» »

motna - PC slika / Philips TV (HDMI kabel)

motna - PC slika / Philips TV (HDMI kabel)

2f4u ::

Ta teden pa ni srečen zame... Najprej IP blocking sedaj tole...

Imam Xbox in sem včerja prestavil iz Samsung TVja v drugo sobo na Philips TV (4208model). Samsung dela BP kristalna slika. HD. popolnoma enake nastavitve.

Problem:

Slika na Philipsu je motna; predvsem moteč je tekst, kjer ima vsaka črka "majhno liso spodaj", nekako senco, odsev.
(39PFL4208H/12)

Ima kdo kakšno idejo?
Iskal sem nastavitve, spreminjal frekvenco, pa cristal clear funkcije,... probal vse tri HDMI porte, nekje pol ure igranja... nič rešil!Probal tudi na zboxu - pa tam ni neke bistvene nastavitve..

X-Jumper ::

Je morda druga resolucija?

2f4u ::

1920x... vse prav; ima pa malomurje frekvenc od 50 do 60 nekje po 1.

59i in 59p... kaj pa je to pa še ne vem...

Morda je samo ena prava...probal sem jih samo nekaj.

FX6300B ::

si bom mal sposodu temo sry :D mam tv samsung 48" ok vse dela kul slika super ko priklopim HDMI pa nastane težava namreč kot da bi se signal od slike poslabšal govorim za če gledam programe kot bi ga nekakšen signal na hdmi kablu zmotil in kaže motno sliko v drugih portih je isto tako nenako
aja pa če na drugmu koncu hdmi ni nč uštekan je ok drugače pa problem imam priklopljen pc pa kadar gre na spanje je ok drugače pa moram odplopiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

2f4u ::

Jutro,

evo testiral sem preko vikenda in našel nastavitev...

50i je TV delal brez problema! I in P sta nekaj z prepletanjem in osvezevanjem zaslona...

Lp,
Tomaž

vilonja ::

To se tudi meni dogaja na pfilipsovem tvji, sicer ko priklopim komp preko hdmi kabla, vsakič ko premaknemo kurzor, takrat slika zamigeta, malo ampak je zelo moteče.

Priključil sem več kompov, a učinek je isti. Bi se komu sanjalo kaj bi to lahko bilo.

FX6300B ::

jst sm res obupu to ni blo nkol zj pa kr naenkrat ta bustasta motna slika zaradi hdmija

2f4u ::

Evo, po enem letu sem bil prisiljen še izboljšat sliko. Najti in odpravit problem v celoti. Sliko sem želel gledat iz manj kot 2m!

Nastavitve v TVju so krive za motno sliko, črke, ki imajo odsev, migetanje,...

Rešitev:
- na TVju, pri iskanju SOURCEa, preko ene od barvaste tipke določiš vir (ala, PC, Game, HD player,...ect.)
- na PCju, 1080p, 60Hz resolucija(native). Brez kakšnih posebnih učinkov,
- na TVju, vse barvne nastavitve na "standard", nekje 60% maximuma nič pretiravanja.
- na TVju, cristal clear, vse tiste 4 nastavitve na maximum. Pomeni, v ekstrem. Imel sem ali vse ugasnjeno, izlopljeno sslika še kar ok. Ko sem dal pa vse na maximum možno, je pa slika postala še boljša.

in na koncu, vklopiš senzor svetlobe in naravnaš še tiste svetlost, kontrast - fina nastavitev.
In danes dela.... lepa slika. Črke odlične. Gledam lahko sliko iz manj kot 2m.
Upam, da sem komu pomagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564566 (3895) anjica
»

zanimam se za nakup televizije - nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678007 (5821) Ijus
»

Philips - Smart TV

Oddelek: Zvok in slika
4113142 (9685) saso5
»

tv ne zazna hdmi signala

Oddelek: Zvok in slika
198687 (7439) slokekec
»

PC ----> HDMI ----> TV (deli slike utripajo)

Oddelek: Zvok in slika
102343 (2099) smash

Več podobnih tem