo. Se pa strinjam, da vaje za moč so potrebne. Pri hujšanju je poudarek na kardiu in ne vajah za moč. Seveda je pa prehrana najbolj važna. Dobra postava je 70% prehrana 30% telovadba. Če hočeš biti extra narezan celo 80/20..

Drugače sem pristaš uteži. Kardio delam samo ko športam (košarka, odbojka, plavanje).

Kaj ti pomaga kardio, ce moras teci 1 uro da skuris en povprecen burger? Poleg tega da vecina ko kardiu pozre vec kot bi lahko. Raje pridobis na misicni masi, da ti kuri mascobo v mirovanju, za kardio pa bolj zaradi raznolikosti, ce ze kak HIIT, ostalo je skoda casa in hrckanje.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Boljše je HIIT, ker vaje so kratkotrajne, mišična masa gre gor in s tem potrebe po kcal. Torej, več boš kuril tudi, ko boš počival.

Še boljše pa je kombinacija obojega, vključiš tudi sprinte. V teku nad 10km pa ne vidim smisla, razen če imaš kake tekmovalne vzgibe.

Bilokak tek ob prekomerni teži lahko tudi negativno vpliva na sklepe, predvsem kolena. Sploh, če vadba ni pravilna.

Nedasemiveč ::

Kardio? Boks.

Absolutno pa predlagam vsaj kakšen začetni tečaj, da se pravilno naučite udarcev, sicer bo hitro šlo kakšno zapestje ali pa členki (nepravilna uporaba bandaž).

IL_DIAVOLO ::

Bicikl je kombinacija aerobne in anaerobne vadbe, kar je odlično za srce, kondicijo in kurjenje kalorij. 500 kalorij pokuris v slabi uri.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mr_chai ::

FITINN je največji kurac od ovce kar se fitnesov tiče. Išči fitness centre, ki to niso. Torej, garaže, kjer imajo več kletk za počepe, platformo za olimpijski dvig, olimpijske palice itd... Ko prideš notri, mora biti občutek, da si prišel v železarno in ne fitness center. Takrat veš, da si na pravem mestu.

Nedasemiveč ::

mr_chai je izjavil:

FITINN je največji kurac od ovce kar se fitnesov tiče. Išči fitness centre, ki to niso. Torej, garaže, kjer imajo več kletk za počepe, platformo za olimpijski dvig, olimpijske palice itd... Ko prideš notri, mora biti občutek, da si prišel v železarno in ne fitness center. Takrat veš, da si na pravem mestu.


Naštej primere takšnih fitnesov. Morda kdaj sprobam, kljub temu, da ga imam doma.

Pred leti sem obiskoval Sokol pa niti ni bil tako slab. Je bila pa popoldanska gužva preveč neznosna.

FTad ::

Kodrnusa je izjavil:

Fitnes za hujšanje ni. Če bi rad shujšal, rabiš zgubljati kalorije. Tek, hoja, kolesarjenje. Preprosto več dat kalorij ven kot not. Testenine imajo veliko kalorij tako da...
Fitnes ni slab za oblikovanje telesa in jačanja mišic ampak za hujšanje rabiš gibanje...
V tvojem primeru bo najbrž že dovolj da ne ješ po 18.00 uri in se dosti giblješ.
Pa ne jej preveč OH (testenine, cuker, beli kruh).
Pa še to: če nisi nikoli hodil v fitnes ti bo dolgočasno in te bo hitro minilo. Priporočam funkcionalne vodene vadbe, kjer te vodi trener. Vsak trening te ubije in narediš tako kardio kot za moč...


Pises neumnosti!

https://www.womenshealthmag.com/uk/fitn...

So, which is better for fat loss: cardio or weights?

Scores on the doors: weight training is better for fat loss and building lean muscle. However, cardio will help with weight loss, improving cardiovascular health and helping to uncover the muscle you've sculpted.

Kodrnusa ::

Ne pišem neumnosti. Rekel sem da za človeka, ki ni bil nikoli v fitnesu ni dviganje uteži primerno za hijšanje. Pa nikjer nisem rekel, da dviganje utezi ne izgublja maščobe.. Ampak za začetnika je bolje tek, hoja, kolesarjenje (lahko tudi v fitnesu na napravi), ali pa vodene HIIT vadbe. Če bo samo uteži dvigal ne bo izgubil trebuha in visceralne maščobe (maščobe med organi), pa še počasi bo šlo dol. Jaz predlagam oboje, ampak za začetek več kardia, da gre teža hitreje dol..
Še zmeraj je pa osnova manj kalorij not kot pa ven in bo rezultat viden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

yansek ::

Po mojem mnenju je tudi hrana daleč najboljša izbira in ne praški.

