» »

Selitev priključka Amis - ne hvala

Selitev priključka Amis - ne hvala

mrož ::

Če se ob selitvi odločite za selitev Amis naročniškega razmerja, se vam lahko zgodi kot meni, da boste za več kot mesec dni ostali brez vseh storitev (kdaj bo priključek preseljen, še vedno ne vem), ves ta čas pa bo potrebno naročnino normalno plačevati. Torej če se selite NEMUDOMA PREKINITE naročniško razmerje in ga po potrebi ponovno naročite.

Vrsto let sem bil zvesta Amisova stranka, zaradi selitve pa sem sredi oktobra želel odjaviti Amis storitve, vendar so mi namesto odjave svetovali naj se raje odločim za selitev naročniškega razmerja na novo lokacijo, za katero so mi zatrdili, da je priklop mogoč. Temu sem ŽAL nasedel in 23.10 oddal vlogo za prenos. Selitev priključka pa še vedno ni opravljena (že več kot 1 mesec!!!) zato na novi lokaciji nimam ne interneta in ne TV, hkrati pa sem dobil račun za mesec november. Podal sem reklamacijo, saj storitev že več kot mesec dni ne morem uporabljati (lahko preverijo, da jih nisem uporabljal), in sem dobil zavrnjeno z obrazložitvijo, da sploh ni nobenega roka kdaj oni preselijo priključek, torej priključek preselijo kdaj njim paše, do takrat pa je naročniško razmerje aktivno na starem naslovu in moraš plačevati račune, tudi če si se dejansko preselil, ker si nikakor nisi mogel misliti, da bo to trajal več kot mesec dni.

Torej, po Amisovi razlagi ni nobenega roka do kdaj vam morajo selitev opraviti, ves ta čas pa morate naročnino normalno plačevati, četudi več mesecev, storitev pa seveda ne morete uporabljati :evil:. Sedaj ne vem več kaj naj naredim. Žalostno pa je, da sem kaznovan zaradi tega ker sem hotel ostati pri Amisu in sem zaradi tega že dolgo brez interneta in TV, ter moram zato še plačevati.

Bom pa poročal, kako se bo zgodba razpletla.
  • spremenilo: mrož ()

mrož ::

Prilagam še dokazilo, da če zaprosiš za selitev, lahko po Amisovi razlagi neomejeno (roka ni) čakaš, do takrat pa moraš naročnino normalno plačevati.

Amis

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

GTX970 ::

Kaj pravijo na akosu http://www.akos-rs.si/?

Amisova razlaga je napačna.

http://www.telekom.si/podporaobrazci%5C...
stran 2, - > praviloma do 30 dni.

podoben primer:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t...

Vsekakor reklamiraj račune !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

vorantz ::

ma takoj prekini ta selitveni proces in tvojo naročnino pri amisu
pa pejdi k drugemu operaterju na novi lokaciji

radmannsdorf ::

si pa dovolijo. ne čakaj. jutri jim takoj pošlji prekinitev. ko jih j***.

BorutK-73 ::

Pa je priklop sploh možen?

chucki ::

To tudi mene zanima, če je na novi lokaciji priklop sploh možen?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

hamez66 ::

Pa sem razmišljal, da bi šel iz Siola na Amis. Pa vidim, da so tudi v Amisu mutibariči 100 na uro.

shadeX ::

Mah. Mi smo pri Amisu že 5 let in nikoli ni bilo problemov. S podporo na brezplačni številki sem zadovoljen. Sedaj sem prešaltal iz paketa izpred 5 let na aktualnega (FLEX) in odločil sem se pravilno. Storitve so ostale iste , položnica manjša (prej 50€, sedaj 36€ za iste storitve - 15Mb internet, TV (100 programov), stacionarni telefon (brezplačni klici v slovenska omrežja). Plus to da je prve 3 mesece flex paket (za obstoječe naročnike - za nove je 6) 50% cenej, tako da sem račun dobil 18€ (minus neke druge olajšave za katere nimam pojma ) in sem dobil položnico 4€ :))

Telekom, Amisu ne seže niti do kolen. Ne kar se tiče podpore, cen in storitev.

My 2 cents.

Lonsarg ::

Jest bom pa tko reku, mam tut eno zelo boleco izkusnjo z Amisom (ostali brez tel stevilke k sreci zacasno), ampak k... gleda so se vedno precej cenejsi od Telefoma pri enaki kvaliteti povezave, smo pozrl ponos pa je.

zee ::

Pri mojih starsi so sami problemi z Amisom od prvega dne. Njihov modem/router ni vreden pol k* in redno zmrzuje, sploh ce je linija malo bolj obremenjena (videoklic preko Skypa je ze prevec), kar pomeni, da crknejo internet, tv in telefon.

Support je pa sploh ena sala.

