» »

Avtozavarovanje

Avtozavarovanje

1
2
3

detroit ::

Če koga slučajno zanima poznam neko zlo korektno deklco k se potrudi za najugodnejšo ponudbo glede teh paketov...če koga zanima 040200874. Če je pa to oglaševanje pa briši i don't care...just helping;)
Skero

ivanuscha ::

Od katere zavarovalnice je to? Se splača it iz Triglava na g24? Samo obvezno zavarovanje imam. Kolikor sem gledal na netu, bi me prišlo pri g24 100€ ceneje.

Tody ::

Live sej 3x piše da od Generalija...

Utk ::

Mene resno zanima v čem bi lahko bil problem, če bi tu vzel osnovno zavarovanje, brez kaskega. Kasko je tu itak drago.

Tody ::

Nobenih problemov.

ivanuscha ::

Pa kar prek neta lahko izpolnis vse pri g24. Ali potem oni vse skupaj pošljejo po pošti domov? Ampak še vedno je pa potrebno osebno nardit tehnični ter plačat ostale prispevke...

Tody ::

Ne, ne pošljejo nič, razen zelene karte če si jo vzel. Če boš hotel fizično polico si jo boš moral sam stiskat. V primeru nesreče itak rabiš samo številko police. Zavarovalnica nima nič z registracijo ali tehničnimi pregledi. To so zahteve države.

ivanuscha ::

Se pravi, da pri g24 vse izpolniš, plačaš, oni ti dajo št. police oz. si jo sprintaš. Potem greš pa s to polico registrirat oz. podaljšat prometno dovoljenje. Sem prav razumel?

solatko ::

Približno >:D, seveda moraš vse skupaj tudi plačat 8-)
Delo krepa človeka

ivanuscha ::

Jasno da moraš plačat, saj to moraš v vsakem primeru. S tem da plačaš pri g24 100€ manj kot pri ostalih znanih ponudnikih. Kaj je sploh fora tukaj? Ker če je ni, bom tudi jaz decembra namesto pri Triglavu zavaroval pri njih. No če bi imel kasko, bi mogoče bolj premišljeval...

Tody ::

Live, fora je v tem da greš iz Triglava na Generali :) Seveda če so te prepričal s svojo ponudbo.

;-) ::

Prepričali so me, že zaradi dogodka ki se mi je storil pred parimi dnevi. Imel sem prometno nesrečo, en se mi je zaletel odzadaj v avto, oba sma pri triglavu. Kljub razbitim delom ki jih lahko naštejem: odbijač, obe zadnji luči, vrata prtljažnika-se niti odpirala več niso, gumidefekt ker je odbijač porinilo v gumo itd. so mi priznali le "rabljen" zadnji odbijač. Luči, počeno gumo, prtljažna vrata pa moram popravit sam, saj je avto star in cenilec nebo tvegal pisati bedarij ker je pred penzijo -to so besede njega, gospoda Oniča.

Hvala lepa za takšno prijaznost. Šele ko sem zahteval "komisijo" itd. drug dan so dopisali ostale stvari in ure dela. Čeprav še vedno nimam kritega VSEGA kar se mi je pri nezgodi poškodovalo.

Iščem seveda drugo zavarovalnico, cena mi ni važna, važno mi je da krijejo zavarovane stvari in da so korektni. Iščem tako zavarovalnico, ki mi bo krila OEM stvari in ne ponaredkov, za to sem pripravljen tudi doplačat.

Pri g24 mi ni jasno kako lahko zavarujem avto kar tako preko spleta, kdo pa bo poslikal da je avto cel ?

ivanuscha ::

A so se tudi pri Triglavu poslabšali, al kako? Take zgodbe sem ponavadi slišal od drugih zavarovalnic...

Kakšno ponudbo pa ima Generali? Sem že večkrat primerjal s Triglavom in so bile cene vedno tam-tam. Edino kar najdem na njihovi strani je zamrznitev bonusa.

fosil ::

;-) je izjavil:

Prepričali so me, že zaradi dogodka ki se mi je storil pred parimi dnevi. Imel sem prometno nesrečo, en se mi je zaletel odzadaj v avto, oba sma pri triglavu. Kljub razbitim delom ki jih lahko naštejem: odbijač, obe zadnji luči, vrata prtljažnika-se niti odpirala več niso, gumidefekt ker je odbijač porinilo v gumo itd. so mi priznali le "rabljen" zadnji odbijač. Luči, počeno gumo, prtljažna vrata pa moram popravit sam, saj je avto star in cenilec nebo tvegal pisati bedarij ker je pred penzijo -to so besede njega, gospoda Oniča.

