» »

Pritisk ZDA

Pritisk ZDA

Arrivo ::

Po zaključku vojne v Iraku delajo v ZDA analize...

Tako vsem tistim, ki so jim formalno stali ob strani dajajo odkrito finančna sredstva ( prekrito pa še kaj...) .

Ne spregledajo pa tudi vseh tistih, ki so njihovemu posegu nasprotovali .
Med njimi je bila tudi Slovenija ( oziroma njena politična oblast ), ki sedaj že občuti posledice nasprotovanja Ameriki .

Vsaj dve stvari zelo odmevata :
1. objava seznamov UDBE
2. vplutje letalonosilke

Ker je namera prvega jasen ( kdor je prej bil na oblasti v totalitarnem sistemu ne more biti na oblasti tudi sedaj, ko se je sistem zamenjal - sploh pa ne če ni več zaveznik ZDA )

Namera drugega ni tako jasna; ve se le da vseh dovoljen za vplutje letalonosilka NIMA; sploh pa je smešna uradna izjava, zakaj je letalonosilka vplula v Koper tu naj bi se oskrbela z zalagami ??!!?? ( a med zalivom in Koprom ni drugega mesta ? )

Očitno je vsaj eno: z preziranjem vsega, kar je potrebno za legalno vplutje letalonosilke v slovenske vode, hočejo ZDA pokazati, da jim tiste oblasti in zakoni tistih, ki niso na njihovi strani malo mar...

  • spremenilo: Arrivo ()

Nico ::

Smo mi NASLEDNJI????8-O
Začela se je že medijska vojna (mape udbe..), njihove enote se že zbirajo v Piranskem zalivu!!!!:O
Everybody banana on your head!

NoUse4AName ::

kaj pri bogu pa ma udba vezo z americani?
v kopru je koliko vem bilo ze kr nekaj ameriskih ladij pa ni noben iskal nobene teorije zarote ne vem zakaj bi mogli zdaj.

Zavo ::

Arrivo, smešen si, samo toliko! :P

||_^_|| ::

A se ti zajebavaš al res nimajo dovoljenja za vplutje?

iration ::

Ne, nima dovoljenja. Dovoljenje imajo samo plovila oboroženih sil Varšavskega pakta.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

roCkY ::

Na enem portalu sem par dni nazaj prebral (pozabu kje), da letalonosilka pride in da je dovoljenje izdano. Agencijaka novička pač.
Arrivo praviš "VSEH DOVOLJENJ". Kaj torej ima in kaj nima pa bi mogla imet?

iration ::

Kdo je en mesec po referendumu pozabil, da se je Slovenija odločila za NATO????
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tr0n ::

Haha. No komment.

Pa kaj ce bo letalonosilka v Kopru? What's the big deal?

Niso prvic in ne zadnjic.

Res ne razumem folka, res.

roCkY ::

Kakšna dovoljenja sploh potrebuje vojaško plovilo članice NATO sedaj, ko je Slovenija že povabljena v zvezo in so postopki pridružitve v sklepni fazi?

Arrivo ::

Glede dovoljen ne morem iti v podrobnosti...

Da bodo vojaške ladje še prihajale v naše morje je vsem jasno pri tem pa moramo razumeti, da to niso turistične ladje, ki obiskujejeo turistične kraje bolj po naključju...

V primeru bojnih ladji NI naključji .
Tu gre za izvajanje zadane naloge !

Thomas ::

Vsaka ameriška ladja, je dobrodošla za slovensko ekonomijo.

Nekateri smo jih veseli tudi sicer.

Mirovniki pa protestirajo ...

Kaj se tu sploh še da povedat?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

Arrivo, nisi se še seznanil z rezultati referenduma o NATO-u.

Samo zate: Izidi referenduma o pristopu Republike Slovenije k Organizaciji Severnoatlanske pogodbe
Prosim, oglej si rezultat.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

perci ::

Ne vem, kaj ma folk proti ameriškim ladjam v Kopru. Dokler so dobri plačniki, jim izrekam dobrodošlico.

