» »

Kdo dobi več, Sazas ali nastopajoči?

Kdo dobi več, Sazas ali nastopajoči?

«
1
2 3 4

Go-ahead ::

Ali ima kdo dostop do cenika SAZAS-a za obračunavanje "pristojbine" ob izvajanju avtorskih del?

Nekateri se namreč razburjajo, da Sazas več pobere kot nastopajoči.
POVEZAVA

SimplyMiha ::

Bogeca mi milega, naj nekdo lektorira tisto besedilo! 8-O

Invictus ::

SAZAS pobira denar tudi od avtorjev ki igrajo lastne skladbe ...

Avtorji pa dobivajo denar po naključju.

Največ denarja pokasira tako imenovana rock mafija, Predin, Lovšin, Kreslin in seveda Zupan. Itak pa podatki niso javni kako se deli denar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Go-ahead ::

Cenik po katerem zaračunavajo pristojbine na prireditvah mora biti javen, sicer so zreli za obisk inšpekcijskih služb.

Djuro ::

Invictus ima prav. Večino tega denarja pobere sazas in bližnji prijatelji, nekaj gre v tujino in drobiž ostalim.
Prispevki sazasu so tako visoki, da se majhnih eventov (klubi ipd) načeloma 'uradno' sploh ne splača delat, oz. da povem drugače, glasbeniki delamo praktično zastonj, ali pa celo v svoje stroške.
JBG, še dobro da imamo radi glasbo.

Matako ::

SAZAS je daleč najuspešnejši MC Hektorjev nastop. Brez dvoma.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

GTX970 ::

Invictus
Največ denarja pokasira tako imenovana rock mafija, Predin, Lovšin, Kreslin in seveda Zupan. Itak pa podatki niso javni kako se deli denar.

Si že vložil zahtevek po ZDIJZ ?


Sazas je prebivališče ostarelih glasbenikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

medenko ::

Invictus je izjavil:

SAZAS pobira denar tudi od avtorjev ki igrajo lastne skladbe ...

Avtorji pa dobivajo denar po naključju.

Največ denarja pokasira tako imenovana rock mafija, Predin, Lovšin, Kreslin in seveda Zupan. Itak pa podatki niso javni kako se deli denar.


potem ima Predin denar za kazen za Olimpijo?

Go-ahead je izjavil:

Cenik po katerem zaračunavajo pristojbine na prireditvah mora biti javen, sicer so zreli za obisk inšpekcijskih služb.


Baje nekaj obiskov so imeli, samo kaj ko vemo, da je SAZAS = politika in samemu sebi ne bodo nagajali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

Invictus ::

GTX970 je izjavil:

Invictus
Največ denarja pokasira tako imenovana rock mafija, Predin, Lovšin, Kreslin in seveda Zupan. Itak pa podatki niso javni kako se deli denar.

Si že vložil zahtevek po ZDIJZ ?
Sazas je prebivališče ostarelih glasbenikov.

Ne, nisem.

Saj je dosti glasbenikov, pa bodo že poskrbeli zase. Za transparentno deljenje denarja njim ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tear_DR0P ::

Go-ahead je izjavil:

Nekateri se namreč razburjajo, da Sazas več pobere kot nastopajoči.


Več dobijo nastopajoči, ker SAZAS razdeli večino denarja, ki ga pobere - denar zbira ravno z namenom razdeljevanja nastopajočim.

Je pa res, da eni nastopajoči dobijo več, drugi manj, večina pa nič.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ozbolt ::

Ali si lahko glasbenik, ki ima nastop, brez da bi morali prireditelji placevati tudi SAZASu? Samozalozba pa to...

vostok_1 ::

Tear_DR0P je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Nekateri se namreč razburjajo, da Sazas več pobere kot nastopajoči.


Več dobijo nastopajoči, ker SAZAS razdeli večino denarja, ki ga pobere - denar zbira ravno z namenom razdeljevanja nastopajočim.

Je pa res, da eni nastopajoči dobijo več, drugi manj, večina pa nič.


Aha.
Kake plače pa imate kaj tam?

PaX_MaN ::

ozbolt je izjavil:

Ali si lahko glasbenik, ki ima nastop, brez da bi morali prireditelji placevati tudi SAZASu? Samozalozba pa to...