Nakladaš.
Če je avto star je ponavadi ekonomska totalka, to pomeni da ti ne plačajo popravila, ampak dobiš neko odškodnino.
Računica pa je taka, da je vrednost avta pred nesrečo = vrednost avta po nesreči + odškodnina.
Nekako je logično da ti za 10 let star avto ne bodo plačevali novih delov.
Tako je!

;-) ::

Logično je da za avto letnik 02-03 ne dobiš novih delov ? WTF, pa ne nakladam in ja nisem dobil "neke" odškodnine ampak samo rabljen odbijač oz. v vrednosti 80€. Ko sem zgodbo povedal na drugih forumih pa sem opazil da nisem edinstven primer pri Triglavu kateri ni dobil poštenega popravila.

Boli mene k*** če mi dajo nov ali ne nov del, hočem da je OEM in ne kopija in če nisem krivec jaz mora bit avto kot je bil prej.

Utk ::

fosil je izjavil:


Nekako je logično da ti za 10 let star avto ne bodo plačevali novih delov.

Logično je tudi, da za star avto plačaš enako zavarovanje kot za nov, čeprav ti to nič ne pomaga.

fosil ::

;-) je izjavil:

Logično je da za avto letnik 02-03 ne dobiš novih delov ? WTF, pa ne nakladam in ja nisem dobil "neke" odškodnine ampak samo rabljen odbijač oz. v vrednosti 80EUR. Ko sem zgodbo povedal na drugih forumih pa sem opazil da nisem edinstven primer pri Triglavu kateri ni dobil poštenega popravila.
Boli mene k*** če mi dajo nov ali ne nov del, hočem da je OEM in ne kopija in če nisem krivec jaz mora bit avto kot je bil prej.

Potem se pa pritoži. Imaš pravico zahtevat popravilo ali pa ocenitev totalke.
Res ne vem kako ste ljudje tok leseni da požrete vse kar vam servirajo?
Sicer pa mi tvoje izjave vseeno čudne, pri cenitvi gre v prvi vrsti za popis poškodb, glede popravila se pa potem naprej dogovarja.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

ivanuscha ::

Torej lahko zaključimo nekako takole:

Poceni zavarovalnice ala WIZ in G24 se splačajo samo v primeru osnovnega zavarovanje, kjer jim recimo Triglav ne more konkurirati. Kakšnih problemov itak ne moreš imet.

Druga zgodba je pri kasko zavarovanju, kjer obstaja več pasti. Tukaj se budget zavarovalnice enostavno ne obnesejo.

Edini catch pri osnovnem zavarovanju, kolikor sem se pozanimal, bi lahko bila asistenca. Bral sem, da če imaš vozilo starejše od 8 let, lahko nekatere zavarovalnice asistenco odvrnejo, kljub temu da imaš plačano?!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Ekonomska totalka ne obstaja več. So jo ukinili, ker je bila predraga.

Ocenijo ti totalko in je to to. Dobiš en drobiž in zdravo.

Ampak cenilci ponavadi vedo kaj je nova in star poškodba. Včasih je bolje poznati kleparja ki ima veze pri cenilcih :).

Meni so tako še motor popravili :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Invictus je izjavil:

Ekonomska totalka ne obstaja več. So jo ukinili, ker je bila predraga.
Ocenijo ti totalko in je to to. Dobiš en drobiž in zdravo.

Točno temu se reče ekonomska totalka.
Ker "prava" totalka bi pomenila da je avto totalno razsut in nevozen.
Pri starem avtu pa je lahko "totalka" že zaradi malo večje praske, čeprav seveda ni totalka :)
Tako je!

GrimReaper ::

Jest sem mel pri 106-ki totalko, pa sem imel samo zadnji levi konec zaleten, odbijač, nosilec in zadnja vrata. Ampak je blo takoj 1000€ pri 2000€ vrednem avtu.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SkIDiver ::

Gledam klauvzolo od G24 za soudeležbo pri uveljavljanju škode iz zavarovanja delnega kaska (Člen 3.8, odstavek 3).
Če pravilno sklepam sem v primeru, da mi menjajo vetrobransko steklo v vrednosti 360€ soudeležen s plačilom v znesku 5% od novonabavne vrednosti vetrobranskega stekla brez dela, ki ga izvajalec zaračuna za menjavo?

