» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
14 / 17
»»

Blinder ::

LeQuack je izjavil:

Jaz imam Kia Ceed 2013, Triglav osnovno+kasko od lani, skupaj cca 650EUR. Zdaj ko moram podaljšati sem naračunal preko tiste online aplikacije, da hočejo po novem 980EUR, za isti avto, ista polica, brez škod v zadnjem letu. PR1 v obeh primerih.

Lahko edino rečem lol. Za 50% podražitev pa definitivno ne podaljšam. Načeloma je že 10 let star avto tako da kaska niti ne rabim več, čeprav mi je prav prišel vsake toliko. A ima kdo kak nasvet kam se dati?

Polica stara (648EUR)



in nova izračun (980EUR)



fanj se pustis nategnit. 160 euro za asistenco comfort??
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mateja88 ::

Upoštevajo. Ga boste vnesli v nadaljevanju.

Lonsarg ::

LeQuack je izjavil:

Sem naklikal da je čim bolj podobno polica, se pravi osnovno + kasko s 100EUR odbitne (trenutno imam sicer brez) + delni kasko vse kombinacije, in mi je navgrlo cca 590EUR, kar je še kar v redu cena, malenkost ceneje koz zdaj dajem in pa veliko ceneje kot bi moral po novem če bi podaljšal na Triglav.
PS: Ali upoštevajo ta premijski razred ki ga že imam na Triglav?
Ja premijski razredi niso na zavarovalnico vezani (ta bi bila kar huda).

Ne vidim pa jaz nič pametnega v tisti ponudbi za delni kasko da bi se splačalo. Jaz sem lepo vzel samo navadni kasko z odbitno frašizo 900EUR in sem poceni skozi prišel in sem zaščiten za vse nezgode nad 900EUR. Za nezgode pod 900EUR pa se ne sekiram, ker bi moral za cirka 400EUR na leto imeti teh malih nezgod, da bi se splačalo vzet še zmanjšano odbitno franšizo ter delni kasko. In res ne vem komu uspe 400EUR na leto v povprečju malih nezgod imeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

No ja 900€ že pomeni da je res samo za večje karambole. Recimo lani ko sem imel še 1% odbitne je bilo nekje 160€, pa mi je bilo že zoprno za neko škodo uveljavljati ker je bilo že polovico škode ta znesek. S tem da sem imel odkup prve škode, ampak tisto je vplivalo samo na to da nisem še gor 3 razrede. Se pravi večja kot je odbitna manj verjetno je da boš hotel preko zavarovanja popravljati, kar nekako zgubi smisel potem.
Quack !

Utk ::

Ne, ne izgubi smisel. Če imaš malo dražji avto, hočeš nekaj dobit, če ti ga ukradejo, ga razbiješ na prafaktorje ali ga pa dobi toča. Za neko prasko za 300 evrov bom pa že sam plačal.

Mateja88 ::

Res je, manjše škode že pokriješ sam, če gre iz spošnega kaska, pri delnih kombinacijah pa tako ni odbitne franšize (toča, kraja, parking, stekla, divjad...)

2dark ::

Mateja88 je izjavil:

Res je, manjše škode že pokriješ sam, če gre iz spošnega kaska, pri delnih kombinacijah pa tako ni odbitne franšize (toča, kraja, parking, stekla, divjad...)


Pri eni od teh je izguba 3 zavarovalnih razredov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mugen999 ::

Pa so se premije res toliko podrazile kot pravijo nekateri, celo baje 25%. Folk enostavno nebo več zavaroval kasko avte starejše od 5 let. Ali pa mlad človek s slabim premijskim razredom, da si kupi boljši(dražji) avto bankrotira na registraciji.

LeQuack ::

Res so se podražile, poglej si moj izračun zgoraj pa boš videl. In ja, kasko se ne splača več.
Quack !

2dark ::

LeQuack je izjavil:

Res so se podražile, poglej si moj izračun zgoraj pa boš videl. In ja, kasko se ne splača več.


Tvoj izračun ne pove nič, ker si si ga sam delal.

