» »

Socialna pomoč, rešitev problema.

Socialna pomoč, rešitev problema.

Cifix63 ::

Seveda se strinjam, da je treba denar zaslužiti! Kako, da ne.

Vendar ali si si sploh prebral članek na http://www.portalplus.si/534/nkbm/

Se morda strinjaš, da bi osebe za temi ogromnimi (tvojimi in mojimi..našimi) milijoni (vsaj za firme z rednim in discipliniranim odplačilom anuitet..v članku)je jasno, kot beli dan (ne rabiš biti niti pravniški vajenec), da so pokradeni do zadnjega beliča) - tudi morale ta keš (koliko je to tvojih mezd?) zaslužiti v potu svojega znoja??
Imejmo no enaka merila...pa to bo menda najtežje od vsega pri nas.

p.s.
če se ne motim preveč je na trgu (zaokrožujem, v bistvu je pa cifra 100% višja) cca 120.000 ljudi brezposelnih, razpisanih delovnih mest na Zavodu pa cca 700.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

m0LN4r ::

ZaphodBB je izjavil:

Oseba o kateri se širijo te govorice ni upokojena in nima socialne, službe pa tudi ne dobi, ampak si je z prejšnjo zaposlitvijo vplačala državi (ddv) toliko, da lahko od tega dobiva najmanj 15 let socialne.

Potem pa očitno ni invalid in se smili sama sebi.

Mogoče, če bi malo bolj široko pogledal na "problem" (namesto 30° mogoče z 180°) je taka situacija povsem realna, brez zamere.
Namig: nimajo vsi veze, da dobijo potrdilo in znanja za opravljanje več, kot le osnovnih stvari "po domače"
Jaz osebno tej osebi nikoli nebi pustil, da mi doma menja štekerje, ker je daleč od tega, da bi bila primerno usposobljena zato ali tu eni mislite, da takšen človek fuša pri bogataših in njihovih novogradnjah? V praksi to zgleda takole, da nekdo ki prejema socialno fuša pri nekom, ki si lahko privošči le njega oz. mu plača, ker se mu smili.

Pač služi z fušanjem 5x manj, kot študent in pokrade 100x manj kot kak preprodajalec in 10.000x manj kot kak politik.

Tako, da me zaenkrat ne moti.
- Zakonodajo so popravili in dodelali, ampak vsi vemo da to še ne pomeni, da je zadeva 100% popolna. Katera stvar v sloveniji sploh je?

V glavnem je najmanši problem metanja denarja v zrak v tej temi, predstavljen kot največji, ampak vemo da temu ni tako in smo daleč od tega, da bi bil.

* Če lahko moj bivši šef (relativno majhen lopov) krade po 200.000€ (utaja, s.p, šd, podkupovanje inšpekcije; pred davčno b. še več; duplo) na leto za svoj luksus,
me nekdo, ki "fuša" za 300-400€ za preživetje ne moti, saj 200€ je v veliki večini dovolj le za hrano. Človek pa potrebuje marsikaj več.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sisemen ::

m0LN4r je izjavil:

Pač služi z fušanjem 5x manj, kot študent in pokrade 100x manj kot kak preprodajalec in 10.000x manj kot kak politik.


Sploh se ne gre za same zlorabe, to je side effekt vsega skupaj, ki bil bil mimogrede resen. Bistvu je, da se bi dalo s temi delovnimi urami urediti državo na veliko nivojih kjer šepa (in tudi placane so ze z obstojecimi sredstvi). Od gozdov pa do vodotokov, skratka, da nezaposlen, namesto da zdi doma, priskoci na pomoc, tam kjer drzava (in to v smislu drzava kot skupnost ljudi na tem ozemlju, ne neka tretja entiteta ki nam krade denar) pomoc potrebuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

PrihajaNodi ::

Ti si stalno na slo-techu in živčno odgovarjaš vsakomur tu. Nevem kaj poreče na to tvoj delodajalec. Razen, če si zaposlen na slo-techu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: sisemen ()

m0LN4r ::

Boljše kot doma sedeti se povsem strinjam. Verjemi, da 200EUR za čike in sedenje doma dobi zelo malo ljudi. 200EUR je konec koncev le 2-3 ure dela. Pa še rekel sem, da je to realno 150EUR oz. 0, ker porabiš vse za živet za kar pa moraš hodit na delavnice. No tisti pridni.
Tole delo, ki bi ga opravljali 4je na socialni, bi z veseljem opravljala ena oseba na zavodu za polni delovni čas in minimalno plačo, ki te socialne nima.
Načeloma imamo takega dovolj, problem je da noben ne misli plačat tega. Ne država in ne firme.

Zelo malo jih sedi doma, ampak ljudje smo nagnjeni k temu, da nam v spominu ostanejo predvem poredneži (2-3) ne pa (200-300 tistih, ki pridno pišejo prošnje, hodijo na delavnice),
takšnih ni malo in porabijo več časa zato, kot pa je v teh 200EUR zaračunano. Do delavnic prit je tudi strošek za nekatere pa vseeno grejo.

Za test bi lahko spakirali random 100ljudi na dva busa, jih odpeljemo tja (in domov zastonj) v gozd ali čistit vodotoke pa še malico jim damo.
Vsakemu damo v roke žago/lopato/kramp v roke in jih pustimo naj tam delajo po svoje kakor vejo in se znajdejo.
Plačamo jim neko spodobno plačilo recimo 3EUR/uro.

