» »

Ali je "spolna zrelost" res edini kriterij za pridobitev volilne pravice

Ali je "spolna zrelost" res edini kriterij za pridobitev volilne pravice

«
1
2 3

Go-ahead ::

"Je spolna zrelost res kompetenca za demokracijo?
Kaj bi moral znati, da greš lahko volit?
Kmeta ne zanima Vivaldi. Oblast je treba razvijati v sebi. Parlament mora biti v tebi,” veli prerok Štefan.
Pa ti, draga volivka in dragi volivec? Si kompetentna, kompetenten?
Voli lahko vsak bebec."

Včeraj sem poslušal zanimivo oddajo na to temo, kjer so bili izrečeni zgornji citati, in se pod vtisom zadnjih dogodkov vprašal:

Kakšne kompetence bi moral imeti pravi volilec? Ali je res dovolj, da je ovčka in pod pritiskom drugih, ki to niso, gre na volišče in nekoga obkroži?

technolog ::

Kakšna spolna zrelost neki?

Mentalna zrelost, za katero se na žalost privzema, da v osnovah nastopi nekje do 18 leta.

2. Vsi smo "ovčke", tud ti. Razlika je samo, kdo je pastir. Ne obsojaj.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Spolna zrelost (fiziološka sposobnost reprodukcije) pri večini ljudi nastopi med 10 in 13 letom starosti. Ne vem sicer kje živi pisec/govorec zgornjih citatov, ampak pri nas ljudje volijo šele po dopolnjenem osemnajstem letu starosti (pa bi eni lahko že prej, eni pa nikoli, če bi ocenjevali po intelektualnih sposobnostih).

Go-ahead ::

Gre za vÄerajĹĄnjo oddajo toplovod na Val 202. Avtor je z zgornjo izjavo samo skuĹĄal karikirati dejstvo, da "veÄina " gre na volitve brez dovolj razvith intelektualnih sposobnosti, da bi premiĹĄljeno volila.

http://val202.rtvslo.si/kategorija/topl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

jype ::

Glavni problem volitev, kjer se meri intelektualno sposobnost je ta, da so izključno člani partije dovolj intelektualno sposobni, da zmorejo premišljeno voliti.

Furbo ::

Volitve so brez veze, itak na oblast rinejo vedno samo taki, ki tja ne sodijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

A se vam res zdi, da so mladi problem?
Kaj pa tisti nad 65 ? Al celo 70 ? S končanimi osnovnimi, srednjimi šolami, ki so preživeli svoje življenje pred TVji (golica, astrotv, topshop, 24ur, dnevnik)?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

Od kdaj pa je srednja sola problem?

m0LN4r ::

Dr_M je izjavil:

Od kdaj pa je srednja sola problem?

Nebi vedel, kake so ble pred 50+ leti. :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluefish ::

Ja, dejansko so (naj)večji problem starejši, ki navsezadnje predstavljajo glavnino volilne baze. Politična apatičnost se namreč izraža predvsem med mladimi.

Seveda to ne pomeni, da je problem v starosti kot taki. Gre se za vpliv nekega preteklega družbenega okolja oziroma dogodkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

m0LN4r ::

A je kje statistika o volitvah, glede na starost, udeležbo in izobrazbo??
Renično me zanima, koliko ljudi je na volitvah recimo od 18-30 in 30-50 in 50-neskončno.
Iz bilokaterega leta?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheJack ::

Kakšna spolna zrelost? Volilni prag je 18 let. Kar je tudi prag polnoletnosti. Starost, pri kateri se domneva, da je človek sposoben sam skrbeti zase, prevzeti odgovornost za svoja dejanja in sodelovati pri zadevah skupnosti. Domneva, ki seveda ni nujno pravilna pri vsakem posamezniku, ampak eno mejo je pač treba postaviti. Lahko bi jo tudi pri 17ih ali pa pri 20ih. Kakšnih bistvenih razlik ne bi bilo.

