» »

Amis težave

Amis težave

1
2
»

JebatGa ::

Jaz sem tudi eden tistih, ki je zelo navdušen nad Amisom. Pred novim letom sem šel iz paketa enke na trojko. Vzel še linijo 20/1 in zgleda da so mi priklopili hitrost dokler "da" linija, saj mi vleče dol z hitrostjo 2,4mb, ko ni prižgan tv. Že prej je internet delal super in sem imel probleme samo nekajkrat in še to se je popravilo z klicom na njihovo številko.
Potem ko sem naročil, je modem za televizijo prišel v enem tednu, edino prenos telefona iz telekoma na amis so rabili skoraj mesec, ampak sem potrpežljiv. Všeč mi je funkcija, kjer mi na hišni telefon pokaže cifro, ki me kliče, ki je avtomatsko vključena. Na telekomu so hoteli za isto funkcijo plačilo nekaj evrov na mesec. Ko sem pri njih imel še internet leta nazaj so mi za linijo 1/256 zaračunavali več, kot pa pri amisu za linijo 10/768.
Tako da telekom, bo zaenkrat moja druga izbira.

IceBoX ::

Bom kar tukaj vprašal. Pred nekaj dnevi smo zamenjali ponudnika (iz Amis na Telekom). Zanima me, ali Telekom avtomatsko prekine mojo obstoječo pogodbo z Amisom ali moram to jaz pisno storiti?

Bi klical na telefon, ampak 28 ljudi pred mano nimam časa čakati, na mail pa mi ne odgovorijo. Ima kdo mogoče izkušnje?
Huh...

AC_DC ::

Odvisno kaj si označil v pogodbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

IceBoX ::

Kaj sem označil? Šel sem na Telekom, kjer so mi naredili prenos interneta in prenos stacionarne številke. Sklepam, da je to to, ampak nisem prepričan, zato raje vprašam.
Huh...

AC_DC ::

Da bi prebral pogodbo ti ni prišlo na misel ? Nimaš enega izvoda ?

darthvader ::

Ima še kdo zadnje dva meseca težave z Amisom? Na treh različnih lokacijah v Ljubljani in okolici AMIS internet in TV enostavno ne delujeta, tudi po nekaj dni. Telefonska podpora se stalno izmišljuje nove težave, kot npr.: poškodovan optični kabel, poškodovana LAN vtičnica, neustrezen LAN kabel, poškodovan napajalnik, udar strele v opremo,... šlo je tako daleč da sem za hec pri podjetju, ki se ukvarja z meritvami naročil meritev mrežnih/internet instalacij na vseh treh objektih in vse uredu. Trenutno smo na eni lokaciji brez TV, na drugi brez interneta, na tretji internet komaj še dela, kot bi imeli bodečo žico namesto optike. Naročili smo tudi pregled omaric in napeljave pri Telekomu, ki nam je to uredil zastonj navkljub temu da smo pri konkurenci.
Navkljub grožnjam da bomo odjavili vse tri lokacije svetovalec na drugi strani še kar vedno zatrjuje da je napaka v kablu, kot bi poslušal pokvarjeno ploščo. Zadnje tri leta odkar smo naročniki je bilo vse uredu, ampak pri Telemachu ali Telekomu so vsaj prišli tehniki in zamenjali opremo ali pogledali kaj se dogaja. Vsaj imel si občutek da se trudijo.
Izgleda da bo TS dobil tri nove naročnike.

d4vid ::

Amis itak ne hodi veliko servisirat. Vse je prek telefona.

Mene so vceraj klical iz mobitela da so uredil staticni IP, po dveh dneh klicanja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

s1m0n ::

darthvader je izjavil:

Ima še kdo zadnje dva meseca težave z Amisom? Na treh različnih lokacijah v Ljubljani in okolici AMIS internet in TV enostavno ne delujeta, tudi po nekaj dni. Telefonska podpora se stalno izmišljuje nove težave, kot npr.: poškodovan optični kabel, poškodovana LAN vtičnica, neustrezen LAN kabel, poškodovan napajalnik, udar strele v opremo,... šlo je tako daleč da sem za hec pri podjetju, ki se ukvarja z meritvami naročil meritev mrežnih/internet instalacij na vseh treh objektih in vse uredu. Trenutno smo na eni lokaciji brez TV, na drugi brez interneta, na tretji internet komaj še dela, kot bi imeli bodečo žico namesto optike. Naročili smo tudi pregled omaric in napeljave pri Telekomu, ki nam je to uredil zastonj navkljub temu da smo pri konkurenci.
Navkljub grožnjam da bomo odjavili vse tri lokacije svetovalec na drugi strani še kar vedno zatrjuje da je napaka v kablu, kot bi poslušal pokvarjeno ploščo. Zadnje tri leta odkar smo naročniki je bilo vse uredu, ampak pri Telemachu ali Telekomu so vsaj prišli tehniki in zamenjali opremo ali pogledali kaj se dogaja. Vsaj imel si občutek da se trudijo.
Izgleda da bo TS dobil tri nove naročnike.


Kolega ga včeraj ter danes še vedno nima! Klici na podporo so neuspešni (vsi so nonstop zasedeni).