Ja ideja je fajn in sliši se super, ampak glede na efektivnost opravljenega dela in znjim povezanim dodatnim stroškom več niti ni tako super.
Aja pa misliš, da nobenemu na socialni žled in poplave niso povzočili škode? Nekateri bodo čez zimo zmrznili oz. umrli od lakote ali naredili samomor po vsem tem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sisemen ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ti si stalno na slo-techu in živčno odgovarjaš vsakomur tu. Nevem kaj poreče na to tvoj delodajalec. Razen, če si zaposlen na slo-techu.

Ali pa ce zaposlujem samega sebe mar ne, ti mali sitni ad hominemcek.

PrihajaNodi ::

sisemen je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ti si stalno na slo-techu in živčno odgovarjaš vsakomur tu. Nevem kaj poreče na to tvoj delodajalec. Razen, če si zaposlen na slo-techu.

Ali pa ce zaposlujem samega sebe mar ne, ti mali sitni ad hominemcek.


Kje? Na slo-techu? S čim pa se ukvarjaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: sisemen ()

sisemen ::

m0LN4r je izjavil:

Zelo malo jih sedi doma, ampak ljudje smo nagnjeni k temu, da nam v spominu ostanejo predvem poredneži (2-3) ne pa (200-300 tistih, ki pridno pišejo prošnje, hodijo na delavnice), takšnih ni malo in porabijo več časa zato, kot pa je v teh 200EUR zaračunano. Do delavnic prit je tudi strošek za nekatere pa vseeno grejo.


Ampak ocitno je, da pri 700 delovnih mestih in 120.000 nezaposlenih to nima nobenega smisla. Bi pa verjetno, pridobili vec spretnosti in kilometrine, da se ne bi vec ljudje zgrazali, da takemu ne bi dal "štekerja za popravit". Mislim da je opravilno nesposobnih malo, in še ti predvsem med mladino.

m0LN4r je izjavil:

Za test bi lahko spakirali random 100ljudi na dva busa, jih odpeljemo tja (in domov zastonj) v gozd ali čistit vodotoke pa še malico jim damo. Vsakemu damo v roke žago/lopato/kramp v roke in jih pustimo naj tam delajo po svoje kakor vejo in se znajdejo. Plačamo jim neko spodobno plačilo recimo 3EUR/uro.


To je sicer verjetno, ampak na zavodu so gotovo tudi taksni, ki bi bili sposobni delo organizirati. Za kar so ustrezno nagrajeni z npr. sorazmerno krajsim delovnim casom za enako placilo.

m0LN4r je izjavil:

Ja ideja je fajn in sliši se super, ampak glede na efektivnost opravljenega dela in znjim povezanim dodatnim stroškom več niti ni tako super. Aja pa misliš, da nobenemu na socialni žled in poplave niso povzočili škode?


Vidiš še ena dobra ideja za potencialna javna dela. Gredo k takim in jim pomagajo.

PrihajaNodi ::

Torej, sklepam da si danes na "dopustu". Jaz pa ravno na malici in berem tele neumnosti. Nevem zakaj, ampak babe berejo trače jaz pa forum na slo - tech-u:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: sisemen ()

sisemen ::

PrihajaNodi je izjavil:

Torej, sklepam da si danes na "dopustu". Jaz pa ravno na malici in berem tele neumnosti. Nevem zakaj, ampak babe berejo trače jaz pa forum na slo - tech-u:)


Joj, ne se trudit, sklepanje ti pa res ni vrlina.

Mehmed ::

sisemen je izjavil:

Da niti ne omenjam, da ste čiščenje ulic potegnili sami ven, verjetno kot primer najbolj groznega dela kar si ga predstavljate, zato, da bi se potem lahko zgrazali nad tem.

Kar spet dokazuje, da je moje razmisljanje pravilno, na tak nacin, bi si razsirili obzorja in opazili, da obstajajo še druga koristna dela kot pometanje ulic. In mimogrede, ce smo ze pri tem, me zanima kolikokrat letno so pometene ulice v Halozah.


Pometanje cest sem jaz omenil, ne ker bi bilo grozno, ampak ker je vsaj realen predlog napram tvoji negi ostarelih, popravljanju cest pa urejanju posledic zleda in poplav. Ti se pa lahko tudi nehas sprenevedati, nisi prvi omenil, se ti pa se kako dopade. En pometen kamencek je vec kot nic pa take.

Ne bom niti zgubljal besed za tvoj placan tarok z ostarelimi pa odstranjevanje adwara. Srz problema je itak tukaj:

sisemen je izjavil:

Bistvu je, da se bi dalo s temi delovnimi urami urediti državo na veliko nivojih kjer šepa (in tudi placane so ze z obstojecimi sredstvi).


To, da ti ne locis pomoci od place. Ti ne dojemas denar, ki smo jim ga dali kot pomoc, da ne crknejo, ampak kot neko kvaziplaco vnaprej. Za katero se se nismo odlocili kako tocno jo bodo oddelali, imamo pa tok in tok ur v dobrem zdej od njih, o ja.
Verjetno je tudi zato folk tako sovrazno nastrojen proti tebi. Ker pac, vecina ko nas stisne klosarju par evrov to dojema kot darilo, miloscino ali pomoc. Ti pa verjetno stojis tam pa se cudis zakaj se ne plese kot opica ali pa stresa sale, sej si ga ja placu za celo uro.
Vsaj tako si jaz predstavljam tvoj pristop v praksi.

