» »

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje?

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje?

Robert ::

Sem dal tudi v to temo:
Zanima me ali se je v letu 2017 kaj podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje saj me je ob istih pogojih za osebno vozilo oboje stalo v letu 2016 (za leto 2017) 572,00 €, v letu 2017 (za leto 2018) pa mi informativni izračun znaša cca. 100,00 € več. Zavarovalnica je Generali.

bambam20 ::

Robert je izjavil:

Sem dal tudi v to temo:
Zanima me ali se je v letu 2017 kaj podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje saj me je ob istih pogojih za osebno vozilo oboje stalo v letu 2016 (za leto 2017) 572,00 €, v letu 2017 (za leto 2018) pa mi informativni izračun znaša cca. 100,00 € več. Zavarovalnica je Generali.


Ni logike. Kvečjemu bi moral imeti manj.

Pri kateri zavarovalnici si lani imel zavarovano vozilo?

zavajon ::

Preveri malo, Generali je nekaj zabluzil z G24. Je kao ista firma, a hkrati ni... :)
Isto zavarovanje pri G26 je cenejše kot pri Generali.

Robert ::

bambam20 je izjavil:

Robert je izjavil:

Sem dal tudi v to temo:
Zanima me ali se je v letu 2017 kaj podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje saj me je ob istih pogojih za osebno vozilo oboje stalo v letu 2016 (za leto 2017) 572,00 €, v letu 2017 (za leto 2018) pa mi informativni izračun znaša cca. 100,00 € več. Zavarovalnica je Generali.


Ni logike. Kvečjemu bi moral imeti manj.

Pri kateri zavarovalnici si lani imel zavarovano vozilo?


Pri Generaliju že 8 let zapored.

Mare2 ::

Robert je izjavil:

Sem dal tudi v to temo:
Zanima me ali se je v letu 2017 kaj podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje saj me je ob istih pogojih za osebno vozilo oboje stalo v letu 2016 (za leto 2017) 572,00 €, v letu 2017 (za leto 2018) pa mi informativni izračun znaša cca. 100,00 € več. Zavarovalnica je Generali.


Lahko ti je dal zastopnik lani popust, letos pa ne. Zamenjaj zastopnika, če je treba tudi zavarovalnico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bambam20 ::

Robert je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Robert je izjavil:

Sem dal tudi v to temo:
Zanima me ali se je v letu 2017 kaj podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje saj me je ob istih pogojih za osebno vozilo oboje stalo v letu 2016 (za leto 2017) 572,00 EUR, v letu 2017 (za leto 2018) pa mi informativni izračun znaša cca. 100,00 EUR več. Zavarovalnica je Generali.


Ni logike. Kvečjemu bi moral imeti manj.

Pri kateri zavarovalnici si lani imel zavarovano vozilo?


Pri Generaliju že 8 let zapored.


Si jih vprašal zakaj bi imel letos dražje? Bi bil zanimiv njihov odgovor. Mogoče imajo končno, da pri uveljavljanju kaska dobiš zgolj original rezervne dela in ne kopijo, ki po standardih enaka originalu. LOl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Robert ::

Mare2 je izjavil:

Robert je izjavil:

Sem dal tudi v to temo:
Zanima me ali se je v letu 2017 kaj podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje saj me je ob istih pogojih za osebno vozilo oboje stalo v letu 2016 (za leto 2017) 572,00 €, v letu 2017 (za leto 2018) pa mi informativni izračun znaša cca. 100,00 € več. Zavarovalnica je Generali.


Lahko ti je dal zastopnik lani popust, letos pa ne. Zamenjaj zastopnika, če je treba tudi zavarovalnico. :)


Zavarovanje sem opravil preko Halo police po telefonu. Kontaktna oseba je druga (vidim po šifri, pa tudi spomnim se, da sem prejšnja leta kontaktiral z ženskim glasom, letos pa je bil moški), že po telefonu so mi rekli, da bo znesek večji, jaz pa sem jim povedal že vnaprej, da mora biti isti in nikakor ne večji, sicer bom pogledal po konkurenci.

bambam20 ::

Robert je izjavil:

jaz pa sem jim povedal že vnaprej, da mora biti isti in nikakor ne večji, sicer bom pogledal po konkurenci.