Bakunin ::

podpora@amis.net dela 24/7 :)

s1m0n ::

Dela že ampak ne dobiš odgovora :)

BorutO ::

Moja punca dela na amisu, je na visokem položaju ... ona pozna vse mogoče o njihovem delu, bom jo malo vprašal, pa da vidimo, kaj bo rekla, zakaj se to zgodi, ko spremenijo paket ipd.

Nisem vse bral, ampak že dva tri mesece mi govori, da imajo na amisu ogromno gužvo zaradi tega novega paketa, ki ga Tadej Toš reklemira. Pravi, da zaradi prevelikega naročila nimajo dovolj modemov, zato čakaj, da jim dobavljitel dobavi čim več modemov. Delala je tudi sobote pa nedelje, se pravi 7 dni na teden, ker so mogli vse stranke vnesti v sistem itd, s šihta pride vedno cela razpizdjena, ker imajo gužvo in jim še tavišji od nje gnjavijo itd.

Midva sva sicer na siolu, ker tam nimajo HBO GOja, drugače bi itak šel na amis.

d4vid ::

Eh, mene so pa danes razočaral. Od včeraj od nekje 7 zvečer do sedajle mi internet ni niti trznil. Nič, kot da bi kabel odklopu iz modema.

Pa ravno mati se spravlja, da bi šla k simobilu da bo amis cenejši... Škoda ker lahko zbiram samo siol/amis :(
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BorutO ::

Saj pa amis je simobil, po novem ... simobil je kupil amis. Še kako leto bo Amis Amis, pol pa bo Amis Simobil.

čuhalev ::

BorutO je izjavil:

Nisem vse bral, ampak že dva tri mesece mi govori, da imajo na amisu ogromno gužvo zaradi tega novega paketa, ki ga Tadej Toš reklemira.

Jaz sem slišal enako oktobra na njihovi telefonski pomoči.

d4vid ::

BorutO je izjavil:

Saj pa amis je simobil, po novem ... simobil je kupil amis. Še kako leto bo Amis Amis, pol pa bo Amis Simobil.


Saj, saj. Zato pa gre mati iz Mobitela na Simobil, ker je naročnina na Amisu potem pol cenejša kot sedaj...

Mogoče enkrat v prihodnosti prešaltam na Siol. Razen če bom uredil backup internet. Kak Tušmobil ključek pa akcija 8-)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

vrossi46 ::

Dobro fantje na Amisu,kaj mi lahko zdaj povete o vaših izkušnjah,je kaj bolje na Amisu ali ,.....

krneki0001 ::

Jaz nimam nobenih problemov več, odkar so zamenjali ozemljitev v omarci pri njih. Sem pa moral par mesecev težit vsak dan in jim pošiljat zahtevke za zmanjšano naročnino, ker internet ni deloval, da so poslali tehnike na teren in smo šli skupaj od modema do omarice, od omarice do razcepa in od tam do njih, kjer so merilne naprave pokazale da je tam problem. in po zamenjavi plate za ozemljitev (ki je bila čisto zelena od oksidacije) je zadeva začela delat brez napak.
Sedaj se mi enkrat na pol leta resetira modem, ko naložijo nov firmware gor, drugače pa stalno deluje brez problemov. Jih moram kr pohvalit da resnično od takrat naprej nisem imel enega izpada več.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

vrossi46 je izjavil:

Dobro fantje na Amisu,kaj mi lahko zdaj povete o vaših izkušnjah,je kaj bolje na Amisu ali ,.....


Bolje v kakšnem smislu?

Kar se tiče same cene paketov, imaš vse na njihovi spletni strani, ter tako svoje zahteve primerjaš z njihovo ter tudi konkurenčno ponudbo.

Kar se tiče same kvalitete storitev, jaz nimam problemov. Izpadi so izredno redki, zadnji - 5 ur je bil sicer ne dolgo nazaj, ampak to se je zgodilo (vsaj kar jaz pomnim) po cca 3 letih. TV ter telefon tudi delujejo brez kakšnih izpadov oz. drugih posebnosti.

Jaz sem nasplošno zadovoljen (primorski konec).

vrossi46 ::

Ja super no, hvala obema .
Kje iz primorske si shadeX ?

rok_p ::

Linija je stabilna, izpadov je malo, telefon kar so menjali modem deluje bp....osebje je ok:)
rok

d4vid ::

Meni tudi sedajle ze kar dolgo dela, mislim da 2 meseca, od kar so mi menjali modem.
S prvim mpdemom mi je nagajal telefon, pa so menjali modem pa dela bp.

Mi pa obcasno zasteka TV sprejemnik in rabi restart...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

shadeX ::

vrossi46 je izjavil:

Ja super no, hvala obema .
Kje iz primorske si shadeX ?