Sicer pa kar se tiče teh fitnes centrov, tja kamor hodim se sam ne maram preveč zadrževati. Ne vem, teh nastopačov je kar nekaj in se mi mnogih nekako ne da gledati, tudi ne čutim zaenkrat posebne želje tam prijateljevati.

Hodim na fitnes kjer dela moj osebni trener ki me korigira, dokler ne bom vaj delal doma ki se jih da delati v mnogih primerih z nekaj pripomočki in rekviziti.

Pa na koncu koncev tudi nimam več preveč tolerance do mentalnega onesnaževanja z glasbo s kakršno tam težijo kamor hodim, še posebej če si tam vsak dan.

Likalnik ::

Fantje, prosim za nasvet...glede na to covid stanje sem se odjavil od rekreacije prav tako ne hodim na fitnes.
Bi si pa rad to doma nastimal...sobno kolo imam...rabil bi se kaksno multifunkcijsko napravo za dvigovanje utezi...mogoce kaksen predlog ?
Vazno mi je da je cim cenej in da ima cim vec moznosti...

Recimo

https://www.electronic-star.si/Fitnes-i...

Prosim za predloge...lahko je tudi rabljeno

IL_DIAVOLO ::

Navadno bench press stojalo ki omogoca nastavljanje po višini, bo vec kot dovolj. Ampak potem se rabis klop, palco in utezi. To je pa ze hitro 300+ evrov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

blackbfm ::

za razmeroma zdravega cloveka so sobna kolesa in multifunkcijske naprave zanič. zakaj, ker so dolgocasne (kolo) in neefektivne (naprave)

compound vaje z drogom in ročkami, klop, ce misls resno pa kletka.. ostalo je bolj stran vrzen denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Likalnik ::

Sem malo gledal...mogoce bi si raje kupil samo rocke...razlicnih kilaz...recimo od 5kg do 15kg za zacetek.
S tem rockam lahko delam prakticno vse vaje za vse misice (sem malo gledal youtube)
Za kardio imam sobno kolo

Mogoce potem kasneje, ce bo potreba kupim se klop.
Tist link katerega sem zgoraj pripel je brez palice in brez utezi...potem pa ni vec tako poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Kayzon ::

mr_chai je izjavil:

FITINN je največji kurac od ovce kar se fitnesov tiče. Išči fitness centre, ki to niso. Torej, garaže, kjer imajo več kletk za počepe, platformo za olimpijski dvig, olimpijske palice itd... Ko prideš notri, mora biti občutek, da si prišel v železarno in ne fitness center. Takrat veš, da si na pravem mestu.


Pa dobro ne rabis pretiravati,velika vecina ljudi na splosno dobi vse kar rabi v takem fitnesu kot je Fitinn. Kdo sploh dela olimpijske dvige razen teh ki resno tekmujejo? V fitnesu pa imas itak palice za pocep,deadlift.. Vec pa ne rabis. Pa se to,fitin za 19.99e je vec kot spodobna opcija,se posebej ce zivis 3 min stran. Pa ne da ga zagovarjam,ker so boljsi fitnesi seveda ampak vseeno glede na to koliko stane in kaj ponuja,bo zadostoval 99.5% ljudem.

kuall ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Navadno bench press stojalo ki omogoca nastavljanje po višini, bo vec kot dovolj. Ampak potem se rabis klop, palco in utezi. To je pa ze hitro 300+ evrov.

uliješ 2 dumbbella(ročke) iz betona. cena = par eur za cement in pesek. tistih 300€ raje zapraviš za 8 masaž.
teža naj bo 15 kg in 20 kg in boš imel ravno prav.

dviganje uteži je tudi za hujšanje dobro, ker ima hud fizični napor tak vpliv na telo, da zgubi lakoto.

Voss ::

kuall je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Navadno bench press stojalo ki omogoca nastavljanje po višini, bo vec kot dovolj. Ampak potem se rabis klop, palco in utezi. To je pa ze hitro 300+ evrov.

uliješ 2 dumbbella(ročke) iz betona. cena = par eur za cement in pesek. tistih 300EUR raje zapraviš za 8 masaž.
teža naj bo 15 kg in 20 kg in boš imel ravno prav.

dviganje uteži je tudi za hujšanje dobro, ker ima hud fizični napor tak vpliv na telo, da zgubi lakoto.