Sodeč po členu 3.9 pa se v zgornji primer šteje tudi delo, ki ga zaračuna izvajalec za menjavo vetrobranskega stekla.
Mogoče kdo razume in lahko bolj po domače razloži okoli odstavka 1,2 in 3?

fosil ::

Zelo zvito napisani pogoji, še bolj kot običajno.
Predmet zavarovanja je avto, torej imaš 3% franšize od nove vrednosti avta.
Če recimo tvoj avto nov stane 20.000 EUR, sam kriješ 600 EUR škode.
Tudi če je tvoj avto že star se vedno računa od nove vrednosti avta.
Če je škode manj kot toliko sam plačaš vse, če je več ti plačajo samo razliko nad tem zneskom.

So pa tole zelo neugodni pogoji, ker je franšiza tudi za parkirišče, stekla in podobno, kar pri drugih zavarovalnicah ni običaj.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Blinder ::

kaj zdej, funkcionira tole OBVEZNO avtozavarovanje pri G24?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fosil ::

Če iščeš čim bolj poceni, se mi zdi wiz cenejši.
Tako je!

SkIDiver ::

fosil kje si našel 3% in kje od novonabavne vrednosti vozila? Podaš člen in odstavek? Cena mi je neko vodilo, vseeno pa ne mislim sklenit samo osnovno zavarovanje. Kombinacije so mi več kot dobrodošle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Blinder ::

mah wiz 270€. G24 če zdaj Nimam sklenjenega zavarovanja 370€, če zdaj imam sklenjeno pa 135€. adriatic dobrih 300€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fosil ::

SkIDiver je izjavil:

fosil kje si našel 3% in kje od novonabavne vrednosti vozila? Podaš člen in odstavek? Cena mi je neko vodilo, vseeno pa ne mislim sklenit samo osnovno zavarovanje. Kombinacije so mi več kot dobrodošle.

Saj si sam napisal kje (Člen 3.8, odstavek 3)
Tako je!

SkIDiver ::

fosil za polni avtomobilski kasko je 1% odbitne franšize, za delni kasko pa 0,5%:)

Sem pa zgoraj napačno navedel odbitno franšizo. Ni 5% ampak 0,5% pri delnih kombinacijah kaska kar se meni zdi na ceno zavarovanja povsem sprejemljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

fosil ::

Ampak kot rečeno, franšiza se računa od nove vrednosti vozila, ne pa od vrednosti škode.
Tako je!

SkIDiver ::

Res je.

St235 ::

Še moja izkušnja z njimi. Odbitna franšiza je 1% na splošni kasko. To je standardna praksa praktično vseh zavarovalnic. Za dodatna kasko zavarovanja (parkirišča, divjad, luči...) pa je odbitne franšize 0,5%. Pri tem se vedno upošteva nabavna vrednost novega vozila. "normalna" zavarovanja ponavadi odbitne franšize na dodatnem kasku nimajo, kar pomeni, da si lahko na račun parkirišča popravljal vsako pikico, ki je nastala na avtu. Tukaj pač tega ni, oziroma vsakič doplačaš.

Kolk se to splača ali ne splača je presoja vsakega posameznika. Če imaš kakšen majhen jajček je to vsekakor ugodno. Pri mojem na primer pride odbitne fanšize za dodatna kasko zavarovanja manj kot 50€. Praskic na parkirišču nisem nikol dajal popravit, če bo pa kaj večjega, sem pa samo pri zavarovanju plačal 100€ manj na letni ravni, da je vseeno če dam tistih 50€.

Bistvena stvar, ki je meni pocenila zadevo je to, da ti pri registraciji upoštevajo premijski razred, ki ga imaš na AO tudi pri kasku.

Fora tega zavarovanja je samo v tem, da je najbolj ugodno za skupino ljudi, ki je statistično najmanj rizična oziroma zavarovalnico statistično gledano najmanj stane.

fosil ::

Pa si že uveljavljal kakšno škodo?
Tako je!

St235 ::

Direktno pri njih ne. V generaliju pa dve leti nazaj - parkirišče, pa ni bilo problemov.

theBill ::

Kaj je pol s temle G24, je kdo že zavaroval pri njih?

Imam 16 let star avto in samo AO zavarovanje, in zdaj pri GRAWE z -28% agentovega dodatnega popusta ob premijskem razredu 8 (-30%) plačujem 230€ letno.