Znesek mora biti nižji. Lahko povprašaš tukaj. http://www.1st.si/

Imajo zelo ugodne ponudbe zavarovanj.

buneech ::

Robert je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Robert je izjavil:

Sem dal tudi v to temo:
Zanima me ali se je v letu 2017 kaj podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje saj me je ob istih pogojih za osebno vozilo oboje stalo v letu 2016 (za leto 2017) 572,00 €, v letu 2017 (za leto 2018) pa mi informativni izračun znaša cca. 100,00 € več. Zavarovalnica je Generali.


Lahko ti je dal zastopnik lani popust, letos pa ne. Zamenjaj zastopnika, če je treba tudi zavarovalnico. :)


Zavarovanje sem opravil preko Halo police po telefonu. Kontaktna oseba je druga (vidim po šifri, pa tudi spomnim se, da sem prejšnja leta kontaktiral z ženskim glasom, letos pa je bil moški), že po telefonu so mi rekli, da bo znesek večji, jaz pa sem jim povedal že vnaprej, da mora biti isti in nikakor ne večji, sicer bom pogledal po konkurenci.

Isti avto, brez nesreč? Potem nima kaj biti večji. Pojdi h konkurenci, ali pa h kakemu agentu, ki ureja zavarovanja za več zavarovalnic.

Mare2 ::

Robert je izjavil:


Zavarovanje sem opravil preko Halo police po telefonu. Kontaktna oseba je druga (vidim po šifri, pa tudi spomnim se, da sem prejšnja leta kontaktiral z ženskim glasom, letos pa je bil moški), že po telefonu so mi rekli, da bo znesek večji, jaz pa sem jim povedal že vnaprej, da mora biti isti in nikakor ne večji, sicer bom pogledal po konkurenci.


Lahko mi na email pošlješ sken police in novega info izračuna. Bom pogledal, kje je keč (logično podatkov ne bom objavljal javno). Običajno drug zastopnik ne dobi istega popusta zaradi možnosti konkurenčnega prevzema. Dolgoročno gledano se splača imeti "svojega zastopnika". :)

Lahko ti pa izračunam še za Grawe in Savo, če si iz Ljubljane (okolica).
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Egidij88 ::

130€ z asistenco, Clio 2000.

koyotee ::

Egidij88 je izjavil:

130€ z asistenco, Clio 2000.


Hvala, imamo kristalno kroglo da bomo dobili vse manjkajoče podatke.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rakil ::

Pozdravljeni,

A je tuki gor kdo, ki bi bil pripravljen narediti informativni izračun avtomobilskega zavarovanja?

bambam20 ::

rakil je izjavil:

Pozdravljeni,

A je tuki gor kdo, ki bi bil pripravljen narediti informativni izračun avtomobilskega zavarovanja?



Uporabnik @Mare2 je zavarovalni zastopnik za različne zavarovalnice.


Zelo ugodni so tudi tukaj.

http://www.1st.si/

GeForce ::


Kmalu bo spet čas za zavarovanje, pa me zanima je cena ok, previsoka?

EDIT: Ne vem zakaj ne pokaže predogleda slike, klik na sliko dela :|

EDIT2: Na to ceno je še -15% Triglav komplet in -3% na gotovino, se pravi skupaj 375E

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

aborko ::

Tak na uč ene 2x preveč...

balluf ::

GeForce je izjavil:


Kmalu bo spet čas za zavarovanje, pa me zanima je cena ok, previsoka?

EDIT: Ne vem zakaj ne pokaže predogleda slike, klik na sliko dela :|

EDIT2: Na to ceno je še -15% Triglav komplet in -3% na gotovino, se pravi skupaj 375E



Triglav ane ?

D3m ::

GeForce je izjavil:


Kmalu bo spet čas za zavarovanje, pa me zanima je cena ok, previsoka?

EDIT: Ne vem zakaj ne pokaže predogleda slike, klik na sliko dela :|

EDIT2: Na to ceno je še -15% Triglav komplet in -3% na gotovino, se pravi skupaj 375E


Za 375 je ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

koyotee ::

Vprašaj pri savi za izračun, kater PR si?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Ce je PR visok, potem je to zelo drago za tako svoh motor. Jaz placujem 280 evrov za 74kw motor in sem v 3. PR. Se jaz placujem prevec.

Ribicija ::

To imaš kar veliko. Jaz plačam AO, AO+ in premium kasko na ZSava 698 EUR. Pa je avto letnik 2008, osnovna cena 28,9k EUR, 2.0 motor in 100 kw. Imam pa na 50% bonus na kasko in na obvezno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ribicija ()

koyotee ::

280 jaz plačam za 147kw in 45% popusta, z divjadjo in brez AO+.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

D3m ::

Pa saj je komaj premijski razred 11.