Drug vecji problem je, da bo tisti na 200 eur se vedno moral preziveti do konca meseca z njimi. Mogoce se bo dobro pocutil, da je nekaj naredil, samo to bo zbledelo, ko bo lacen pesacil domov. Nekako nisem ujel iz kje bos potegnil denar za potne stroske in malice v tvojem sistemu, zato domnevam da tega ne bo. Tko da bo na koncu dneva zid ze prebarvan oz. karkoli si mu ze uvalil, ampak v njem bodo uzivale samo pizde, ki smatrajo, da mora sleherni evro biti krvavo zasluzen pa ne verjamejo v koncept pomoci. Folk na robu ima cisto druge prioritete kot folk s polno ritjo, to je tudi ena vazna stvar, ki jo vztrajno ignoriras.

Te pa razumem sicer. Tudi meni bi sedlo, da mi nekdo porihta vse okoli mene in to brez da zapravim karkoli. Da jih prepricam, da so ze placani, da mi to naredijo pa da nimajo druge izbire, krasno. Samo ti gres ta korak predalec, pa bi jih rad se preprical kako so dvignili kvaliteto zivljenja vsem s tem.
Sebi je niso. A ni dost da hipoteticno izkoristis folk do maksimuma, a je treba se zalit njihov intelekt zraven ali kaj?

judoka ::

Vsem, ki radi govorite o politiki, bancnistvu itd.: imamo problem A, trdim da je resljiv. Imamo tudi problem B, prakticno neresljiv razen ob debatah ob pivo, ko se da po nekaj litrih resiti vse probleme sveta. Ce resimo problem B, problem A ostaja. In zdaj problema A ne bomo resevali ker imamo izgovor problem B, ceprav bi imela cela druzba in drzava od njega velike koristi, brez dodatnih stroskov.

In to je postalo v Sloveniji ze prav tipicno: A ne resujemo zaradi B, B ne zaradi C in C ne zaradi A. Samo se cakam, da bo kdo domobrance in partizane omenil, naciste in koncentracijska taborisca je ze.


Ne. Napacno sklepas, oziroma noces razumet. Dejansko je takole:

Problem A vodi v problem B, ki vodi v Problem c......

Ti se ukvarjas z problemom X, ki sploh ni problem.

Očitno mislis da ljudje, ki prejemajo socialno pomoc za to nic ne naredijo. Napacno. Placujejo davke 50+ let. Za tisto leto, dve ko se nekdo "poniza" in prejema teh 200 eur, pa še potem se ocitno najdejo ljudje, ki mislijo da bi se ta clovek moral "narest nekaj koristnega", ceprav ima cisto logicno, konkretne probleme z existenco. Z 200 eur pac ne mores prezivet.
Mislim da tezko najdes cloveka, ki bi mu bilo v dolgorocnem interesu bit prejemnik socialne pomoci, sploh tistim ki pridejo v to kategorijo preko nezaposlenosti.

Problem a=gosp. politika in zakonodaja
Problem b=nefleksibilen in nekonkurencen trg
Problem c=skromno stevilo investicij (zunanjih in domacih)
.
.
.
.
.
.
problem x=visoka stopnja nezaposlenosti
problem y=odhodki za socialne transferje

Stekas? Btw, ce se prav spomnim se je zadnja Janseva vlada lotila resevat problema Y, tako da je enostavno zmanjsala izplacilno maso. Ti bi pa te ljudi se poslal popravljat stekerje?
Ce imas dobre namene, se ukvarjaj z problemi na visjih stopnicah ne pa z koncno posledico, ki je tudi dalec najcenejsa.

PrihajaNodi ::

sisemen je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Torej, sklepam da si danes na "dopustu". Jaz pa ravno na malici in berem tele neumnosti. Nevem zakaj, ampak babe berejo trače jaz pa forum na slo - tech-u:)


Joj, ne se trudit, sklepanje ti pa res ni vrlina.


Zato pa vprašam a mi ne daješ odgovorov.

sisemen ::

Zanimivo, da se spravite vedno teziti z najbolj ogrozenimi skupinami, nihce pa se ne spotika tja kjer moj predlog ni problematicen, tistih 60.000 mlajsih od 30 let. In sicer jaz govorim od socialni pomoči (ki je ocitno po mnenju nekaterih od boga dana in ni treba zanjo nic narediti), ti pa govoris o penziji. Naredi si nov thread.

judoka je izjavil:

Stekas? Btw, ce se prav spomnim se je zadnja Janseva vlada lotila resevat problema Y, tako da je enostavno zmanjsala izplacilno maso. Ti bi pa te ljudi se poslal popravljat stekerje? Ce imas dobre namene, se ukvarjaj z problemi na visjih stopnicah ne pa z koncno posledico, ki je tudi dalec najcenejsa.


Ne, štekerji so spet zrasli na zelniku nekoga drugega, s tem bi skakal v zelnik nekoga, ki ze sluzi denar na racun tega in mu uniceval posel. Jaz bi jih poslal pomagati, tja kjer je pomoč potrebna, pa država ne premore denarja, da bi jo lahko organizirala. Recimo pomoč pri reševanju posledic poplav. Nekdo je omenil vodotoke, za čiščenje posledic žleda tudi ne rabis posebnih kvalifikacij.

PrihajaNodi je izjavil:

Zato pa vprašam a mi ne daješ odgovorov.