Lahko.

M-XXXX ::

ozbolt je izjavil:

Ali si lahko glasbenik, ki ima nastop, brez da bi morali prireditelji placevati tudi SAZASu? Samozalozba pa to...

Da lahko. Obrazec, da se odpoveš sazas nadomestilu. Ampak ne sme imeti nobena založba pravic pri nobenem komadu.

Nekateri se namreč razburjajo, da Sazas več pobere kot nastopajoči.

Seveda zadeva niti približno ne drži.

SAZAS pobira denar tudi od avtorjev ki igrajo lastne skladbe ...

Beri zgoraj. Avtor se lahko odpove temu. Je pa zadeva relativno zakomplicirana.

Če koga še kaj konkretno zanima naj pa vpraša, imam nažalost čisto preveč izkušenj s SAZASom.

PS: ne pozabit IPF :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

matobeli ::

Sej izdajajo poročila, zanimivo branje:
Letno poslovno poročilo Združenja SAZAS za leto 2013

Še bolj je zanimivo da link za PDF ne deluje če ga klikneš iz njihove strani, PDF najdeš direktno preko googla.
SAZAS poslovanje

SAZAS kot društvo (smeh) nima nobenega uradno zaposlenega. Ampak če sem si jaz pravilno razlagal prebrano poročilo stroški obratovanja niso majhni.

edit: naj me kdo popravi če sem slabo interpretiral poročilo. V rubriki "Stroški poslovanja" je številka dobra 2.5 MIO EUR.
Če je to samo za "delovanje" bi bil prav rad pri koritu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Goran's Blog ::

Že dolgo časa se ve, da je Sazas društvo (če sploh lahko to rečemo) oz inštitucija za pranje denarja! Poglejte njihova izplačila, kilometrine, izplačila za seje itd... Tisti kateri reče, da je Sazas ok je vsekakor blizu Sazasa in vleče denar od njih!

gtu ::

Iz letnega poslovnega poročila sazasa:
 Sazas patetika

Sazas patetika



:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtu ()

zmaugy ::

Nekaj ne razumem - a je članstvo glasbenikov v Sazasu obvezno? Ker če je tako, potem je problem enostavno rešljiv v okviru spremembe zakona in uvedbi svobodne izbire zastopstva za glasbenike.

Mavrik ::

zmaugy je izjavil:

Nekaj ne razumem - a je članstvo glasbenikov v Sazasu obvezno? Ker če je tako, potem je problem enostavno rešljiv v okviru spremembe zakona in uvedbi svobodne izbire zastopstva za glasbenike.


SAZAS izvaja svoje izsiljevanje na dogodtkih ne glede na to kdo nastopa in kdo zastopa glasbenike na dogodku - oni se izgovarjajo, da "bodo že prenakazali pravim".
The truth is rarely pure and never simple.

ulemek ::

Mavrik je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Nekaj ne razumem - a je članstvo glasbenikov v Sazasu obvezno? Ker če je tako, potem je problem enostavno rešljiv v okviru spremembe zakona in uvedbi svobodne izbire zastopstva za glasbenike.


SAZAS izvaja svoje izsiljevanje na dogodtkih ne glede na to kdo nastopa in kdo zastopa glasbenike na dogodku - oni se izgovarjajo, da "bodo že prenakazali pravim".


To je sicer res, a imajo za to pravno podlago. Očitno so uspešno zlobirali pri zakonodajalcu. Tuja združenja pa so po načelu: boljše nekaj kot nič, tudi pristala na to.

Vsekakor dobijo veliko večino denarja glasbeniki in nikakor SAZAS. Prav tako se ta sredstva ne razdeljujejo niti pod razno naključno kot je nekdo zapisal. Peščica glasbenikov se je znotraj cehovskega združenja očitno zelo dobro angažirala in zase poskrbela - prav ti pa dobijo večino denarja.

SAZAS pobira denar, jasno, od glasbenikov, četudi sami priredijo koncert, ker so jim ti zaupali zastopanje. Zelo naivno.