Sam bi komot podprl predlog, da lahko volijo le tisti, ki v državni proračun plačajo več kot iz njega dobijo. Ne glede na starost. Na načelni ravni se mi zdi to super ideja. Ampak kako bi računali prispevke in prejemke? Nimam pojma. Poleg tega je bilo nekaj podobnega v preteklosti že sprobano, ampak se menda ni obneslo.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Uros!no ::

Spolna zrelost? ;((

bluefish ::

TheJack je izjavil:

Sam bi komot podprl predlog, da lahko volijo le tisti, ki v državni proračun plačajo več kot iz njega dobijo. Ne glede na starost. Na načelni ravni se mi zdi to super ideja. Ampak kako bi računali prispevke in prejemke? Nimam pojma. Poleg tega je bilo nekaj podobnega v preteklosti že sprobano, ampak se menda ni obneslo.
Pravzaprav ni dobra ideja. V interesu bi jim bilo, da se zakoni oblikujejo glede na njihovo premoženjsko stanje ali status kot tak, obremenitve bi se pa valile na ostale. Tako bi bila baza vse manjša. Smo že videli v preteklosti, kam to pripelje.

Uros!no je izjavil:

Spolna zrelost? ;((
Voliš, ko ti prvič brizgne. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

m0LN4r ::

Pač, starešina in ljudje, ki so iz starih sistemov/navad in enostavno manipulirani, se odločajo na volitvah o prihodnosti mladine s tem, da volijo svoje "najljubše igralce" iz politične "telenovele" ki so še tudi iz njihovih cajtov.

In ja, statistika o uspešnosti šolarjev v srednjih šolah (vseh) in kako se da vse prešvinglat s telefoni tudi marsikaj pove o teh 18letnikih, ki naj bi šli na volitve.

Po mojem bi z mejo 20let bila razlika, ker jih večina takrat že 2 leti študira in malo bolj razgleda, ter pozanima. + veliko jih dobi realno sliko o gospodarstvu, ki grejo po srednji šoli delat.
Veliko jih pride iz odročnih krajev v mesta in dobijo popolnoma drugo sliko o svetu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Looooooka ::

Lahko bi volili že pri 16ih...če bi bli vsi ženskega spola.
Moški pač "dozorimo" približno 2 leti kasneje kot ženske.
In ker mamo ITAK skoz prav...bomo pač volili po 18 letu :D

Drugače bi bil pa verjetno najboj fer vprašalnik ob obkroževanju. Da se lepo izloči tiste, ki glasujejo brez da bi poznali program dotične stranke/kandidata.
Tako bi SDS verjetno izgubil 99% glasov...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

m0LN4r je izjavil:

Po mojem bi z mejo 20let bila razlika, ker jih večina takrat že 2 leti študira in malo bolj razgleda, ter pozanima. + veliko jih dobi realno sliko o gospodarstvu, ki grejo po srednji šoli delat.
Veliko jih pride iz odročnih krajev v mesta in dobijo popolnoma drugo sliko o svetu.
Hm, s tem pravzaprav rečeš, da je nekdo sicer dovolj zrel (vsaj v pravnem smislu) za samostojno življenje ter s tem povezanimi odgovornostmi, a hkrati "neumen" za glasovanje o osebah, ki tako ali drugače vplivajo na njegovo življenje.

TheJack ::

Pravzaprav ni dobra ideja. V interesu bi jim bilo, da se zakoni oblikujejo glede na njihovo premoženjsko stanje ali status kot tak, obremenitve bi se pa valile na ostale. Tako bi bila baza vse manjša. Smo že videli v preteklosti, kam to pripelje.

Že res, ampak tako imamo pa desus v parlamentu. Kaj je potem boljše?? [šala, btw]
Bonis nocet, qui malis parcit.

facepalm ::

menim da bi sloveniji koristilo to, da bi starejsi prebivalci (upokojenci) bojkotirali volitve in tako prepustili odlocitev vodenja drzave mladim in ljudem srednjih let, ker vecinoma odlocitve politikov vplivajo na ta del prebivalstva.

ker itak kar upokojence zanima je samo penzija in volijo tistega ki jim obljublja boljse penzije.. in upokojencev v slo ni malo.

pol pa ko se mladi pritozujemo dobimo v obraz "ja naj gredo mladi v parlament" oz "to kar ste izvolili to imate, v nasih casih je bilo bolje"...
bistvo pa je, da nam oni zeloo pomagajo pri volitvah, v parlamentu pa ni prostora za nas, ker so korenine nekaterih pretrde..

m0LN4r ::

bluefish je izjavil:

Hm, s tem pravzaprav rečeš, da je nekdo sicer dovolj zrel (vsaj v pravnem smislu) za samostojno življenje ter s tem povezanimi odgovornostmi, a hkrati "neumen" za glasovanje o osebah, ki tako ali drugače vplivajo na njegovo življenje.

