» »

e-bralnik ?

e-bralnik ?

1 2
3
4

Roadkill ::

Kindle paperwhite 2. Eni mu pravijo tudi Kindle Paperwhite 2015.
Evo zaradi black friday/cyber monday je ravno znižan: http://www.amazon.de/dp/B00QJDO0QC/ref=...

Če ti je to preveč, je tudi "ta stari" brez lučke kul: http://www.amazon.de/gp/product/B00KDRU...
Ü

MaticKregar ::

Kaj pa tale?

https://www.mimovrste.com/e-bralniki/ki...

Zanima me, kako se kaj surfa po temu? Podobno tablici?

Pa še, a berejo končnico epub?

Zgodovina sprememb…

twom ::

Kot darilo za nekoga ki bere v slovenščini..., a kindle potem sploh pride prav? Je kaj slovenskih naslovov?

M.B. ::

@peter_nn: Nekaj že je. Biblos za sposojo. Podpira sicer samo epub, tako da na Kindlu si teoretično mrtev. (brez konvertanja in odstranjevanja DRMja)

In pa za kupit Emka. Tudi Epub in isti problem. Še vedno pa plačaš slovenski davek (AKA mala država). Knjiga 17€ ista samo v angleščini 7 €.

Potem je še večerova Ruslica, kjer imajo celo epub, mobi in lit formate.

Zgleda obstaja še e-knjiga (Epub, mobi, pdf) in Knjiga ptica. (epub, mobi), E-preberi

Najbolj zanimivo je da velik delež ponudbe knjig predstavljajo slovenski klasiki s cenami od 2-6€ pri tem da so delom avtorske pravice potekle. Sam 6€ dam za najnovejšo knjigo ki je kar dobro ocenjena.

Razumem da so slovenske knjige dražje, ker je trg bistveno manjši in je treba plačat prevod. Ampak ne razumem kako lahko prodajaš kekca za 6€, če so delu potekle avtorske pravice in ga lahko dobiš zastonj na wikipediji. Knjiga je že v slovenščini mogoče jo moraš še digitalizirat ampak vseeno je to malo dosti.

Do danes sem kupil samo 25 e-knjig, ki so stale več kot 6€ Pri tem da sem jih kupil že slabih 500. Večina okrog 3€. Če bi kupoval slovenske si jih nebi mogel privoščiti. Kar nekaj jih je bilo zastonj ali pa pod 2€, ker so bila kakšna znižanja. Tako da branje v Slovenščini je drago.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Ales ::

M.B. je izjavil:

... Knjiga je že v slovenščini mogoče jo moraš še digitalizirat ampak vseeno je to malo dosti.
Kar digitaliziraj Kekca, uredi oblikovno, nudi prodajo, dolpoteg, pokrij svojo plačo, itd. za 6 EUR po izvodu, če se ti izplača. Pa še kak EUR si pusti za "zaslužek".

Imam občutek, da si si v mislih zastavil koliko (ne prav veliko) EUR si pripravljen dati za knjigo, ne glede na to, katera knjiga je in ne da bi se prav poglobil v poslovne aspekte le tega.

No, da ne bo pomote, tudi sam se ne ukvarjam z e-založništvom. Žal je Slovenija miniaturen trg.

kuglvinkl ::

Roadkill je izjavil:

Kindle paperwhite 2. Eni mu pravijo tudi Kindle Paperwhite 2015.
Evo zaradi black friday/cyber monday je ravno znižan: http://www.amazon.de/dp/B00QJDO0QC/ref=...

Če ti je to preveč, je tudi "ta stari" brez lučke kul: http://www.amazon.de/gp/product/B00KDRU...


zunaj je zdaj 3. Boljša resolucija za enako ceno.
Your focus determines your reallity

Yossarian ::

Jaz imam Kobo Aura H2O. Z njim sem prezadovoljen, ima 6,8 " ekran in brez težav bere epub.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

St235 ::

kuglvinkl je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Kindle paperwhite 2. Eni mu pravijo tudi Kindle Paperwhite 2015.
Evo zaradi black friday/cyber monday je ravno znižan: http://www.amazon.de/dp/B00QJDO0QC/ref=...

