» »

amis

amis

1
2
3

antares83 ::

Hm zanimivo. Danes mineva moj 10. dan odkar sem oddal povpraševanje po netu, pa še vedno nič.


Saj ti verjetno tudi ne bodo... Amis morda na zunaj izgleda urejena firma vendar je njihov način dela in odnos do strank katastrofalen... Splača se it na Siol pa tudi, če daš 5 jurjo na mesec več...:D
V mojem kraju imajo amisovi uporabniki skoraj dnevne težave z dostopom, jaz pa imam siol in sem priklopljen na enak dslam in morem povedat, da v dveh letih še nisem imel izpada.....

N-E-O ::

jani123: Mogoče lahko zaupaš kraj, kjer bi rad imel priključek? In pa oddaljenost od centrale?
Follow the white rabbit.

Jan987 ::

Okolica kranja, oddaljenost od centrale 140m. Hotel sem pa1mega net + telefonijo.

T(he) Boss ::

@jani123: pri meni je stvar cisto eneka :\ (ceprav niti nisem pricakoval, da bojo v naso vas prinesli svoj dslam :D )

N-E-O ::

Mene zanima za Velenje. Sem dal poizvedbo in čakam...
Follow the white rabbit.

icemarik ::

N-E-O pise :

- Naročnina za prve 4 mesece je brezplačna v primeru, da je na vaši lokaciji možna njihova nova ponudba.

A to pomeni če je možno samo preko nacionalnega operaterja, potem ne dobiš 4 mesece zastonj ?

Saj na njihovi strani piše v okviru jesenske akcije pa za vse nove naročnike še 4 mesece interneta zastonj. A to ni za vse misleno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icemarik ()

Ch4N93 ::

Saj na njihovi strani piše v okviru jesenske akcije pa za vse nove naročnike še 4 mesece interneta zastonj.

hja, pod jesensko akcijo verjetno pojmujejo priklop na njihov DSLAM. saj če pogledaš plakate, je na njih cena 3900 SIT, kar je dejansko cena interneta preko njihovega DSLAM-a.
Ni nam lahko...

T(he) Boss ::

Saj pogodba, ki ti jo posljejo v podpis ni neka tajna stvar? Torej ne bi bilo nic narobe, ce jo tu gor nalimam? Sicer pa koliko jaz razumem dobis tiste 4 mesece, ce podpises pogodbo za hitrost 1M/256k oz. vec, ter 2 meseca za manj, tudi preko telekoma.

N-E-O ::

Ja, meni je bilo rečeno tako kot sem napisal. Zdej vprašanje je ja, kaj smatrajo pod njihovo novo ponudbo :D . Verjetno res nisi opravičen do 4 mesecev brezplačno, če nisi povezan z njihovimi dslami.

T(he) Boss: ti kar nalimaj gor, da vidimo..
Follow the white rabbit.

icemarik ::

Ja pomoje je tudi tako kot reče The Boss.

Dobesedno :>
Na pogodbi piše.
Operater se zavezuje, da naročnikom ne bo obračunal mesečne naročnine za obdobje 4 mesecev v primeru, da je izbran naročniški paket s hitrostjo prenosa podatkov proti naročniku 1024kbp ali več.

In nič ne piše da je pogoj da si na njihovem dslamu. Torej 4 mesece zastonj za vse !!!!???? še vedno nismo 100% :\

T(he) Boss ::

Evo pogodba: (ne bom nic manjsal, ker je treba zoomat, da se kaj vidi)



Tukaj pa se je cenik paketov, da se vidi, da so to drazji paketi:

Jan987 ::

sam sem dobil enako:D :D :D

N-E-O ::

A to pogodbo ti pošljejo kar direktno domov po pošti po tistem, ko daš poizvedbo?
Follow the white rabbit.

dolegar ::

Zanimivo, jaz sem pa dobil drugačno pogodbo kjer so cene paketov nižje in se začnejo z D1, D2, D3... pri tebi pa z B.