Nekateri pač ne želijo seljačkega fitnesa in opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Kayzon ::

Spet je vse odvisno od zelje posameznika,realno ce si zelis res misicne mase in bi se resno lotil dviganja utezi,ti pravi fitnes ne uide. Doma 15kilske utezi grejo do neke mere,sam problem je potem ko se telo navadi na to tezo in jo je treba visati in visati.

Drugo je ce si doma uredis res pravi fitnes,od legpress naprave pa leg extensiona.

blackbfm ::

za surovo moč ne rabis legpress se manj pa leg extension

tilen03 ::

Likalnik je izjavil:

Fantje, prosim za nasvet...glede na to covid stanje sem se odjavil od rekreacije prav tako ne hodim na fitnes.
Bi si pa rad to doma nastimal...sobno kolo imam...rabil bi se kaksno multifunkcijsko napravo za dvigovanje utezi...mogoce kaksen predlog ?
Vazno mi je da je cim cenej in da ima cim vec moznosti...

Recimo

https://www.electronic-star.si/Fitnes-i...

Prosim za predloge...lahko je tudi rabljeno

Najboljša in najcenejša rabljena multifunkcijska naprava je hrib. Na njem izvajaš teke, šprinte, skoke v daljino, medvedjo hojo, kotaljanje traktorske gume itn. Če slučajno hočeš biti gladiator. Ne moreš pa ga odnesti domov, če ga že nimaš. Mogoče ga imaš pa se sploh ne zavedaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

FTad ::

tilen03 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Fantje, prosim za nasvet...glede na to covid stanje sem se odjavil od rekreacije prav tako ne hodim na fitnes.
Bi si pa rad to doma nastimal...sobno kolo imam...rabil bi se kaksno multifunkcijsko napravo za dvigovanje utezi...mogoce kaksen predlog ?
Vazno mi je da je cim cenej in da ima cim vec moznosti...

Recimo

https://www.electronic-star.si/Fitnes-i...

Prosim za predloge...lahko je tudi rabljeno

Najboljša in najcenejša rabljena multifunkcijska naprava je hrib. Na njem izvajaš teke, šprinte, skoke v daljino, medvedjo hojo, kotaljanje traktorske gume itn. Če slučajno hočeš biti gladiator. Ne moreš pa ga odnesti domov, če ga že nimaš. Mogoče ga imaš pa se sploh ne zavedaš.


Zelo prakticno sedaj, po prestavitvi ure spet na zimski cas, ko je ob 16:30 ze noc. Ne pozabimo seveda na nizke temperature....

tilen03 ::

FTad je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Fantje, prosim za nasvet...glede na to covid stanje sem se odjavil od rekreacije prav tako ne hodim na fitnes.
Bi si pa rad to doma nastimal...sobno kolo imam...rabil bi se kaksno multifunkcijsko napravo za dvigovanje utezi...mogoce kaksen predlog ?
Vazno mi je da je cim cenej in da ima cim vec moznosti...

Recimo

https://www.electronic-star.si/Fitnes-i...

Prosim za predloge...lahko je tudi rabljeno

Najboljša in najcenejša rabljena multifunkcijska naprava je hrib. Na njem izvajaš teke, šprinte, skoke v daljino, medvedjo hojo, kotaljanje traktorske gume itn. Če slučajno hočeš biti gladiator. Ne moreš pa ga odnesti domov, če ga že nimaš. Mogoče ga imaš pa se sploh ne zavedaš.


Zelo prakticno sedaj, po prestavitvi ure spet na zimski cas, ko je ob 16:30 ze noc. Ne pozabimo seveda na nizke temperature....

Dobro, kratki dnevi so še dober izgovor. Zjutraj je ena opcija. Več kot 30 min se nimaš kaj igrati s hribom, ti ne bo pustil... Nizke temperature pa več niso dober izgovor. Znanost materialov je napredovala in zlahka kupiš kvalitetno zimsko opremo za ~3 mesečne fitnes karte. Atleti, športniki celo zimo trenirajo zunaj, da le ni pretirano vlažno.

Kayzon ::

Govora je o fitnesu,vi pa predlagate hojo v hrib pa ne vem kaksne neumnosti..

CleanPower ::

Hoja v hrib je super. Jaz jo izvajam kot komplement fitnesu. Kot kardio seveda. Obvezna tudi uporaba dobre ure za srčni utrip.

kuall ::

tilen03 je izjavil:

Najboljša in najcenejša rabljena multifunkcijska naprava je hrib.

Ni slab predolg. Jaz sem pa zadnjič nesel 25kg žita 1 km. Lahko bi ga peljal ampak sem rabil dnevno dozo malo hujše fizične aktivnosti in je ravno prav prišlo.