Tako.
samostojno življenje ter s tem povezanimi odgovornostmi
tega v bistvu večina 18letnikov in nekateri starejših ni sposobna, ampak naj ti bo.
Je pa tudi res, da ne rabiš biti talent za samostojno življenje. Marsikdo živi samostojno s samo 6.let osnovne in nima pojma o ničesar razen "samostojnega življenja", da bi se pa odločal o politiki, nevem če je glih pametno. Saj še imena treh strank in kandidatov nebi znal povedat, kaj šele o programu, zakonodaji in ostalih zadevah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheJack ::

facepalm je izjavil:

menim da bi sloveniji koristilo to, da bi starejsi prebivalci (upokojenci) bojkotirali volitve in tako prepustili odlocitev vodenja drzave mladim in ljudem srednjih let, ker vecinoma odlocitve politikov vplivajo na ta del prebivalstva.

ker itak kar upokojence zanima je samo penzija in volijo tistega ki jim obljublja boljse penzije.. in upokojencev v slo ni malo.

pol pa ko se mladi pritozujemo dobimo v obraz "ja naj gredo mladi v parlament" oz "to kar ste izvolili to imate, v nasih casih je bilo bolje"...
bistvo pa je, da nam oni zeloo pomagajo pri volitvah, v parlamentu pa ni prostora za nas, ker so korenine nekaterih pretrde..



Ljudje mislijo prvenstveno na svojo rit. To velja tudi za upokojence. Upokojencem je vseeno, če država čez 20 let propade. Njih ne zanima, kdo bo čistil za njimi in plačeval njihove pufe. Zato in samo zato volijo Desus. Ne si delati utvar, da jih volijo iz nekih načelnih razlogov, ki jih imajo sicer starci vedno polna usta. Po njihovih dejanjih (ne pa besedah!) jih boste prepoznali.

Kot rečeno, to ni nič nenavadnega. Vseeno pa je Desus hud problem za državo. Hujši, kot si večina ljudi predstavlja. Desus ni stranka v pravem pomenu besede, ampak interesna skupina, katere edini interes je interes točno določene skupine ljudi (upokojencev), ne pa države in družbe v celoti. Posledica je ta, da imamo v DZ eno precej močno stranko, ki jih zanima izključno eno samo vprašanje: pokojnine (in še nekaj ostalih malenkosti, ki se tičejo upokojencev). Pri vseh političnih temah, vprašanjih in problemih, s katerimi se sooča in jih rešuje vsaka država, Desus zanima eno samo samcato. Od npr. 1000 političnih odločitev, ki jih mora sprejeti država, Desus zanima eno (1). Ostalih 999 prodajajo najboljšemu ponudniku. Enkrat je to Janša, enkrat je to "zmagovita leva stranka". Desus vsakemu zmagovalcu pravi: Ugodite nam pri pokojninah, pri ostalih zadevah bomo pa delali in glasovali tako, kot boste želeli. Na videz idealni koalicijski partner. Problem pa je v tem, ker je upokojencev čedalje več, tistih, ki plačujejo davke in prispevke pa čedalje manj (nismo edina država s tem problemom). Pokojnine so zato čedalje hujši problem.

Izkazalo se bo, da so vlade, ki so Desusu "ugodile pri upokojencih in pokojninah", sklenile pogodbo s hudičem. Koalicija z Desusom je pogodba s hudičem. Njihovih volilcev bo čedalje več, čedalje manj pa tistih, ki plačujejo davke in prispevke, iz katerih se penzije (in recimo zdravstveni stroški, ki jih upokojenci porabijo levji del) izplačujejo. Ampak kaj (sedanje) upokojence to briga? Ko bo počilo, njih ne bo več.

