» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
13 / 17
»»

dice7 ::

Imam dva avta. Z enim je tretja oseba povzročila prometno nesrečo. Kako zdaj to vpliva na moje bonuse?

;-) ::

Vpliva na tisto polico iz katere bo skoda placana. Če gre za kake družinske bonuse bosta kolapsnila oba, če imaš obe polici pri isti zavarovalnici bos tudi na drugi imel nižji prosti/komercialni popust-razen ce sedaj nisi imel max popusta.

barakus ::

Kje je pa trenutno najnižje avtomobilsko zavarovanje?

In pa katera zavarovalnica je najcenejša, če imaš dva avta (Grawe ima nek družinski paket, kjer priznajo isti bonus na oba avta).

Ahim ::

Imam nekoliko podobno vprasanje kot predhodnik: kako resujete zavarovanje ob nakupu novega avta ce stari se ni prodan, ker se pac z necim moras vozit (prenesete bonus na novega, kako zavarujete starega do prodaje)? Pri nas je "stari" star ze skoraj 13 let, 200+K kilometrov, avtohisa ga posledicno ne bo vzela v racun in ga bo treba nekako prodat v lastni reziji, ko bo novi enkrat operativen - kako ga cim ceneje zavarovat za ta cas? Zavarovalnica je SKB-Generali.

starfotr ::

Kupiš nov avto, ga zavaruješ.

Ko prodaš ali odjaviš starega, javiš zavarovalnici, da ti prenese bonus, vrne denar zaradi tega ter vrne preostalo premijo za staro vozilo.

Pač se voziš kak teden brez bonusa od prejšnjega avta.

Utk ::

Za staro kramo je zavarovanje ponavadi 100 evrov, za novega pa 400,500,600. Bolj se splača takoj prenest bonus, kaj pa veš kolk časa boš starega prodajal. Če ga lahko prodaš kadarkoli, ga pa pač prodaš par dni prej ko pride nov.

starfotr ::

Ne panučari preveč. Če je 700 eur, je to še vedno cca. 2 eur na dan. Če prodajaš 1 teden, je to 14 eur, oz. če imaš 50 % bonusa, je to 7 eur izgube. Tako, da nehaj preveč sanjat, koliko izgube je.

Utk ::

V enem tednu boš prodal, če boš dal 500 evrov pod ceno.

Čisti enako dela je premaknit bonus kot ga popravljat pri novem. Zakaj pol ne bi pri novem takoj imel bonus?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nooby ::

Zdravo

Nekaj me zanima.



Ima kdo izkušnje, kako je z zavaroavanjem divjad in stekla.
Recimo pelješ se in ti od nekje prileti kamenček/veja in podobno in ti poškoduje žaromet/vetrobrabsko steklo.

To se gre direktno na zavarovalnico in ti kar tako vejramejo ali moraš kaj dokazovati?

Isto me zanima ta divjad srno, jazbeca, zajca in podobne živali.
Ga butneš z avtom, poškoduješ odbijač/havbo/žaromet/vetrobran/ogledalo, žival pobegne in potem?
Kličes policijo?
Iščeš žival če leži ob cesti da jo slikaš :)

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

MrStein ::

Za kamenčke še nikoli nisem rabil dokazovati.
Se pa napiše kdaj in kje se je zgodilo. (kar potem ne preverjajo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nooby ::

MrStein je izjavil:

Za kamenčke še nikoli nisem rabil dokazovati.
Se pa napiše kdaj in kje se je zgodilo. (kar potem ne preverjajo).


Ok.
Verjetno ti avto poslikajo če vzameš delni kasko, da sw vidi če je brez poškodb?
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Tene ::

MrStein je izjavil:

Za kamenčke še nikoli nisem rabil dokazovati.
Se pa napiše kdaj in kje se je zgodilo. (kar potem ne preverjajo).


Katera zavarovalnica?

ViperR ::

Za divjad sem slisal, da rabis klicat policijo, naredit zapisnik itd.

Za parkirisca pa ne rabis nic, samo poves kje je blo. Jaz sem mel situacijo, ko je blo treba h kleparju peljat in barvat cel zadnji del, pa niso nič komplicirali.

MrStein ::

Tene je izjavil:

MrStein je izjavil:

Za kamenčke še nikoli nisem rabil dokazovati.
Se pa napiše kdaj in kje se je zgodilo. (kar potem ne preverjajo).


Katera zavarovalnica?

Triglav.

nooby je izjavil:

MrStein je izjavil:

Za kamenčke še nikoli nisem rabil dokazovati.
Se pa napiše kdaj in kje se je zgodilo. (kar potem ne preverjajo).


Ok.
Verjetno ti avto poslikajo če vzameš delni kasko, da sw vidi če je brez poškodb?

Ne vem če so mi kdaj slikali.

So enkrat hoteli, da jaz slikam in jim pošljem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mateja88 ::

barakus je izjavil:

Kje je pa trenutno najnižje avtomobilsko zavarovanje?