Edit, verjetn je fora v tem katere so možnosti določene centrale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dolegar ()

icemarik ::

Jaz pa sem dobil pogodbo in cenik na katerem sta tudi 10Mb in 20Mb paket. Verjetno bom kar vzel 10Mb za 10k. Samo je finta v tem da ne povejo katere centrale bodo nadgradil za njihov Dslam. Mogoče bom jaz vzel 10Mb paket za 10k in bodo mogoče opremili centralo polek mene in nebom mogel vzeti 10Mb paket za 7k. Malo je to zajebavanje potrošnikov da ne ovadijo centrale katre mislijo naredit.

Alexius Heristalski ::

Po dobrem tednu dni, odkar sem oddal poizvedbo na Amisovi spletni strani, se je v mojem nabiralniku znašlo tole:





A smo zmagali? :))

Mmg, kje so paketi z višjim uploadom (1024/512, 1024/1024, itn.), ki so našteti tukaj?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

dolegar ::

@Alexius Heristalski
Imam isto pogodbo, fora je v tem, da so različne centrale različno opremljene. V tem primeru centrala ne omogoča polno razvezanega dostopa. To pomeni, da imaš telefon še vedno pri telekomu...

DominusSLO ::

En kolega ima amiš, pa se ne more name povezat preko ftp-ja(jaz imam siol adsl)... Je klical na tehnično podporo in mu je mojster reku da ne ve, kaj je to ftp:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Alexius Heristalski ::

dolegar, kako to ni možen polno razvezan dostop, saj so cene nižje kot pri T(he) Bossovi pogodbi (kjer predvidevam, da gre za adsl prek Telekomovega omrežja)? Ali obstaja še ena različica pogodbe, kjer je zajeta tudi telefonija? Ni mi čisto jasno tole ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MiranRxx ::

amiš-i, ( vsaj nekateri), verjetno res ne vedo kaj je to ftp.
Pri amisu pa verjetno ze vedo, samo mogoce ne vsi ki so trenutno tam v sluzbi, bi pa zahteval drugega "operaterja".
Vsaj upam, da je tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiranRxx ()

DominusSLO ::

Miran
Po prejle povedani prigodi, je zame amis=amiš. Vseeno se ti zahvaljujem za tvoje globoko razlago o tem, kaj amiš ve in kaj ne. In tistega strokovnjaka amiša >:D so mu sami prevezali na telefon, ko je razložil kakšno pomoč potrebuje. Vsekakor bi bilo bolje, da se amiši pogovarjajo o drvih in solati.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

dolegar ::

@Alexius Heristalski, očitno obstaja še ena vmesna varianta ker, ko sem jaz dobil pogodbo in videl, da ni paketa, ki sem ga želel vzeti. Potem kličem tja in vprašam kako to, da ni vseh paketov v ponudbi. pa je rekel, da centrala še ni nadgrajena, da bi podpirala IP telefonijo. Tako bom imel telefon pri telekomu, ADSL pa pri Amisu na njihovi opremi.

Zato pa vsak dobi drugačno različico pogodbe glede na to kaj določena centrala podpira.

icek ::

En kolega ima amiš, pa se ne more name povezat preko ftp-ja(jaz imam siol adsl)... Je klical na tehnično podporo in mu je mojster reku da ne ve, kaj je to ftp


Tega pa ne verjamem. Poznam vse pubece na amisu in to enostavno ne more bit res. Pa je ziher klical amisovo podporo?
Rider of Theli
www.air-tv.net

Spider9 ::

Mene pa zanima, če tist router ki ga lahko kupiš pr amisu, thomson 780 za 8k sit, kej prida, al je bolš kupit en drug router. Rabil ga bi vsaj za po hiši da se bi sestra povezala nanj.
LP

Alexius Heristalski ::

Tako bom imel telefon pri telekomu, ADSL pa pri Amisu na njihovi opremi.

Pri nas bomo verjetno isto naredili, čeprav bi še raje imel tudi telefon pri Amisu, saj je Telekomova naročnina 2800 sit/mesec odiranje in pogovori so prav tako dražji.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

antares83 ::

Tega pa ne verjamem. Poznam vse pubece na amisu in to enostavno ne more bit res. Pa je ziher klical amisovo podporo?