To je na kratko opisana (po mojem) največja težava demokracije. Velik del nekativnega (upokojenci, prejemniki socialnih pomoči...) in priviligiranega (redno zaposleni v javnem sektorju) prebivalstva voli za politično opcijo, ki je njim v korist, državi kot celoti pa v škodo. Večina, ki zmaga na volitvah, živi na račun aktivne manjšine. Problem nastane, ko je plačnikov čedalje manj, prejemnikov pa čedalje več.
Bonis nocet, qui malis parcit.

bluefish ::

m0LN4r je izjavil:

Tako.
samostojno življenje ter s tem povezanimi odgovornostmi
tega v bistvu večina 18letnikov in nekateri starejših ni sposobna, ampak naj ti bo.
Je pa tudi res, da ne rabiš biti talent za samostojno življenje. Marsikdo živi samostojno s samo 6.let osnovne in nima pojma o ničesar razen "samostojnega življenja", da bi se pa odločal o politiki, nevem če je glih pametno. Saj še imena treh strank in kandidatov nebi znal povedat, kaj šele o programu, zakonodaji in ostalih zadevah.
Res je.
Na nek način pridemo do dileme, ali več velja glas mladega genija ali starega osla.

m0LN4r ::

Ne, da te malo popravim. Dilema je med mladim osličkom (ki skače po štali in neve kaj je zunaj) in starim oslom (ki pa ga tudi že 30 let niso pustil ven na pašo).
Tisti vmes so OK.

@TheJack
To kar si pa ti povedal, je kruta resnica. Upokojenci in Zaposleni v JS se odločajo izključno sebi v korist, za ostale jih pa boli briga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

66speeder66 ::

Jaz osebno bi na volišče spustil samo tiste z dokončano diplomo ali vsaj z nekim potrdilom, da njegovo znanje ustreza določenim kriterijem izobrazbe. (Ja razumem, korupcija pa to...) >:D Menim, da bi se potem konkretno poznalo pri političnih odličitvah in izbiri kandidatov. Ampak to ne gre, ker ne bi bilo več demokratično za vse, ki izpadejo iz te množice.

nevone ::

Volilno pravico dobiš, ko pravno formalno postaneš odgovoren za svoja dejanja. Zaenkrat najboljša rešitev.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

66speeder66 ::

nevone je izjavil:

Volilno pravico dobiš, ko pravno formalno postaneš odgovoren za svoja dejanja. Zaenkrat najboljša rešitev.

o+ nevone


Lepo se sliši, ampak samo nekje v idealnem svetu. Imaš kaki predlog kako to realno izvest?

nevone ::

Imaš kaki predlog kako to realno izvest?


To že realno izvajamo.

Z 18. letom postaneš pravno formalno odgovoren za svoja dejanja.

Da bodo pa vsi ravno prav odgovorni v splošnem smislu, je pa seveda utopija. Vsaj zaenkrat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

66speeder66 ::

nevone je izjavil:

Imaš kaki predlog kako to realno izvest?


To že realno izvajamo.

Z 18. letom postaneš pravno formalno odgovoren za svoja dejanja.

Da bodo pa vsi ravno prav odgovorni v splošnem smislu, je pa seveda utopija. Vsaj zaenkrat.

o+ nevone


To te sprašujem kdaj naj bi bilo to? To ni konkreten odgovor ampak navadno "leporečje" hipijev.

nevone ::

To te sprašujem kdaj naj bi bilo to?


Kdaj naj bi bilo kaj?

To ni konkreten odgovor ampak navadno "leporečje" hipijev.


Jaz ti samo pojasnjujem, ni nobene potrebe, da me napadaš nekaj povsem neupravičeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

66speeder66 je izjavil:

To te sprašujem kdaj naj bi bilo to?
Eni prej, eni kasneje. Tako kot pri tisoč drugih rečeh. Naj uvedemo starostno licenciranje za vsako malenkost?

66speeder66 ::

bluefish je izjavil:

66speeder66 je izjavil:

To te sprašujem kdaj naj bi bilo to?
Eni prej, eni kasneje. Tako kot pri tisoč drugih rečeh. Naj uvedemo starostno licenciranje za vsako malenkost?


Ne pravim tega, če se že govori o tem, naj se potem sliši tudi predloge. To sedaj zgleda tako, vsi hočemo spremembe, ker sistem očitno ne deluje kot bi moral ampak je pravilno zastavljen "samo", če bi se ga vsi tudi držali (v teoriji). V praksi pa ne gre nekje. Se opravičujem vnaprej, če sem koga razžalil.

nevone ::

Ne pravim tega, če se že govori o tem, naj se potem sliši tudi predloge.