Ker smo v EU, imate glasbeniki in drugi ustvarjalci možnost zaupati zastopanje drugim avtorskim združenjem. Še posebej dobro se odreže, baje, nemško! Tudi SAZAS-u diha za ovratnik, a ne pozabite, za dela, za katera vas imajo pravico zastopati, bodo tudi oni terjali nadomestila. Podobno kot SAZAS. Razlika pa je v tem, da boste dejansko ta denar videli, saj je ključ razdeljevanja premosorazmere (za razliko SAZAS-ovega, kjer se določene avtorje favorizira, druge pa diskriminira na podlagi (ne)poslušanosti in celo okrade). Prav tako bodo Nemci bistveno bolje sledili, če vas kdo kopira in odkrili plagiat na drugi celini. Znan slovenski komponist moderne klasične glasbe je tako na Japonskem prejel nagrado, a sploh ni kandidiral s svojim delom na natečaj (nekdo je kandidiral z njegovim plagiatom in voila, nemški "sazas" je vse uredil).

Aja, da ne pozabim; še zdaleč ni SAZAS edini inkasant. Pri nas je še IPF, ki zastopa pravice izvajalcev in od javnih priobčenj prav tako živi (zanje kasira)!

Lonsarg ::

Sem se spomnil ko sem nekaj časa nazaj bral kako je nekdo hotel sprejeti sklep, da se SAZAS ukini v kolikor v roku pol leta ne pokaže javno denarnega toka. (ja, nič ni javno, niti pretvarjati se jim več ne da, da so mafija)

Ta oseba je potem seveda doživela osebni napad in grožnje, če bi vztrajala pa bi jo pač ubili, no ampak dokler imaš tudi v vladi mafijo ne rabiš sploh nobenega pospravit, ker je zakon na tvoji strani. ;)

vostok_1 ::

SAZAS je še bolj mafijska združba kot je recimo bila obrtna zbornica. Praktično vsi neodvisni ustvarjalci so proti njemu, razen tistih pri koritu seveda.

ulemek ::

Sazas ni mafijska, pač pa organizacija, ki varuje denar zasebnikom in to na način kot so si jo sami organizirali. Ce jim ni kaj prav, naj si jo popravijo ali se vclanijo v drugo (evropsko).

Mi, ki nismo delezniki, se v to nimamo kaj vtikati. Če pač uporabljamo avtorsko zaščitene vsebine na način, da smo dolžni plačevati nadomestila avtorjem, smo. Ne delajte si utvar, da v Nemčiji ali na Hrvaškem ni tega. O, pa še kako. Mi smo v vsakem primeru to dolžni plačati, če pa denar dobi 1 glasbenik anmesto 10, je to stvar otopelih in impotentnih glasbenikov.ne nas.

SimplyMiha ::

Zakaj potem glasbenik sam zasluži več kot prek SAZAS-a? Določeni posamezniki pri koritu izključeni.

Tu je mišljeno sviranje na veselicah.

Zgodovina sprememb…

ulemek ::

SimplyMiha je izjavil:

Zakaj potem glasbenik sam zasluži več kot prek SAZAS-a? Določeni posamezniki pri koritu izključeni.

Tu je mišljeno sviranje na veselicah.


Ker so glasbeniki neorganizirani in so v cehu dolocene skupine dominirale in poskrbelw samo za svoje riti. Tudi ce bi bili vsi pravicno placani, bi mi SAZAS-u se vedno bili dolzni placati. Zato ne razumem, zakaj se uporabniki toliko s tem ukvarjamo. Seveda, smiselno je, da glasbenike podpremo pri reorganizaciji ceha in spremembi predpisov, a to ni naša stvar!

Lonsarg ::

Pa ne razume, ne gre se tukaj za nefer in totalno zgrešeno trenutno ureditev, to je postranski problem. Glavni problem je KRIMINAL, ki se dogaja v tej organizaciji. Ki je začuda še za dodatni faktor 10 večji kot kriminal na vrhu naše države.

ulemek ::

Lonsarg je izjavil:

Pa ne razume, ne gre se tukaj za nefer in totalno zgrešeno trenutno ureditev, to je postranski problem. Glavni problem je KRIMINAL, ki se dogaja v tej organizaciji. Ki je začuda še za dodatni faktor 10 večji kot kriminal na vrhu naše države.

Kakšen kriminal? Oni delajo vse v skladu s pravili, ki so si jih glasbeniki postavili?