Fant bo rabil še 6 let vožnje za 50% off.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

koyotee je izjavil:

280 jaz plačam za 147kw in 45% popusta, z divjadjo in brez AO+.


Letos kenslam vso nepotrebno navlako...asistenca, luci, samo divjad pustim.

solatko ::

V 45 letih, še nisem imel kaska, niti na motorjih, niti avtomobilih. Kasko je moja glava. Vedno plačujem najnižje kar se da, odgovornost, cestna taksa in podaljšanje.

Agencija, ki mi ureja te stvari, mi vsako leto najde najcenejšo varianto, samo prvih pet let sem imel vsako leto po 10%-ov ceneje vsako leto, od takrat pa vedno polni popust. Zavarovalnice zaradi mene še niso imele škode, tako, da bi mi lahko dali kar zastonj.
Delo krepa človeka

BigWhale ::

Celo kolono ste nardili s tem off-topic debatiranjem o kolonah.

Mare2 ::

solatko je izjavil:

V 45 letih, še nisem imel kaska, niti na motorjih, niti avtomobilih.

Ja, pa si kdaj kupil nov avto? Vsaj prvo leto je priporočljivo imeti kasko, razen če si upokojen, kot moj fotr in naredi le 2000 km na leto. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

bambam20 ::

Mare2 je izjavil:


Ja, pa si kdaj kupil nov avto? Vsaj prvo leto je priporočljivo imeti kasko, razen če si upokojen, kot moj fotr in naredi le 2000 km na leto. :)



A samo prvo leto? Kdor ima te nove LED žaromete ali samo xenome ve kako so dragi, če jih razbiješ. Pa ne samo to. Kasko je nuja.

Potem pa berem, kako revčki iščejo dele po odpadih, da avto nazaj spravijo.

zobnik ::

15 let nobene nesreče, zavarovanje min. pri G24 za 85 evrov to je vse.
Prej se vozil 90-100 izven naselja, zdej tako kot večina 70-80

jazjaz51 ::

@rupsi31
"Kasko je nuja"

Kasko ni nuja - da ga potrebuješ je samo marketing zavarovalnih agentov in posledica, da je večina vozil na lizing-kredit.
Sicer sta dve posebnosti-izjemi - če si neodgovoren voznik ali pa da delaš večino voženj ponoči in po gozdu.
Če si človek kupi avto katerega ne more vzdrževati si naj pač privošči avto, ki mu cenovno odgovarja ampak jaz mislim, da če imaš avto za 20 000-50 000 jurjev boš pa še jurja al pa dva deponiral, da boš "mogoče" lahko zamenjal luč ali pa odbijač.
V moji karieri voznika sem z nevečanjem dobička zavarovalnici prihranil toliko, da si totalko na enletnem Aurisu hibridu-u plačam brez problema.
AO imam pri G24 - je daleč najcenejši.

koyotee ::

jazjaz51 je izjavil:

@rupsi31
"Kasko je nuja"

Kasko ni nuja - da ga potrebuješ je samo marketing zavarovalnih agentov in posledica, da je večina vozil na lizing-kredit.
Sicer sta dve posebnosti-izjemi - če si neodgovoren voznik ali pa da delaš večino voženj ponoči in po gozdu.
Če si človek kupi avto katerega ne more vzdrževati si naj pač privošči avto, ki mu cenovno odgovarja ampak jaz mislim, da če imaš avto za 20 000-50 000 jurjev boš pa še jurja al pa dva deponiral, da boš "mogoče" lahko zamenjal luč ali pa odbijač.
V moji karieri voznika sem z nevečanjem dobička zavarovalnici prihranil toliko, da si totalko na enletnem Aurisu hibridu-u plačam brez problema.
AO imam pri G24 - je daleč najcenejši.


Lah fotkaš polico da vidimo koliko daleč najcenejši so?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

A je tezko vnest avto in bonus v informativni izracun in dobiti jasno ceno? Potem pa placaj za to "zavarovalnemu agentu".

Mavrik ::

Utk je izjavil:

A je tezko vnest avto in bonus v informativni izracun in dobiti jasno ceno? Potem pa placaj za to "zavarovalnemu agentu".


