» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
7 / 17
»»

MrStein ::

Ja, samo prej jih/vas je bilo več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

Danes sem jaz dežurni za LJ in okolico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

...:TOMI:... ::

A tudi to obstaja? Dezurni agent... Ali si samo v pripravljenosti in vleces cekine, kot jih znajo v javni upravi :-)
Tomi

Mare2 ::

Tisto je drugo, pripravljenost, kot si napisal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

loveJDM ::

V eni temi nekaj časa nazaj je bila večkrat omenjena zelo ugodna zavarovalnica kjer lahko zavaruješ glede na kilometre in je dokaj ugodno,če rabiš za drugi avto.

Ve mogoče kdo katera je ta zavarovalnica?Ni nujno,da glih ta,lahko alternativa

Mare2 ::

Bila je Tilia. Sedaj je kot Zavarovalnica Sava. Imamo popust naslednje leto, če si v preteklem letu naredil manj kilometrov. Popust je kar konkreten. Zato jaz vedno vprašam stranko za stanje števca ob sklenitvi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

čuhalev ::

In kolikšni so intervali prevoženih kilometrov (od do) ?

Mare2 ::

Npr. do 4.000 km 15% EKO popust ob obnovitvi, 7001 do 10.000 km 8% itd. Je cel kup pogojev itd. Ne bi o podrobnostih, ker program sam izračuna.

Če ni stanja števca na predhodni polici (ZM, Tilia, Sava) ni tega popusta.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Sheteentz ::

idiot question: a rabim imet za podaljšanje zavarovanja zraven prometno dovoljenje?

Mare2 ::

Jaz kot zastopnik bi "praviloma" moral pred sklenitvijo - obnovi police pogledat v prometno dovoljenje, če so se kateri podatki spremenili, predvsem pa če je prejšnji zastopnik pravilno določil Ekodo.

Imam pa možnost pogledat še kam drugam, če ravno nimaš s sabo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

[SkA] ::

A za starejše avtomobile pri kasku, kadar gre za točo, parkirišče ipd. kombinacije, ki niso pod vplivom odbitnih franšiz, zavarovalnice tudi odstopijo od popravila, oz. razglasijo totalko, če se jim zdi ekonomsko nesmiselno glede na eurotax vrednost?

Sem iskal, pa našel samo dvoumne razlage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Mare2 ::

[SkA] je izjavil:

A za starejše avtomobile pri kasku, kadar gre za točo, parkirišče ipd. kombinacije, ki niso pod vplivom odbitnih franšiz, zavarovalnice tudi odstopijo od popravila, oz. razglasijo totalko, če se jim zdi ekonomsko nesmiselno glede na eurotax vrednost?

Sem iskal, pa našel samo dvoumne razlage.



SKA

Konkretne določbe zavarovalnic se lahko razlikujejo. Tole piše pri eni (ni razlik pri posameznih kritjih):

(3) Če stroški popravila na dan ugotavljanja višine škode dosegajo 70% vrednosti vozila, se višina škode ugotavlja tako kot v primeru uničenja ali kraje zavarovanega vozila (popolna škoda). Na enak način se višina škode ugotavlja
tudi takrat, ko je zavarovanje sklenjeno na dogovorjeno zavarovalno vsoto.

Škoda, ki jo krije zavarovanje, se ugotavlja v primeru:
1) uničenja ali kraje zavarovanega vozila (popolna škoda) - po dejanski vrednosti zavarovanega vozila na dan ugotavljanja višine škode, zmanjšani za tržno vrednost rešenih ostankov, upoštevaje stanje vozila neposredno pred nastankom zavarovalnega primera.
Za ugotavljanje višine škode je odločilna zavarovalna vrednost zavarovanega vozila, določena po EurotaxGlass’s metodologiji na dan ugotavljanja višine škode, zmanjšana za izgubljeno vrednost zaradi amortizacije. Če ni drugače dogovorjeno, se amortizacija praviloma ugotavlja na podlagi starosti zavarovane stvari, prevoženih kilometrov in splošnega stanja zavarovanega vozila, načina uporabe, spremembe modela in števila prejšnjih lastnikov, kot tudi cene, ki jo na trgu oblikujeta ponudba in povpraševanje. Če vrednosti zavarovanega vozila pri ugotavljanju višine škode ni možno določiti po EurotaxGlass’s metodologiji, se zavarovalna vrednost ugotavlja po nabavni vrednosti
podobnega vozila.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