Vipavska dolina.

val46 ::

Tudi sam sem uporabnik amisa že enih 5 let.Na samem začetku smo meli kar probleme,na optiki.Ob vsaki nevihti in vsakemu izpadu elektrike,se modem ni več znal sam povezat z linijo,tako da je blo po vsakem izpadu električnega toka naredit hard reset modema.Ampak to sem takrat pripisoval nekim začetnim,lahko rečem porodnim težavam,ker so nam ravno porihtali optiko,pa še sami niso vedli dobro takrat,zakaj do tega prihaja.Moram pa povedat, da so bli kar ažurni in predvsem prijazni tam na njihovi klicni št.za pomoč uporabnikom.Morda sm mogu včasih malo več časa počakat,ampak nikdar niso bili arogantni al kej podobnega.
No,po kakem letu sm vprašal,če bi lahko mi zamenjali modem z takim,ki ima že vgrajen wi-fi in so mi brezplačno poslali še isti dan novega.Od takrat dela vse kot mora...brez izpadov,po prekinitvi električnega toka recimo,se vedno sam postavi na linijo itd itd.
Sem pa tudi jaz iz primorskega konca(okolica štanjela) in zgleda po komentarjih,da mamo na našem koncu še največ sreče z amisom :) Jaz sem zaenkrat zadovoljen...tako z odnosom,delovanjem kot nenazadnje s ceno,ki mislim da je za to kar ponujajo še najboljša v sloveniji.Mam pa flex3,se pravi TV,internet in telefon na optiki 20/10,vse skupej z nekimi dodatki na TV(časovni zamik,snemanje,dodatni programi,...) za cca 35€ mesečno.Za primerjavo naj povem,da sem prej bil na siolu in to ne na optiki,ampak ADSL 4/1,pa nisem nikdar plačal manj kot 40€ na mesec.
lp

Anney ::

Kakšno hitrost dosegate tisti, ki ste na 100Mbit optični povezavi (download), meni zatrjujejo, da polna ne more biti, to razumem da neke izgube so, vendar ne morem dosegati samo 82Mbit.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Invictus ::

20-30% bandwidth gre običajno za režijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Anney ::

Očitno je res tako skače mi od 82Mbit do 93Mbit, maximum hitrost, ki jo dosežem je okroglih 10MB/s, 2MBS je pa za režijo. :) Upload je ok, ker je itak omejen.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Bakunin ::

Anney ::

Jap na Akosu je 87Mbit na speedtest je 93Mbit. Menda je to normalno, tako zatrjuje Amis.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

čuhalev ::

Meni Akos na 100 Mb/s povezavi (ni Amis) nameri 92 Mb/s. V več ponovitvah, tudi v razmiku nekaj dni.

Tilen ::

Meni nameri nekaj čez 600 Mbit/s, tako da pipice za 100 Mbit/s povezave je očitno dovolj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kokpa ::

Zdravo, ve kdo zakaj amis spored ne deluje? Napisem v brskalnik amis spored in ko hocem pogledat mi napise acces denied tko kot za vse amis strani razen glavno stran lahko vidimin amis mobia se mi vcasih prikaze. Po 4letih optike trojcka bi mogu nov dalinec za njihovo škatlico dobit, mi pripada ce sem njihov narocnik? Na daljincu pol tipk ne prime vec.

primozzzz ::

kokpa je izjavil:

Zdravo, ve kdo zakaj amis spored ne deluje? Napisem v brskalnik amis spored in ko hocem pogledat mi napise acces denied tko kot za vse amis strani razen glavno stran lahko vidimin amis mobia se mi vcasih prikaze. Po 4letih optike trojcka bi mogu nov dalinec za njihovo škatlico dobit, mi pripada ce sem njihov narocnik? Na daljincu pol tipk ne prime vec.


Nov daljinec ti pripada.. Će imaš še "staro škatlo" zaprosi za novejšo =) Jaz sem kar preko maila =)
NI PODPISA

Cowboy6 ::

primozzzz je izjavil:

kokpa je izjavil:

Zdravo, ve kdo zakaj amis spored ne deluje? Napisem v brskalnik amis spored in ko hocem pogledat mi napise acces denied tko kot za vse amis strani razen glavno stran lahko vidimin amis mobia se mi vcasih prikaze. Po 4letih optike trojcka bi mogu nov dalinec za njihovo škatlico dobit, mi pripada ce sem njihov narocnik? Na daljincu pol tipk ne prime vec.


Nov daljinec ti pripada.. Će imaš še "staro škatlo" zaprosi za novejšo =) Jaz sem kar preko maila =)


Kako pa izgleda stara škatla?

Naša izkušnja z Amisom je bila od začetka takšna, da sem skus pizdil. Ko smo preklopili na optiko so bile tudi manjše težave z modemom, toda zadnje leto nimam pripomb. Tudi cena je najugodnejša glede na ponudbo konkurence. 28 eur, minimalni paket za tv z ogledom za nazaj, telefon, 20/10 linija. Sem pa tudi naročnik pri Simobilu, zato je nižja cena naročnine.
Tukaj naj bi bil moj podpis.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159231 (11098) kixs
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395932 (4762) MadMax
»

Telekom Austria prevzema Amis

Oddelek: Omrežja in internet
305588 (4496) konspirator
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721768 (15539) Tydek
»

Težave z Amis internetom

Oddelek: Omrežja in internet
386762 (5052) ...:TOMI:...

Več podobnih tem