» »

Jedrska plovila v slovenskem morju?

Jedrska plovila v slovenskem morju?

poweroff ::

Bom kar pastal:
Poslanci SDS predlagali spremembo pomorskega zakonika - Skupina poslancev SDS je v parlamentarno obravnavo vložila predlog novele pomorskega zakonika, kjer predlagajo, naj se po skrajšanem postopku v 8. členu zakonika med plovila, ki jim obrambni minister dovoli obisk oz. zadrževanje v notranjih morskih vodah RS, dodajo tudi tuje jedrske ladje.

Več o tem, kaj o tem pravi Glas Ljudstva in zakaj so se za to odločili pa tule

Thomas ::

Naj se to le doda. Saj nismo vrazeverni divjaki, ki se na smrt bojijo vsega cesar ne razumemo.

Jedrske ladje so dosti bolj varne kot tiste, ki pridejo otovorjene s posiljko cigaret recimo.

Ali pa z 10.000 avtomobili, v katerih bo vsaj nekaj ljudi zagotovo umrlo.

Bodimo trezni, racionalni in objektivni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

`DoC ::

Kolikor sem spremljal to zadevo z obiskom US podmornice pri nas, še takrat ko nas je le-ta obiskala nismo imeli "poštimanga" zakonika in zakona glede tega, se pravi da uradno takšne vrste podmornica niti ne bi smela priti v naše obalne vode,...

Moje mnenje je, da je dober da so končn definirali ta zakon bolj natančno pa itak konec koncev, če bi šlo za vojne razmere bi itak vsakršna podmornica jederska ali ne lahko prišla kadarkoli bi hotela, ker ironično Slovenija trenutno nima nobenega izpravnega plovila za varovanje teritorialnih voda RS; kar se pa tiče onesnaženja in meritve, ki jih je opravil IJŠ kažejo da ni bilo nobenega sevanja, tko da glede sevanja me ne skrbi.

Govoril sem! Howgh!:D:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Huey P ::

Tako ali tako to treba zrihtati pred "vstopom" v NATO in EU.

..::DOOM III: The Legacy::..

BigFoot ::

jep, in vsi tisti ki so proti temu (proti temu da bi k nam pustili plovila na jedrski pogon) so itaq samo neizobraženi/nerazgledani. Ker vsi ki imamo o tem vsaj malo pojma vemo da so take podmornice manj škodljive okolju kot enmu Yugotu.

modelizer ::

Bols to kot pa en zarjavel tanker:))

OZZY ::

Naj kar dodajo to v zakon. Sicer so take podmornice manj škodljive kot dizelske samo se pojavi problem odpadkov. Ampak to ne paše sem.
Največ se folk boji, da bi prišlo do kake nesreče. Ampaka mamo mi tudi krško. Kaj pa tu?
Go with the flow.

BigFoot ::

to pa sploh.

Aggressor ::

Kar se mene tiče, zadeva ni problematična. Torej, meni je vseeno, če je plovilo, ki pride k nam, jedrskega ali konvencionalnega značaja, v kolikor seveda ustreza zahtevam in pa če ni v vojnem času. Tule bi poudaril problem, ki pa tare mene. Torej, sama upraba jedrksega pogona na vojaških ladjah je vprašljiva, saj so ta plovila velikokrat izpostavljena mejnim razmeram,v katerih se lahko zgodi tudi uničenje takega plovila. Škoda bi bila neizmerna. Torej, jaz se zavzemam nasploh za umik jedrskega pogona. Vem, da se to sliši kot taktična neumnost, ampak pač postavljam okolje na prvo mesto.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Yohan del Sud ::

Ja maš prou. Se bo najdu portoroški smrkavc s fračo, pa jo bo potopu. Si predstavlaš ekološko škodo. Vse živo v krogu 299 km bi pocrkal. To je do Lendave. Ja do Lendave.

BigFoot ::

it takes a little more then a slingshot to sink a submarine
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

blue96 ::

jedrska plovila v našem morju! jaz sem za! to pa za promocijo slovenije, ki prinaša biznis, turizem, ...

če k nam pride npr jedrska podmornica in je z njo kaj narobe, vsi koprčani grejo v ku*ac(lol), a slovenija bo znana. nas bodo vsaj avstrijci poznali, ko nas zdaj ne¨!!!!
.

poweroff ::

No, da bo jasno zakaj sem jaz proti. Ne zaradi strahu pred ekolosko skodo - vem da so te zadeve ponavadi pod strogo kontrolo in so moznosti nesrec majhne... ceprav vedno obstajajo.

Proti sem zato, ker nasprotujem jedrskemu orozju, ki je po mojem mnenju nehumano.

Sem tudi proti temu da Americani priplujejo v Slovenijo kadar jim zapase (ali pa Rusi ali Kitajci, čeprav trenuutno niso aktualni).