In ti jih tudi ne bom, mi nisi noben faktor, tule pac trolas, pa daj, saj si prav zabaven. Upam da ti je mamica dobro malico pripravila :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

k--p ::

Tudi, če bi kaj takega bilo možno, bi to 10x (govorim na pamet) povečalo znesek socialne pomoči: - obvezni zdravstveni pregledi, orodje, usposabljanje, testiranje primernosti, varnost in nadzor pri delu, zavarovanje pri tem delu, urejanje birokracije in sankcij pri izrednih dogodkih, sodišče v primeru krivic (ker bi se dogojale), tožbe itd ...
In pa verjetno bi prišlo do izkoriščanja, kjer bi ljudi izkoristili za delo in plačilo 200EUR, ki so ga prej opravljali ljudje s polno plačo, le-ti pa bi zamenjali njihovo mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

judoka ::

sicer jaz govorim od socialni pomoči (ki je ocitno po mnenju nekaterih od boga dana in ni treba zanjo nic narediti),



Soc. pomoc ni od Boga dana, za njo (ce jo slucajno kdaj rabis) placujes davke, torej za njo nekaj naredis in si do nje upravicen samo znotraj precej ostrih pogojev.
Mojster, ti registriras samo tisto kar ti ustreza, torej je debata s tabo nesmiselna. Over & out.

sisemen ::

judoka je izjavil:

sicer jaz govorim od socialni pomoči (ki je ocitno po mnenju nekaterih od boga dana in ni treba zanjo nic narediti),



Soc. pomoc ni od Boga dana, za njo (ce jo slucajno kdaj rabis) placujes davke, torej za njo nekaj naredis in si do nje upravicen samo znotraj precej ostrih pogojev.
Mojster, ti registriras samo tisto kar ti ustreza, torej je debata s tabo nesmiselna. Over & out.


To da do nje prideš samo znotraj precej ostrih pogojev ni nekaj kar moraš narediti zanjo (razen da prineses dokazila) ampak prideš v določeno situacijo, da si do nje upravičen. Nikjer pa ne piše, da moraš zanjo biti doma ali prenašati državo naokrog s fušanjem (in znizevanjem proracuna iz katerega dobivas socialno pomoc). Sicer se pa prevec obesate na stvari, ki so irelevantne. Kot nezaposlen imas obilico casa in ce prejemas za ta cas denar ni cisto nic narobe ce za to kaj naredis za skupno dobro, ki te konec koncev financira. Skratka logika "sem v k*" in zdaj so mi vsi nekaj dolzni ne zdrzi, ceprav se jo danes ljudje zelo radi posluzujejo.

Čao.

judoka ::

Aha placevanje davkov ne smatras pod "nekaj narediti zanjo". Ok.

Glej. Tvoja logika temelji na kopici predsodkov.

1.Nikjer pa ne piše, da moraš zanjo biti doma ali prenašati državo naokrog s fušanjem


Kdo pravi, da nezaposleni ljudje po defaultu ticijo doma in ne delajo nic? Kako bos na tak nacin prisel do sluzbe in kako bos
na tak nacin prezivel? Si to mogoce pomislil? Fusanje te tudi moti, ja fuck it, kaj naj clovek potem naredi po tvoje? Prosjaci na cesti ce nima sluzbe? Če te moti fusanje
ne ignoriraj VZROKA problemov. Delo na crno je zopet POSLEDICA dejanskih problemov. Napisal sem ti kaj ta vzrok je, ampak tebi je bolj logicno se ukvarjat z pridnostjo ljudi na socialnem dnu.
Skratka, samo srce te je.


2.Kot nezaposlen imas obilico casa in ce prejemas za ta cas denar ni cisto nic narobe ce za to kaj naredis za skupno dobro,

Wrong. Napacna predpostavka, beri tocko 1. Ce poznas par mladincev ki vlecejo socialko doma pri mami, se ne pomeni da je vecina taka. Mimogrede, kaj pa ti naredis za skupno dobro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

ZaphodBB ::


Wrong. Napacna predpostavka, beri tocko 1. Ce poznas par mladincev ki vlecejo socialko doma pri mami, se ne pomeni da je vecina taka. Mimogrede, kaj pa ti naredis za skupno dobro?

Umm... kaj pa delajo nezaposleni?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

judoka ::

Ti pise v tocki 1, ce pa nisi funkcionalno pismen, pa jbg.

Mehmed ::

Sej ta dodatna delovna sila zveni lepo. Prva stvar bi bila verjetno, da odpustimo kup ljudi, ki potem pridejo nazaj naslednji dan se z dvema z zavoda. In skupaj opravijo kar je prvi dotlej delal sam. Delo opravljeno, nam se pa ni treba zajebavati s placami, prispevki itd.

Dokler nekdo ne pogrunta, da ko enkrat delas za denar to ni vec nobena pomoc, ampak placilo za opravljeno delo. Kar pa menja pravila igre.

ZaphodBB ::

judoka je izjavil:

Ti pise v tocki 1, ce pa nisi funkcionalno pismen, pa jbg.

Kdo pravi, da nezaposleni ljudje po defaultu ticijo doma in ne delajo nic? Kako bos na tak nacin prisel do sluzbe in kako bos
na tak nacin prezivel? Si to mogoce pomislil? Fusanje te tudi moti, ja fuck it, kaj naj clovek potem naredi po tvoje? Prosjaci na cesti ce nima sluzbe? Če te moti fusanje
ne ignoriraj VZROKA problemov. Delo na crno je zopet POSLEDICA dejanskih problemov. Napisal sem ti kaj ta vzrok je, ampak tebi je bolj logicno se ukvarjat z pridnostjo ljudi na socialnem dnu.
Skratka, samo srce te je.

Očitno nisem funkcionalno pismen, ker iz tega ne razberem kaj delajo nezaposleni, da so prezaposleni za delo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PrihajaNodi ::

Zaphod poskusi preziveti z 200 eur.

