» »

tv ne zazna hdmi signala

tv ne zazna hdmi signala

shinko ::

POzdrav!

Imam težave pri povezavi grafične (HD 4870) in tv-ja (32LG5000). Če povežem s komponentnim kablom (trije činči - YPbPr) dela vse ok tako 720p kot 1080i, prek hdmi kabla pa tv ne zazna signala. Uporabil sem originalni ATI pretvornik dvi-hdmi in hdmi kabel pa se ne zgodi nič. V catalyst control center nisem našel da bi mogel kje posebaj nastavit (hdmi ali component). Če ma kdo to grafično priključeno na HDTV, bi ga prosil da pove kaj je kje potrebno nastavit.

Lp

jan01 ::

Zanič kabel? Imaš najnovejše gonilnike?

hamurabi ::

Malo se poigraj z nastavitvami resolucije.

shinko ::

@jan01 kabel ni zanič, ker z dvd predvajalnikom je delalo ok, gonilniki so od maja, misliš da bi bilo to krivo??

@hamurabi sprobal sem 1280*720 in 1920*1080 na tvju vedno isti napis: ni signala.

Kaj bi še lahko bilo???

Lp

LexLuthor ::

Sicer banalno, ampak, si na televiziji nastavil pravi vhod?

shinko ::

ja sem ja :D tv ma 3 hdmi vhode, od tega pr enem piše DVI tako da je verjetno ta mišlen za priklop na grafično. tv delno zazna da je nekaj priklopleno gor saj se tisti hdmi obarva ko priklopim komp na določen hdmi vhod. na vseh treh hdmi vhodih je isto, včeraj sem priklopil en laptop ki ma hdmi izhod in je delalo, tako da je verjetno kaj narobe ali z pretvornikom ali pa z nastavitvami. Morem v Catalyst centru kaj nastavit???

LexLuthor ::

Mogoče poskusi še z drugim pretvornikom. Morda kak stik ni v redu.

klemenSLO ::

Kaj pa časnovni vrstni red priklopa?
DOmam mam preko DVI-HDMI priklopljeno plazmo. Če računalnik prižgem kasneje kot TV ne vidim slike. Dokler sem imel gor XPje sem moral prvo prižgati tv in šele nato tv.
Pri Win7 je to rešeno ker lahko klikneš wintipko+P in enter.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

shinko ::

čaki...kako zdaj? tam v tretjem stavku si malo zabluzil :)? zdaj sem probal najprej prižgat komp in nato tv pa ni nič drugače...Namestil sem tudi najnovejši CCC. zanima pa me na kolko Hz maš ti nastavleno osveževanje 50, 59, 60 hz?

Lp

klemenSLO ::

SLika se pokaže vedno, če TV prižgeš PRED PCjem.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

dukedl ::

jz mam hd4350(ne morš vrjet, grafa za 40€, native hdmi izhod, vga, dvi) priklopljeno preko 15m hdmi kabla na lg 26lh2000 in mi tv(oz grafična) vedno zazna da je gor priklopljeno še neki..dela bp
lp dukedl

shinko ::

nič ne pomaga če tv prižgem pred računalnikom,
sem pa gledal po tujih forumih pa jih ima dosti probleme s tem tvjem in dvi-hdmi kablom, tako da bom verjetno primoran ostat na komponentni povezavi, baje da so razlike minimalne...

Lp

hamurabi ::

Shinko...jaz bi še probal z različnimi resolucijami. si probal 1360*768?

shinko ::

probal... nič drugače

KTr1sk ::

shinko je izjavil:

nič ne pomaga če tv prižgem pred računalnikom,
sem pa gledal po tujih forumih pa jih ima dosti probleme s tem tvjem in dvi-hdmi kablom, tako da bom verjetno primoran ostat na komponentni povezavi, baje da so razlike minimalne...

Lp


jaz sem iz ebaya naročil takšen kabel (že čakam od 4oktobra)


a imaš takšnega ko praviš da si na komponentni povezavi
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KTr1sk ::

Ne morem verjet ne dela niti s tem kablom, grafična zazna da je priklopljen s tem kablom, ampak kao analogni zaslon, ampak nič se ne prižge, zdaj pa ne vem naj tv prodam ali grafični zamenjam, ker preko Geforce normalno dela,

zato, me zanima če poveste kaj kupim od Geforce da bo enako hitra (ali hitrejša) kot zdaj ki imam 2x radeon 3870 in dobim 14600 točk v 3dmark 2006 (default nastavitve)

hvala
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

shinko ::

@KTr1sk:

s tem kablom valda da ne bo šlo, ker maš na eni strani digitalni priklop (dvi), na drugi pa analogne (component-YPbPr).

KTr1sk ::

Aja (component-YPbPr) je analogni, zato torej, mislil sem da je digitalni, ker imam xbox preko teh činčev priklopljeno na 1080p, drugače pa potem se nisem več ukvarjal in sem raje kupil NVIDIO in dela HDMI-HDMI ali DVI-HDMI, kar prej na radeonu ni, zame bo vedno NVIDIA, vsaj dokler imam TOSHIBA televizor.
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

vunka ::

Zivjo!

Najprej naj se predstavim...ime mi je Goran in imam še vedno isti problem kot sem ga zasledil v vaših neaktivnih temah. Problem je sledeči...4dni nazaj sem gledal film prek PCja in HDMI kabla na TVju brez problemov, danes pa nikakor nemorem vzpostaviti signala. Mi lahko zaupate kaj je kdo od vas naredil, da mu je uspelo dobiti signal? Ok, še na hitro...ATI controler mi nezazna drugega displey-a (TVja), TV pa zazna nov HDMI priklop...to je vse kar se zgodi.

hardware oprema, ki je udeležena tukaj je: 10m HDMI kabel, HD6870 grafična kartica z HDMI izhodom in 42"LG LCD full HD

Ze v naprej hvala za vaše odgovore!

Lp, Goran

slokekec ::

imam popolnoma isti problem
Sprobal sem priklučit pc še na en drug lcd pa je delalo normalno. Klical sem tv servis in in rekli so da mi je najbrž delno skurilo eno ploščico v tv-ju za hdmi, tisti dan je namreč res grmelo vendar pa je najbolj čudno to da digitalni sprejemnik pa dela prek hdmi brez problema. mam tv philips 37pfl5603 in sem se že odločil da ga prodam in kupim novega, popravilo najbi stalo okrog 200 evrov,zavarvano prot strelam pa nimam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346562 (5799) lowac
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219591 (9104) kozorog
»

Kako aktivirati DVI na ati radeon 4650?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151845 (1549) KTr1sk
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245736 (4815) jamabama007
»

Razlika med HDMI in Pb,Pr,Y priklopom??

Oddelek: Zvok in slika
93488 (3130) Vens

Več podobnih tem