Najbolj mi gre pa na k*** ravno to, da spremembe tega zakona NATO od nas sploh (še) ni zahteval (prosil), pač pa so se naši hlapčevski politiki že vnaprej priklonili.;((

Freak ::

Pravzaprav je men čist vseen, zanimiv pa si je ogledat tako ladjo!

Thomas ::

Matthai

Sem tudi proti temu da Americani priplujejo v Slovenijo kadar jim zapase

EKONOMIJA:

Cimveckrat naj pridejo, cimvec naj mornarji zapravijo v Sloveniji, cimvec storitev nasih (obalnih) podjetij naj kupijo.

POLITIKA:

Naj ne plujejo zmeraj mimo v Trst ali v Pulo. Ameriske (francoske) ladje v nasem pristaniscu so bile par let nazaj signal Italiji - naj ne zaostruje prevec z nami.

Aggressor

Ogljikov dioksid te moti - jedrski pogon (tudi elektrarn) tudi.

Katero energijo predlagas?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rooster ::

Boljše jedrske podmornice v slovenskem morju, kot slovensko morje v jederski podmornici!:D
Ampak poleg NATO bi jaz rad videl še Ruse pa kake kitajce.

Thomas:EKONOMIJA? Bwahahaaa.
Boh ne daj da bi spet prišli američani, kot so bli nekaj časa nazaj nam na obali pod nogami. Nismo se jim mogli nehat smejat, ko so nam pospeševali ekonomijo s tem da so vsi jedli ČIPS in pili KOKAKOLO..:))))...mislim ej...pa še vsi so bli debeli, pa ne taka debelost kot smo jo vajeni vidit pri nas, ma so imeli prav faco kot hamburger.:D
A s ti tut not padu?

Koci ::

Je bilo povedano že vse kar je treba

roscha ::

Matthai: Jedrsko orožje je nahumano. Izjava tedna! Ja kašno orožje pa je po tvoje humano? Vsa orožja so nehumana in namenjena pobijanju ljudi. pika. En ameriški general (pa ne vem kateri) je dejal: Povem vam kaj je vojna. Vojna je pobijanje ljudi. Ko je dovolj pobitih se vojna konča. Kratko jedrnato. To je to.

misko ::

kok kubčnih metrov vode pa mamo?
a ne bi blo ok, če bi mi tole kr od kšnih italijanov prepisal(prevedel)?

Thomas ::

rooster

Zate Amerikanci ocitno niso dovolj dobri gosti.

Blagor tebi, ki imas boljsih dost. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Se strinjam, da se tudi pri nas rešujemo te miselnosti, da je vse, kar ima malo začetnih črk grške abecede, škodljiv vpliv.
Verjetno je spremljevalna ladija Norfolka naredila našemu morju več škode kot sam Norfolk. Saj so merjenja pokazala samo en peak sevanja v času njene prisotnosti, in to je bil preverjanje trdnosti varjenja za nosilce novega pomola.
Samo, kaj, ko ljudje takoj ob besedi jedska vidijo Černobil in še ne vem kaj. Da pa sami živijo v zelo onesnaženem okolju, jih pa ne moti.
metrodusa.blogspot.com

poweroff ::

roscha - imas prav, VSAKO orožje je nehumano. Zato sem proti vsakršnemu nasilju in orožju, oz. za čimvečjo omejitev le-tega...

Ampak jedrsko orožje je pa še posebna "cvetka", ker podobno kot bojni strupi in biološko orožje negativno učinkuje na okolje in ljudi še dolgo po uporabi.

Če že nekako moramo uporabljati konvencionalno orožje pa je uporaba jedrskega zame zločin proti človeštvu.

Huey P ::

Vsaka uporaba orožja proti živemu bitju je zločin! Matthai rekel si, da je jedrsko orožje še posebej "cvetka", ker negativno deluje na ljudi in okolje še dolgo po uporabi. Če gledamo orožja (kakšnakoli) s perspektive uporabnosti je jedrsko še najmanj "cvetka", ker je bilo najmanjkrat uporabljeno proti človeštvu - (samo) dvakrat. Mislim, da bi si zasluži "cvetko" strelno orožje, ker je v vojni največkrat uporabljeno in vsakemu smrtniku (tudi meni) dosegljivo. jedrskim orožjem pa delajo ljudje, ki so prepametni, da bi se spravilibombandirat in uničit neko državo, mesto, objekt z jedrskim orožjem zaradi incidenta ali karkoli, ker ti ljudje vedo kakšne posledice lahko pusti to orožje človeštvu in okolju in, kaj je najpomembnejše, vedo da v jedrski vojni ni zmagovalca (razen ščurkov, ki lahko preživijo radioaktivnost:D).