POmembno je, koliko dodatnega popusta ti da agent. In vsi ti ne bodo dali isto visokega popusta.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

LeQuack ::

Dvomim da bo kater agent dal tolk popusta, da pridem na 650EUR, kolikor sem plačal lani.
PS: Lanska cena je brez kakih Drajv popustov, samo nek mali komercialen popust od tistega na šalterju za tehnični/registracijo avta. Torej standardna cena za najnižji PR1 razred. In če je nova "standarnda" cena zdaj 300EUR več se meni to ne zdi normalno. Tam je vlada skoraj podivjala ker je nek Generali hotel za 10EUR povišat zavarovanje, tu pa je 50% povišanje očitno kul.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

2dark ::

LeQuack je izjavil:

Dvomim da bo kater agent dal tolk popusta, da pridem na 650EUR, kolikor sem plačal lani.
PS: Lanska cena je brez kakih Drajv popustov, samo nek mali komercialen popust od tistega na šalterju za tehnični/registracijo avta.+


Zato pa moraš z zavarovalno polico do agenta oz. zastopnika za zavarovanja. In verjemi, da so razlike od agenta do agenta.

Lahko povprašaš za ponudbo tukaj. So zelo hvaljeni. Sedež imajo drugače v BTC-ju.

https://www.1st.si/
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Steinkauz ::

Jst sm letos plačal 630 namesto lanskih 570.
Torej dobrih 10% gor.

Malajlo ::

Meni je Generali lani zaračunal 900 EUR za kasko. Z odkupom prve škode. In letos dobil ponudbo za 2400. Ja pa ja. Koji klinac sem plačal odkup prve škode? (kasko, luč sem po nerodnosti zbil in je svinjsko draga; za razliko pri novi polici bi me ceneje prišlo, če jo sam menjam). Se pa še nisem spravil v kreganje. V istem cajtu več zaslužim, kot da idiotom kaj dopovem.
Sem se na Croatio preselil za pol manj denarja. Brez franšize in podobnih sranj. Cokom, pokom.
Zavarovanja so pa šla letos gor. Precej. Nekatere zavarovalnice delajo izgubo na avomobilskih. Pa je najbrž šel kdo v penzijo in je mladinc na glavo vse postavil.
Za vsak slučaj pa še Drajv vklopim za tiste dva, tri dni. Če naslednje leto zamenjam zavarovalnico. Košta me nič (razen objave mojih osebnih navad). Čez Gorjance mi samo zaradi sil v ovinku nameni nizko število točk 8-)

LeQuack ::

Nobena zavarovalnica ne dela minusa.
Quack !

starfotr ::

In to ne glede na produkt, katerega ponujajo. Povsod je dobiček.

Blinder ::

Lani sem dal za zavarovanje 135 €. Letos so mi ponudli enako polico za 200 €. Tako da sem potem šel na Grawe, za 10 € manj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ganon ::

Aprila sem imel registracijo, pred tem dobil izračune parih drugih zavarovalnic. Triglav je zame osebno z vsemi popusti še vedno najcenejši.

Malajlo ::

starfotr je izjavil:

In to ne glede na produkt, katerega ponujajo. Povsod je dobiček.

Ne glih... Grawe dela profit na nepremičninah, drugje bula. Generali je tudi nekje tako. Kje so pa ostale zavarovalnice, me niti ne briga. Dokler mi ne nabije premije v milu materino.

mugen999 ::

Pa se da recimo s ful kaska vreči stvari ki jih ne rabiš, da je potem premija nižja. Recimo asistenco, parkirišče, nadomestno vozilo, kraja ključev in tablic pa še kako podobno traparijo ki jo vturijo v polico.

2dark ::

mugen999 je izjavil:

Pa se da recimo s ful kaska vreči stvari ki jih ne rabiš, da je potem premija nižja. Recimo asistenco, parkirišče, nadomestno vozilo, kraja ključev in tablic pa še kako podobno traparijo ki jo vturijo v polico.


Iz polnega kaska ne. Zato so kombinacije.

Gledma malo, kakšna je razlika med asistenco comfort in plus pri trilavu in se mi zdi, da vseeno ni vredno, da se vzame comfort. PLus pokriva vse tisto , kar je pomembno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Utk ::

Ganon je izjavil:

Aprila sem imel registracijo, pred tem dobil izračune parih drugih zavarovalnic. Triglav je zame osebno z vsemi popusti še vedno najcenejši.

To ni tolk odvisno od zavarovalnice kot od konkretnega agenta. Po uradnem ceniku so vse približno enako drage, in tolk itak nihče ne plačuje.

mugen999 ::

2dark je izjavil:


Iz polnega kaska ne. Zato so kombinacije.

In potem kako zgleda kasko polica s kombinacijami? Se lahko izmišljuješ kaj bi imel v polici in kaj ne. Predvidevam pa da je popusta manj kot na ful kasko.

Mato989 ::

Ta zavarovanja so itak nateg...

Ampak on topic, kot kaže bodo ti spletni way to go, jebeš generalije ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mugen999 ::

Mato989 je izjavil:


Ampak on topic, kot kaže bodo ti spletni way to go, jebeš generalije ipd...

