» »

rPi B+ problem z odposiljanjem elektronske poste na postni streznik od domence.si

rPi B+ problem z odposiljanjem elektronske poste na postni streznik od domence.si

KernelPanic ::

Spostovane dame in gospodje!

Imam sledec problem: Stranka uporablja Raspberry Pi B+ racunalnik (z Arch Linux operacijskim sistemom) za izvajanje meritev in sedaj smo v fazi, v kateri bi radi poslali email na namemben naslov alarmi@xxx.si. Zato sem instaliral in skonfiguriral smmtp paket za odposiljanje emailov (alarmov). Konfiguriral sem fajl /etc/smmtp/smmtp.conf za domeno od podjetja in ce:
1) priklopim rPi DOMA (operater Telemach), stvar deluje brez vsakrsnih problemov, emaili lepo letijo iz rPi na alarmi@xxx.si
1) priklopim rPi V PODJETJU (operater Telekom, hosting na Domenca.com), rPi ne more poslati niti enega emaila zaradi napake:

ssmtp: Cannot open smtp.domenca.com:25

Mi kdo lahko kda kasnen namig, v cem bi bila fora?

Lp,
Marko

mn ::

Mi kdo lahko kda kasnen namig, v cem bi bila fora?


Firewall - blokiran port 25.

KernelPanic ::

mn je izjavil:

Mi kdo lahko kda kasnen namig, v cem bi bila fora?


Firewall - blokiran port 25.


Zakaj pa potem v tej doticni firmi lahko posljem email kamorkoli iz ime.priimek@xxx.si (desktopa, tablice, mobilca, laptopa, ...), iz rPi pa ne morem?

DeeJay ::

www pa dela?

KernelPanic ::

DeeJay je izjavil:

www pa dela?
Skatlica (rPi) sicer nima GUI, ker smo ga ugasnili, ampak lahko pa pingam naprmer kanin.arnes.si. Pa z wget lahko downloadam, tako da je moj odgovor DA, www dela. :D

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

KernelPanic je izjavil:


Zakaj pa potem v tej doticni firmi lahko posljem email kamorkoli iz ime.priimek@xxx.si (desktopa, tablice, mobilca, laptopa, ...), iz rPi pa ne morem?


A imaš drug port za SMTP (ker ponavadi se uporablja vsaj ekripcija no, ne pa pošiljanje na raw 25) ali pa maš whitelistano mašino na požarnem zidu. Pošiljanje mailov neznanih naprav (še posebej na 25) se ponavadi blokira.
The truth is rarely pure and never simple.

KernelPanic ::

Mavrik je izjavil:

KernelPanic je izjavil:


Zakaj pa potem v tej doticni firmi lahko posljem email kamorkoli iz ime.priimek@xxx.si (desktopa, tablice, mobilca, laptopa, ...), iz rPi pa ne morem?


A imaš drug port za SMTP (ker ponavadi se uporablja vsaj ekripcija no, ne pa pošiljanje na raw 25) ali pa maš whitelistano mašino na požarnem zidu. Pošiljanje mailov neznanih naprav (še posebej na 25) se ponavadi blokira.
Hvala za nasvet, avtentikacijo sem premaknil na drugi port in deluje!!!! Kdaj gremo na pivo?

Lp,
Marko

Bakunin ::

subbmision port [587/tcp] je za taksne zadeve...

http://stackoverflow.com/questions/1579...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflow (ntop,...) na RaspberryPi

Oddelek: Omrežja in internet
61063 (914) poweroff
»

Upravljanje rolet

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
224223 (3246) tmz
»

Računalnik za devet dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7630905 (19989) pirlo
»

Strežnik ali oblak na rPi

Oddelek: Pomoč in nasveti
161163 (1019) beni
»

Xtreamer .... oz nadomestek

Oddelek: Kaj kupiti
113564 (3203) Roadkill

Več podobnih tem