My 2 cents.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mrož ::

Tega ne vem ali je priklop mogoč, ampak za prenos se se odločil izključno iz razloga, da so mi pred tem preko maila zagotovili, da je priklop mogoč. Zdaj pa maile ignorirajo, edino v petek so mi napisali, da je potrebno počakati, da telekom vzpostavi priklop, ker zaenkrat se ni pripravljen in da sem odvisen od njihovih rokov.

Zagotovo pa se ne bi se enkrat odločil za prenos, ampak bi vztrajal pri odjavi. Tako pa so me oni prepričali naj raje preselim priključek, da mi ne bo treba plačati 15€ odjave, sedaj pa me bo stalo bistveno več.:P

Senitel ::

A prestavitve priključka po novem ne zaračunavajo?

mrož ::

Ne zaračunavajo, ponudijo ti brezplačen prenos in te obvestijo, da se tako izogneš stroškom odjave, "pozabijo" pa povedati, da bo mogoče prenos trajal še mesece in moraš v tem obdobju plačevati naročnino, ne da bi storitve sploh lahko uporabljal :( .

16. oktober 2014 13.45
Spoštovani,
Sem vaš naročnik (naročniška št. XXX) in bi se rad zaradi selitve z dnem 19.10.2014 odjavil od vseh vaših storitev. Zanima me, kakšen je postopek in kako je s plačilom že izdanega računa za ta mesec (bom dobil nov račun samo za opravljene storitve do 19.10.2014)?

16. oktober 2014 15.45
Spoštovani,
ponujamo vam možnost brezplačne selitve naročniškega razmerja na novo lokacijo ali spremembe lastništva. V tem primeru se izognete admistrativnim stroškom odjave.
Prosili bi vas za povraten odgovor, v kolikor bi želeli koristiti navedene možnosti.
Lep pozdrav,
--
Mojca Verglez| Oddelek za odnose z uporabniki

16. oktober 2014 19.06
Zanima me ali so mogoče Amis storitve na naslovu XXX in kakšna bi bila hitrost interneta? Nadalje me zanima ali lahko kot obstoječi naročnik izkoristim popust "pol cene za 6 mesecev" v primeru vezave za 24 mesecev?

17. oktober 2014 10.06
Spoštovani,
na vašem naslovu vam lahko ponudimo storitve preko telefonske linije ADSL. Točna hitrost interenta se lahko izmeri po urejenem priklopu. V paketu vam ponujamo do 15Mb.
Po pošti vam lahko pošljemo novo paketno ponudbo ter obrazec za selitev. V kolikor bi želeli ostati naš naročnik vam ponujamo akcijo za polnih 6 mesecev. V tem obdobju se plača polovična cena paketa.
Prosili bi vas za povratno informacijo.

njyngs ::

naročniškega razmerja na novo lokacijo, za katero so mi zatrdili, da je priklop mogoč.


da je potrebno počakati, da telekom vzpostavi priklop, ker zaenkrat se ni pripravljen in da sem odvisen od njihovih rokov.


Treba hitro telekom v drek potisnit, ker so sami logistično nesposobni. Well played Amiš.

MaticKregar ::

Daj kontaktiraj tole Mojco Verglez, ker po pošti si dobil od ene druge ženske odgovor. Ponavadi se je treba obrniti na tistega, ki ti je nekaj obljubil...

lukamagic ::

shadeX je izjavil:

S podporo na brezplačni številki sem zadovoljen.


Če ni to smešno.. :D Jaz sem zadovoljen, ker mi že nekaj let ni bilo potrebno klicati na te številke. In ja, Amis je ščiž.

stara mama ::

Če ni storitve računa ne plačaš.
Ponavadi ob neplačilu sledi odklop.... kaj bi pa tu?

Kaj se sploh zgodi če nebi plačal računa?

MaticKregar ::

Mene zanima, katere programe ima amis v paketu HD? Na njihovi strani mi ne odpre. Hvala za odgovor

Pithlit ::

SLO1 in 2, Discovery, Planet, Animal Planet, Eurosport, iConcerts, Outdoor, FightBox, Mezzo, MTV, Food, DocuBox, Travel, History, NatGeo, Eroxxx, Hustler... + ene par FTA HD kanalov (Arte, ZDF, Servus...)
Life is as complicated as we make it...

negot ::

MaticKregar ::

Hvala. Katere pakete imate kaj naročene pri amisu in kako ste kaj zadovoljni?

krneki0001 ::

zee je izjavil:

Pri mojih starsi so sami problemi z Amisom od prvega dne. Njihov modem/router ni vreden pol k* in redno zmrzuje, sploh ce je linija malo bolj obremenjena (videoklic preko Skypa je ze prevec), kar pomeni, da crknejo internet, tv in telefon.

Support je pa sploh ena sala.

My 2 cents.