Kaboom ::

sisemen pogleda koliko prispevka vplačuje od svoje plače: "to JAZ plačujem onim, ki na riti sedijo"
prejemnik socialne pomoči pogleda koliko dobiva od države: "to sem JAZ vplačeval vsa leta zaposlitve"

osebno še nisem bil v čevljih prejemnika socialne pomoči zato NE BOM SODIL!
tisti 1%, ki dejansko tak sistem izkorišča bo vedno obstajal - so pač nemoralni ljudje, ki bodo ropali 10EUR ali pa 10mioEUR ... odvisno od pozicije v kateri so! na cesti ali v parlamentu!

in kot je že marsikdo opisal bolj podrobno - socialna pomoč ni problem. je posledica dosti dražjega problema, katerega bi bilo potrebno reševat prioritetno. in tisti 1% prejemnikov socialne pomoči, ki koga osebno motijo da nimajo moralnih vrednost niso vzrok problema A.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

sisemen ::

judoka je izjavil:

Fusanje te tudi moti, ja fuck it, kaj naj clovek potem naredi po tvoje?


Fušanje je eden od razlogov, da smo kjer smo. Znižuje vrednost dela in prazni državno blagajno. Stvar je šla tako daleč, da namesto, da bi ljudje taksnega delavca imeli za lopova (država potrebuje določeno količino pobranih davkov, če jih ne pobere, jih zviša za tiste, ki jih plačujejo), ga občudujejo in si pravijo "ta se pa znajde", pa jim niti ne potegne, da na njihov račun. In ne, delo na črno ni posledica problemov, delo na črno je eden glavnih vzrokov problemov.

judoka je izjavil:

2.Kot nezaposlen imas obilico casa in ce prejemas za ta cas denar ni cisto nic narobe ce za to kaj naredis za skupno dobro,

Wrong. Napacna predpostavka, beri tocko 1. Ce poznas par mladincev ki vlecejo socialko doma pri mami, se ne pomeni da je vecina taka. Mimogrede, kaj pa ti naredis za skupno dobro?


Plačujem preklemano visoke davke, za nazaj pa ne dobim nič, razen pametnjakovičev, ki se jim zdi, da je pa z utajo davkov vse vredu (ker politiki so pokvarjeni, pa banke kradejo, torej ni nič narobe če kradem tudi sam) in da bi moral denar iz neba pasti. To razmisljanje je sicer odneslo tudi Jugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

sisemen ::

Kaboom je izjavil:

so pač nemoralni ljudje, ki bodo ropali 10EUR ali pa 10mioEUR ... odvisno od pozicije v kateri so! na cesti ali v parlamentu!

Absolutno, AMPAK. Poglej si tole temo. Na nekaj mestih je omenjeno, da je pa fušat čisto vredu, ker to sploh ni problem in tudi politiki in banke ,... kradejo. To samo kaže na tako vsajeno pokvarjenost (ali če hočeš nemoralnost) v družbi, da se zdi vsem nekaj samoumevnega. In če uporabiš politike in banke za izgovor, da pa oni tudi to delajo samo kažeš na mentaliteto, da ti niti ni več jasno kaj je prav in narobe. Mislim da je slovenska družba pokvarjena do obisti in bi vsi samo še radi prenašali državo (NAS VSE, ne tisto namisljeno, tretjo entiteto, nalašč ponavljam, ker večini niti to ni jasno) okoli. Tole zgovarjanje na kako grozno je, je čista neumnost, že leta poslušamo kako jagod ne gre nihče obirati in je treba najemati delavce od drugje, za vinograd nekaj hektarov sredi področja, ki financno ne cveti najbolje pa vem iz prve roke, da je bilo nemogoče dobiti ljudi, da bi šli obirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

BorutK-73 ::

sisemen je izjavil:

ker politiki so pokvarjeni, pa banke kradejo,

To je problem da je država spufana, ne pa drobiž ki gre za socialno pomoč.

ps
Prejemam socialno pomoč.:(

sisemen ::

Mehmed je izjavil:

Sej ta dodatna delovna sila zveni lepo. Prva stvar bi bila verjetno, da odpustimo kup ljudi, ki potem pridejo nazaj naslednji dan se z dvema z zavoda. In skupaj opravijo kar je prvi dotlej delal sam. Delo opravljeno, nam se pa ni treba zajebavati s placami, prispevki itd.

Dokler nekdo ne pogrunta, da ko enkrat delas za denar to ni vec nobena pomoc, ampak placilo za opravljeno delo. Kar pa menja pravila igre.


Ne, ti povem še boljše strahove, kaj pa če meteor jutri pade direkt na tvojo glavo, pa se ti ne bo več treba ukvarjati z ničemer? Če bi človeštvo razmišljalo na tak način, verjetno še dan danes ne bi splezalo iz dreves.

BorutK-73 je izjavil:

Prejemam socialno pomoč.:(


Mi lahko poveš kaj delaš en tak, tipičen dan? Pa ne me razumet narobe, tole temo so preusmerili v anti-socialno razni pacienti, v osnovi se je šlo predvsem za to, da se državo nekako spravi v red tam kjer država nima denarja da bi to uredila komercialno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Invictus ::

sisemen je izjavil:

In ne, delo na črno ni posledica problemov, delo na črno je eden glavnih vzrokov problemov.

Pravzaprav je delo na črno posledica prekompliciranih birokratskih postopkov in cele vrste nadzorov, kjer ti hitro ubrišejo kazen.

Par mojih kolegov lepo prizna da ne piše računov za kaka dela, ker že padejo pod kako regulacijo in ima več dela s pisanjem računov in ostlalih papirjev kot s samim delom.

Se pa večina strinja da bi plačali tudi današnje davke, če bi bilo to bolj preprosto. In ne tako birokratsko nadzorovano.