[SkA] ::

Hvala Mare. Sem šel v miru še od ene zavarovalnice pogoje preletet pa je podobno. No, tam je zapisano do višine dejanske vrednosti (kako točno se to ugotavlja, sicer ne piše - verjamem, da po EurotaxGlass, samo me čudi taki ohlapnosti v pogojih) v primeru uničenja/tatvine. Za popravilo pa malo bolj zakomplicirano, da če je vrednost zavarovane stvari, zmanjšana za vrednost ostankov te stvari, manjša od stroškov popravila, spada pod enake zneske kot v primeru uničenja. En kup megle torej, ampak si predstavljam, da je nekako enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Mare2 ::

Sicer je tudi smiselno, če govorimo o tem, da vsak ravna kot dober gospodar. Npr. (zelo poenostavljeno) Popravilo z zamenjavo delov je 8.000 EUR, enak, nekaramboliran avto enake starosti, dobro ohranjen pa dobiš za 3.000 EUR.

Torej, kaj storiti? Jaz ne bi popravljal avta.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

[SkA] ::

Meni se to zdi malo iz trte zvito sicer, ampak nisem niti hotel te debate načenjati. :) Zavarovanje običajno ni pretirano cenejše, čeprav je avtomobil občutno starejši, z razlago, da je treba plačat nove nadomestne dele in delo enako, kot pri novem. Kar je čisto razumljivo. Če se torej zavarovalna premija bistveno ne spremeni, se tudi kritje ne bi smelo bistveno spremeniti - rizik je za zavarovalnico po tej logiki enak, kot pri mlajšem avtomobilu.

Drugače povedano - če se zavaruje kritje zneska do 3000EUR, potem bi morala biti tudi premija sorazmerna s tem in ne kot da se zavaruje nekaj za 10kEUR. :) Enivej, sem pridobil carfax vrednost, da sem se lažje zjasnil, kaj ima še smisel in kaj ne. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

MrStein ::

Mare2 je izjavil:


Torej, kaj storiti? Jaz ne bi popravljal avta.

Odvisno koliko zahtevajo za plačat zavarovanje, kot je že nad mano en rekel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GA_PI ::

Prosim za ponudbo mojstrov, ki se ukvarjate s ponudbami, najraje bi od Triglav in Generali, nisem pa proti nobeni drugi. Gre pa za novo vozilo Megane Grandtour TCE 130 BOSE. Serijska oprema + posebna kovinska barva.
Trenutno imam PR9 pri Triglavu.

Prvo na ZS, potem pa pride na vrsto mail in GSM. Hvala

koyotee ::

Triglav je najdražji.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

crashinjo ::

Pozdravljeni,

Lastnik sem OPEL Corsa 1,4 Enyoy 2009 66kw.. Rad bi imel osnovno zavarovanje, zavaroval bi sebe in potnike, parkirisce in divjad. Koliko denara bi problizno to stalo? Ker mislim da so me lani posteno nategnuli na zavarovalnici.

To je polica od oktobra do aprila.

Zgodovina sprememb…

Uroš35 ::

Sheteentz je izjavil:

idiot question: a rabim imet za podaljšanje zavarovanja zraven prometno dovoljenje?


Nujno rabiš prometno dovoljenje. Seznam vseh dokumentov, ki jih rabiš si lahko pogledaš tudi tukaj: http://zavarovanjeavta.net

Uporabnik45 ::

Ali obstaja zavarovanje podobno Tiliinemu MojAvtoNaKm? Pač za tiste z npr. pod 10 000 km/leto.

Mare2 ::

Uporabnik45 je izjavil:

Ali obstaja zavarovanje podobno Tiliinemu MojAvtoNaKm? Pač za tiste z npr. pod 10 000 km/leto.