Ne razumem, kaj te muči? To da moramo plačevati ali, da smo eni glasbeniki prejmejo vec kot drugi?

Matako ::

ulemek je izjavil:


Kakšen kriminal?


Gospodarski.

SAZAS izgleda že leta prikriva/prireja računovodske izkaze. Osebno sumim, da je to njihova praksa od ustanovitve in del poante obstoja te sumljive druščine.

Bolj mi je hecen Zupanov histeričen odziv, potem ko je portalplus objavil nekaj (javno dostopnega?) o njihovih rabotah s sejninami in potnimi stroški. V bistvu gre za celo sago, polno groženj s strani SAZASa. Tak ton je tipičen za nekoga, ki meni da je zakon na njegovi strani po "posebnem kanalu".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

SimplyMiha ::

Skratka, njihovo delovanje je netransparentno, motivi pa transparentni.

Matako ::

SimplyMiha je izjavil:

Skratka, njihovo delovanje je netransparentno, motivi pa transparentni.


Tako nekako, dober opis. So Robini Hoodi, ki poberejo malo preveč napitnine. :))
/\/\.K.

ulemek ::

Matako je izjavil:

ulemek je izjavil:


Kakšen kriminal?


Gospodarski.

SAZAS izgleda že leta prikriva/prireja računovodske izkaze. Osebno sumim, da je to njihova praksa od ustanovitve in del poante obstoja te sumljive druščine.

Bolj mi je hecen Zupanov histeričen odziv, potem ko je portalplus objavil nekaj (javno dostopnega?) o njihovih rabotah s sejninami in potnimi stroški. V bistvu gre za celo sago, polno groženj s strani SAZASa. Tak ton je tipičen za nekoga, ki meni da je zakon na njegovi strani po "posebnem kanalu".


Glasbeniki imajo institut nadzora kot so si ga uredili sami. Če kdo sumi na konkretna KD, naj se oglasi na najbližji postaji milice.

Občutek imam, da ljudje stresajo svoj gnev na SAZAS, ker morajo plačevati avtorjem. Ne pravim zate. Kak si pa avtorji talajo denar med seboj in kako so si to uredili, je njihova stvar.

Nam, javnosti SAZAS načeloma ni dolžan ničesar pojasnjevati, svojim članom oz. zastopancem pa.

ulemek ::

Matako je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Skratka, njihovo delovanje je netransparentno, motivi pa transparentni.


Tako nekako, dober opis. So Robini Hoodi, ki poberejo malo preveč napitnine. :))


Ne, ne pobirajo preveč. Se mi je zdelo, da te tu čevelj žuli.

Oni za nas državljane niso dolžni biti transparentni, tako kot ne X zasebno podjetje, oz. toliko kot jih zavezujejo predpisi. Oni niso javni sektor. Tudi, če kradejo, ne kradejo našega denarja! Kradejo denar glasbenikov in dokler bodo ti (prostovoljno, ker jih nihče ne sili) člani SAZAS-a, so si sami krivi. Sploh pa, ker so tako impotentni, da bi si izborili drugačno "pesem", ker teh z manj nadomestili je več kot tistih z več in bi jih zlahka preglasovali ....

So si pa fino zlobirali predpise, kar je načeloma avtorjem v koristi. Nikakor pa ni avtorjem v korist, da znotraj ceha dobijo denar manj poslušanih glasbenikov bolj poslušani glasbeniki (to je podobno socialnim transferjem, ki bi šli od revnejših k bogatejšim). Ampak to ni stvar države, ne nas uporabnikov avtorskih del, to je stvar avtorjev, kako si bodo svojo organizacijo uredili.

Sploh pa, a je kdo od vas avtor, ki ga SAZAS zastopa?! Če niste, nehajte palamuditi. Avtorjem pa svetujem, da SAZAS-u ne izkažejo zaupanja, ne sklepajo nobenih poslov z njim in naj se raje včlanijo v druga evropska združenja kot je npr. nemško, ki bo bistveno bolje varovalo njihove pravice in jim izplačevalo veliko bolj pravično nadomestila.

