» »

Optika, dela na zemljišču

Optika, dela na zemljišču

čuhalev ::

Danes sem prišel domov in od soseda izvedel, naj bi jutri kopali jarek. Poleti je izvajalec pobral zgolj ustna soglasja, če se prebivalci strinjajo, da se koplje po njihovi zemlji. Trasa je bila vrisana s flomastrom, tako da mi je delovalo kot kak osnutek.

Nažalost bom jutri odsoten, medtem ko danes na zemljišču ni nikjer označeno, kje naj bi trasa bila. Ali mi lahko kopajo po zemlji, če nisem videl načrtov? Kaj če mi gredo preblizu sadnega drevja in mu poškodujejo korenine?

Invictus ::

Če si lastnik zemlje, ne smejo kopati brez tvojega soglasja.

Pika ...h
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borut_p ::

Ne vem kaj ima izvajalec tukaj zraven. Verjetno neki načrti obstajajo, neka soglasja ste pa telekomu (ali kdo je lastnik omrezja v izgradnji) dali ze kar nekaj casa nazaj. Sedaj je prisel cas za izvedbo in se pogovarja le o trasi izkopov ne pa o dejstvu ali se sploh lahko koplje po tvoji parceli.
In, kaj ste se potem zmenli, zdaj je ze dan mimo

čuhalev ::

Upam le, da mi danes ne bodo šli po skoraj diagonali zazidljive parcele (ker je to za njih najkrajša pot), ker ne vem, kdo bo potem kable odmikal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Invictus ::

Pojdi tam, in jim prepovej kopanje.

Če nisi dal soglasja, potem morajo iti okoli.

Rekla, kazala jim tukaj ničl ne pomaga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

737 ::

Povej jim, kje naj kopljejo. Nikar jim pa kopanja ne prepovej, da ne boš ti tisti, zaradi katerega cela vas ne bo imela optike.

čuhalev ::

Ja, smo se že vse zmenili po telefonu 8-), bodo nadaljevali pri meni, ko pridem domov, je pa malo smešno, da traso in mesto priklopa usklajujejo na dan kopanja :8). Precej nerodno je, če kopajo po svoje, potem pa ti zaračunajo nekaj, s čimer se nisi strinjal.

Kdaj pa kdaj sem slišal, da so v vasi brneli stroji, ampak sem mislil, da kje gradijo te male čistilne naprave.

Spock83 ::

No boš pa vsaj imel optiko ;)

čuhalev ::

Poleti so sicer rekli, da bo nek sestanek, vendar nisem bil obveščen, zato sem čakal, a sem bil včeraj šele ob pol devetih presenečen, da so le 60 metrov stran.

Ja, bo bo :), vendar nimam neke blazne potrebe, ker sem večinoma zdoma oziroma imam na šihtu hitrejšo povezavo, trenutno omejeno z giga stikalom. :D

Je pa čudno, da bodoči upravljalec trdi, da omrežje gradijo krajani, zato me zanima kdo bo lastnik, ker se kakega dark fibra ne bi branil. 8-)

fikus_ ::

Pred nekaj leti je GVO na našem območju gradil optiko. Trase so bile generalno določene (geodet ni videl zemljišča od blizu! Vrisano na ortofoto!). So povedali, kdaj bodo prišli kopati in če si imel kakšno željo, si moral biti na licu mesta, da si se dogovoril za točno traso. Ko je bila optika položena, pa je prišel geodet z GPS in meril traso.
Globina izkopa je bila pa izvedena ena proti približno, odvisno od terena, ampak ne več kot 80 cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Aston_11 ::

čuhalev je izjavil:

Ali mi lahko kopajo po zemlji, če nisem videl načrtov? Kaj če mi gredo preblizu sadnega drevja in mu poškodujejo korenine?
Samo neki jaki argumenti s tvoje strani. A to, da si lastnik, pa nič ne šteje?

čuhalev ::

fikus_, očitno je tu isto, vendar ne gre za GVO, temveč je izvajalec lokalni s.p. oddaljen 2,5 km. Tista slika je bila res tudi bolj ortofoto z vrisanimi parcelnimi številkami, kjer se betonskih ograj in terena itak ne vidi. Pomembno jim je, da je podbojev čimmanj, ker računajo na meter skopanega ne glede ali pikirajo, delajo podboje ali pa kopajo po vrtu.