..::DOOM III: The Legacy::..

poweroff ::

Mene moti že sam obstoj jedrskega orožja...

No, kaj pa pravite na tole -
Jederska podmornica ja, gledališče pa ne

(Obvestilo za javnost o odpovedi predstave Petit, petit, petit)

Danes (28.4.) smo v Kopru pričakovali mednarodno gledali ko skupino, ki si
zasluži veliko pozornosti že zaradi pisane mednarodne sestave tiridesetih
umetnikov, ki pri projektu sodelujejo (Azerbedžana, Čečenije, Gruzije,
Armenije, Turčije, Grčije, Makedonije, Albanije, Črne Gore, Srbije, Bosne,
Hrvaške, Italije, Nemčije in Francije).

Vendar do dogodka ni prišlo. V Slovenijo niso dovolili ponovnega vstopa članom iz skupine, ki niso bili državljani države EU. Na meji z Italijo so ostali državljani Gruzije, Albanije, Armenije, Jugoslavije, skupno 14 ljudi, kljub temu, da vsi člani skupine posedujejo Šengenske vize. Naša meja je za njih ostala zaprta.
...
Skupina bi v Kopru nastopila brezplačno in bi nedvomno razveselila množico gledalcev, ki so jih prišli gledati. Pred gledališčem v Kopru so gledalci, ko
so zvedeli za odpoved in razlog stvar komentirali kot : dovolijo vstop jedrski podmornici, ne dovoljijo pa vstopa gledališki skupini in izrekli še mnogo pikrih na račun naše obmejne birokracije.


Tukaj se točno vidi: lizati pete tistim na Zahodu in zajebavati tiste na Vzhodu. Če se kdo kaj spozna na psihoanalizo bo gotovo vedel da obstaja en poseben specifičen tip človeka oz. sindrom ko se oseba klanja tistemu nad sabo in gazi one pod sabo... (borderline in patološki narcizem...)

Thomas ::

Samo za malenkost drugace gledam.

Ksenofobicnost je pri nas usmerjena na vse strani neba.

Strahopetnost pa nam preprecuje pokazat to nestrpnost do Zahoda.

Zalostno stanje duha pac.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

blue96 ::

res ne reazumem zakaj takoj pomislite na slabe stvari. beri. ekološke katastrofe, radioaktivnost,......
kaj pa biznis? a se vam ne zdi da bi slovenija veliko imela od tega , če bomo imeli bazo jesdrskih plovil?
.

TheJack ::

Nič ne smemo biti pristranski (a ne, Thomas?)! Če lahko pridejo Američani, potem naj pridejo še Rusi! Na eni strani luke bomo torej postavili McDonald's, na drugi strani pa prodajalno vodke in boršča. Vmes pa javno hišo. Pa mirna Bosna!


:D
Bonis nocet, qui malis parcit.

Thomas ::

Ne ... nic ne "bomo postavili".

Lokalni biznisi naj pogruntajo, kaj je (v okviru zakonov) najbolje, da tam prodajajo.

Vidim TheJack, da ti je plansko drzavno gospodarstvo pri srcu.

Ampak drzava je samo komunala.

Ki bi jo bilo dobro nekoliko sprivatizirati po moje.
:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TheJack ::

Plansko gospodarstvo ne, socialna država pač. In komunala socialnih zadev ne opravlja. V takšnih ''komunalnih'' državah si vsak zase plačuje šolo, zdravnika...itd.
Tako se lahko le bogati ljudje ustrezno šolajo in so ustrezno zdravljeni v ustreznih bolnišnicah.

V taki državi pa jaz nočem živet.
Bonis nocet, qui malis parcit.

ahac ::

Preseli se v Severno Korejo. >:D
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

TESKAn ::

Heh, zarad te podmornice celi cirkus, zarad letalonosilke, ki TUDI DELUJE NA JEDRSKI POGON, pa ne bev ne mev...čudno...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

XtX ::

x

poweroff ::

Nekdo je napisal da ne bev ne mev za letalonosilko. Jaz sem tudi proti letalonosilki in bom šel demonstrirat če bo priplula. Trenutno je bila pa pač aktualna podmornica.

Glede biznisa pa... biznis bi moral biti omejen tudi z moralo. Ne moreš delati biznisa kar iz vsega.

Poleg tega se je vedno treba vprašati o koristih in stroških - in včasih se pozitivni in negativni vplivi odštejejo...

Thomas ::

Ne vidim nic nemoralnega pri oskrbi posadk in ladij. Tudi jedrskih.

Niti v tem, da organizirajo izlete in razne svecane dogodke zanje.

Tisti, ki je govoril o bordelih zanje - nisem bil jest.

O bordelih lahko odpres samostojno temo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TheJack ::

ahac: Ali pa morda na Švedsko?