Voss je izjavil:

Nekateri pač ne želijo seljačkega fitnesa in opreme.

A izgled te skrbi? Ne bit smešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Aamadej ::

Likalnik je izjavil:

Sem malo gledal...mogoce bi si raje kupil samo rocke...razlicnih kilaz...recimo od 5kg do 15kg za zacetek.
S tem rockam lahko delam prakticno vse vaje za vse misice (sem malo gledal youtube)
Za kardio imam sobno kolo

Mogoce potem kasneje, ce bo potreba kupim se klop.
Tist link katerega sem zgoraj pripel je brez palice in brez utezi...potem pa ni vec tako poceni.



Ročke bodo za čisti začetek več kot dovolj. Če nisi ravno konkreten hrust, bo za prve 2-3 mesece zadostoval že samo en komplet 2 x 15 kg. Potem pa kasneje nabaviš še en dodaten težji komplet, npr 2 x 20kg. Ali pa zgolj dodatne kolute in jih dodaš k osnovnemu paru ročk. Šele po par mesecih treninga z ročkami, pa začneš razmišljati o nadgradnji. Npr dodaš štango in dokupiš še dodatne kolute, pa morda še kak par ali dva ročk.

In potem ponoviš proces, ter po par mesecih dodaš še klopco in en osnovni komplet stojal.

Na tak način ne zapraviš gore denarja že kar v samem štartu, hkrati imaš pa še vedno na izbiro dodajat opremo, če ugotoviš da ti tak način treninga doma ustreza. V kolikor pa se tega treninga doma že v prvih par mesecih naveličaš, pa tistih par kosov ročk, kolutov in štango brez problema prodaš, ter greš nazaj v fitness.

paraboŁa ::

Za hujšanje zelo priporočam kolo - specialko. S treningi za moč se ukvarjam vsaj 10 let in sem letos nabavil kolo, da ne bodo rastle samo mišice. Na kolesu gre ogromno kalorij, bildaš kardio, predvsem pa nisi potem podrt še 3 dni. Si zmatran, ne pa podrt, ker ni toliko tresljajev. Posledično tudi precej manj obremenjujoče za sklepe.

FTad ::

Kayzon je izjavil:

Govora je o fitnesu,vi pa predlagate hojo v hrib pa ne vem kaksne neumnosti..


Hja, isto kot v temah, kjer folk sprasuje,katere proteine bi priporocali, pa zacnejo ostali s tem, kako naj je normalno hrano. Pa vsaj vsi vemo, da je v vecini to dovolj. Ampak vcasih pa bi vseeno en shake proteinov, ker nimas casa za navaden obrok. Tako pa tudi bi raje sel v fitnes, kot pa na sosednji breg... because convenience...

Voss ::

Katero aplikacijo priporočate za skeniranje kod na prehranskih izdelkih, da se ti izpišejo hranilne vrednosti. FitnesPal predvidevam, da večino teh slovenskih ne zazna?

IL_DIAVOLO ::

Ko sem se uporabljal, je zaznal vse. Tudi sendvič iz mola.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Voss ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ko sem se uporabljal, je zaznal vse. Tudi sendvič iz mola.


Hvala, očitno se je lepo napolnila od kar sem jo nazadnje uporabljal. Se mi pa ni dalo iskati v tej poplavi aplikacij tisto ustrezno.

musicfreak ::

FTad je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Govora je o fitnesu,vi pa predlagate hojo v hrib pa ne vem kaksne neumnosti..


Hja, isto kot v temah, kjer folk sprasuje,katere proteine bi priporocali, pa zacnejo ostali s tem, kako naj je normalno hrano. Pa vsaj vsi vemo, da je v vecini to dovolj. Ampak vcasih pa bi vseeno en shake proteinov, ker nimas casa za navaden obrok. Tako pa tudi bi raje sel v fitnes, kot pa na sosednji breg... because convenience...


ena malica skyr 500g z friskimi borovnicami ali malinami zraven al drugim sadjem ima dosti vec proteinov kot sejk in ti vzame minuto vec da ga pojes in neprimerno bolj nasiti

Horas ::

ja ampak whey se hitreje absorbira + včasih se ti ne da jest. ali recimo skyr + ovseni, to ne paše. whey+ovseni pa lepo paše.

se pa strinjam, skyr je odličen, sam ga jem v kombinaciji z arašidi/ bobi palčkami, odvisno od makro in kaloričnih potreb.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312588 (9903) Malner
»

Trening nog in zadnjice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20133775 (31197) SmeskoSnezak
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327373 (25624) _IKE_
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116492 (13224) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827996 (24934) Okapi

Več podobnih tem