Ni čisto tako. Zavarovalnica Sava ima (tako kot prej ZM), če vpišeš stanje števca, naslednje leto popust. Malo pobrskaj, sem o tem pisal, ravno v tej temi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Uporabnik45 ::

Skoraj dokončno sem se odločil za G24, kjer dobim AO, AO+, asistenco ter nezgodno za 123 €. Sava oz. Hi3 je bistveno dražja. Nasploh je G24 izjemno poceni. Glede na to, da bo tole drugi avto in bolj za po mestu, se mi zdi kar smiselno.

balluf ::

Katero zavarovalnico priporočate ,avto nov vrednost 28000E ,pa da ne bodo zlatarji in pri uveljavitvi škode ne bodo hoteli plačati nič.

balluf ::

Najbližje imam Triglav,As in Sava, kateri je cenejši in ne dela težav pri uveljavitvi škode.

Kakšne so vaše izkušnje ?

Mare2 ::

Če si iz Ljubljane. Na email mi pošlji podatke ti bom izračunal za eno izmed: Sava, Grawe, Generali. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

balluf ::

Mare2 je izjavil:

Če si iz Ljubljane. Na email mi pošlji podatke ti bom izračunal za eno izmed: Sava, Grawe, Generali. :)


Zal nisem iz Lj. Mi lahko poveš okvirno, ni mi vazna samo najnižja cena, tudi da me ne bodo zaje.... ko bom hotel uveljavljat škodao.

Mare2 ::

balluf je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Če si iz Ljubljane. Na email mi pošlji podatke ti bom izračunal za eno izmed: Sava, Grawe, Generali. :)


Zal nisem iz Lj. Mi lahko poveš okvirno, ni mi vazna samo najnižja cena, tudi da me ne bodo zaje.... ko bom hotel uveljavljat škodao.


Če je poškodba jasna, praviloma pri nobeni zavarovalnici ne bi smel imeti problema.

Primer. Če se iz poškodbe vidi, da ni od drugega avta (npr. je še pesek gor od fasade hiše) ti pa noben cenilec ne bo priznal škodo iz parkinga. Torej plčaš 1% OF in izguba bonusa.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

balluf ::

A ni ponavadi samo odbitna franšiza brez izgube bonusa. Vem da ene zavarovalnice zelo komplicirajo druge manj.

Mare2 ::

balluf je izjavil:

A ni ponavadi samo odbitna franšiza brez izgube bonusa. Vem da ene zavarovalnice zelo komplicirajo druge manj.


Če se ti zaletiš v zid in je to evidentno, običajno izgubiš bonus in imaš OF.

Seveda imaš lahko tudi kasko z 0% OF in z odkupom prve škode. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

balluf ::

balluf je izjavil:

Najbližje imam Triglav,As in Sava, kateri je cenejši in ne dela težav pri uveljavitvi škode.

Kakšne so vaše izkušnje ?



Ima kd izkušnje ?

Ganon ::

S Triglavom imam same dobre izkušnje. Pa še z Drajv aplikacijo si naberem 25% dodatnega popusta.

balluf ::

Ganon je izjavil:

S Triglavom imam same dobre izkušnje. Pa še z Drajv aplikacijo si naberem 25% dodatnega popusta.


Ja saj vem, samo je še zmeraj najdražji, sem že bil pri njih 20 let. Pa se razočarali so me, v enem škodnem primeru.

Ganon ::

Težko verjamem, da je po vseh popustih še kar najdražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

balluf ::

Ganon je izjavil:

Težko verjamem, da je po vseh popustih še kar najdražji.


Verjemi

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

Težko verjamem, da je po vseh popustih še kar najdražji.



Logično, ker so največji pa se jim ni treba trudit.

balluf ::

Ima kdo izkušnje z AS ?