Osebno pričakujem, da sem seznanjen s postopkom, se da pa vse dogovoriti.
,,Pač popizdim, če mi kdo spizdi mendarino, ker mu jo brez težav podarim, če me vsaj vpraša."

čuhalev ::

Naredili so v redu, sedaj manjkajo samo še zadnji trije metri in preboj. :D

Skyman ::

Pri vam vsaj pridejo kopat,pri nas je se obljuba da do konca leta dobimo optiko,le kerga leta so mislili pa ne vem :))

D3m ::

Pri nas bojo prej naredili kanalizacijo in posodobitev vodovoda, kot pa optiko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

borut_p ::

Pravilno. Najprej nujno, potem pa ostalo. Sicer pa je za kanalizacijo in vodo financer občina, optiko pa privat ponudnik. Načeloma, če občina gradi prvi dve zadevi lahko, da ponudnik optike sploh ne ve za to. Občina načeloma nima nič s tem.

roCkY ::

Problem je, da se zadeva ne dela istočasno. Se v par letih ravno lepo uleže pa nova akcija.

borut_p ::

to pa je odvisno od angažiranosti posameznih občanov, predstavnikov skupnosti itd. V občini brezovica se dela vse hkrati - kanal, plin, voda, optika, javna. Sicer je razkopano ko pri norcih, samo bodo pa imeli potem kar nekaj časa mir (čeprav je to ljudem včasih težko razumet)

roCkY ::

Bolj malo oz. nič imamo lokalci s tempom izgradnje. Vsaj v našem koncu ni bilo nikakršnega vpliva. Pri nas so zrili tam v letih 07-08 in naredili del vasi na pol, malenkost zaklučili (kanalizacija, plin, cevi za optiko, rezerve, delne manjave vodovoda,..). Nato se je mečkalo sem in tja s kanalizacijo, ki se je delala še 2 kaki leti. Letos pa se je šele T-2 pojavil in delajo naprej.
Vsi bi daleč najraje videli, da bi bilo poleti 2009 vse zaključeno kot je bilo v planu.

Skyman ::

Ma pri nam je se hujse.3 leta nazaj pol vasi polozil optike,ostalo pol pa delajo ze 3-4 leta,bila je ta fora kot je rekel nekdo pred menoj ko sosed preprosto ne pusti kopati,to je najhujse pa ne mores mu to dopovedat itd.Kar se tice kanalizacije to je bilo tudi napovedan do 2013-14 mislim da so rekli da bo fix polozeno,še danes nobenega sluha o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

dottor ::

Jaz imam 10m stran od bloka "zaplombiran" optični vod ;((

Odločli so se da pridejo samo še do tiste hiše in gotovo. Ostali naprej smo na VDSLju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Skyman ::

ja fak.. to bi se men odtrgal haha jz isto gledam 3 leta ze sosede k majo optiko 1 ulco naprej smo mi,pa se nc ne premakne sicer smo ze vse podpisal glede kopanja sam je telekom tolk len,da se mu ne da prinest pogodbe do bajt.Mam pa se ADSL jeba..

dottor ::

Pri nas je pa tako, da tu kjer sem jaz je 6 blokov po 2 vhoda in večina iam osnovne pakete interneta in je SIOL vidu da se jim za 2-5 ljudi en splača optike vlečt in je centrala dovolj blizu tako da nam je vsem ki rabimo višjo hitrost dal VDSL do možnosti razširitve 90/70Mbps. Niso pa povedali cene ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Skyman ::

bolje da ti ne povedo cene ce hoces da ti srce zdrzi haaha bo tole kr drago

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344890 (2396) w0mbat
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659781 (25840) Lonsarg
»

Optika za vogalom (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Omrežja in internet
2095158230 (34095) Vanadium
»

Država, občine in kabelske kanalizacije

Oddelek: Omrežja in internet
385363 (4906) BlueRunner
»

Zanimiv pristop k optiki na Norveškem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
254190 (2481) Senitel

Več podobnih tem