Če ti je to preveč, je tudi "ta stari" brez lučke kul: http://www.amazon.de/gp/product/B00KDRU...


zunaj je zdaj 3. Boljša resolucija za enako ceno.


Payperwhite 2015 je Payperwhite 3 generacije in ne druge.

asdfff ::

Živijo!

Kak bralnik bi predlagali v študentske namene? Imam dosti pdfjev (knjige profesorjev, zapiski, pptji, učbeniki...) in počasi razmišljam, da kopiranje in printanje nekako ni več smiselno. Vsi pdfji in zapiski so samo tekst, nič grafov, slik. Če prav razumem se pdfji lepo pretvorijo, če nimajo raznih grafov? Onyx, Kindle, Icarus? Preveč je ponudbe, pa sem malce izgubljen.

Thuban ::

tablico z dovolj veliko resolucijo zaslona. Če že moraš.

Jaz bi raje kupil 2 x 24 inč zaslon in enega postavil pokončno drugega pa ležeče.
tako


asdfff je izjavil:

počasi razmišljam, da kopiranje in printanje nekako ni več smiselno


res ni smiselno. Zato kupi 24 inč zaslon in ga daj v portrait mode (moraš kupiti takšnega, ki to podpira..recimo kakšen Dellov ima sigurno to opcijo).
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

asdfff ::

Hvala..Iščem nekaj kar je lahko in prenosno:) Prenašanje računalnika v knjižnico tudi ni smiselno :p Berem res veliko knjig, zato se mi je je zdela boljša opcija bralnik, kot tablica... A je še vedno tak problem s pdfji na bralnikih?

Thuban ::

Če imaš pdf kjer se da text spravit ven, potem deluje normalno. Če imaš pdf kjer je text kot slika pa pač ne bo šlo skozi. Kakšni pdfji knjig so zelo pogosto takšni :P

kar pa se tiče samega branja pa so bralniki res zakon. Se ti ga splača kupit že zato ker res veliko bereš. Če boš lahko še pdfje bral na bralniku je to dodaten plus.

ps.: bralnika pa res ne rabiš nosit v KNJIŽNICO no.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

asdfff ::

Nekateri gremo v knjižnico, ker imamo preglasne cimre :) zapiskov pa res ne dobiš v knjižnici..pa tudi ne vseh strokovnih knjig :)

Thuban ::

razumem.

skratka za knjige je bralnik nekaj najboljšega.
Za pdf pa odvisno kak pdf imaš. Če je tak da lahko program dobi text ven bo verjetno vredu, sicer pa ti za pdfje priporočam tablico. Če se da, uporabiš microsoft tablico, kupiš takšno s tipkovnico in lahko še kaj pametnega narediš na njej. Recimo rišeš po pdfjih, označuješ stvari, si dodajaš zapiske.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

mitja_i ::

Kobo Aura HD 6,8"
Bookeen Cybook Ocean 8" (slabši zaslon, slabša odzivnost).
Potem pa še manj znani: Pocketbook InkPad 8" (boljši zaslon) in Onyx BOOX M96 9,7"

asdfff ::

Hvala:) ravno tega KOBO-ta sem gledala :) (pa onyxa - afterglow 2)

Thuban ::

po kvaliteti slike je sicer slabši od kindla paperwhite 2015.

verjetno tudi po softwaru in ponudbi knjig.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Joze_K ::

jz imam KOBO H20 / 1 leto 2 mes/ prebranih 52 knjig - od dec 2014
mislim, da to vse pove .... megastičen ebralnik (razlika od HD je le da je ta waterproof)
če tole vzameš ne moreš zgrešiti.