Tudi sam se mimel na amisu enak problem.
Z ženo sva zadevo rešila na grd način, ampak je ratalo.
- Nekaj mesecev sva vsak dan klicala. Kadarkoli je linija padla, sva klicala.
- Vsak mesec sva dala zahetvek za zmanjšan račun, ker inetrneta nisva mogla uporabljat.
- težila sva tudi telekomu (ker je linija njihova).

Sedaj je telekom zrihtal linijo (je čista, skoraj brez šumov), amis je dal nov modem Fritz (odlična zadeva) in zadeva deluje brez napak.

So pa tok poštimal linijo, da bi se mi lahko modem preko bakra priklopil brez problema z 18Mb (tok izpiše, da se lahko max priklopi, priklopljen pa je 10/1).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

shadeX ::

lukamagic je izjavil:

shadeX je izjavil:

S podporo na brezplačni številki sem zadovoljen.


Če ni to smešno.. :D Jaz sem zadovoljen, ker mi že nekaj let ni bilo potrebno klicati na te številke. In ja, Amis je ščiž.


Jah niti ni tako smešno. V 5. letih odkar mamo Amis je parkrat TV crknu. Pa sem klical na njihovo številko, mu povem težavo in reče naj počakam na liniji par minut. Govoril je s tehnikom. Po 2 minutah na liniji mi reče da TV mora sedaj delati. In res TV je delal. Pol 1x je crknu zaradi zime (takrat ko je bilo vse ledeno po SLO).

Je pa tud internet kar jaz beležim, crknil v pozno nočnih urah. Lih tko kličem podporo (ja ob 3h ponoči sem nujno potreboval net), pa mi reče da v mojem okrožju nekaj popravljajo in da bo trajalo cca 1 uro.

Nevem, men se zdi do sedaj kar sem jih potreboval da so vse korektno in strokovno izpeljali.

Za druge.. ne vem.

mrož ::

Daj kontaktiraj tole Mojco Verglez, ker po pošti si dobil od ene druge ženske odgovor. Ponavadi se je treba obrniti na tistega, ki ti je nekaj obljubil...


Sem klical, in ko sem prišel na vrsto so mi sporočili, da je trenutno "zasedena" in je ne morem dobiti, ter da me bo poklicala nazaj, hotel sem tudi pravno službo in so me vezali, pa so mi po večminutnem čakanju sporočili da so trenutno "zasedeni", me prav zanima če me bodo poklicali nazaj.

Očitno je to pri Amisu praksa, ko želiš kaj od njih, ne odgovarjajo na maile, osebe s katerimi bi rad govoril so "zasedene", njihovi oddelki so "zasedeni", če pa že odgovorijo je pa vsega kriv Telekom.

BorutK-73 ::

mrož
Zelo velika možnost je da Telekom namerno zavlačuje z priklopom.

Zgodovina sprememb…

Uporabnik ::

BorutK-73 je izjavil:

mrož
Zelo velika možnost je da Telekom namerno zavlačuje z priklopom.


Amis to najbrž ve. Torej nam mu to napišejo in ponudijo, da vmes ne bo plačeval. Po moje je to najmanj kar lahko naredijo, da obdržijo stranko.

GTX970 ::

Amis ima helpdesk v kurcu, vse jim moraš vsak 3 razlagati.

Primer1: 2 številki pri njih, za eno hočem da je v TIS, drugo ne.Je trajalo 5 mailov do njihovega helpdeska da so končno razumeli kaj bi rad, a sem napisal zelo enostavno in razumljivo.

Primer2: spet telefonija, na slušalki je kazalo čas -1 uro, prestavim ročno na slušalki in čez nekaj časa spet skoči nazaj, potem se priklopim na modem in vidim da je tam nastavljen napačen časovni pas (gmt+0), 2-3x sem klical njihov helpdesk v roku 3 tednov, ker ni bilo efekta sem zatem poslal še mail, ko so končno spremenili nastavitev.Samo 2 klika sta bila potrebna za drugačno nastavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

...:TOMI:... ::

OP-ju svetujem, da pisno zavrne tole reklamacijo. Naj preučijo še enkrat. In podrobno obrazloži kompletno situacijo, še enkrat! Se mi zdi, da rabijo bolj močen signal tele na reklamacijah. V tretje pa vpleti agencijo.
Tomi

mrož ::

Danes sem dobil mail, da ne morejo nič ker so odvisni od Telekoma in da bodo v mojem imenu podali reklamacijo računa in bom obveščen pisno - torej nič konkretnega. Ker po telefonu nisem dobil koga od odgovornih, sem pisal mail vodstvu družbe in jim dal še zadnjo možnost, da se mi pisno opravičijo + da ne rabim nič plačati, drugače bi zoper njih sprožil nekaj pravnih postopkov (na to se kar spoznam). Po tem mailu pa so me poklicali in mi pisali, ter se mi opravičili in mi zagotovili, da ne rabim ničesar plačati ter mi povedali, da mi ne morejo zagotoviti kdaj bodo storitve vzpostavljene zato sem pogodbo prekinil. Vseeno pa je ostal grenak priokus.