Zato potem delo na fuš ... pač eden od razlogov, in ne edini ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutK-73 ::

sisemen je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Prejemam socialno pomoč.:(


Mi lahko poveš kaj delaš en tak, tipičen dan? Pa ne me razumet narobe, tole temo so preusmerili v anti-socialno razni pacienti, v osnovi se je šlo predvsem za to, da se državo nekako spravi v red tam kjer država nima denarja da bi to uredila komercialno.

To te moti, ne pa pokvarjeni politiki in banke?!
Imam pa 11 let delovne dobe (sem si sam plačal socialno:)) ki ji zdaj prejemam)
Kaj pa jaz počnem čez dan je pa moja stvar.

Zgodovina sprememb…

Kaboom ::

moj point v primerjavi obeh ekstremov, ki kradejo in ropajo državo in s tem škodujejo nam vsem je bolj v tem, da ena skupina dela dosti večjo škodo kot druga! enako me motijo vsi tisti vmes, pa jih nisem omenil, ki se izmikajo vsakemu plačilu davkov, jamrajo da morajo skrivat dohodek in prihranjen denar, ker drugače bo vrtec predrag ipd bullshit! ja halo! seveda bo vrtec drag, če si ga pa lahko privoščite! določene socialne bonitete so rezervirane za tiste, ki jih potrebujejo! žal se zaradi slabega delovanja države ljudje počutijo, da njihovi davki ne grejo nazaj v njihovo korist, če bi ljudje bili zadovoljni in verjeli, da ni korupcije bi še z veseljem vplačevali za zlato kokoško.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Aston_11 ::

BorutK-73 je izjavil:

Kaj pa jaz počnem čez dan je pa moja stvar.
Samo če bi prodajal mamilje, bi bila tudi naša, imaš prav. Ali pa dalal na črno. Ali pa kradel. Ali pa.... ah ma to so samo nepomembni detajli.

BorutK-73 ::

Aston_11 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Kaj pa jaz počnem čez dan je pa moja stvar.
Samo če bi prodajal mamilje, bi bila tudi naša, imaš prav. Ali pa dalal na črno. Ali pa kradel. Ali pa.... ah ma to so samo nepomembni detajli.

Če bi prodajal mamila, ne bi potreboval socialne pomoči.

judoka ::

Plačujem preklemano visoke davke,


Torej za skupno dobro naredis tocno toliko, kolikor naredi povprecni Slovenec. Zakaj te potem tako skrbi, koliko za skupno dobro naredijo drugi?

Poglej si tole temo. Na nekaj mestih je omenjeno, da je pa fušat čisto vredu, ker to sploh ni problem in tudi politiki in banke ,... kradejo


Ti je jasen koncept vzrok--->posledica? Ocitno ti ni. Ti pljuvas cez posledice in ne cez vzroke. Delo na crno je posledica veliko vecjega problema ne pa indikator moralne sprevrzenosti Slovencev.

Povej, kaj bi ti naredil v sledecem primeru:

1. zgubis sluzbo in nimas prihrankov
2. pridobis nadomestek za nezaposlenost (ja, kot posledica tega ker si placeval davke)
3. ugotovis da ta nadomestek ne zadosca niti za poloznice
4. Za osnovne stroske moras zasluzit se xxx eur.
5. Iz svoje branze poznas ljudi, preko katerih lahko zasluzis kaj na crno.


Naredis sledece:

a. Drzis se svojih visokih moralnih nacel in ne fusas.
b. Fusas in si zasluzis za osnovno prezivetje


Očitno nisem funkcionalno pismen, ker iz tega ne razberem kaj delajo nezaposleni, da so prezaposleni za delo.


Očitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

ZaphodBB ::

Judoka, vi bistvu ti podpiraš ropanje firm in bank...

Ker zagovarjaš doktrino, da če ti je nekaj na voljo in da če veš, da zaradi tega ne boš najebal, potem je moralno storiti dejanje, ki ti izboljša materialno stanje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

MeGreat ::

Dejstvo je, da če ukineš socialo, oziroma uvedeš neka prisilna dela, pritisneš ljudi v kot. Človek ki nima kaj za izgubiti je pa lahko zelo nevaren.

Po mojem mnenju je boljša rešitev učenje ljudi, npr na spletu je ogromno brezplačnega znanja, socialni delavec bi pogledal kje ima osebek največje možnosti da dobi službo in bi se začel izobraževat v tej smeri.
Najbolj pa bode v oči dejstvo, da dajemo vize za tuje delavce, naši so pa na zavodu...

Ročno pometanje ulic in zalivanje rož se mi pa zdi totalna bedarija. Najbolje da prepovemo avtomatizacijo pa damo ljudi nazaj za tekoče linije delati

ZaphodBB ::

Dejstvo je, da če ukineš socialo, oziroma uvedeš neka prisilna dela, pritisneš ljudi v kot. Človek ki nima kaj za izgubiti je pa lahko zelo nevaren.

Ne vem od kje tebi ideje o ukinitvi sociale?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

judoka ::

@Zaphod

Najprej resi problem svoje funk. pismenosti in svoje kolericnosti (videna v drugih temah), potem se pa ukvarjaj z logicnimi izpeljankami. Tudi to ti šepa.

ZaphodBB ::

Ti pa nehaj zajebavat in napiši kaj koherentnega.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

sisemen ::

Invictus je izjavil:

sisemen je izjavil:

In ne, delo na črno ni posledica problemov, delo na črno je eden glavnih vzrokov problemov.

