» »

Kobo HD Aura, Kindle Paperwhite, Tolino Vision

Kobo HD Aura, Kindle Paperwhite, Tolino Vision

DKirbi ::

Pozdravljeni, ta ali podobna tema je bila že morda nekajkrat odprta.

Torej iščem nek dober E-Bralnik iz tega ranga vendar sem nekoliko razdvojen, kar se tiče kompatibilnosti datotek. Opazil sem da je format EPUB zelo popularen in da se da dobiti veliko zastonj knjig. Kindle ne podpira tega formata, nima razširitvene mrežice itd. ampak je še vseeno v vseh review-ih najbolj hvaljen, zaradi svoje hardwarske in softwarske zmogljivosti. Zanimalo bi me, če kdo ima katerega izmed bralnikov in če je zadovoljen z njim ter če bi ga lahko priporočal za v nakup.

hvala in lp

yayo ::

brisal, sem ugotovil, da so cene tam tam in je moje sporočilo netočno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::

Evo se spet oglašam, ker se noben drug :)) V bistvu si sam povedal kar pravi večina testov, čeprav se situacija spreminja pri top bralnikih. Na koncu se odločiš za tisto kar ti je subjektivno bolj všeč. Tolino je narejen v glavnem za nemško tržišče, berem, da če nisi v Nemčiji, ga ne moreš niti registrirat ne dostopat, do privzete spletne knjigarne. Kar pomeni, da je glede na ceno 130€ veliko predrag za to kar ponuja. Če se prav spominjam sem tudi nekje bral, da gre hardversko za klon KOBO Aura (ali mogoče kakega Onyx Boox modela, sem prelen, da bi poiskal, se opravičujem). Poglej še forum Mobileread, za čisto uporabniške izkušnje, lahko začneš pri tem podforumu.

Gandalfar ::

Calibre ti convertne epub v .mobi od kindla

DKirbi ::

uuu hvala @yayo sem pregledal že nekaj review-ev vendar se še vedno ne morem odločiti. Vsakič se vedno nagnem nazaj h Kindlu vendar me moti ker je dokaj zaprt kar se tiče kompatibilnosti in razširitve. Čeprav po drugi strani me spomin ne skrbi toliko, glede na to da so datoteke zelo majhne in da si je možno knjižnico urejati preko Calibre-ja, se pravi da ostanejo gor stvari ki jih potrebuješ itd.

Bi mi znal morda kdo povedati kakšne so kaj razlike med .epub in .mobi formati? Je kakšna izguba, če izberem kindla in ne morem brati drugih formatov? Jih je vse možno pretvoriti v kindlov format?

Hvala :)

yayo ::

Načelno Calibre pretvarja odlično en format v drugega, tako, da s tega vidika ne boš imel nobenega problema, če si res picajzl preberi tole:
Which conversion is better? ePub to MOBI? or vice versa?
Drugače v praksi ni neke velike razlike, pogooglaj epub vs. mobi ali epub vs. azw, slednji je novejši amazonov format.
Če te privlači Kindle pač kupi Kindle, posebno, če misliš kupovati knjige na Amazonu. Saj ga lahko kasneje zamenjaš za kaj drugega. Tako sem jaz naredil.

otago ::

Obujam temo... ce ima kdo Tolino Vision 3 HD.. oz. nasploh izkusnje s to platformo, podpira šumnike?

Glede na Biblos in Adobe DRM zascito, Kindle in Tolino nista na seznamu za DRM.. je mogoce si sposodit eknjige v slovenskih knjiznicah in uporabljat na nastetih platformah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

yayo ::

Za Tolino:

Kompatibilität

EPUB, PDF, TXT; Adobe DRM-fähig, kompatibel mit den eBooks der öffentlichen Leihbibliotheken

Zoran7 ::

Da malo obudim temo, razmisljam o nakupu Kobo Aura edition 2, pa me zanima ali je kaksen lastnik tukaj, da bi podal malo feedbacka na ta reader?