Škoda, da ima Amis takšen odnos do naročnikov, da ko hočeš kaj od njih, takrat ignorirajo maile in se ne odzivajo na klice, oz. ti ne vežejo odgovornih oseb. Pomaga šele ko pritisneš na vodilne z nekaj pravnega znanja, takrat pa se vse uredi takoj.

...:TOMI:... ::

S prekinitvijo pogodbe si sam sebe zadel v hrbet. Namesto, da bi izkoristil 100 % popust na naročnino za 1 mesec ali več ali kaj podobnega, boš sedaj raje plačal 20 € za prekinitev pogodbe in odšel drugam.

Pri meni so spregledali napako, se mi opravičili in uredili zadevo. Sicer je res, da sem moral 2x pisat pritožbo na odločitev, vendar sem dosegel svoje.

Sicer je pa odločitev vsakega posameznika, kaj bo naredil. Jaz vem, da bi se pogodil v svoj prid, preden bi menjal.
Tomi

lukamagic ::

Ravno obratno. S takim postopanjem se je Amis zadel v hrbet.. Zaradi ušivih 40EUR so izgubili stalno stranko.

20EUR < notranje zadovoljstvo, ki si ga dosegel s pokazanim sredincem pohlepni firmi

Bravo OP.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Če bi hotel zajebat firmo, bi moral speljati postopek do konca, s tem bi imel manj stroškov.

Se pravi, priključek bi mu morali seliti (strošek za amis), na novi lokaciji mu ne bi bilo treba plačati 90€ za priklop PSTN telefona (parice), ima lahko probleme s telefonsko številko, ker je ni prenesel, če ima telefon...

V glavnem, če bi hotel zajebat, bi moral prekinit po selitvi, ne med selitvijo. Sedaj ni upravičen do nobene reklamacije ali kaj podobnega.

Škoda, ker ste tako zaletavi.
Tomi

mrož ::

Zadeva je takšna, da sem od nekoga iz Amisa izvedel, da lahko na mojem področju traja še več mesecev do priklopa, pa še vprašljiva bi bila hitrost interneta. Tako dolgo pa na priklop ne morem čakati, zato bom vzel Telemach, kjer bom storitve menda dobil takoj (objekt je že priklopljen na kabelsko omrežje). Trenutno pa telefonske številke nimam (paket internet+TV), tako da tudi s selitvijo te ne bo težav.

@Tomi: Seveda je bil moj pogoj tudi to, da s prekinitvijo pogodbe nimam nobenih stoškov, niti stroškov odjave, kar so mi pisno potrdili.

Pithlit ::

mrož je izjavil:

Zadeva je takšna, da sem od nekoga iz Amisa izvedel, da lahko na mojem področju traja še več mesecev do priklopa, pa še vprašljiva bi bila hitrost interneta.

Mi smo na priklop čakali skoraj točno 7 mesecev. Telekom se je izgovarjal na žledolom. Me zanima kakšen izgovor je v tvojem primeru. In ja, Amis pri priklopu nima prav dosti besede... ker to izvaja TS (oziroma njegovi podizvajalci) tko da glede tega lahko jezo stresaš nad našim predragim monopolistom (meni je TS tehnik v fris rekel: ste meli z nami podpisat pa bi bil priklop narjen v ~2h tednih : anecdotal evidence).
Life is as complicated as we make it...

GTX970 ::

Potem še vedno velja, da pred se selitvijo prestaviš na TK, ko priklopijo nazaj k staremu operaterju.
Nekaj takega je bilo početi, da si lahko dobil dsl 7 let nazaj.

Pithlit ::

Problem je vezava. Razen če je telekom po novem brez...
Life is as complicated as we make it...

111111111111 ::

Jaz imam pa dobro izkušnjo. Prestavil sem priključek ko sem se selil. Trajalo je 20 dni (OK ta je bila malo dolga), da so me priklopili nazaj, ampak so sami zmanjšali račun, brez da bi se bilo treba pritoževati.

Zaenkrat sem lahko uredil vse preko maila in telefona, sem moral pa včasih 3x zahtevati, da je prišlo do pravih. Imam pa podobne izkušnje na T2 (bratova punca) in Siol (moji starši). Vsepovsod prerekanje in če ne paziš te lepo nategnejo oz. butli še vedno poskusijo. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917592283 (2728) MrStein
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293161517 (13384) kixs
»

Amis težave (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8213485 (7873) Cowboy6
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11722694 (16465) Tydek
»

amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11212505 (8690) EvilDare

Več podobnih tem