Predvsem se gre za to da imajo zavarovalni agenti še kar nekaj placa da dajo popuste ljudem, ki so jim všeč ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Utk ::

Jasno, ce imajo zacetno ceno 30% nad g24. Ce jo izenacijo, so pa ze v izgubi. Pravim za AO in AO+, ne kasko.

In bodimo realni, zavarovalni agenti imajo vec prijatlov kot Salome na fejsbuku, vsi imajo poseben popust, samo za njih. V resnici ga nima niti njihov brat. Oz. ga pa ima istega kot vsi drugi. To je samo psiho fora, da ne gres drugam, ker pri njem "imas veze" in ga "poznas". larifari.
Sej vsak pozna vsaj kakega agenta, ce bi vsa zlahta in vsi prijatli imeli poseben popust, spet ne bi nihce brez ostal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mavrik ::

Seveda imajo vsi poseben popust... ampak informativni izračun na internetu pa je pogosto vseeno dražji in ima več marže kot ga imajo agenti. Še posebej če je agent družinski prijatelj ;) Na koncu itak to nekdo plača, ampak situacija je trenutno taka da si pogosto ti sucker, če greš na internet sklepat te stvari.
The truth is rarely pure and never simple.

Utk ::

Za AO pri g24 ne. Vsak si lahko preveri. Pri AO je marza za agenta tako nizka, da tega ne bi niti delali, ce ne bi zraven ponavadi prodali se kaska.

solatko ::

Zavarovalni agenti delajo po navadi vse vrste zavarovanj in je prometno bolj nuja, kot njihov posel. Največ zaslužka imajo na osebnih zavarovanjih, premoženje in avto pa bolj malo.
So pa zavarovalnice bolj fleksibilne pri avto zavarovanjih, posebej za voznike, ki nimajo pogoto nezgodnih primerov, saj je to zagotovljen denar.

Mare2 - Ne nikoli v življenju nebi kupil novega avta, saj v dveh letih izgubiš 40%+.
Vedno kupim avto star okoli dve leti, po možnosti od znanega voznika ali pri avtohiši proizvajalca, tako je najmanj možnosti, da dobiš razbit ali zgonen voz.

Motorje pa sem razen prvega, kupoval nove.

Če vozila uporabljaš s pametjo, ne rabiš kaska, ravno tako ne rabiš "varnega" avta, saj takega ni. Drugače pa me ne moti, če je na vozilu kakšna praska s parkplaca, saj avto uporabljam in mi kot stvar, lepa ali grda, ne pomeni nič. Mora samo takoj vžgati in peljati, drugo me pri vozilu ne zanima, seveda pa skrbim, da je vsako vozilo, tudi bicikl, tehnično b.p..
Delo krepa človeka

FTad ::

solatko je izjavil:

Če vozila uporabljaš s pametjo, ne rabiš kaska, ravno tako ne rabiš "varnega" avta, saj takega ni. Drugače pa me ne moti, če je na vozilu kakšna praska s parkplaca, saj avto uporabljam in mi kot stvar, lepa ali grda, ne pomeni nič. Mora samo takoj vžgati in peljati, drugo me pri vozilu ne zanima, seveda pa skrbim, da je vsako vozilo, tudi bicikl, tehnično b.p..


Glej, sodelavec je kupil Megana 2017 letnik. Na poti v sluzbo mu je avtobus iz nasprotne smeri malo zapeljal na njegov pas s sprednjim koncem, ko je ravno speljeval iz postaje (saj se menda ve, kako je npr to s trolami v lj, ko grejo 10-20 cm ali se vec na sosednji pas). V tistem trenutku se je moral pomakniti malo bolj desno, nakar je bil na njegovo nesreco ravno na desni ob cesti (ne vem tocno, kje, kako, zakaj) parkiran avto, kateremu je sprednji del gledal malo prevec ven in je s svojim Meganom podrsal celotno desno stran vozila.

Popravilo tega je z delom vred stalo 6000€ (v Avstriji), on je placal samo 150€ odbitne fransize, pa tudi v bonusa ni izgubil.

Torej mu je kasko prisel izredno prav.

Ne mores vedno povsem predvideti, kaj se lahko zgodi, pa ce se tako previdno vozis.

solatko ::

FTad - Slabo predvidevanje, taki seveda rabijo kasko.
Moraš ali pa plačuj. Promet je živa zadeva, pri kateri se dogodki ne ponavljajo, zato moraš bit 100%-no in.
Delo krepa človeka

FTad ::

solatko je izjavil:

FTad - Slabo predvidevanje, taki seveda rabijo kasko.
Moraš ali pa plačuj. Promet je živa zadeva, pri kateri se dogodki ne ponavljajo, zato moraš bit 100%-no in.