Hehehe... Kje drugje kot na amisovi podpori skor ne morš dobit tasga odgovora... Problem je u tem, ker delajo tam fantje prek študenta in dvigujejo telefone ter govorijo tisto kar so jih v par urah uvajanja naučili.... Nekih strokovnih odgovorov ne moreš pričakovat... :D

icek ::

Itak. In vsak student je lahko supporter. No, jaz se tega zdaj ne verjamem in verjetno nikoli ne bom. Tudi, ce delajo preko studenta, se to ne pomrni, da nimajo pojma. So pa tudi tam pubeci redno zaposleni.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Fatboyslim ::

Pr T2 ni nič bolš :D

Iztok Smolic ::

Tudi dobil pogodbo iz Amisa ... Pa zdaj ne vem če bi naročil ali ne.

Imam možnost priklopa na njihovo omrežje, torej cenejše pakete (ki so zdaj 4 mesece zastonj)

Sem pa odaljen od centrale 5km, kaj mislite, mi lahko Amis ponudi vsaj tako stabilno povezavo kot Siol za 1,5k na mesec manj in pri 1x vecji hitrosti? Zdej mi povprečno internet pade 2x na dan za 15-20 min.

lp
-----------/------------

DeletedUser ::

izisilver: boš probal pol pa vidmo al so njihove alcatel centrale res najboljše na svetu (kot pravjo :)

Matheeew ::

Marv1234: Hmmmm...pa ti veš kaj govoriš?:\

izisilver: glede na oddaljenost, ni možnosti, da te priklopijo na ADSL2+.

Pomeni, da boš priklopljen na isto centralo (telekomovo) kot do sedaj....to pomneni, da bo delovalo enkao pod pogojem, da ga AMIS ne bo kej exstra sral in pod pogojem, da ne bo Telekom kej nagajal...

DeletedUser ::

matheww: centrala je res ista, samo dslam je pa drugi, če gre za amisovo omrežje
(nizje cene)... razlika se bo pokazala le, če je njihov dslam bolj kvaliteten od siolovega

Iztok Smolic ::

Marv1234 ima prav, če bi res se povezoval preko telekomovega dslama bi imel višje cene. Men osebno je samo malo hecno da mi ponujajo take hitrosti pri taki oddaljenosti.

Me ne mika biti poskusni zajček :) ampak če dobro premislim... kolikor vem je pri nas centrala za siol adsl polna, zato tudi prihaja do prekinitev, mimogrede, nisem edini ki se mu to dogaja. Tako da ... upam da bo vsaj tako "zanesljivo" kot zdaj, ugodno je sigurno.
-----------/------------

dolegar ::

Tudi, če se zaj*** to ne bodo delal skoz. Poznam par primerkov, ki so pri različnih ponudnikih in dela brez problemov. Še noben se ni pritoževal.

Če mene vprašaš, je vse odvisno od kvalitete priključkov, kablov... če si na gnilih kablih ne morš pričakovat, da ti bo pri kateremkoli ponudniku delal dobr.

BlaY0 ::

No, stvar je v tem, da ko ti pošlješ poizvedbo, ti oni pošljejo pogodbo, na kateri so paketi, ki so na tvojem področju možni. Torej, pogodbe (ceniki) so različne. Na pogodbi zgoraj in pa na ceniku pred cenami je tisti logotip, ki ga Amis uporablja za namene svoje "dobrodelne" akcije. Na enih pogodbah je ta znakec rumen na enih zelen. Zelene so za ADSL prek Telekoma (tudi na ceniku zgoraj levo v okvirčku piše ADSL), rumene pa za ADSL2+ (na ceniku v okvirčku zgoraj desno piše ADSL2+).

Če imajo v tebi najbližji centrali svoj dSLAM oziroma ga bodo imeli v kratkem, potem boš dobil pogodbo za ADSL2+ s cenami od 3.900 SIT za 1024/256 do 20/1024... če si na področju kjer ne nameravajo montirati svojih dSLAM-ov v centrale oziroma si predaleč, boš dobil "dražjo" pogodbo (povezava prek Telekomovih dSLAM-ov), če nič od naštetega ni možno, verjetno sploh ne boš dobil pogodbe...