Pravzaprav je delo na črno posledica prekompliciranih birokratskih postopkov in cele vrste nadzorov, kjer ti hitro ubrišejo kazen.

Par mojih kolegov lepo prizna da ne piše računov za kaka dela, ker že padejo pod kako regulacijo in ima več dela s pisanjem računov in ostlalih papirjev kot s samim delom.

Se pa večina strinja da bi plačali tudi današnje davke, če bi bilo to bolj preprosto. In ne tako birokratsko nadzorovano.

Zato potem delo na fuš ... pač eden od razlogov, in ne edini ...


Pravzaprav spet menjate vzrok in posledico, ker toliko ljudi poskusa goljufati, so se uvedli varnostni mehanizmi, kjer jih dobimo po p* vsi. Ampak to seveda ne bo najbolj "iznajdljivih" ustavilo, ne, iznašli bojo nove luknje in manipulacije, ki bodo prinesle nove predpise,...

Invictus ::

sisemen je izjavil:


Pravzaprav spet menjate vzrok in posledico, ker toliko ljudi poskusa goljufati, so se uvedli varnostni mehanizmi, kjer jih dobimo po p* vsi. Ampak to seveda ne bo najbolj "iznajdljivih" ustavilo, ne, iznašli bojo nove luknje in manipulacije, ki bodo prinesle nove predpise,...

Vidiš, nisi štekal mojega posta.

Problem je v preveliki regulaciji in lovljenju malih barab. Čeprav obstajajo večji, sistemski problemi. Kot recimo neplačevanje prispevkov delavcem. Tukaj so kontrole zelo švoh. Ironija pa je da je največ takih podjetij v državni lasti ...

Tukaj je problem ko nadzorni organi zaradi podrasti ne vidijo dreves v gozdu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sisemen ::

judoka je izjavil:

Torej za skupno dobro naredis tocno toliko, kolikor naredi povprecni Slovenec. Zakaj te potem tako skrbi, koliko za skupno dobro naredijo drugi?


Ne drugi. Tisti ki prispevajo manj in pravzaprav mi prispevamo vanje.

judoka je izjavil:

Ti pljuvas cez posledice in ne cez vzroke. Delo na crno je posledica veliko vecjega problema ne pa indikator moralne sprevrzenosti Slovencev.


Ne ti imaš problem z dojemanjem kaj je vzrok. Vzrok za delo na črno je vlačenje denarja na kup. Rezultat tvojega razmisljanja je pa da to počnejo vsi. In rezultat tega je prazen proračun, ne nekaj bank, nekaj miljonskih kreditev, drobtinica tu, drobtinica tam... saj veš, euro na euro proračunska luknja. Politiki so samo najbolji iz naroda. Ampak to, da je država v k*, je pa še boljši izgovor, da bomo še bolj delali na črno, da bomo še več utajili itd. Na koncu so idioti samo tisti, ki pošteno vplačujejo v blagajno.

judoka je izjavil:


1. zgubis sluzbo in nimas prihrankov
2. pridobis nadomestek za nezaposlenost (ja, kot posledica tega ker si placeval davke)
3. ugotovis da ta nadomestek ne zadosca niti za poloznice
4. Za osnovne stroske moras zasluzit se xxx eur.
5. Iz svoje branze poznas ljudi, preko katerih lahko zasluzis kaj na crno.


1. Vedno imam prihranke, za vsak slučaj tudi zlato. V fizični obliki, če bi že šlo vse k vragu. Ni možno, še ko sem bil mulc sem imel prihranke iz študentskega servisa.
...
5. Zaposlili bi me. Naslednjo sekundo.

Da ni služb? Neumnost, saj so. Samo brez kakršnegakoli zavarovanja, na roko. To kar te je bilo strah (da se bi potem taka javna dela spremenila v tlako) pravzaprav počneš že sam, na veliko bolj učinkovit način, zbijaš ceno svojega dela in otežuješ takim, ki bi se zaposlili dostop do služb. Za dodano vrednost pa zraven crkuje še cela država od zdravstva naprej. Pravzaprav lahko kar utihneš o svojih visokih moralnih držah.

judoka je izjavil:


Naredis sledece:

a. Drzis se svojih visokih moralnih nacel in ne fusas.
b. Fusas in si zasluzis za osnovno prezivetje


Ne bo šlo tako preprosto, do sedaj ste s svojim "fušanjem" skopali že tako globoko jamo, da bo težko splezat iz nje. Ampak tudi tukaj, čeprav se gre za pomoč državi in njenim prebivalcem v sklopu denarja, ki ga dobiš, bi ti moj predlog pomagal, ker bi vsaj oviral delo na črno, skratka delodajalec (v prevodu: izkoriščevalec) ne bi več mogel računati na tvoje delo cel mesec ampak teden manj. Čez nekaj časa bi se trg stabiliziral, če alternative ni boš tudi zaposlil. Samo najprej je treba nehat delat na črno. Me zanima pa kaj boš rekel takrat, ko boš brez centa penzije z 0 delovne dobe spal pod mostom (saj dosti ne bo nihče dobil ampak nekaj pa le).

Invictus je izjavil:

Problem je v preveliki regulaciji in lovljenju malih barab. Čeprav obstajajo večji, sistemski problemi. Kot recimo neplačevanje prispevkov delavcem. Tukaj so kontrole zelo švoh. Ironija pa je da je največ takih podjetij v državni lasti ...


