» »

Philips - Smart TV

Philips - Smart TV

house ::

Zdravo!

Zakaj mi ne odpre Smart TV? Imam brezžični internet, ki je pravilno nastavljen na TV. MAC adreso sem forwardiral na routerju, vidim tudi model in serijsko številko TV v nastavitvah (123654).

Prosim za nasvet.

Hvala, lep pozdrav
  • spremenilo: house ()

primozzzz ::

Povej model tvja. Ti je ze kdaj delalo? Ali se nikoli? Vcasih pomaga ze ponoven zagon tvja. Drugace pa Probaj se enkrat nastaviti nastavitve na tvju za povezavo.
NI PODPISA

house ::

Model: 46PFL5007

TV je nov, že prvič ni delalo, torej nikoli.

Ponovni zagon ni pomagal, prav tako ponovna nastavitev povezave.

Kako naprej? Ali mora biti morda USB (primerno formatiran - vsaj 4 GB) vtaknjen?

Hvala.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

Anney ::

Usb nima kakšne veze, saj ima TV vgrajen Wi-Fi.

A tole ti pa dela?


http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/wmc....

5er--> ::

MAC adreso sem forwardiral na routerju

??!??

house ::

Anney je izjavil:

Usb nima kakšne veze, saj ima TV vgrajen Wi-Fi.

A tole ti pa dela?


http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/wmc....


Ne najdem kode... Niti MediaConnect...

5er--> je izjavil:

MAC adreso sem forwardiral na routerju

??!??


MAC address control, allow MAC od TV...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

Anney ::

Tv ima čarovnika za nastavitev brezžične povezave, a po tistem ti ne gre?
Tv bi mogla sama nastavit vse, če greš lepo korak za korakom čez čarovnika.

house ::

Napiše, da je povezava vzpostavljena, vendar ko kliknem na Smart TV, nič ne naredi, kar vzpostavlja...

Anney ::

Izklopi router za kakšno minutko in poskusi ponovno, lahko da kaj signal zabava ni pa nujno. Se ti ostale stvari sconnectajo na wireless? Recimo telefon.

house ::

Anney je izjavil:

Izklopi router za kakšno minutko in poskusi ponovno, lahko da kaj signal zabava ni pa nujno. Se ti ostale stvari sconnectajo na wireless? Recimo telefon.


Tudi to sem že naredil. Tablica se normalno poveže, tudi prenosnik... Moram kje v nastavitvah ruterja omogočiti Smart TV?

Anney ::

Ne, poskusi preko kabelna če ga imaš, če bo delao potem je nekaj z nastavitvami ali tvja ali routerja (verjetno imaš signal zaklenjen, te tv vpraša po kodi?

primozzzz ::

house je izjavil:

Napiše, da je povezava vzpostavljena, vendar ko kliknem na Smart TV, nič ne naredi, kar vzpostavlja...


Mogoče imaš preveč "zafilano linijo? To se meni zgodi včasih k prižgem utorrent.
NI PODPISA

house ::

Anney je izjavil:

Ne, poskusi preko kabelna če ga imaš, če bo delao potem je nekaj z nastavitvami ali tvja ali routerja (verjetno imaš signal zaklenjen, te tv vpraša po kodi?


TV me vpraša po kodi, ja, in jo vpišem, enako kot na računalniku...

primozzzz je izjavil:

house je izjavil:

Napiše, da je povezava vzpostavljena, vendar ko kliknem na Smart TV, nič ne naredi, kar vzpostavlja...


Mogoče imaš preveč "zafilano linijo? To se meni zgodi včasih k prižgem utorrent.


Zafilano linijo? Tudi če so ostale naprave ugasnjene, ne dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

TOP ::

Se je škoda martrat,ker smart TV na Philipsu je totalno neuporaben,odpira zeloooo počasi vsega niti noče in pogosto tud kar zablokira.

house ::

TOP je izjavil:

Se je škoda martrat,ker smart TV na Philipsu je totalno neuporaben,odpira zeloooo počasi vsega niti noče in pogosto tud kar zablokira.


Od kod pa ta informacija??

TOP ::

Vem zato ker jo ma stric in sem tole mal pretestiral.Smart tv na nobeni tv ne deluje ,kot recimo brskanje na PC po internetu,svetlobno leto daleč.Najbolše deluje na Samsungu in na LG pa čeprav tud tukaj ni ne vem kako uporabno,sam na Philipsu pa je še slabše.

s1m0n ::

Mene na samsungu moti le počasnost scrollanja ostalo je čist zadovoljivo!

house ::

TOP je izjavil:

Vem zato ker jo ma stric in sem tole mal pretestiral.Smart tv na nobeni tv ne deluje ,kot recimo brskanje na PC po internetu,svetlobno leto daleč.Najbolše deluje na Samsungu in na LG pa čeprav tud tukaj ni ne vem kako uporabno,sam na Philipsu pa je še slabše.


Hm... Če nekaj kupim, pričakujem, da bo delalo, predvsem, če ne gre za majhen denar. Zakaj pa stric ni poklical servisa? Jaz ga vsekakor bom.

TOP ::

Zato ker,stricu to sploh ne rabi in sem samo probal na koncu si je raje kupil prenosnik za brskanje po netu.In da tole brskanje dela na Philipsih zelo slabo pišejo tudi po drugih forumih in da je neuporabno.

Anney ::

Na philipsu dela čisto lepo, sam imam priklopljenega preko kabelna in funkcionira kot mora, se pa res ne poslužujem veliko te opcije, razen kaj preko Mediateke RTV SLO in vremena občasno.