Cveto ::

Jaz imam Kobo Glo HD. Kupil sem ga v Mediamrktu v avstriji za 110eur. Gledal sem tudi Kindle Paperwhite 3, a ko sem enkrat v živo videl oba, odločitev ni bila težka, saj je zaslon opazno boljši. Glede ostalega je sicer Kindle boljši, ima boljši software, boljši ekosistem in nižjo ceno (100eur), a meni se je šlo predvsem za čimlepši, čimbolj "paper-like" prikaz, saj sem enkrat zaradi tega že odnehal od nakupa.

mitja_i ::

Ne pozabit, da na Kindlu ne dela Biblos. Dela samo Amazonova knjigarna. Za Kobo imaš pa mnogo knjigarn na netu.

Ales ::

Na Kindle lahko brez problema s svojega računalnika preneseš katero koli knjigo si lastiš, da ne bo kdo pomislil da ne gre. Ne rabiš niti računa imeti aktivnega pri Amazonu, niti kupovati pri njih.

M.B. ::

Biblos ni nič drugega kot knjižnica, ki uporablja Adobe digital editions. In knjige iz Adobe digital editions se dajo brez težav spravit na katerikoli bralnik. Sam kupujem na Kobo.com včasih in berem na Cybook Gen3, ki podpira samo mobi format.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

mitja_i ::

Cybook Gen3 imam tudi jaz in podpira epub (zadnji firmware).

BlueKnight ::

Cveto je izjavil:

Jaz imam Kobo Glo HD. Kupil sem ga v Mediamrktu v avstriji za 110eur. Gledal sem tudi Kindle Paperwhite 3, a ko sem enkrat v živo videl oba, odločitev ni bila težka, saj je zaslon opazno boljši. Glede ostalega je sicer Kindle boljši, ima boljši software, boljši ekosistem in nižjo ceno (100eur), a meni se je šlo predvsem za čimlepši, čimbolj "paper-like" prikaz, saj sem enkrat zaradi tega že odnehal od nakupa.



Ravno kupujem in bom tudi šel v tujino, pri nas ga ne dobiš pod 160. Pa raje dam 50€ za bencin in izlet.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

M.B. ::

@mitja_i: To vem samo če si namestiš firmware z epub ne podpira več slovarjev, ker ni nekega standarda za slovarje v epub, vsaj tak sem jaz zastopo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

piromanček ::

odločam se med kindle paperw in kobo glo hd..kot razumem ima kobo boljši ekran, tipografijo itd.
berem pa, da ima kindle dosti boljši slovar in ker nameravam brati predvsem knjige v angleščini mi dosti pomeni
funkcija iskanja pomena besede...a je pri kobotu slednje res tako slabo?
kako pa je z iskanjem pomena pri knjigah, ki niso prenesene iz amazona beri konvertirane ipd?
a po konvertiranju v želen format se knjige na obeh bralnikih berejo normalno ali so drugače prikazane kot npr. original iz amazon shop?

hvala

Matevz96 ::

piromanček je izjavil:

odločam se med kindle paperw in kobo glo hd..kot razumem ima kobo boljši ekran, tipografijo itd.
berem pa, da ima kindle dosti boljši slovar in ker nameravam brati predvsem knjige v angleščini mi dosti pomeni
funkcija iskanja pomena besede...a je pri kobotu slednje res tako slabo?
kako pa je z iskanjem pomena pri knjigah, ki niso prenesene iz amazona beri konvertirane ipd?
a po konvertiranju v želen format se knjige na obeh bralnikih berejo normalno ali so drugače prikazane kot npr. original iz amazon shop?

hvala


Za Kindla lahko rečem, da ni nobenih težav glede "neamazonovih" knjig, dokler je v mobi formatu vse pravilno dela.

neboben ::

A ima kdo Kyobo Miracast ali pa ECTACO jetBook Color 2. Za prvega niti ne vem, če se ga v EU dobi, drugi pa mislim, da se ga dobi tlele. Kolker vem se Triton 2 in Miracast e bralnikov prakticno ne dobi v Sloveniji. Tako da bi moral iz Nemčije.
Zanima me kje v EU bi opravil nakup za Kyobo Miracast oz. iz katere trgovine v EU vi kupujete e bralnike s triton 2 in miracast tehhnologijo ?
Mimogrede Ectaco pride 500EUR... kar draga reč...