N0t0ri0us ::

imam.. so OK.. dokler se ti kaj ne zgodi. Tako kot vse ostale zavarovalnice. Sicer sem imel 4 leta pri njih zavarovanje, plačali so mi razbito vetrobransko steklo, drugače jih pa nisem rabil. Sedaj sem šel na savo, ker so bili 50EUR cenejši.
1.9 tdi, 105 konjev, imam 5 let izpit mislim da je to 9pr. Zavarovano imam osnovno, potnike in divjad (mislim, da so stekla avtomatsko zraven divjadi) cena 220EUR, medtem ko je bilo pri AS tam okrog 270EUR

Zgodovina sprememb…

Robert ::

Zanima me ali se je v letu 2017 kaj podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje saj me je ob istih pogojih za osebno vozilo oboje stalo v letu 2016 (za leto 2017) 572,00 €, v letu 2017 (za leto 2018) pa mi informativni izračun znaša cca. 100,00 € več. Zavarovalnica je Generali.

zobnik ::

ker je to inf. izračun in se ne upošteva vse popuste.

koyotee ::

N0t0ri0us je izjavil:

imam.. so OK.. dokler se ti kaj ne zgodi. Tako kot vse ostale zavarovalnice. Sicer sem imel 4 leta pri njih zavarovanje, plačali so mi razbito vetrobransko steklo, drugače jih pa nisem rabil. Sedaj sem šel na savo, ker so bili 50EUR cenejši.
1.9 tdi, 105 konjev, imam 5 let izpit mislim da je to 9pr. Zavarovano imam osnovno, potnike in divjad (mislim, da so stekla avtomatsko zraven divjadi) cena 220EUR, medtem ko je bilo pri AS tam okrog 270EUR


Stekla so posebej pri savi, pri grawe pa drugače kot obojega skupaj ni možno vzeti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fokz8 ::

Pozdravljeni

je že kdo sklepal zavarovanje avtomobila na - https://g24.si/

Pri izračuni mi ta zavarovalnica pride najcenejša od vseh ostalih...vendar me zanima kako poteka tole "e-zavarovanje". Če js izberem da imam PR50%, ter da ni škode bilo 5+let, kako oni dejansko to vedo. Te kontaktira/pride na dom kak agent...ali kako naj bi tole potekalo?

Hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

SumTingWong ::

Ne vem, ali gre preko davčne številke ali preko katerega drugega podatka, ampak oni vse vidijo. To kar vneseš notri je zgolj informativno.

Mare2 ::

fokz8, zavarovalnice imajo direktno vpogled v tvojo prejšnje zavarovanje in seveda tudi bonus. Jaz sem zastopnik pri Sava in že dolgo nam pri novem zavarovanju ni treba več prilagat prejšnje police. Samo pogledam jo in vpišem podatke o bonusu in morebitnih povzročenih škodah, ki vplivajo na bonus.

Tudi če ti rata tam vpisati nepravi bonus, lahko dobiš kasneje zahtevek za plačilo razlike do pravega bonusa. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hator ::

fokz8 je izjavil:

Pozdravljeni

je že kdo sklepal zavarovanje avtomobila na - https://g24.si/

Pri izračuni mi ta zavarovalnica pride najcenejša od vseh ostalih...vendar me zanima kako poteka tole "e-zavarovanje". Če js izberem da imam PR50%, ter da ni škode bilo 5+let, kako oni dejansko to vedo. Te kontaktira/pride na dom kak agent...ali kako naj bi tole potekalo?

Hvala :)


Iz njihovih pogojev poslovanja. Ob sklenitvi jih dobiš na mail.

"Zavarovalec in zavarovalnica imata pravico zahtevati ponovni obračun zvišanja oziroma znižanja zavarovalne premije, če se po sklenitvi zavarovalne pogodbe ugotovi, da obračun zavarovalne premije temelji na zmotnih podatkih o preteklem premijskem razredu ali o preteklem škodnem dogajanju."

fokz8 ::

hator je izjavil:

fokz8 je izjavil:

Pozdravljeni

je že kdo sklepal zavarovanje avtomobila na - https://g24.si/

Pri izračuni mi ta zavarovalnica pride najcenejša od vseh ostalih...vendar me zanima kako poteka tole "e-zavarovanje". Če js izberem da imam PR50%, ter da ni škode bilo 5+let, kako oni dejansko to vedo. Te kontaktira/pride na dom kak agent...ali kako naj bi tole potekalo?

Hvala :)


Iz njihovih pogojev poslovanja. Ob sklenitvi jih dobiš na mail.