Naredil sem primer izračuna samo AO (brez AO+, asistence, nezgodnega) in bi me pri G24 prišlo 132 €, WIZ pa je nekaj dražji, in sicer 184€. Pri G24 prenašajo tudi bonus oziroma premijski razred (je razlika na informativnem izračunu ob izbiri različnih premijskih razredov), pri WIZ pa zgleda bonusa ne prenašajo? A to pomeni, da če greš en dan iz WIZ na drugo zavarovalnico, spet začneš z ničlo, premijski razred 14, ali ohraniš svoj bonus, se le ta "zamrzne"?

Kolikor sem poguglal imajo pri G24 določene cake pri kasku, ampak to mene pri trenutnem avtu sploh ne gane. Verjetno pri AO zavarovanju ni kaj za zajebat, ali so tudi pri AO kakšni hakeljci v splošnih pogojih?

St235 ::

Kot sem napisal mam g24 zdaj par mesecev in pri sami sklenitvi ni bilo problemov. Caka pri kasku je predvsem v tem, da tudi za delne kaske (parkirišča, stekla itd.) računajo 0,5% odbitne franšize. Nisem pa direktno preko njih še nič uveljavljal (pri generaliju problemov ni bilo, ko sem rabil).

Glede na to, da imaš samo AO ti je tako ali tako vseeno kako dobra je zavarovalnica.

zuz3k ::

theBill je izjavil:

Kaj je pol s temle G24, je kdo že zavaroval pri njih?

Imam 16 let star avto in samo AO zavarovanje, in zdaj pri GRAWE z -28% agentovega dodatnega popusta ob premijskem razredu 8 (-30%) plačujem 230€ letno.

Naredil sem primer izračuna samo AO (brez AO+, asistence, nezgodnega) in bi me pri G24 prišlo 132 €, WIZ pa je nekaj dražji, in sicer 184€.

heh, kot da bi bral svoj primer.

predlansko leto sem šel na GRAWE, kjer so imeli tisti 20% popust in je tudi meni poleg tega Agentka, ker
sem šel k njim dala še dodatna dva popusta 10%, torej sem za 50-60 kW avto plačal 218€ zavarovanja,
sem pa PR12 - 10%, ampak s temi popusti mi je naneslo ene 40% kot da sem PR6.


ampak vseeno je G24 cenejši! za samo osnovno zavarovanje me pride 170€

zanima me, kaj je fora teh kilometrov? a je samo informativno ali moraš res kaj sporočat?

kako je v primeru prometne nesreče, ker nimam agenta? da ni kak hakeljc pri AO da moram kaj doplačat
ob škodi :8)


lp
Life is a psychological game.

Tody ::

Fora je v statistiki in tudi premiji, če narediš 100.000 km si seveda večji rizik kot tisti ki jih naredi 10.000 na leto. Pri AO ni nobenih problemov, ne rabiš agenta samo sporočiš št svoje police, ker pri AO itak popravijo samo avto od drugega.

zuz3k ::

aha, se pravi nič ne odčitavajo, ok.

kako pa gre potek zavarovanja, a mi sploh kaj pošljejo ali dobim use prek emaila, neka fora je z zeleno karto?

še to me zanima, za premijski razred, ker si vsako leto nižje, a potem vpišem lanskega
pa oni to leto odštejejo premijski razred nižje ali vpišem letošnjega?


lp
Life is a psychological game.

Ted ::

Lani sem za punco sklepal zavarovanje preko G24...

1. Dokumentacijo ti pošljejo naknadno po pošti oz. jo po plačilu (potrebuješ kreditno kartico) sam sprintaš (dobiš kreiran PDF) in neseš na registracijo. Če si pri izpolnjevanju v spletni obrazec kaj zamočil sporočiš na Generali in ti pošljejo popravljen obrazec. Glede zelene karte - verjetno ti jo pošljejo po pošti, sicer pa jo pa dobiš na AMZS oz. kjerkoli po isti ceni kot pri zavarovalnici. Če ne hodiš v tujino (beri izven EU) je pa v osnovi itak ne rabiš.

2. Premijski razred je pomemben pri ceni zavarovanja, a pomembno vlogo igra tudi njihova ocena tveganja po parametrih, ki jih vpišeš (število kilometrov, izkušnje voznika, število let brez nesreče itd...). Mislim da v obrazec vpišeš stari premijski razred.