Namen nakupa ni branje romanov ampak knjige s področja fizike in računalništva. Včasih se v novejših knjigah pojavljajo barvni grafi ali kake obarvane sheme in slike tudi. Naročen sem na astronomsko e-revijo, ki je v barvah. Zato iščem nek elektronski bralnik, ki je sposoben spodobno prikazati tudi barve.

Gledal sem tudi Pocketbook color lux tukaj samo sem pa nekje prebral da nekak ni dober, da se počasi vse odpira in podobne reči.
V kolikor ne bom nasel primerne naprave bom razmislil tudi o tablici, samo tam je pa tezko dobit mat zaslon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

McClane ::

Osebno za revije uporabljam Ipada, za branje knjig pa Kindla. Ipad lepo obvlada stripe in PDFje, pri čemer se kindlu najraje zatakne ozr. jih tako polomi in prelomi da je vse skup neuporabno.
Resda Ipad ni mat ampak za revije je čisto ok.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Rias Gremory ::

Živjo,

razmišljam o nakupu e-bralnika. Slišal sem za Kindle in Kobote, nisem pa nobenega uporabnika spraševal po izkušnjah. Bral bom različne stvari, (sci-)fi, romani, strokovna literatura. Budget je tam nekje 100-150EUR oz. dam raje manj ali pa več da ujamem pravi P/P.
Zahteve so:
- čim daljša avtonomija
- osvetlitev (zaželjeno)
- nalaganje svojih e-knjig

Torej kaj mi predlagate? Kako se obnese pretvarjanje PDF knjig v epub (predvsem sprašujem za strokovno literaturo)?

Hvala in lep pozdrav,
Rias

EDIT: Trenutno imam na izposoji (KOŽ) Onyx Boox i62ML in me zanima ali kdo ve kako naložiti nanj svoje knjige? Namreč ima microSD režo vendar ko sem vstavil kartico na kateri je bila knjiga, bralnik ni našel ničesar.
Slovenski sistem za izposojo biblos ima pa porazno izbiro knjig zato tudi sprašujem kateri e-reader naj kupim.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Rias Gremory je izjavil:

... Kako se obnese pretvarjanje PDF knjig v epub (predvsem sprašujem za strokovno literaturo)?

Če gre za PDF-je s slikami in drugo grafično vsebino, nikakor. Če pa gre za tekst, pa seveda gre. Ampak kvaliteto in možnosti pretvorbe lahko preizkusiš kadarkoli, ni treba čakati na bralnik, tako da najbolje da par PDF-jev probaš pretvoriti in boš hitro videl, v čem je fora...

Trenutno imam na izposoji (KOŽ) Onyx Boox i62ML in me zanima ali kdo ve kako naložiti nanj svoje knjige? Namreč ima microSD režo vendar ko sem vstavil kartico na kateri je bila knjiga, bralnik ni našel ničesar.

Kateri format e-knjige in kako je bila formatirana kartica?

Rias Gremory ::

V redu, bom že danes poizkusil pretvorbo.

Format je bil EPUB, kartica je bila pa verjetno FAT32, nisem pa siguren (prej je bila v Nokii E72). Bom preveril in sporočim.

Kartica ima FAT32 datotečni sistem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Hm, ne vem, kaj bi to bilo. Na tvojem mestu bi preveril, ali bralnik sploh vidi microsd kartico, potem naslednje pa ali sicer prebere konkretno to knjigo.

Kaj pa vidiš, ko povežeš bralnik na računalnik preko USB?