Jaz predlagam, da glede volilne pravice ostane pri tem, kar trenutno imamo.

Torej, volilno pravico dobiš, ko postaneš polnoleten in s tem pravno formalno odgovoren za svoja dejanja (to pomeni, da pred zakonom sam odgovarjaš zase).

Motimo se pa vsi na vseh področjih, tudi volilci. Ampak svojo zmoto mora vsak spoznati skozi lastne izkušnje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

m0LN4r ::

Štos je v tem, da če ostane tako kot je, bo tudi vse ostalo ostalo tako kot je.
Treba bo to "demokracijo" volilne pravice spremenit, če hočemo sploh kako spremembo s tem naredit.
Žal, če so lahko žrtve enakosti eni pa naj bodo še drugi enkrat za spremembo.

Enkrat bo treba it korak naprej ali pa nas čaka "idiocracy"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nevone ::

Štos je v tem, da če ostane tako kot je, bo tudi vse ostalo ostalo tako kot je.


Stvari se da spreminjat tudi z orodjem, ki ga imaš nek trenutek na razpolago. Ni vedno potrebno novo orodje, da lahko kaj spremeniš.

Seveda pa tudi ne bi sedaj zagovarjala status quo-ja kar na splošno.

Moje mnenje je, da bomo težko ljudi ločili po tem, kdo je sposoben za volitve in kdo ni na način, da ne bi zakrivili še več krivic.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

paraboŁa ::

66speeder66 je izjavil:

Jaz osebno bi na volišče spustil samo tiste z dokončano diplomo ali vsaj z nekim potrdilom, da njegovo znanje ustreza določenim kriterijem izobrazbe. (Ja razumem, korupcija pa to...) >:D Menim, da bi se potem konkretno poznalo pri političnih odličitvah in izbiri kandidatov. Ampak to ne gre, ker ne bi bilo več demokratično za vse, ki izpadejo iz te množice.

Če ima nekdo diplomo še ne pomeni da je "pameten".

Jupito ::

Poceni vic za spolno zrele ljudi: Lahko bi volili že pri 15. letih. Tolk je meja za konsenzualni spolni odnos, torej te lahko potem tisti, ki si ga volil, mirne duše jebe v glavo.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

mtosev ::

v Avstriji in na Škotskem lahko ljudje volijo z 16timi leti.

moje mnenje je, da vsak kateri zna brati in pisati ima pravico voliti. osnove ima, da lahko ugotovi kdo je najbolj primeren kandidat, če pa bo svoje znanje izkoristil preden bo šel glasovati in se poučil za koga glasuje je pa njegov problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

nevone ::

moje mnenje je, da vsak kateri zna brati in pisati ima pravico voliti.


Lastna odgovornost pred zakonom se ti ne zdi pomembna?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

66speeder66 ::

paraboŁa je izjavil:

66speeder66 je izjavil:

Jaz osebno bi na volišče spustil samo tiste z dokončano diplomo ali vsaj z nekim potrdilom, da njegovo znanje ustreza določenim kriterijem izobrazbe. (Ja razumem, korupcija pa to...) >:D Menim, da bi se potem konkretno poznalo pri političnih odličitvah in izbiri kandidatov. Ampak to ne gre, ker ne bi bilo več demokratično za vse, ki izpadejo iz te množice.

Če ima nekdo diplomo še ne pomeni da je "pameten".


Seveda da ne. Pustimo pojem "pameten", ker je to pojem za vsakega posebej.

Vseeno pa ima ta človek neko širino iz katere lahko izhaja potem.

To je samo moje mnenje.

mtosev ::

jaz sam ne vem kaj je pravi čas, da lahko greš voliti. ljudje dozorijo ob različnih časih, nekateri nikoli.

če pa je pomembno, da pred zakonom odgovarjaš na svoja dejanja in komaj potem lahko greš voliti pa ne vem.
v Avstriji in na škotkem očitno ne vidijo tega kot problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nevone ::

jaz sam ne vem kaj je pravi čas, da lahko greš voliti.