TESKAn ::

Matthai: letalonosilka je že bla v našem morju in kokr se spomnim, ni blo nobenih protestov proti njenemu priplutju.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bostjan1s ::

Nevem, zakaj delajo iz tega tolk prahu, take podmornice(plovila) so tako varna, da nimamo kaj skrbet+ to se ne dogaja vsak dan in tisti en obisk v 1 letu recmo, bi pa se že dalo speljati.
Ali ima tak pravilnik se katera drzava?-> zahodno-evropska? kamor se mi na vse pretega trudimo urinit??8-O

Aggressor ::

Thomas, saj če ne bi zagovarjal do fundamenta srivatizirane države, ne bi bil kapitalist! No, preberi si članek Jeremya Rifkina v aktualni Sobotni Prilogi Dela na to temo, konkretno glede privatizacije frekvenc.

Kar se pa tiče energije, je pa malo morje možnosti, ki pa stanejo, kar pa je za kapitalizem nedopustno. Lahko pobrskam za nekaj starimi članki še za statistične podatke o oblnovljivih virih energije. Uh, še v GEI so bili nedavno...
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Koci ::

Mislim, da bi blo treba kupiti Agressorja in iz njega narediti jedrsko podmornico:D

TheJack ::

Tisti post je bil mišljen zgolj kot šaljiv odziv na nekatere neumnosti.
Torej, jaz sem seveda strogo proti temu, da bi jedrskim plovilom dovolili v naše morje. ''Argument'' nekaterih, češ, da bodo jedrske podmornice (oz. njih posadke) prinašale kakšno ekonomsko korist, je iz trte zvit in nadvse prisiljen. Vsakemu je namreč zelo jasno, da je takšna ekonomska korist več kot zanemarljiva (ni vredna niti omembe) v primerjavi z morebitno škodo, ki jo lahko takšno plovilo povzroči.
Sicer pa - priznajmo si. Kakšna ekonomska korist neki! Dotični predlog spremembe je samo in le težnja nekaterih, da bi - če je to sploh mogoče - Američanom zlezli še globje po črevesu navzgor.

Roma locuta, causa finita.

P.S.: Ste videli danes nekega Poljaka (nek minister, ki je bil pri nas na obisku), kako je ves slinast razlagal, kako jih imajo Američani radi, kako cenijo Poljsko v Natu in celo predsednik Bush pride na obisk! Malo je manjkalo pa bi se stopil pred kamero od zadovoljstva. Nekatere je res težko razumeti - še posebej V Evropo (pa tudi nas!). Komaj so se znebili enega gospodarja, že si iščejo drugega.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Spark ::

Ja sej mi se pa Kucana sploh ne moremo znebit, oni so se pa vsaj enega gospodarja znebili.

Sparkyboy2001

Thomas ::

TheJack bo srecen, ko se bomo obnasali do ZDA, kot se obnasa Kuba. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Tisti Poljak je imel predavanje na FDV... pa ga nisem sel poslusat, ker mi je ponavadi ob takih dogodkih "slabo"...>:D

Sicer pa ravno Poljska... ki je imela resne tezave z NATOm. Kakšne? Takele - vsilili so jim en, za moje pojme rahlo nedemokratičen zakon.
Poljsko, Češko in Madžarsko naj bi v zvezo NATO sprejeli že konec leta 1998, vendar pa so bile nove članice v NATO sprejete šele marca 1999. Ta mesec je namreč na Poljskem začel veljati zakon o varovanju tajnih podatkov, kar je bil eden ključnih pogojev za sprejem novih članic. O tem je januarja 1999 poročal poljski časopis Rzeczpospolita.
...
Madžari med zadržke štejejo tudi uporabo mamil, alkoholizem, prezadolženost in homoseksualnost. V Nemčiji ne more dovoljenja dobiti nihče, ki je sodeloval z vzhodnonemško tajno službo Stasi. Na Poljskem in Češkem pa je vprašanje povezano z lustracijo, saj na njihov zakon letijo očitki da uveljavlja politično presojo primernosti oseb. Najpogostejši varnostni zadržek na Norveškem pa je bil leta 1999 uživanje drog. Madžari za najvišjo stopnjo varnostnega zaupanja preverijo finančno stanje in izvršijo zdravstveni in psihiatrični pregled.
Tole je sicer iz neutro.novic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozila na jedrski pogon

Oddelek: Šola
294259 (707) BRBR
»

Ameriške vesoljske vojaške sile postajajo realnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8718462 (13898) jype
»

NATO odobril vojaške napade na hekerje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9018603 (14260) nekikr
»

Atlantis pristal, konec ere Space Shuttlov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3411590 (9705) SavoKovac
»

NATO sux! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1316151 (5130) poweroff

Več podobnih tem