In pa katera zavarovalnica je najcenejša, če imaš dva avta (Grawe ima nek družinski paket, kjer priznajo isti bonus na oba avta).


Grawe in Generali imata družinski bonus oziroma popust. Na podlagi prvega avtomobila (bonusno boljšega) tudi drugi pridobi dodaten popust na AO in/ali AK zavarovanje do 55%.
Če kdo potrebuje izračun, mi lahko piše na info@fiserzavarovanja.si.

Letos so bile res velike podražitve na avtomobislih zavarovanjih zato se splača narediti še kak dodaten izračun.

wcpapir ::

Odgovarjaš na post iz 19.februarja, če ste tako ažurni, jaz pri Vas nebi zavaroval niti psa.

RED_line ::

Letos sem ponovno menjal zavarovalnico. Spet se je podražalo kot se bo tudi cestna taxa. Drugače sem šel na neko croacijo, saj ne vem. Za polota je prišlo malo več kot 100, za audija a4 b6 z asistenco in sedeži pa 220. Aja, prej sem bil na generali

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RED_line ()

wcpapir ::

Asistenca in sedeži?

RED_line ::

Sedeži če se potnikom kaj zgodi. Asistenca na cesti če se ti pokvari

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RED_line ()

wcpapir ::

Brez potnikov itak ne mores zavarovati vozila v Sloveniji. Lp

starfotr ::

Ah ja. Dajmo eno hitro predavanje.

AO - obvezno avtomobilsko zavarovanje. Krije vse, kar nardiš škode s svojim vozilom. Na telesih in predmetih.

AO+ - AO + zavarovanje voznika. AO ne krije poškodb tebe kot voznika, če s svojim avtom narediš nesrečo.

Kasko - krije škodo, ki jo narediš svojemu vozilu.

delavec44 ::

Kar ne preprečuje zavarovalnicam, da ti prodajajo zraven še nezgodno zavarovanje za potnike v tvojem vozilu, ki so itak že zavarovani po AO. Nateg?

wcpapir ::

Seveda je nateg. Zavarovalne vsote pa so mizerne proti AO :)

starfotr ::

Smešno mi je, ko piše na npr. prevoz.org

zavarovanje: imam nezgodno zavarovanje za potnike

Zakaj raje ne napišejo: imam registriran avto.

Zimonem ::

Ne se delat norca, iz neke druge teme vem da je polo vreden vsaj milijon, audi pa najbrž biljon dolarjev. Eurotax nima pojma.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:

Smešno mi je, ko piše na npr. prevoz.org

zavarovanje: imam nezgodno zavarovanje za potnike

Zakaj raje ne napišejo: imam registriran avto.


Obstoja tudi posebej nezgodno zavarovanje za osebe v vozilih. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

starfotr ::

Vem. Kar je neumnost. To si naj vsak sam uredi, če želi imeti.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:

Vem. Kar je neumnost. To si naj vsak sam uredi, če želi imeti.

Tisti, ki je napisal:
zavarovanje: imam nezgodno zavarovanje za potnike


pač malo drugače razmišlja. Hvala bogu.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

starfotr ::

Seveda hvala bogu. Ti od tega živiš, zato je to voda na tvoj mlin.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:

Seveda hvala bogu. Ti od tega živiš, zato je to voda na tvoj mlin.

Moram rečt, zelo inteligenten odgovor na parodijo, če nekdo vpiše, da ima sklenjeno nezgodno zavarovanje. Od kje jemlješ?

Sem računal na tvojo modrost. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BaTeMaN ::

A je možno da se je od lani do letos polni kasko na Triglavu dvignil za 30%? Polica identična. Maximalen bonus 55%
less then zero

PeternelG ::

Jaz sem na Savi. Lansko leto je bilo zavarovanje 504€, letos pa identično 614€... Še na šalterju je rekla, da so letos 2x podražali zavarovanja... Potem sem se odločil za Triglav z nekaj drugačnimi kombinacijami za 396€, nimam pa več polnega kaska, ampak samo osnovni+nekatere kombinacije.

RED_line ::

Rezervni deli so šli gor in posledično tudi zavarovalnine. Jaz sem lani plačal 185€ letos 220€ za mojo A4.

Cupakabra123 ::

Jaz sem na Savi ze par let. Zavarovanja in cestnine me pridejo cca 300 eur.

Mateja88 ::

Tako je, rezervni deli in kleparske storitve in zavarovalnice so bile prisiljene k korekciji premij.

MrStein ::

Se da dobiti zgodovino zavarovanj, predvsem škodnih primerov?
Da bi preveril gibanje PR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

wcpapir ::

MrStein je izjavil:

Se da dobiti zgodovino zavarovanj, predvsem škodnih primerov?
Da bi preveril gibanje PR.

Ja preveri na salterju svoje zavarovalnice in ti razlozijo in dajo st zadnje police kjer je PR.