Looooooka ::

Nam, javnosti SAZAS načeloma ni dolžan ničesar pojasnjevati, svojim članom oz. zastopancem pa.
A si ti znorel?
Glih tistemu, ki mu denar pobiraš moraš vse pojasnit.
In ko bo del tega obrazložila nekaj v smislu:
"sem bil nesposoben glasbenik pa sem rajši odprl agencijo, uporabil par kontaktov v vladi, začel pobirat denar od vseh, ki jim je šel biznis bojlje od mene in danes izplačujem le tistim, ki so mi všeč..." bi blo vsem hitro jasno zakej je treba SAZAS prepovedat, direktorčka pa njegove najbližje zapret in lepo pustit, da te prispevke pobira ena neodvisna vladna agencija(mimogrede tudi to že skoraj eno leto imamo in morajo zdej lokali plačevat DVEMA, ker se oba derete, da je to v njuni domeni).

Goran's Blog ::

ulemek je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Pa ne razume, ne gre se tukaj za nefer in totalno zgrešeno trenutno ureditev, to je postranski problem. Glavni problem je KRIMINAL, ki se dogaja v tej organizaciji. Ki je začuda še za dodatni faktor 10 večji kot kriminal na vrhu naše države.

Kakšen kriminal? Oni delajo vse v skladu s pravili, ki so si jih glasbeniki postavili?

Ne razumem, kaj te muči? To da moramo plačevati ali, da smo eni glasbeniki prejmejo vec kot drugi?


A se poslušaš kaj govoriš?
Sigurno si povezan s sazasom!

Looooooka ::

Aja pa to, da si he direktor v enem letu izplačal za 500-1000 eur potnih stroških na dan med tem, ko je letos večini zaposlenim plačo znižal na minimalca tud dost pove o taki firmi....legalizirana mafija.

Matako ::

Sum gospodarskega kriminala pri SAZASu je bil izgleda že prijavljen, tako da dodatno "kontaktiranje policije" ne bi imelo smisla ker bi šlo na nek način za podvajanje. Ne obremenjujmo naših organov po nepotrebnem.

Sedaj je treba bando le še razhajkati, za to pa mi tukaj nismo pooblaščeni. Lahko pa navijamo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PaX_MaN ::

ko je letos večini zaposlenim plačo znižal na minimalca tud dost pove o taki firmi....legalizirana mafija.

To ni mogu, k nima nbenga zaposlenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

ulemek ::

Looooooka je izjavil:

Nam, javnosti SAZAS načeloma ni dolžan ničesar pojasnjevati, svojim članom oz. zastopancem pa.
A si ti znorel?
Glih tistemu, ki mu denar pobiraš moraš vse pojasnit.
In ko bo del tega obrazložila nekaj v smislu:
"sem bil nesposoben glasbenik pa sem rajši odprl agencijo, uporabil par kontaktov v vladi, začel pobirat denar od vseh, ki jim je šel biznis bojlje od mene in danes izplačujem le tistim, ki so mi všeč..." bi blo vsem hitro jasno zakej je treba SAZAS prepovedat, direktorčka pa njegove najbližje zapret in lepo pustit, da te prispevke pobira ena neodvisna vladna agencija(mimogrede tudi to že skoraj eno leto imamo in morajo zdej lokali plačevat DVEMA, ker se oba derete, da je to v njuni domeni).


Nisem znorel. Sazas ti izstavi račun tako kot bi ti ga Gorenje, ko bi kupil pomivalni stroj. Res je, lahko tudi predvajaš glasbo, ki pač ni avtorsko zaščitena pri nas in skleneš neposredno dogovor z imetnikom/zastopnikom pravic (naprimer direkt glasbenikom iz tujine ali njegovo kolektivno organizacijo za zastopanje). V tem primeru ne plačaš nič SAZAS-u, samo dolžan si jih obvestiti o tem.

Invictus ::

SAZAS ni firma, ampak društvo.

Pravila so pri društvih bolj ohlapna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ulemek ::

Goran's Blog je izjavil:

ulemek je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Pa ne razume, ne gre se tukaj za nefer in totalno zgrešeno trenutno ureditev, to je postranski problem. Glavni problem je KRIMINAL, ki se dogaja v tej organizaciji. Ki je začuda še za dodatni faktor 10 večji kot kriminal na vrhu naše države.

Kakšen kriminal? Oni delajo vse v skladu s pravili, ki so si jih glasbeniki postavili?