Zadeva čisto normalno funkcionira, moraš pa se zavedati da to ni računalnik.

house ::

Anney je izjavil:

Na philipsu dela čisto lepo, sam imam priklopljenega preko kabelna in funkcionira kot mora, se pa res ne poslužujem veliko te opcije, razen kaj preko Mediateke RTV SLO in vremena občasno.

Zadeva čisto normalno funkcionira, moraš pa se zavedati da to ni računalnik.


Kaj je potem narobe? Kaj pa WPS? Imam možnost za zbrati tudi WPS povezavo.

house ::

Sedaj mi napiše: Prijavljanje, po tem pa: Strežnika Philips ni bilo možno najti, poskusite znova pozneje. ?

Anney ::

Nekaj ne delaš prav, idi lepo po navodilih in pa malo pogooglaj na uradni strani modela TVja, če so kje kakšna angleška navodila.

house ::

Zdaj pa spet: Vzpostavljanje povezave...

Ah, ja, bo potrebno poiskati dodatno pomoč.

house ::

Je pa res, da so trije koraki, ko kliknem na Smart TV, vendar me vsakič vrže kar na 3. korak.

Sc0ut ::

Daj kar statično vnesti ip, gateway, DNS... Sem imel enako težavo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

house ::

Sc0ut je izjavil:

Daj kar statično vnesti ip, gateway, DNS... Sem imel enako težavo.


Statično ne vem če bo šlo, ker je vse sivo, ni nič za spreminjati... Kako je tebi šlo?

superalex ::

Kje si ga kupil?

mat xxl ::

Ali mu ruter dodeli IP ? Meni prvi model, ki je to podpiral sedaj star cca 3 leta deluje BP celo video na zahtevo, res pa je, da ni neka brzina je tak no ni ravno počasen računalnik ... je kot ultrapočasen, samo dela pa ......

house ::

mat xxl je izjavil:

Ali mu ruter dodeli IP ? Meni prvi model, ki je to podpiral sedaj star cca 3 leta deluje BP celo video na zahtevo, res pa je, da ni neka brzina je tak no ni ravno počasen računalnik ... je kot ultrapočasen, samo dela pa ......


Mislim, da mu ruter dodeli, nič ne vpišem sam.

mat xxl ::

Sej to je lahko naj problem načelno je naj naj , da ruter dodeli IP, kljub temu pa sam vpišeš statično IP številko z vsemi prehodi, v tem slučaju TV ne bo vprašala rutrerja mi daš pt ampak bo rekla tole imam in router bo to sprejel....

house ::

mat xxl je izjavil:

Sej to je lahko naj problem načelno je naj naj , da ruter dodeli IP, kljub temu pa sam vpišeš statično IP številko z vsemi prehodi, v tem slučaju TV ne bo vprašala rutrerja mi daš pt ampak bo rekla tole imam in router bo to sprejel....


In kaj predlagaš?

mat xxl ::

Skontroliraj nastavitve, številko prehoda in fiksni IP v rangu routerjevega direktno v TV, pazi da številke ki jih router sam dodeljuje niso v istem bloku in MORA delati, sicer pa predlagam najprej TV nadgradi na zadnji FW, potem pa mora iti razen če imaš kak butast router pa vsekakor probaj na kabel ne na wi fi ! Sicer pa če še ne gre pa nekoga najami, da ti to uredi ! Pri meni to ni bil problem, celo to ne, da iz računalnika po wi fi ju predvajam vsebino do routerja, ta pa po kablu v Tv, ker moj tv še ni imelč wi fi ja, oziroma bi moral nekaj dodati....

house ::

Potem naj bo fiksni IP? Kako pa ga vpišem v TV? Pa že imam zadnji FW.

Sem vpisal IP, DNS in prehod. Še vedno nič :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

mat xxl ::

Si vpisal IP skladen z routerjem najbolje kar iz bloka, ki ga sicer router dodeljuje napravam pa če imaš blok 50 cifer od 1 do 50 vzemi tam 30 ne prej.....!!!

house ::

Kakšen blok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

mat xxl ::

Poslušaj, daj enega računalničarja si dobi, pa ti bo naštimal ! :)

saso5 ::

Imam Philips smart tv in danes je kar na enkrat slike zmankalo in zvoka.
Med posodobitvijo so mi straši prekinli postopek in verjetno je to krivo,zato me zanima kako resetirat tv oziroma naložiti nov program,ker lcd je črn.

Prosim za pomoč.

Anney ::

Si ga izklopil iz elektrike in po kakšni minuti priklopil nazaj?

saso5 ::

sem ja,pa nič,se nažge,pokaže logotip,postran se lučke nažgejo slike in zvoka pa ni.

mat xxl ::

Samo servis lahko pomaga, med nadgradnjo FW nikoli ne smeš prekiniti postopka oziroma ga lahko dokler dol vleče in dokler kontrolira, ko pa prepisuje fw pa niti pod razno.

Sam ravno zaradi takih stvari ljudem, ki niso vešči tega nastavim, da se TV sam ne sme posodabljati !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

saso5 ::

Sem že poslal na servis v Lj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138426 (10217) zitrus
»

Android TV

Oddelek: Zvok in slika
325212 (4394) XS!D3
»

Spreminjanje IP naslova na telefonu in televizorju

Oddelek: Omrežja in internet
91710 (1544) IcyFox
»

CES 2014: Philipsovi pametni televizorji z Androidom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
197413 (5786) Matako

Več podobnih tem