Ne, ironija je, da najbolj "moralni" v tej temi, to celo zagovarjajo. Pa ne samo to, zaradi premajhne skoncentriranosti na male barabe, se je to razpaslo kot normalno obnašanje, zdaj je pa teh barab toliko, da zajedajo v državo in tudi tiste, ki se držijo igre. En termit ti ne bo hiše podrl, od miljona se bo pa že marsikaj treslo... in tudi se trese. Ampak krivi so pa vedno drugi. No in nekaj malih barab je zraslo v orjaške barabe. Ampak začelo se je z malim. Vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

m0LN4r ::

Čakajte malo najprej je treba tu določene stvari razčistit. Kaj vas moti bolj:

A (večin soc. prej.):
Oseba, ki fuša poleg 150-200EUR socialne za golo preživetje svoje družine, kak stotak več, če mu uspe, ker po pravici povedano mu "uradno" plačo nebi izplačal noben ?
- oseba si je vplačala to socialno iz lastnega zaslužka, delovna doba 10+ let
ali
B: Osebe, ki poleg s.pja, podjetja kjer zasluži jurja, še prefuša nekaj tisočakov za zraven?
- sem prištejte še brisanje računov, črno delo, izkoriščanje študentov/dijakov
ali
C: Študenti in dijaki, ki so razvrednostili čisto vsako delo in se njih število nakazil na letni ravni giba okoli 100.000/mesec ?
ali
D: Izjeme, ki uživajo na socialni pri mami in ne delajo nič (njihovo število nekako bi rekel da sovpada s številom Oseb tipa E:)
ali
E: Osebe, ki so na visokih položajih v JS in mečejo skozi-fušajo-kradejo-karkoli okno nekajkrat več, kot A,B,C in D skupaj ?
ali edit, dodajam še skupino:
F: Osebe, ki se izključno preživljajo s preprodajanjem (avti, elektronika...) ?

Nisem izjavil nič. Postavil sem _jasno_ vprašanje na katero hočem odgovor in ne izgovor oz. da se vprašanje obide ali odgovori nanj z drugim vprašanjem.
V primeru, da se nemorete odločit pa mi prosim po vašem mnenju razvrstite po prioriteti od največjega problema proti najmanjšemu torej: A,B,C,D in E skupine.

Nato me pa še zanima, po vaši oceni oz. skromnem mnenju naslednje:
Koliko je takih osebkov, ki vlečejo socialno doma pri mamici in ne delajo nič, ter koliko stroškov povzročijo taisti osebki državi na letni ravni skupno ?

No, ko to razčistimo, da vidim kaka so stališča se lahko pogovarjamo naprej, drugače res ne vidim smisla tunkat potunkane, druge pa pustit živeti na jahtah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrihajaNodi ::

THE ECONOMIST: WHERE NOT TO INVEST IN EUROPE

In potem imamo butaste teme kako nam grenijo življenja socialni problemi, namesto da bi šli na ulice in dejansko menjali vse kar se menjati da. Tako pa vlada apatija. In sedaj ko vidimo da se velikih problemov ne da rešiti imamo bistroumneže, ki/ko jim posveti lučka začnejo najedati po spletu, da so krivi socialni problemi in bomo z njihovim delom rešili državo. Ironija je samo ta da dela ni.

SLOVENIAN CLOCK

Brez skrbi, kmalu ne bo več socialne podpore, penzij, zdravnikov, šolstva. Samo še malo potrpimo.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Pa še ironija napisana spodaj glede na naš dolg:


Interesting Facts
You could wrap $1 bills around the Earth 140 times with the debt amount!
If you lay $1 bills on top of each other they would make a pile 3,927 km, or 2,440 miles high!
That's equivalent to 0.01 trips to the Moon!


:P

judoka ::

@sisemen

Sem ti napisal daljsi odgovor in ugotovil, da nima smisla, ker itak zignoriras 1/2 kar ti napisemo in 1/4 obrnes po svoje.

sisemen ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj vas moti bolj:


Znotraj okvirov te teme me nihče od naštetih ne moti. Moti me, da država razpada po šivih, mi pa imamo za 54 miljonov plačanih delovnih ur dela letno, s katerimi bi lahko pokrpali ogromno. Sem vam že nekajkrat povedal, da brcate v temo, ni cilj odvzeti/zakomplicirati socialno pomoč ampak urediti državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Invictus ::

In kdo bo plačal teh 54 milijonov delovnih ur? Ter zakaj ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Če ti še ni jasno, ure ne pomenijo efektivnosti. In da bodo ljudje pometali ker ti pač rad gledaš da nekdo suče metlo, sorry no go.

m0LN4r ::

54miljonov delovnih ur socialnežev? Kaj pa ostali? Kdo bo pa njim plačal službe, ki jih nimajo, ker "kao" ni denarja za njih?

Znotraj okvirov te teme me nihče od naštetih ne moti. Moti me, da država razpada po šivih, mi pa imamo za 54 miljonov plačanih delovnih ur dela letno, s katerimi bi lahko pokrpali ogromno.

Sicer si na začetku, dal vtis da te motijo vsi, ki prejemajo socialno, predvsem pa tisti, ki jih ti poznaš in ne naredijo po tvojem nič.

Kaj pa bi pokrpali? Kakšno kvaliteto in efektivno opravljeno delo pa bi dobil, če bi predpostavimo plačal teh 54miljonov nadur?
A v teh 54mio si spet vrgel vse ali so to samo tisti, ki nič ne delajo in doma sedijo in so sposobni delat?

Ne me narobe razumet, še preden me boš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320631 (14773) tikitoki

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810215468 (144821) Mr.B
»

Kako (občasno) dati delo brezposelnim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6716215 (14324) opeter
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32570172 (61346) jype
»

Smešno nizka socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19333127 (28953) sidd

Več podobnih tem