Tomi ::

Po moje tudi ni slabo, da kdaj pa kdaj pride kakšna "znamenitost" v Koper. Ker od nje gre samo denar, saj je Slovenija za nekoga, ki je par mesecev na morju in nima kam z denarjem, poceni kot le kaj. Pa tudi drugače se da zaslužiti.

Sam se pa tako ali tako ogrevam, da bom enkrat še na eno letalonosilko, ko bom imel čas.
metrodusa.blogspot.com

nodes ::

"mirovniki" bodo vedno bolj zasedeni z drugimi problemi. :)

StarY ::

hm, mogoce ji manjka gradbeno dovoljenje? :)

MadMicka ::

Arrivo, odkje teb podatek, da letanosilka nima dovoljenja za vplutje v Koper?

Glede zalog pa, pomoje bi lahko prišli tud do ZDA brez problema, ampak nekje se morjo oskrbet in če se lahko v Kopru, toliko bolje za našo trgovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

kuglvinkl ::

Sicer sem pomorsko javno pravo načrtno spustil (transport pač ne) in tko ne vem komu padejo denarci, ko dobimo tak obisk al občini ali frimi ali komu drugemu. AMpak padejo pa, in to verjetno v precejšjih količinah.

So narejene kakšne analize, da je zaradi takega vpljutja manj denarja od drugod?

V (ogabnem) jeziku, ki je razumljiv populistom: namesto, da se kur*ijo, naj raje ugotovijo kaj bodo prodali mornarjem.

Your focus determines your reallity

iration ::

kuglvinkl, anarhisti in anti-globalisti ne želijo denarja od kapitalistov :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Senitel ::

Ja ampak ga raje dajejo kapitalistom, ko se z avtom zapeljejo do Kopra, da lahko protestirajo, in pokurjo tistih ~20 litrov goriva... >:D

Zheegec ::

Kolikor vem demonstracij sploh ni bilo0:) :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pingec ::



jap danes je letalonosilka pr nas v kopru ampak jest nism prou nč vesel k so jih v trstu že zavrnli pa so pršli sm z iraka pa ne vem kolk luka kej služi k pa jim je odstopla ful njenega placa so mi rekl z luke da pac rabi letalonosilka tolko in tolko placa na kopnem za dolocene dejavnosti. pa se ce jih italija zavrne ki je v natu jih pa mi sprejmemo mislim slovenija se je prodala in se tazga župana mamo tuki...:\
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Thomas ::

Mah mirovniki ... čist so propadli. Niti enga protesta več!

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kryx ::

Heh, če bi se tale letalonosilka lepo poleg Rexa ulegla, bi to res poživilo kakšno gospodarsko panogo pri nas.>:D

Upam, da bo Arrivo še kaj povedal, ker ima očitno info, ki ga drugi nimamo.

:)

Kryx

nodes ::

dej res povej, če so tile dosjeji in letalonosilka sam slučajno ob istem času? a je spoved pred vstopom?

Thomas ::

To nima veze. Letalonosilke so v Kopru ble že mnogokrat. In še bodo.


:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

NoUse4AName ::

tale topic je kriminalno nesmiseln

nodes ::

se mi je zdel da človek sam nabija. :O

Phil ::

Kar naj pridejo k nam nam vsaj malo $$$ prinesejo. Jih je po TV kazalo kako so odprte trgovine iskali.0:) Mirovniški protest je pa po novem v torek napovedan. Vsaj tako so na SLO 1 rekli.

Nico ::

Blood money.
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Ne, ni to blood money.

Dosti bolj je bil blood money za tisto, kar "smo" prodajali v Irak za časa Sadama.

Pošlihti pojme, no.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Je, je thomas, je. Pa tudi tisti ki smo ga mi kasirali je bil.
Mam pojme pošlihtane kaj se dogaja okoli mene.
Everybody banana on your head!