MrStein ::

Zadnji polico že imam sam. Zanima me zgodovina za nazaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mateja88 ::

Če gre za en avto in eno zavarovalnico ne bo težko. Samo pokličete in povejte kaj želite pa vam bodo dali podatke.
V kolikor gre za več različnih avtomobilov in različne zavarovalnice, bo potrebno pa malo bolj raziskat.

Če mi zaupate osebne podatke in podatke od avtomobila na info@fiserzavarovanja.si vam lahko poskusim pomagat.

Zavarovalno leto brez škode = - 1 premijski razred, 1 škoda (na AO ali AK) = + 3 premijske razrede na AO ali AK. Delne kombinacije in nekateri drugi dogodki bo brez padca v bonusu.

miha711 ::

Bi mi kdo znal data približno oceno koliko bi me prišel kasko za 3 leta starega Golf-a VIII. Bi bil pa to moj prvi avto, sepravi nobenega bonusa pri zavarovalnici...

wcpapir ::

Pošlji na ZS eno št šasije od golfa 8 in ti naredim izr.

Lonsarg ::

Saj imaš online izračun na Wiz ali pa na G24 z par kliki.

Mateja88 ::

miha711 je izjavil:

Bi mi kdo znal data približno oceno koliko bi me prišel kasko za 3 leta starega Golf-a VIII. Bi bil pa to moj prvi avto, sepravi nobenega bonusa pri zavarovalnici...



Jaz lahko naredim točen izračun za več zavarovalnic, samo št. šasije ali registrsko mi pošljite na info@fiserzavarovanja.si.

LeQuack ::

Jaz imam Kia Ceed 2013, Triglav osnovno+kasko od lani, skupaj cca 650EUR. Zdaj ko moram podaljšati sem naračunal preko tiste online aplikacije, da hočejo po novem 980EUR, za isti avto, ista polica, brez škod v zadnjem letu. PR1 v obeh primerih.

Lahko edino rečem lol. Za 50% podražitev pa definitivno ne podaljšam. Načeloma je že 10 let star avto tako da kaska niti ne rabim več, čeprav mi je prav prišel vsake toliko. A ima kdo kak nasvet kam se dati?

Polica stara (648EUR)



in nova izračun (980EUR)

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

kriptobog ::

Meni so pri Generaliju podrazili za 25%. Sem popvrasal drugje in so bili vsi drazji, Triglav celo 55%. Poglej pri Generaliju koliko ti naracunajo.

Mateja88 ::

Žal nimam točnega nasveta kam se dati kar tako na pamet lahko pa vam pripravim izračune konkurenčnih zavarovalnic v kolikor mi pošljete vašo trenutno polico na info@fiserzavarovanja.si.

Lonsarg ::

LeQuack je izjavil:

Jaz imam Kia Ceed 2013, Triglav osnovno+kasko od lani, skupaj cca 650EUR. Zdaj ko moram podaljšati sem naračunal preko tiste online aplikacije, da hočejo po novem 980EUR, za isti avto, ista polica, brez škod v zadnjem letu. PR1 v obeh primerih.
Sem nekaj nahitro naklikal na G24 za tvoje podatke (no na približno, ker ne vem točen model, sem dal sicer najmočnejši motor) in pride kasko z odbitno franšizo 100, 420EUR letno. Če odbitno franšizo dvigneš na 900 pa pride kasko 280EUR. Pa še se da znižat z vprašalnikom.

Drastično nižje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Lonsarg je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Jaz imam Kia Ceed 2013, Triglav osnovno+kasko od lani, skupaj cca 650EUR. Zdaj ko moram podaljšati sem naračunal preko tiste online aplikacije, da hočejo po novem 980EUR, za isti avto, ista polica, brez škod v zadnjem letu. PR1 v obeh primerih.
Sem nekaj nahitro naklikal na G24 za tvoje podatke (no na približno, ker ne vem točen model, sem dal sicer najmočnejši motor) in pride kasko z odbitno franšizo 100, 420EUR letno. Če odbitno franšizo dvigneš na 900 pa pride kasko 280EUR.

Drastično nižje ;)


Osvnovno + kasko ali samo kasko?
Quack !

Lonsarg ::

Skupna cena za oboje. Saj G24 imajo pregledno spletno stran, si lahko v eni minuti še bolj točno naklikaš za specifični model: https://www.g24.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Lonsarg je izjavil:

Skupna cena za oboje. Saj G24 imajo pregledno spletno stran, si lahko v eni minuti še bolj točno naklikaš za specifični model: https://www.g24.si/


Sem naklikal da je čim bolj podobno polica, se pravi osnovno + kasko s 100EUR odbitne (trenutno imam sicer brez) + delni kasko vse kombinacije, in mi je navgrlo cca 590EUR, kar je še kar v redu cena, malenkost ceneje koz zdaj dajem in pa veliko ceneje kot bi moral po novem če bi podaljšal na Triglav.
PS: Ali upoštevajo ta premijski razred ki ga že imam na Triglav?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()
««
13 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916638 (1905) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841564 (7630) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670394 (37985) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821448 (15540) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525261 (20163) theBill

Več podobnih tem