Pri teh Onyx Boox i62ML je sicer nekaj zmede s tem, kateri model dejansko je. Ima tvoj 4 ali 8 GB prostora? 128 ali 256MB RAM-a? In če sem prav videl osvetlitev ekrana ter izhod za slušalke?

yayo ::

ne me vprašat zakaj ampak bralniki so pogosto izbirčni glede micro sd kartic. Sem imel i62 par let nazaj ampak, se ne spomnem kakšno kartico sem imel notri, mislim, da sem jo dobil v kompletu z bralnikom. Za svojega Kobota H2O pa sem, po priporočilih na Mobileread forumu, kupil SanDisk kartico, ker ene generične, kitajske (ki lepo dela v telefonu) ni hotel brati.

Rias Gremory ::

@Ales
Kako pa to preverim?

Namreč domnevam, da je gor nek sistem od knjižnice (Biblos) ki stvar malo zaklene. Vsaj jaz nisem našel nobenega menija za podatkovne nosilce ali kaj podobnega.

Ko ga povežem se ne zgodi nič, samo polnit se začne. To ni "privzeto" delovanje?
Ne vem koliko prostora in RAM-a ima, vem pa, da ima osvetlitev in izhod za slušalke.

@yayo
Možno, bom preizkusil še kakšno drugo če jo imam.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BigBoss ::

ne vem, ali je tole že kdo omenil (nisem prebral cele debate) :
https://getremarkable.com/
Res pa da ni prav poceni.

k4vz0024 ::

Dokler bodo tablice in e-bralniki (pa tudi telefoni) na no-removable baterijah, je to kopičenje odpadkov na dolgi rok. Zakonsko bi morali prepovedati proizvodnjo in prodajo takih naprav.

fujtajksel ::

Rias Gremory je izjavil:


Kako se obnese pretvarjanje PDF knjig v epub (predvsem sprašujem za strokovno literaturo)?


Zanič. Svoj čas sem nabavil Kindle DX, pa je bil kljub precej večjemu zaslonu zanič za stavljene A4 članke z grafiko in strokovne knjige. Jih je še Samsung Galaxy S2 bolje pokazal, zaradi stokrat boljšega scrollanja in zoomanja, pa še barve. Tablica zmaga.
Vidim pa da imajo bralci vseeno zraven posebej še bralnik, pač za brat zgodbe in nič drugega.

Djuro ::

Za knjige brat definitivno bralnik (doma imam dva kindla). Je bistveno bolj prijazno do uči, pa še zunaj se da normalno brat.
Za vse ostalo, tablica ali računalnik.

jumpy ::

k4vz0024 je izjavil:

Dokler bodo tablice in e-bralniki (pa tudi telefoni) na no-removable baterijah, je to kopičenje odpadkov na dolgi rok. Zakonsko bi morali prepovedati proizvodnjo in prodajo takih naprav.


Ne vidim potrebe, da bi e-bralnik moral imeti odstranljivo baterijo. Saj je ne izpraznis v 1 dnevu! Imam dve razlicni generaciji Kindle bralnika; novejsi, ki ima osvetljen zaslon, vzdrzi krajsi cas. Se zmeraj pa je to vsaj 4 dni intenzivne uporabe (branje cca. 6 ur na dan).

Za branje knjig je super (tudi Biblos knjige se da "spravit" na Kindle). Stripi so lahko OK, se posebej, ce so narejeni za manjsi format. Npr.: stripe Mikija Mustra se da na Kindlu odlicno brati. Kaksni stripi, ki so narejeni na ~A4 formatu, pa znajo biti na e-bralniku ze manjsi izziv.