Ja samo za te spletne pravijo, da se potem ko jih rabiš s cenilci dobiš pred hoferji in lidli. In baje imajo še en kup skritih for v drobnem tisku.

Utk ::

Ja, tako je "baje", resnica je pa drugačna.

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:

Ta zavarovanja so itak nateg...

Ampak on topic, kot kaže bodo ti spletni way to go, jebeš generalije ipd...


A ni ravno Generali spletni (G24, Wiz)? Ali katere si imel v mislih?

mugen999 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ampak on topic, kot kaže bodo ti spletni way to go, jebeš generalije ipd...

Ja samo za te spletne pravijo, da se potem ko jih rabiš s cenilci dobiš pred hoferji in lidli. In baje imajo še en kup skritih for v drobnem tisku.


Meni bi bilo čisto v redu da ti pred Hoferjem ali Lidlom ocenijo ,vsaj veš da ne boš čakal če si zmenjen ob uri. Pri Triglav recimo če naletiš na tak dan da jih je veliko tam boš čakal lahko uro in več na cenitev.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Utk ::

Par let sem imel wiz, samo eno škodo, takrat sem odpeljal avto na uradni servis, lahko bi tudi na kater drug, pustil ključe in drug dan prišel iskat. Ne vem kako bi lahko bilo bolj enostavno.

LeQuack ::

Utk je izjavil:

Par let sem imel wiz, samo eno škodo, takrat sem odpeljal avto na uradni servis, lahko bi tudi na kater drug, pustil ključe in drug dan prišel iskat. Ne vem kako bi lahko bilo bolj enostavno.


Bolj enostavno? Oni pridejo do tebe po avto in ti ga pripeljejo nazaj. Ali ti dajo nadomestni avto. Drugače zgubljaš svoj čas, zato da zavarovalnica prišpara par evrov.
Quack !

Utk ::

Dej ne fantaziraj. Še nikoli nisem slišal niti videl, da bi nekomu na dom prišli iskat avto zarad neke praske.
Nadomestnega pa dobiš, če imaš to zavarovano, jaz tega ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MrStein ::

No, lahko bi. Vprašal si, kaj je še bolj enostavno.

Kako je lahko bolj komplicirano, pa verjetno poznate:
- obisk policije, "cenitev"
- obisk cenilca, cenitev
- obisk servisa, tretja cenitev
- še en obisk servisa, da dodaš avto
- in še en, ko končno popravijo škodo
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

Kaka cenitev, kdo še to dela? Policija je ali pa ni, takoj ob škodi, čez en teden na policijo hodit nima nekega smisla.
Potem greš na enga od servisov s seznama, pogledajo, "ocenijo" in ti povejo kdaj ga pripelji popravit.

MrStein ::

Hja, če katera zavarovalnica to vse preskoči, sem vsa ušesa.

Wiz?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

Cel generali sigurno, ne samo wiz. Veliko ličarjev, uradni servisi in podobnih je pooblaščenih cenilcev za razne zavarovalnice.

LeQuack ::

Tudi pri Kmag za Kio so lahko ocenili, vem da za Triglav. Je pa rekel da je večja verjetnost da ti odobrijo popravilo (npr. iz parkinga) če greš sam tja k njim ocent, ne vem zakaj.
Quack !

starfotr ::

Malajlo je izjavil:

starfotr je izjavil:

In to ne glede na produkt, katerega ponujajo. Povsod je dobiček.

Ne glih... Grawe dela profit na nepremičninah, drugje bula. Generali je tudi nekje tako. Kje so pa ostale zavarovalnice, me niti ne briga. Dokler mi ne nabije premije v milu materino.


Če si delajo minus, naj ukinejo ta zavarovanja ali pa dvignejo ceno. Simpl.

Saj vem, da so zavarovalničarji podgane. Ampak, da so neumne podgane si pa nisem mislil. Oziroma težko verjamem, da delajo minus. Ker ga ne smejo delat.

asdf_jklc ::

Zavarovanja so se bolano podražila - jaz imam kljub miljonu popustov dost višjo ceno: iz 766€ lani je šlo na 990€, predvsem na račun dražje asistence in kaska.

kixs ::

Isto zavarovanje pri Generali:

2020-09: 73.81€
2021-09: 75.13€
2022-09: 89.23€ (!)
2023-09: se pride...

LeQuack ::

asdf_jklc je izjavil:

Zavarovanja so se bolano podražila - jaz imam kljub miljonu popustov dost višjo ceno: iz 766€ lani je šlo na 990€, predvsem na račun dražje asistence in kaska.