Ja super, ker vedno vse in vsako stvar lahko predvidevas.

Povej, bi ti lahko predvideval, da te nekdo ne bo videl npr v mrtvem kotu, ko ga zelis po prehitevalnem pasu prehiteti, potem se pa nenadoma spomni menjat pas (brez da bi bili pred vozilom kaksni tovornjaki ipd). V taki situaciji ne moras vec varno zavreti ali odviti, brez da bi se kaj zgodilo.

solatko ::

FTad - Če še nisem imel prometne nesreče, potem lahko menim, da ja. Vozim s primerno hitrostjo, tako, da lahko v vsakem trenutku s pospeškom ali zaviranjem rešim situacijo, ki se zgodi. 40 let+ v prometu, brez nesreče, mi to nedvomno potrjuje. Sem pa ogromno časa vložil v to, da prevozna sredstva odlično obvladam, ravno tako pa s prakso dobiš izkušnje pri predvidevanju. V prometu sem vključen kot pešec in voznik skoraj vsega, kar se giblje na dveh ali štirih kolesih.
Če bi bilo možno, nikoli v življenju nebi imel zavarovanega vozila, pa na žalost ni. Pripravljen sem plačati čisto vsako škodo, ki bi jo povzročil sam.

Tako pa poiščem vsako leto najnižjo možno varianto zavarovanja.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

IL_DIAVOLO ::

Vozit naravnost pa res zahteva ogromno znanja.

Svoje vozilo odlicno obvladas takrat, ko ti ni problem voziti vzvratno v temi, parkirati bocno in priti iz parkirnega mesta, ko imas na vsaki strani 50 cm in spredaj 1m prostora. In to seveda mislim brez kamer in drugih elektronskih pomagal. Samo tvoj obcutek za sirino dolzino vozila.

Ce si tega zmozen, potem ti priznam da obvladas avto. Vecina jih ne.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Spet ste offtopic.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jazjaz51 ::

@ koyotte-Lah fotkaš polico da vidimo koliko daleč najcenejši so?

Bom ko pridem domov po praznikih - je pa zneslo (po spominu) cca 230 skupaj s cestnino (kritja so AO, AO+ NE AS)

koyotee ::

Cestnino plačaš pa na tehničnem ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BigWhale ::

solatko je izjavil:

Če vozila uporabljaš s pametjo, ne rabiš kaska, ravno tako ne rabiš "varnega" avta, saj takega ni.


Joj, nehaj nakladat. Absolutno varnega avtomobila res ni, so pa nekateri varnejsi od drugih. In nobena pamet ti ne pomaga, ce se nekdo zaleti vate in pobegne. Takrat ti pomaga samo kasko.

Utk ::

To je spet odvisno kje in kako zivis. V Lj mi je vsako leto kdo kresnu avto na parkingu, odkar me ni vec v Lj kaskega ne rabim, doma je pred hiso ali v garazi, v sluzbi je dost prostora, v naguzvane trgovine pa ne hodim kaj dost.

next3steps ::

BigWhale je izjavil:

solatko je izjavil:

Če vozila uporabljaš s pametjo, ne rabiš kaska, ravno tako ne rabiš "varnega" avta, saj takega ni.


Joj, nehaj nakladat. Absolutno varnega avtomobila res ni, so pa nekateri varnejsi od drugih. In nobena pamet ti ne pomaga, ce se nekdo zaleti vate in pobegne. Takrat ti pomaga samo kasko.

CCTV.
Škoda, da je premalo scamerjev pri nas, bi se vsaj uporabljali.

jazjaz51 ::

koyotee je izjavil:

Cestnino plačaš pa na tehničnem ;)

Najprej zavaruješ, greš čez eno uro na E-upravo in plačaš cestnino - po pošti dobiš novo prometno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazjaz51 ()

bastadu ::

Katera zavarovalnica je trenutno najugodnejša za 49kW vozilo? Rabim osnovno, AO+ in pa asistenco, pa možnost plačila na par obrokov ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848211150 (184) kixs
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916538 (1805) 2dark
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012521 (7697) BCSman
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630467 (28487) D3m
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525177 (20079) theBill

Več podobnih tem