Jaz sem dobil pogodbo za 3.900 SIT čeprav v centrali ŠE nimajo svojega dSLAM-a... ker ga bodo bojda v kratkem imeli, jim je v interesu da me zadržijo oziroma me pridobijo na svojo stran in me bodo "sponzorirali" za razliko med ceno, ki jo bom jaz plačal njim (recimo 3.900 SIT) in ceno, ki jo imajo nastavljeno za povezavo prek Telekoma (recimo 6.200 SIT za enak paket).

Potem se tu pojavi problem in sicer... glede na ceno, ki jo recimo da bom plačal, živim v zmotnem prepričanju, da sem na njihovem dSLAM-u ampak nisem. Ker nisem, še ni možen razvezan dostop. Ker nimam razvezanega dostopa, rabim spliter za ADSL signal. Ker sem dejansko na Telekomovem dSLAM-u mi mora spliter zagotoviti Telekom. Zdaj kako se bo Amis to dogovoril s Telekomom ne vem, glede na izkušnje s T-2 pa predvidevam da bo še jeba, predvsem takrat ko naj bi me preklopili s Telekomovega na Amisov dSLAM in potem ko bom odjavil tudi Telekomov telefon (razvezan dostop) in ne bom rabil več spliterja.

Na Amisu so mi najprej rekli da spliterja ne nucam... glede na to da ga v danih okoliščinah sigurno nucam sem predvideval da je ta zadeva integrirana v modem, ki ga dobiš v najem od njih. Po branju navodil od modema sem ugotovil da temu ni tako... klical še ene parkrat na Amis kjer ene trije sploh niso vedeli kaj je to spliter ostalih 5 pa ni vedelo kje ga bom dobil oziroma kdo mi ga bo dal za ta čas, ko še ne bom imel razvezanega dostopa. Zakaj sploh vsa ta kolobocija okoli spliterja... zato, ker v pogodbi nikjer ni omenjen, sem pa 100% da ga bom potreboval.

Tretja stvar je pa to, da dejansko sploh še niso začeli s priklapljanjem uporabnikov, ki so podpisali pogodbo. Čas priklopa je 30 dni od takrat ko prejmejo tvojo podpisano pogodbo... to pa se lahko zavleče saj jaz ne vem kdaj oni prejmejo mojo pogodbo edino, če jim jo pošljem priporočeno s povratnico. V SPP ki so priloženi pogodbi tudi piše, da teh 30 dni ne morejo jamčit če je za to kriv kdo drug (v tem primeru bo 100% to Telekom)... in tako so z dvojno varovalko zasigurani, da boš ti pridno čakal par mesecev na priklop oni pa ti bodo po telefonu na tvoje teženje odgovarjali s prijaznim:"Se trudimo kolikor je v naši moči.".

Skratka tole bo še jeba.

Ch4N93 ::

V SPP ki so priloženi pogodbi tudi piše, da teh 30 dni ne morejo jamčit če je za to kriv kdo drug (v tem primeru bo 100% to Telekom)... in tako so z dvojno varovalko zasigurani, da boš ti pridno čakal par mesecev na priklop oni pa ti bodo po telefonu na tvoje teženje odgovarjali s prijaznim:"Se trudimo kolikor je v naši moči.".
Glede na to, da je Amis s Telekom-om v partnerskem programu, dvomim da bodo kakšne kolobocije glede priklopov, kot je bilo to v primeru Telekom-T2.
Ni nam lahko...

BlaY0 ::

Pustimo se presenetit :\ ampak do zdaj vse poteka ravno tako kot pri T2 - pakete in cene so mel definirana še preden so prvi kabl od HQ-ja potegnil ;)

Partnerski program za Telekom pomeni to, da dokler maš storitve prek njih je OK, ko pa greš čisto na svoje ti začnejo pa nagajat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Matheeew ::

@Marv&Izi: se opravičujem.....bil sem prepričan, da na svojih DSLAM-ih ne bodo ponujali ADSL, temveč le ADSL2+ (kot VOljatel) in kasneje VDSL2.

Kot piše na njihovi strani bodo pa ponujali tudi ADSL.