Ja, si pač povedal svoje mnenje. Zdi se ti, da je dovolj, če znaš brat in pisat. Ampak to znaš precej prej kot pri 16-ih, tako da to ne more biti edini kriterij.

Je pa očitno, da ponekod mejo določajo drugače, kot sem jo postavila jaz. Ampak verjetno so to dosegli z nekim širšim konsenzom, in ne z nekim dekretom od vrha nekje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Vajenc ::

Kdor ni poslušal. Spolna zrelost je le ena izmed metafor (omenil je npr. tudi mozolje, joške in ovulacijo) Šaleharja, ki je včeraj na svoj način izrazil nezadovoljstvo nad Alenkinim zaslišanjem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

m0LN4r ::

Če pa je branje in pisanje edini pogoj, za uspešno demokracijo imamo pa dejansko tole:

D' Kwaschen Retashy - Volimo

Šanji, si se odloučo,
či boš letos kandidejro?

Zatou, ka de zavolo tejbe na volitvaj bole
vesejlo, mij znamo, ka tij pri šanki
najbole glasen si biu,
či nej bilou po tvoje, si se pa zbiu!

Refren
Volimo, Šanji mij tejbe zaj volimo,
boš doubo glas, či v nedelo po meši
za rundo daš!

Šanji, boj politik, či rad bi zijdo
pa meu nauvi auto!
Zatou, ka maš čas, močen glas pa žena
nüca pejneze za bauto,
čiglij ka nemaš tij zaj nikše velke škole,
mij volili seglij mo tebe!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nevone ::

Če pa je branje in pisanje edini pogoj, za uspešno demokracijo imamo pa dejansko tole:


Ne vidim sicer prave zveze.

Ja pa bilo tudi rečeno, da ne ve, ali je dovolj samo pismenost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

negotiator ::

Še ena politična debata, ki ne bo spremenila ničesar... Tudi če bi bili volivci še tako "pametni", nam to ne pomaga nič, ko pa so kandidati sami bedaki.
All easy problems have already been solved.

nevone ::

Tudi če bi bili volivci še tako "pametni", nam to ne pomaga nič, ko pa so kandidati sami bedaki.


Ta sklep je napačen, ker kandidati so iz vrst volilcev.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

negotiator ::

nevone je izjavil:

Tudi če bi bili volivci še tako "pametni", nam to ne pomaga nič, ko pa so kandidati sami bedaki.


Ta sklep je napačen, ker kandidati so iz vrst volilcev.

o+ nevone


Če pač odmislimo tiste, ki so in bodo kandidirali... Mislim na tiste, ki so in bodo volivci.
All easy problems have already been solved.

m0LN4r ::

nevone je izjavil:

Če pa je branje in pisanje edini pogoj, za uspešno demokracijo imamo pa dejansko tole:


Ne vidim sicer prave zveze.

Ja pa bilo tudi rečeno, da ne ve, ali je dovolj samo pismenost.

o+ nevone

Res ne? :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nevone ::

Res ne? :)


Bolj sem pričakovala dodatno razlago.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MIlton ::

Lahko pa bi poleg dopolnjenega 18. leta starosti kot pogoj uvedli tudi preverjanje IQ-ja. Pri 18 bi vsak moral opraviti obvezni IQ test. Volilno pravico bi dobili samo tisti, ki imajo IQ vecji od, recimo, 100. Torej 50% prebivalstva. Seveda bi vsak imel moznos preizkus delati 3X, za primer da je imel prvic slab dan. In testi sami bi morali biti mednarodno preverjeni. Test bi morali opravljati tudi vsi tisti, ki so do sedaj volilno pravico imeli. Vem, da se slisi malce radikalno, ampak tako bi zagotovili vsaj nek intelektualni nivo tistih, ki odlocajo o tem, kdo bo upravljal naso drzavo. Lahko pa bi se se postavila dodatna, visja, meja za tiste, ki bi radi na volitvah kandidirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIlton ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predčasne volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20150735 (47048) Invictus
»

Primerjava dveh koalicijskih pogodb (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9828419 (19335) vidz81
»

Omejitev volilne pravice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13018495 (16639) BlueRunner
»

Regnat Populos (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
788754 (7113) Luka Percic

Več podobnih tem