Ne razumem, kaj te muči? To da moramo plačevati ali, da smo eni glasbeniki prejmejo vec kot drugi?


A se poslušaš kaj govoriš?
Sigurno si povezan s sazasom!


Nisem. Pravim, da je totalno nepravično urejeno to združenje. Zato svetujem slovenskim avtorjem, da se včlanijo v tuje organizacije, zelo dobre izkušnje imajo z nemško. Nihče jih ne sili, da so pri SAZAS-u, a to je njihova organizacija, ne naša - državljanska.

Invictus je izjavil:

SAZAS ni firma, ampak društvo.

Pravila so pri društvih bolj ohlapna.


Društvo, ki zastopa pravice avtorjev, ki so včlanjeni in SO PROSTOVOLJNO PODPISALI, da jih to društvo zastopa. Lahko bi se kamor koli drugam včlanili.

PaX_MaN je izjavil:

ko je letos večini zaposlenim plačo znižal na minimalca tud dost pove o taki firmi....legalizirana mafija.

To ni mogu, k nima nbenga zaposlenega.


SAZAS nima kaj nižati plač. SAZAS zastopa zasebnike (glasbenike, ki se prodajajo na trgu - radijskim postajam, prirediteljem koncertov in lokalčkom, ki jih predvajajo).

Jaz stojim za besedami: !SAZAS SUX!" Ampak, če je nepravično talanje denarja, naj si to uredijo njegovi člani.

Vse, kar lahko dosežemo mi državljani je morda malce bolj pravična zakondaja, ki nam uporabnikom ne bo nalagala imeti nujno posla s SAZAS-om, če ne predvajamo glasbe njihovih varovancev ali glasbe tujih združenj, ki sodelujejo s SAZAS-om. Ostalega pač ne bomo spremenili, ker oni določajo ceno, in če hočemo predvajati glasbo, za katero oni zastopajo imetnike pravic, pač nimaš kaj. Plačaj ali kupi drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

ulemek ::

Resno svetujem glasbenikom, da se pridružijo nemški GEMI, ker SAZAS je primer tipičnega slovenskega kravjeka od organizacije.

111111111111 ::

NAredili smo dobrodelni koncert, zbrali smo 296€, SAZAS je hotel 340€, na srečo smo imeli navedene samo nastopajoče in ne komadov, zato smo poslali, da so nastopajoči izvajali samo komade, ki so jim potekle avtorske. Nič € za SAZAS. Šalabajzerji.

Tear_DR0P ::

vostok_1 je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Nekateri se namreč razburjajo, da Sazas več pobere kot nastopajoči.


Več dobijo nastopajoči, ker SAZAS razdeli večino denarja, ki ga pobere - denar zbira ravno z namenom razdeljevanja nastopajočim.

Je pa res, da eni nastopajoči dobijo več, drugi manj, večina pa nič.


Aha.
Kake plače pa imate kaj tam?


Dejstva, da SAZAS večino denarja razdeli med glasbenike, ne moreš spremenit s tem, da mene obtožiš, da delam za SAZAS. Lahko pa še enkrat prebereš kaj sem napisal, kaj sprašuje OP in razmisliš, če sem OPju odgovoril na vprašanje.

Lahko pa seveda napišeš tudi svoj akcijski načrt, kako boš poskrbel, da SAZAS ne bo več razdeljeval denarja na nepravičen način. Ampak od forumašev tega v resnici ne pričakujem.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ulemek ::

111111111111 je izjavil:

NAredili smo dobrodelni koncert, zbrali smo 296€, SAZAS je hotel 340€, na srečo smo imeli navedene samo nastopajoče in ne komadov, zato smo poslali, da so nastopajoči izvajali samo komade, ki so jim potekle avtorske. Nič € za SAZAS. Šalabajzerji.


Šalabajzerji ste bili vi (poleg SAZAS-a), ker se niste pozanimali, kako se tem rečem streže. Pa tudi goljufali ste.