Redkvica ::

Obujam tole staro temo, ker mi je crknil moj stari kindle 3 in ker zdaj ne vem, kaj kupiti. Imam nekaj kupljenih amazonovih e-knjig, ki jih seveda želim še vedno brati na bralniku, ne vaplikaciji na tablici ali kaj podobnega. Obenem pa opažam, da je v knjižnici na voljo za izposojo že tudi precej e-knjig v epub formatu, ki jih pa na kindlu ne morem brati.

Ali obstaja bralnik, ki bi brez hujših tehničnih mahinacij omogočal oboje: branje zaščitenih epub knjig in tudi branje zaščitenih amazonovih e-knjig? Oziroma,če ste tu uporabniki bralnikov, ki kupujete knjige na amazonu in si jih hkrati sposojate v knjižnici, kako ste rešili to dilemo?

Najledpša hvala za odgovore.

Mavrik ::

Z uporabo Calibre in namizne Amazon Kindle aplikacije lahko zbrišeš DRM z večine knjig in jih pretvoriš v epub.
The truth is rarely pure and never simple.

Redkvica ::

Hvala, Mavrik, za odgovor. V praksi imam trenutno eno kindlovo knjigo v branju, ostale kupljene sem že prebrala. Kolikor sem se naučila na netu, je treba imeti naloženo starejšo verzijo aplikacije kindle for PC, da lahko s calibre pretvarjaš azw datoteke. Nova verzija kindle aplikacije naredi nek format datoteke, ki ga zaenkrat nobeno orodje ne zna pretvarjati v kaj drugega. Upam, da mi uspe vse pretvoriti, da mi jih ne bo treba brati na PCju ali tablici.

V glavnem, jaz zdaj čakam moj novi kobo:) Pa obnovit grem članarino v knjižnico, ker imajo kar precej e-knjig za izposojo.

GupeM ::

@Mavrik: Pa to že dela, odkar so letos dodali novo verzijo zaščite?

Mavrik ::

GupeM je izjavil:

@Mavrik: Pa to že dela, odkar so letos dodali novo verzijo zaščite?


Kot je napisano zgoraj, je načeloma workaround da inštaliraš starejšo aplikacijo, ki knjige pobere s starejšo zaščito. Za arhiviranje knjig, ki si jih kupil, pri menjavi bralnika je dovolj.

Redkvica je izjavil:

Hvala, Mavrik, za odgovor. V praksi imam trenutno eno kindlovo knjigo v branju, ostale kupljene sem že prebrala. Kolikor sem se naučila na netu, je treba imeti naloženo starejšo verzijo aplikacije kindle for PC, da lahko s calibre pretvarjaš azw datoteke. Nova verzija kindle aplikacije naredi nek format datoteke, ki ga zaenkrat nobeno orodje ne zna pretvarjati v kaj drugega. Upam, da mi uspe vse pretvoriti, da mi jih ne bo treba brati na PCju ali tablici.

V glavnem, jaz zdaj čakam moj novi kobo:) Pa obnovit grem članarino v knjižnico, ker imajo kar precej e-knjig za izposojo.


Ja sem pozabil na tole, priporočam da to narediš čimprej preden Amazon zaflika to luknjo :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kakob ::

Katera je ta starejša verzija in urlpls?

Redkvica ::

1.17 ali starejša, sem prebrala. Nisem še preizkusila.

tikitoki ::

Objam to temo, ker me zanima, ce ima kdo izkusnej s Tolino Epos vs. Tolino vision 5? Katerega priporocate?

Je bolje izbrati 7,8 incen zaslon vs. 7 incen? Zraven pride tudi dodatna teza in tudi velikost ne vpliva pozitivno na prenosljivost.

Je kdo kupil nov, vecji E-bralnik? Je bila izkusnaj podobna, bistveno boljsa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303323174 (763) Furbo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
698103892 (1189) a_borlak
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215513 (1616) bralnik98
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628322 (12011) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143280 (24580) AgiZ

Več podobnih tem