"Zavarovalec in zavarovalnica imata pravico zahtevati ponovni obračun zvišanja oziroma znižanja zavarovalne premije, če se po sklenitvi zavarovalne pogodbe ugotovi, da obračun zavarovalne premije temelji na zmotnih podatkih o preteklem premijskem razredu ali o preteklem škodnem dogajanju."


hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

zobnik ::

fokz8 je izjavil:

Pozdravljeni

je že kdo sklepal zavarovanje avtomobila na - https://g24.si/

Pri izračuni mi ta zavarovalnica pride najcenejša od vseh ostalih...vendar me zanima kako poteka tole "e-zavarovanje". Če js izberem da imam PR50%, ter da ni škode bilo 5+let, kako oni dejansko to vedo. Te kontaktira/pride na dom kak agent...ali kako naj bi tole potekalo?

Hvala :)


Zavarovalnice so med seboj povezane, mam že 2 let G24 pa lahko rečem sam to da se ostale zavarovalnice lahko za AO skrijejo. Triglav je hotu met z vsemi mogočemi popusti 160 evrov, G24 dal 85 evrov.

Pri AO ni nobenih razlik.

Dobiš na e-mail polico, podpišeš se na vse a4 formate, skopiraš in greš na tehnični.

fokz8 ::

Mare2 je izjavil:

fokz8, zavarovalnice imajo direktno vpogled v tvojo prejšnje zavarovanje in seveda tudi bonus. Jaz sem zastopnik pri Sava in že dolgo nam pri novem zavarovanju ni treba več prilagat prejšnje police. Samo pogledam jo in vpišem podatke o bonusu in morebitnih povzročenih škodah, ki vplivajo na bonus.

Tudi če ti rata tam vpisati nepravi bonus, lahko dobiš kasneje zahtevek za plačilo razlike do pravega bonusa. :)


hvala za info :)

zobnik je izjavil:

fokz8 je izjavil:

Pozdravljeni

je že kdo sklepal zavarovanje avtomobila na - https://g24.si/

Pri izračuni mi ta zavarovalnica pride najcenejša od vseh ostalih...vendar me zanima kako poteka tole "e-zavarovanje". Če js izberem da imam PR50%, ter da ni škode bilo 5+let, kako oni dejansko to vedo. Te kontaktira/pride na dom kak agent...ali kako naj bi tole potekalo?

Hvala :)


Zavarovalnice so med seboj povezane, mam že 2 let G24 pa lahko rečem sam to da se ostale zavarovalnice lahko za AO skrijejo. Triglav je hotu met z vsemi mogočemi popusti 160 evrov, G24 dal 85 evrov.

Pri AO ni nobenih razlik.

Dobiš na e-mail polico, podpišeš se na vse a4 formate, skopiraš in greš na tehnični.


točno to...pri triglavu sm plačo 220EUR za 4 mesece zavarovanja (osnovno + stekla, parkirišče, divjad..in te)...torej na leto 660EUR za moj takratni renault megane, ki je stal 1800EUR...

pri g24 mi pride na koncu mislim da 340EUR za celo leto z vsem zgoraj omenjenim :)

hvala za info :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

zobnik ::

a si prebral drobni tisk za stekla, divjad....ker mora bit tam kakšna varka...pisal sem namreč samo o AO zavarovanju.

fokz8 ::

Je kdo morda kdaj zavaroval že preko www.wiz.si

tole je še znatno cenejše? Osnovno - 129EUR, kasko - 369EUR...vendar pa le pod pogoju, da plačaš 300EUR ob vsaki prijavi škode

PS: Imam še eno vprašanje...če imam na enem avtomobilu premijski razred 3...in če registriram še drugega...ima potem naslednji razred 14(0%) in ne 3?

zobnik je izjavil:

a si prebral drobni tisk za stekla, divjad....ker mora bit tam kakšna varka...pisal sem namreč samo o AO zavarovanju.


mislim da ni nobene varke, saj je cena za PR3 ...za PR14 je cena 500EUR
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()
««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916347 (1614) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841025 (7091) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26669657 (37248) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012396 (7572) BCSman
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524993 (19895) theBill

Več podobnih tem