» »

Kazen za napačno zavijanje

Kazen za napačno zavijanje

lol123 ::

Pozdravljeni! Imam eno vprašanje :)

Policija me je ustavila, ker sem nepravilno zavil (na Tržaški ulici levo pri gimnaziji, pripeljal sem iz smeri Dolgi most in ker ni bilo nasproti prometa, sem si mislil, da se ne bom vozil okrog). Nekaj sto metrov naprej so se prikazali za mano in vklopili lučke ter se za mano zapeljali na dvorišče. Do mene pristopi ženska policistka in reče, da sem nepravilno zavil, naj dam dokumente, grem pihat itd.

Nato mi drug policaj reče, da moram podpisati, kar sem tudi storil, ni pa omenil, kaj podpisujem, in sklepal sem, da samo napačno zavijanje, za katerega je globa 160EUR.

Nato pa doma pogledam plačilni nalog in vidim, da so mi dali še kazen za neuporabo smernika (dodatnih 120EUR), čeprav mi to niso nikoli tam omenili. Smernik sem prav-tako imel vklopljen, ampak to verjetno sploh ni možno dokazati? In bo njihova beseda bolj kredibilna, kot moja.

Ampak koliko ima sploh smisla dati še kazen za neuporabo smernika, če sploh ni bilo dovoljeno tam zaviti?

Se splača s tem še kaj ubadati in pritoževati (glede na to, da mi druga kršitev sploh ni bla omenjena itd.), da bi se plačalo samo nedovoljeno zavijanje in ne še za smernik, ali je najbolje plačati polovičko in iti dalje?

Hvala za pomoč :)
  • spremenil: lol123 ()

St235 ::

Pritožil bi se konkretno nad čim? Da te ne smejo kaznovat za dva prekrška hkrati?

Tudi če zavijaš kjer ne bi smel, to ne spremeni dejstva, da je potrebno spremembo smeri vožnje nakazat z smernikom.

Kar se pa uporabe/neuporabe smernika tiče, boš pa težko dokazal, da si ga imel prižganega.

Spajky ::

Plačaj polovičko (psihično vzemi kot davek za poskus zmanjševanja izpustov Co2 zaradi krajše poti) >:D in prej ko naslednjič poskusiš podobno, se prepričaj, da ni plavih angelov v bližini ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

FTad ::

Tam na tistem križišču, če greš iz smeri dolgega mosta proti centru, je znak za obvezno smer naravnost in ne smeš zaviti na levo. Tako, da je bila tista kazen upravičena. Kar se tiče pa smernika, pa ne boš mogel dokazati ali si ga uporabil ali ne.

Najbolje je, da plačaš polovičko in se ne greš loterije v takih primerih.

betmen ::

pač napačn člen ti je napisal al kaj? a si ti to resn, pritoževau se boš ker ti v kazni ne piše, da si zavijal levo ko je le to prepovedano, ampak ti piše da nisi uporabu žmigavca? resno? resno??

St235 ::

Bralno razumevanje kot po navadi na psu... človek govori o tem, da je dobil kazen za prepovedano zavijanje in kazen za neuporabo smernika.

ZaphodBB ::

Plačaj polovičko. Sicer boš v najboljšem primeru dosegel pirovo zmago.

Globa skupaj: 280€
Polovička: 140€
Se pritožiš in ti priznajo uporabo smernikov: 160€
Se pritožiš in ti pritožbo zavrnejo: 280€
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

SeMiNeSanja ::

Samo da ne bo na koncu še ugotovil, da mu je žarnica v smerokazu pregorela (koliko je že kazen za to?)

St235 ::

Tehnično neizpravno vozilo? zna bit kakih 400€.

shadeX ::

lol.

OP bejž plačat takoj zjutro :D

GupeM ::

HAHAHA... Ko sem videl naslov teme sem se prav spomnil na točno ta dogodek včeraj, okrog pol devetih zjutraj :D Vozil sem točno za tem policajem (Ford Focus karavan), ko je kar naenkrat prižgal sireno, in zavil čez dvojno polno črto, za nekoliko večjim večjim črnim oz. temno sivim vozilom (to je bil OP), ki je levo zavijal tam kjer ne bi smel :D

Btw: Tudi meni se zdi da smernika nisi imel vključenega, ne morem pa tega 100% trditi, ker sem te zagledal ko si bil že skoraj na drugi strani ceste, pa še nič mi ni bilo jasno ko je policaj kar naenkrat zavil na nasprotni vozni pas :D

lol123 ::

@GupeM zvečer sem jaz to nardil, tako da si nekoga drugega videl :D

Hvala vsem za odgovore, grem jutri plačat polovičko :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525306 (20045) bajsibajsi
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15936894 (34704) kiFni
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52191596 (82364) St235
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318427 (15834) BlueRunner
»

kazen za rumeno luč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720447 (18001) WarpedGone

Več podobnih tem