Če je avtor skladbe, ki jo bo nek izvajalec na vašem koncertu izvajal (lahko je izvajalec avtor), član SAZAS-a, bo organizacija (SAZAS) skladno s pogodbo, ki jo ima avtor sklenjeno pri njih, zahtevala plačilo. Veliko krat se avtorji (glasbeniki) sami sprenevedajo pred organizatorjem, da se lahko odrečejo pravicam, čeprav so že podpisali pogodbo s SAZAS-om, da jih vseeno zastopa. Ali pa so, v mojih izkušnjah, nekateri glasbeniki tudi tako neumni.

Druge kolektivne organizacije v Evropi to omogočajo, da se avtor odreče (sicer je točno določeno pod kakšnimi pogoji in kako, a je možno).

Avtorji se včlanijo v kar neko levo organizacijo, z njo podpišejo "kar neko levo" pogodbo, organizatorjem natrosijo "kar nekaj" in potem vsi jamrate. To je stanje pri nas.

Glasbeniki SO SAMI KRIVI, da je tako. Koliko jih je članov SAZAS-a? Zakaj so? Verjamem, da jih večina ne prejema toliko denarja kot nekaj tistih z največjo poslušanostjo ali "pravim" žanrom, ki se ga spodbuja. Zakaj jih ne preglasujejo? To je tako kot bi jamral nad vlado, pa je volilna udeležba 5 %-na. Takrat imamo državljani pravico samo še zapreti gobce.

ulemek ::

Bom še enkrat bolj plastično orisal situacijo.

SAZAS je podjetje, ki nudi proizvode. Ker SAZAS ne tala pošteno denarja med lastniki, se mi potrošniki nimamo kaj vtikati. Lahko solidarno podpremo opeharjene lastnike, če se odločijo za revolt, bojkotiramo proizvode ali kar koli. Ne moremo pa narekovati podjetju, ki posluje legalno, kaj naj počne s kupninami. Sploh pa, če nam proizvodi niso všeč ali se nam zdijo predragi, jih lahko ne kupujemo več.

šernk ::

Katere izvajalce zastopa sazas na metalcampu? Plačat je potrebno za vse, pa če jih sazas zastopa ali ne.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/sa...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Go-ahead ::

Kje imajo cenik? Kako so izračunali tako okroglo cifro? Na lepe oči?

Matako ::

Matr, ta ulemek je pa čisto noter padel, da ni to DJ Umek. :))

Mislim, wtf se ne bi smeli vtikati? Ljudje smo radovedni, sploh če dogaja kaj sumljivega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PaX_MaN ::

ulemek je izjavil:

Ne moremo pa narekovati podjetju, ki posluje legalno, kaj naj počne s kupninami.

Ne, SAZAS ne posluje legalno:
http://www.uil-sipo.si/uil/urad/o-uradu...
http://www.uil-sipo.si/uil/urad/o-uradu...
http://www.varstvo-konkurence.si/si/med...

Go-ahead je izjavil:

Kje imajo cenik? Kako so izračunali tako okroglo cifro? Na lepe oči?

V uradnem listu je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

SimplyMiha ::

ulemek je izjavil:

Bom še enkrat bolj plastično orisal situacijo.

SAZAS je podjetje, ki nudi proizvode. Ker SAZAS ne tala pošteno denarja med lastniki, se mi potrošniki nimamo kaj vtikati. Lahko solidarno podpremo opeharjene lastnike, če se odločijo za revolt, bojkotiramo proizvode ali kar koli. Ne moremo pa narekovati podjetju, ki posluje legalno, kaj naj počne s kupninami. Sploh pa, če nam proizvodi niso všeč ali se nam zdijo predragi, jih lahko ne kupujemo več.

SAZAS je DRUŠTVO, ne PODJETJE!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SAZAS se želi znebiti transparentnosti, nadzora in ukrepov zoper njih (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7313345 (6556) Machete
»

Slovenija: tržni inšpektorat ne bo preganjal gostinskih lokalov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7324732 (20219) Jeronimo
»

Španska policija preiskala prostore tamkajšnjega "SAZAS-a", aretirala odgovorne zarad (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6515316 (12832) antonija
»

SAZAS objavil ponarejene uradne dokumente

Oddelek: Novice / NWO
4613085 (7970) l0g1t3ch
»

Naj bi SAZAS nezakonito prisluškoval in sledil direktorju UIL?

Oddelek: Novice / Zasebnost
4012788 (10800) poweroff

Več podobnih tem