S pretvorbo iz PDF v epub ali mobi format pa sam nimam dobrih izkusenj, tako da sem to po prvih poskusih opustil. Meni se zdi prevec dela za slab rezultat. :-/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jumpy ()

k4vz0024 ::

Jaz pa. Namreč li-ion baterije se starajo same po sebi. Zakaj bi moral nesti tablico oz. bralnik na servis, da mi zamenjajo baterijo. To je tipično za potrošniško družbo. Ali pa za mulčke, da jim starši vsakih nekaj let kupijo novo igračo.;(

[D]emon ::

k4vz0024 je izjavil:

Jaz pa. Namreč li-ion baterije se starajo same po sebi. Zakaj bi moral nesti tablico oz. bralnik na servis, da mi zamenjajo baterijo. To je tipično za potrošniško družbo. Ali pa za mulčke, da jim starši vsakih nekaj let kupijo novo igračo.;(


Ce nisi ravno invalid z dvema levima rokama, lahko zamenjas sam. Ampak lahko je pizdakat zaradi lastne lenobe, ane ? ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

k4vz0024 ::

[D]emon je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Jaz pa. Namreč li-ion baterije se starajo same po sebi. Zakaj bi moral nesti tablico oz. bralnik na servis, da mi zamenjajo baterijo. To je tipično za potrošniško družbo. Ali pa za mulčke, da jim starši vsakih nekaj let kupijo novo igračo.;(


Ce nisi ravno invalid z dvema levima rokama, lahko zamenjas sam. Ampak lahko je pizdakat zaradi lastne lenobe, ane ? ;)


Za odpiranje rabiš posebno orodje. Jaz ga pač nimam.

Okapi ::

Posebno orodje? Misliš, en takle komplet, za 3 evre na ebayu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

M.B. ::

Sam sem si kupo Cybook Gen3 nekje leta 2010 verjetno. Ima zamenljivo baterijo. In trenutno razmišljam o novem bralniku, ker namesto tedna branja zdrži samo še kake 3 dni. Pa ni nič pametnega za dobit. Sem gledal Kobo, ki zgleda sicer fajn ma žal sicer Touch interface, ima Pocket povezavo, ampak baterije zdržijo baje 4-5 dni če maš srečo, pa če ne uporabljaš wifi pa osvetlitve. Nekak sem pričakoval v 7mih letih nek napredek. Če pri smartphonih še razumem da se čas uporabe ne podaljšuje, ker majo vedno večje ekrane pa boljše proce, tu nekak tega ne zastopim, ker ekrani so praktično enaki, edino Kobo baje dela še počasneje od novih od bookena, ker ima resolucijo večjo. Živel napredek.

Pogledam Kindle, vsi majo žal Touch interface, ampak nekateri vsaj tipke za naprej pa nazaj, ampak dober battery life, cena tud OK. Potem pa gledam da ne gre knjig urejat na njem. (Cybook ima namreč možnost prikaz folderjev da se lažje znajdeš). Kindle ima collectione, kjer lahko daš knjigo tudi v več kolekcij, kar je odlična ideja. Edini problem je da kolekcije lahko delaš samo na Kindlu al pa na Amazonovem spletnem vmesniku - smotano do amena. Obstaja sicer plugin za Calibre, ki ga uporabljam, kjer lahko narediš kolekcije avtomatsko na osnovi tagov in stvari ampak dela samo na jailbreakanem Kindlu in kdo pravi da bo delal tudi na najnovejšem updatu.

Potem pridem spet nazaj na Booken, in ugotovim da ima najprimernejši bralnik isto resolucijo kot moj 7 let stari, samo 30g lažji je in malo manjši. Baterija je edino verjetno malo boljša. Pa ima 2GB prostora namesto 512, kot jih ima moj. (Oboje je pa prek zadosti za knjige) Živel napredek. :)

Iskreno povedano ob nakupu prvega bralniku sem pričakoval, da bo naslednji barvni, pa razen nekaj redkih dragih modelov z spranimi barvami je napredek nekak zaostal.

Tako da je vprašanje kaj je boljše plačat 30€+20€=50€ poštnine za baterijo za trenutnega al dat 69€ za novega Muse. Neke vlke logike ni. Al pa spet čakat. Z trenutnim telefonom (Nokie 3510i ki praznuje 15 let in ima drugo baterijo) sem dočakal, da je Nokia prišla nazaj in mogoče nabavit 3,5 al pa 6. Samo problem je ker so kr vlki telefoni, mogoče bom pri bralnikih tudi dočakal.