Če potrebuješ najcenejše možno zavarovanje in le AO potem G24 ni slaba izbira. Takoj ko pa si želiš še asistenco (tudi v tujini), stekla, kakšna ogledala ipd. pa je zavarovanje kmalu precej dražje kot pri ostalih zavarovalnicah, kjer ti agentje lahko ponudijo tudi konkretne popuste (naprimer Triglav Komplet).
Mah...

zuz3k ::

1. Aha, se pravi za v sosednji državi Italijo in Hrvaško zelene karte ne potrebujem

2. To, da imajo ostali podatki velik vpliv po ceni sem tudi opazil, ampak v praksi to pomeni, da se lahko vsak
tudi zlaže in ima manjše zavarovanje? :| npr. vsaj pri kilometrini

3. Da, potrebujem samo osnovno zavarovanje oz. trenutno razmišljam še o AO+, v primeru, da bi pri povzročeni
nesreči iz moje strani, lahko vsaj nekaj dobil od poškodb.

Asistenca pa v mojem primeru ne pride v poštev, saj za vozilo nad 15 let (avto je star 18 let)asistenca
NE krije prevoza, v primeru da se mi vozilo pokvari, se pravi bom vzel spet asistenco AMZS.


lp
Life is a psychological game.

jernejl ::

Ted je izjavil:

Če potrebuješ najcenejše možno zavarovanje in le AO potem G24 ni slaba izbira. Takoj ko pa si želiš še asistenco (tudi v tujini), stekla, kakšna ogledala ipd. pa je zavarovanje kmalu precej dražje kot pri ostalih zavarovalnicah, kjer ti agentje lahko ponudijo tudi konkretne popuste (naprimer Triglav Komplet).

Res, sem na hitro preveril za svoj primer. Imam sklenjeno AO, AO plus, asistenco, polni in delni kasko in je zavarovanje pri G24 za 100eur dražje od trenutnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

zuz3k ::

matr majo zakompliciran način plačila G24, z bančno ne moreš nakazat na njihov TRR, visa mi je potekla, oz. jo redko kdo ima :|
Life is a psychological game.

Tody ::

georgi ne nabijaj... Eurocard tudi dela. Če ti je pa visa potekla so ti novo poslal, če pa nočeš plačati naročnine za viso / eurocard pa pač nisi za internetna nakupovanja.

zuz3k ::

ma bom že uštimal.

gre se, da bi lahko omogočili plačilo tudi prek bančne kartice oz. nakazilo
in s tem omogočili nakup tudi tistim ne tako veščim internetnemu nakupovanju
Life is a psychological game.

Alamar ::

Za AO ne vidim nobene cenovne prednosti pred Generalijevo Halo polico, ki jo lahko naročiš tudi preko brezplačnega telefona. Če imaš še petrol klub potrdilo za ekstra 10% popust je kar znatno ceneje.

Tody ::

georgi problem je bolj tehnicne narave, oz bančinške...

Dajarra ::

A je potem za vas za 2 leti staro vozilo z recimo 25-30% bonifikacijo boljše vzeti polni ali delni kasko z vsemi možnostmi?

Kaj pride ceneje ponavadi ali je odvisno?
Če pride do škodnega dogodka, tudi če nisi ti kriv, ti pri polnem kasku vedno zbijejo premijske razrede ali ne?

Hvala

SkIDiver ::

Vprašaj svojega agenta kaj te pride ceneje oz. kakšna je razlika.

Če pride do škodnega dogodka kjer nisi ti kriv oz. povzročil škodo je odvisno od primera. Če ti neznan storilec poškoduje vozilo trpi tvoj bonus, če uveljavljaš kasko. Če pa je storilec znan pa trpi bonus storilca, ker se tvoja škoda krije iz njegove police.

Tody ::

Odvisno kako se vozilo poškoduje. Če je ta avtomobilska nesreča pa nisi nič kriv je vse na krvicu. Razen nadomestni avto. Če ti ga podrajsa osebno vozilo na parkirišču tudi nič ne izgubiš, če se ti na pot postavi količek, ti plačaš, če ti ga butne tovornjak spet ti plačaš. Če ti ga stoče toča, ti nič ne plačaš itd itd.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212511 (1545) kixs
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670386 (37977) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012553 (7729) BCSman
»

Kam po informativni izračun zavarovanje vozila?

Oddelek: Loža
335065 (1774) hp98
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821446 (15538) čuhalev

Več podobnih tem