Iztok Smolic ::

BlaY0: zanimivo .... ta spliter ne pride v poštev če imam že isdn kajne?
-----------/------------

Malkec ::

Ima že kdo telefonijo + adsl pri amisu? In če ima, kako dela? Se s fotrom odločama če bi vzela, sedaj imam amis kabelsko.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

BlaY0 ::

@izisilver: V bistvu če prav pomislim, nisem čisto prepričan. Doma smo imeli ISDN pa je bil tudi en spliter gor priklopljen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

e-marko ::

Mene tudi to zanima. Imamo ISDN, ki bi ga zaenkrat obdržali. Dobil sem pogodbo in cenik (juhu! nižje cene! ADSL2+ in rumeni znakec :D ). Sicer so mi poslali cenik za AmisDSL Študent, čeprav mi status poteče 30.9. Verjetno zato, ker sem imel sedaj na Siolu študent paket. Sem pa precej oddaljen od centrale, nekaj km. Mislim, da sem imel največjo možnost pri Siolu 4096kbps. Tukaj pa mi ponujajo še 10/768 in 20/768. Seveda si ne delam utvar, da bi te zadnji možnosti realno bili sploh mogoči...
Moti me samo še sprememba mail naslova. Škoda, da ni še tukaj uvedena možnost prenoslivosti tako kot pri tel. števikah.

Kaj je torej s splitterjem? Je potreben ali kako?
Pa glede modema, če kdo kaj ve... Thompson 780 iwl za dodatnih 8k sit? Zakaj bi to nekdo vzel? Ponuja kakšne dodatne možnosti?
Hvala.

LP

P.S.: Glej, glej... Saj imajo Amisovci celo forum. Grem še tja malo pogledati. :)
...somebody, somewhere...

McHregec ::

Mislim, da modem ki ga dobiš brezplačno zraven ima samo en analogen vhod za telefon. Tisti za dodatnih 8k pa ima dva in še wireless podpira.
Destroyer Of The Worlds.

DeletedUser ::

drazji modem ima 4xeth namesto 2, 2xtel namesto 1 ter wifi (glede na dokumentacijo)

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Aha, hvala. Torej je v mojem primeru brezveze dajati več za nekaj kar ne rabim.

LP
...somebody, somewhere...

BlaY0 ::

Pa še to, modem (terminalska oprema), ki ga dobiš od Amisa ni tvoj, ampak ga imaš v najemu (kar je po svoje dobro). To pomeni, če doplačaš tistih 8k SIT imaš zadevo (ki je sicer funkcionalno boljša) še veno v najemu in ni tvoja.

Kar se tiče spliterja... po moje ga nucaš v vsakem primeru, dokler se ne odločiš za razvezan dostop. Jaz osebno bi se čimprej odločil za to.

Alexius Heristalski ::

Pri nas bomo vzeli Amis ADSL, pa me zanima, če je pri priklopu kaj zajebanega za narest. Če ni kaj posebno težko, bi si priklopil kar sam in prihranil 7.500 tolarjev. Torej ali kdo ve, kako to gre?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

e-marko ::

Prav gotovo so zraven podrobna navodila in ne bi smelo biti pretežko, ker drugače sploh ne bi ponujali te opcije. Jaz bom tudi sam priklopil in ni vrag, da ne bi šlo...;)

LP
...somebody, somewhere...

antares83 ::

Hehehe... Normalno, da ponujajo adsl2+ tudi pri oddaljenosti 5 km in več...:D

Kar veselo naroči to pol pa jih pol leta prosi naj ti zmanjšajo paket in med tem plačuj nekaj kar ti sploh nebo delalo...

e-marko ::

Če to velja meni?
Saj nisem oddaljen 5 km ali več...:\ Sem pa prebral Splošne pogoje, ki sem jih dobil (CELE!) in najprej zadevo stestirajo in če ni možno ti ponudijo manjši paket ali pa nič. Poglej si 3. člen. Ne vem kaj ti ni jasno?. Normalno pa je, da ne bom šel naročevati 10/768 ali kaj pdobnega. Verjetno se bom odločil za 2048/384 ali pa morda celo ostanem pri 1024/256.

LP
...somebody, somewhere...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159607 (11474) kixs
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721909 (15680) Tydek
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310694 (9396) Lonsarg
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444569 (3361) snoopy20
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849802 (6475) pupsi1984

Več podobnih tem