Ne splača se več kasko to smo že ugotovili.
Quack !

MrStein ::

Kdo ti potem krije stroške ob totalki, kraji in podobno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Če si sam kriv, potem sam. Če nisi sam razbil avta, ti pa itak druge police krijejo stroške in škodo.

In seveda, verjetnost za krajo avta je precej majhna. Samo ne smeš si lastit najbolj zaželenih modelov na listi ukradenih.

wcpapir ::

Ste pa optimisti, zavarovalnice z avtomobilskimi in premozenjskimi zavarovanji ne bi prezivele, vecina dela na avtih izgubo.

starfotr ::

Preden še karkoli napišete o raznih izgubah, si preberite kako letno poročilo izbrane zavarovalnice.

LeQuack ::

wcpapir je izjavil:

Ste pa optimisti, zavarovalnice z avtomobilskimi in premozenjskimi zavarovanji ne bi prezivele, vecina dela na avtih izgubo.


Itak, oni bi že zaprli samo so preveč dobrega srca, tako da še zmeraj ponujajo storitve. To so moderni filantropisti.
Quack !

mugen999 ::

Berem splošne pogoje pri triglavu in zasledim naslednje. Pod kombinacijo K - kraja, točko 3 piše, citiram: "Vozilo je zavarovano v času, ko se nahaja v zaklenjeni garaži v kraju,navedenem v zavarovalni pogodbi" Zdaj jaz kot laik to razumem da ti povnejo denar za avto v primeru kraje samo takrat, če ti avto ukradejo iz zaklenjene garaže doma. A me lahko kdo razsvetli da temu ni tako, ker če je temu tako, potem je to najmanj katastrofa za zavarovanca. In če temu je tako pri triglavu, kaj je šele pri "poceni" zavarovalnicah. In vas vprašam,, ali kdo pozna koga ki so mu kdaj ukradli avto, pa je dobil vsaj nekaj denarja za njega od zavarovalnice če ga je imel zavarovanega proti kraji.(pa da mu ga niso glih iz zaklenjene garaže...)

Ganon ::

mugen999 je izjavil:

Berem splošne pogoje pri triglavu in zasledim naslednje. Pod kombinacijo K - kraja, točko 3 piše, citiram: "Vozilo je zavarovano v času, ko se nahaja v zaklenjeni garaži v kraju,navedenem v zavarovalni pogodbi" Zdaj jaz kot laik to razumem da ti povnejo denar za avto v primeru kraje samo takrat, če ti avto ukradejo iz zaklenjene garaže doma. A me lahko kdo razsvetli da temu ni tako, ker če je temu tako, potem je to najmanj katastrofa za zavarovanca. In če temu je tako pri triglavu, kaj je šele pri "poceni" zavarovalnicah. In vas vprašam,, ali kdo pozna koga ki so mu kdaj ukradli avto, pa je dobil vsaj nekaj denarja za njega od zavarovalnice če ga je imel zavarovanega proti kraji.(pa da mu ga niso glih iz zaklenjene garaže...)


Vsakič znova me šokira funkcionalna nepismenost Slovencev. Prebral si stavek, ga vzel iz konteksta in zapančaril. Preberi večkrat, če je potrebno. Tretja točka se nanaša na zavarovanje delnega avtomobilskega kaska "za čas mirovanja".

mugen999 ::

In kaj to pomeni " za čas mirovanja ".

wcpapir ::

Ko avto miruje in v avtu ni voznika.

starfotr je izjavil:

Preden še karkoli napišete o raznih izgubah, si preberite kako letno poročilo izbrane zavarovalnice.

Jih pregledam vsako leto v bistvu jih moram. Kar poglej premozenjska zavarovanja koliko milijonov je izgub ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

LeQuack ::

wcpapir je izjavil:

Ko avto miruje in v avtu ni voznika.

starfotr je izjavil:

Preden še karkoli napišete o raznih izgubah, si preberite kako letno poročilo izbrane zavarovalnice.

Jih pregledam vsako leto v bistvu jih moram. Kar poglej premozenjska zavarovanja koliko milijonov je izgub ;)


Če si jaz napišem fiktivne milijonske stroške imam tudi lahko na koncu vsakega leta izgubo.
Quack !

MrStein ::

wcpapir je izjavil:

Ste pa optimisti, zavarovalnice z avtomobilskimi in premozenjskimi zavarovanji ne bi prezivele, vecina dela na avtih izgubo.

Na čem pa delajo plus?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916594 (1861) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841483 (7549) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670324 (37915) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821415 (15507) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525237 (20139) theBill

Več podobnih tem