Pa se mi zdi da sploh nimam vlkih zahtev za bralnik:
Teža do 200g, 6'' (lahko več če ni bistveno težji), tedn baterije, wifi-nice to have, gumbi, epub/mobi (nalagam tako preko calibre in kupujem na kobo in Amazonu, tako da s formati ni problemov), organizacija knjig na PCju (al so to mape al kolekcije mi je vseeno, samo rad mam urejene - nekaj so kratke zgodbe, nekaj so bolj lahkotne, pa težke)
PDFje sem tud bral včasih, samo z to mam zdaj tablico. Blackberry Playbook (zadel na srečolovu) :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

yayo ::

Kobo trenutno uvaja novo verzijo Aura H2O bralnika, ki ima napram prvemu večinoma le kozmetične izboljšave. Če ti rata kje zvohat dober popust na prvi model zna to biti dober nakup.



http://blog.the-ebook-reader.com/2017/0...

Joze_K ::

@M.B. - tega pa ne razumem
imam KOBO Aura H2O - uporabljam vedno z osvetlitvijo (ne preklapljam - resda sicer na do 7% - ker mi je drugače preveč), Wifi vklopim - ko rabim update-a - drugače je vgasnjen. Berem ogromno.. cca 150 knjig (med 200-300 strani/knjigo) v dveh in pol letih.
Pa ga rabim polniti na 2-3 mesece... ti pa na 3 dni? Nemogoče!
In sem popolnoma zadovoljen s tem bralnikom...
J

M.B. ::

Sam nekje na 3 dni polnim 7 let star Cybook Booken gen3. Ampak ko sem bral reviewe Koboja sem večinoma našel da fejst žre baterijo, ker je sicer mel nek bug, ki bi ga naj pofixali z novim firmwarom ampak da še vedno ni idealno. Sam bi tudi wifi uporabljam samo kratek čas da kako knjigo gor dobim pa zelo redko al pa sploh ne osvetlitve. Če drži 2-3 mesce potem je tak fajn.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

AgiZ ::

Imam kindla Paperwhite 1 in 2. To kar pravis glede collectionov, da jih v Calibreju ne mores urejati je res, je pa tudi res da knjige naložiš enkrat, nakar si vzameš pol minute da dodaš nove knjige v prave collectione preko kindlovega interfaca, kar pa tudi ni sitno. Sam imam tako cca 200 knjig na kindlu, pa me čisto nič ne moti. Če bi vse dodal naenkrat gor, bi mi vzelo vse skupaj 5min da si vse uredim. Vse ostalo razen collectionov pa uredim kar v Calibreju.
Baterija mi zdrži kak mesec/dva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

Ales ::

Če odmislimo osvetlitev, baterija na e-ink bralnikih zdrži predvsem v odvisnosti od tega, kolikokrat se obrne list knjige (delni ali poln refresh ekrana).

Če bi dva človeka vzela enak bralnik z enako baterijo, ter bi en prebral 1000 strani v šestih urah, drugi pa 100 strani prav tako v šestih urah, bi prvi porabil cca. 10x več baterije.

Posledično ni vedno enostavno primerjati, koliko kaka baterija v bralnikih zdrži. Predvsem pa so te tovarniške navedbe "en teden", "dva tedna" en velik BS. Pred časom so zraven navajali koliko obratov strani je mišljeno, pa ljudje so delali domače teste na to temo, zdaj pa tega ne zasledim več. No, nisem ne vem kako poglobljeno iskal zadnje čase, to je tudi res, mogoče še vedno kje piše.

V glavnem, jemljite te "tedne" in "mesece" branja z veliko rezerve in upoštevajte, koliko strani dejansko preberete.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Kaj kupiti
1299320915 (2996) brbr21
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215462 (1565) bralnik98
»

Kobo Aura one vs Kindle Oasis

Oddelek: Kaj kupiti
71574 (1442) premafx
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222368 (15425) ales85

Več podobnih tem