Senitel ::

Kaj a ameriška mornarica plačuje svoje mornarje samo takrat ko napadajo al kaj? Kaj pa takrat ko se "za brez veze" ganjajo po oceanih? :\

hokuto ::

Meni se zdi, da bi rad vsak stvari malo po svoje videl... Mislim, da ekonomske analize prihoda letanosilke ni še noben naredil, tako da je to predvsem govorjenje na pamet. Letalonosilka sigurno zasede določene kapacitete Luke, ki bi bile sicer na voljo kakšni drugi ladji. Od katere je več dobička, jaz ne vem in tudi drugi mislim, da tu predvsem špekulirate. Dva avtobusa čeških prostitutk, ki prideta "pozdravit" ameriške mornarje, verjetno tudi ne prispevata prav dosti k naši ekonomiji. Vsaka stvar ima svojo pozitivno in negativno plat in brez natančnega poznavanja obeh je nespametno vleč kakršnekoli zaključke. Sicer pa se mi sklepanje "prinesejo denar torej je vse v redu in nas vse ostalo prav nič ne briga" zdi v vsakem primeru čisto rahlo slaboumno, sploh pa na dolgi rok. In tu nimam v mislih konkretno Američanov, ampak kogarkoli.

Jaz sem sicer proti njihovim prihodom, to pa zaradi tega dogodka: nezaslišano!
Hvala lepa za take obiske, so stvari, ki mi več pomenijo od (bolj) polnih blagajn v lokalnih pajzlih. Desetletja smo čisto dobro shajali brez njihovega denarja in še zmeraj lahko, za tako ceno pa sploh.

iration ::

Slovenija v NATO ja, vojska v Sloveniji ne?

Ne skrbite, mi smo samo Hrvatom pokazali malo naše ladjice, da se oni malo zamislijo nad svojo topnjačo. >:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Yohan del Sud ::

In mi bi jebali a da ne bi ga not vtaknili, a?

To ne gre (akoravno nisi neka nižja oblika življenja)

Dve tretjini nas je bila za nato in sedaj ponosno nosimo posledice!

Ja, ne gre vse kot po maslu in problemi so in bodo, ampak to je pač vzeto v zakup. Tudi to, da so Amerikanci paranoiki (kot da mi nismo).

hokuto ::

Dve tretjini nas je bila za nato in sedaj ponosno nosimo posledice!

Yohan predvidevam, da tvoj odgovor leti na moj post in link v njem, če ne, zanemari.

Zaenkrat še nismo v NATO-u (ko se je tisto zgodilo pa niti še referenduma ni bilo, tako da tvoja povezava že tako odpade), pa tudi, ko enkrat žal bomo, to ne pomeni, da bodo taki dogodki sprejemljivi in da bo takrat vsako sranje, ki ga bodo Američani morebiti zakuhali pri nas, sprejemljivo, ker bomo pač v NATO-u. Problemi so in bodo, vendar se jim je treba zoperstavit, ne pa jih vzet v zakup.


Še nekaj za pikolovce ... ;)
In mi bi jebali a da ne bi ga not vtaknili, a?

Tole ni najbolj smiselna oz primerna analogija, ker sta si pojma praktično sopomenki (jebat = not vtaknit; kar si ti potem z nižjimi vrstami imel v mislih, je oploditev). Primerno bi lahko bilo npr "seksat in ostat nedolžen", čeprav kot rečeno ta analogija ne ustreza temu primeru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spor(?) s Hrvaško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786209 (4790) Cr00k
»

Letalonosilka in NET

Oddelek: Loža
151477 (1008) Zheegec
»

NATO pro et contra (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34314804 (10758) rh^
»

Jedrska plovila v slovenskem morju?

Oddelek: Loža
422242 (1906) poweroff
»

NATO sux! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1316155 (5134) poweroff

Več podobnih tem