» »

LED žarnice, domača uporaba

LED žarnice, domača uporaba

Scorpy84 ::

V prikolici sem zamenjal vse zarnice z led. In zdaj se mi dogaja problem s tremi osram zarnicami. Imam 7 led zarnic,navoj e14, neke no name, v sparu so bile v akciji, te vse lepo delujejo. Problem pa nastaja z osramovimi precej drazjimi zarnicami, ki majo navoj e27. Zdaj ko se je kamp napolnil, se dogaja da ima tri stopnje svetilnosti, na katero nimam upliva. Cist random zacnejo manj svetiti ali skoraj nic. Napetost ne pada, ker sem meril z multimetrom, tudi zamenjam z halogenko se tam ne spreminja svetilnost. Z ostalimi napravami nimam tezav, ali so te hvaljeni osram zdaj eno sranje pa obcutljivi ce se malenkost spremeni frekvecna v el. omrezju od kampa.

fujtajksel ::

Kdo ve kje bi se dobil nadomestni LED modul za plafonjero, 220V 24W (2200lm) (lahko tud malo svetlejši), 2700K, dimmable (namesto tegale http://www.seoulsemicon.com/upload2/ACm... )?

Bellzmet ::

Kakšno priporočilo za trgovino kje kupit E14 in GU10 žarnice? Pa da E14 niso samo 8W? Amazon, Aliexpress...?

A se kaj takšnega splača kupit? Rabim za otroško sobo?
https://www.amazon.de/dp/B07DL561M9/ref...

Hoden ::

Sam bi se oziral za renomiranimi proizvajalci led sijalk. Vsekakor 3000K ali celo 2700K in če gre za otroško sobo je nujno gledati čim večji faktor CRI. Pod 90 ga jaz za otroško sobo nebi dajal. Večji kot je namreč CRI manjša je modra komponenta svetobe v spektru. V vzponu je SUNLIKE tehnologija, vednar mislim, da še ni na voljo v obliki sijalk. Vsekakor pa se pri razsvetljavi nebi preveč oziral na ceno ampak bi gledal izključno na kvaliteto.

Lp

matobeli ::

Hofer ali Ikea, faktor nad 95, celo nad 97 je skoraj pri vseh modelih standard.

Praviloma je tako da če ne piše nič je zih slabo.

Bellzmet ::

OK. Prvič slišim za CRI.

Bellzmet ::

Kje se pa da kupit takšne žarnice? Kakor gledam za E14 nad 500lm in CRI 90+ niti ne najdem...

Hoden ::

Bellzmet ::

Pa ravno v IKEO po 4 žarnice ne bom šel. Sem mislil preko neta naročit.

Drgač pa ja...imajo pa jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

matobeli ::

Poglej v hofrih če majo kaj zaloge še od zadnje akcije.

energetik ::

Hoferjeve utripajo s 100Hz, izmerjeno. Tako kot večina poceni kitajk.
Bolj kot CRI je pomembno, da imajo dober driver. Te pa imajo preverjeno vsaj Osram, v SLO pa npr. Inled, oboje preverjeno imajo CC driver, ki napaja ledice s par 10kHz.

matobeli ::

Res? Dej en posnetek z telefonom prilimaj. Naj bi se vidlo.

Ker moje hofer/ikea/emos nič ne utripajo, led svetilka na hodniku bloka pa kot nora, pa je verjetno ena taka ki jo imajo v redni ponudbi trgovine za električarje. Torej utripajoča CRI 70.

Pa so moje LED starejše ali vsaj enako stare kot tiste na hodniku.

Inled ima svoj dizajn svetilk? Težko verjamem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

energetik ::

Kakšnim telefonom. Posnel sem s fotkičem, ki ima snemanje s 200fps (posnetke sem že lepil nekam na ST). EMOS sem tudi razdrl, "driver" ni vreden svojega imena, gre samo za kondi za omejevanje toka ter usmerniški mostič. Jasno da utripajo s 100Hz. Pa pri nas še pregorijo v parih mesecih, ker imamo napetost ves čas okoli 240V+.

Seveda INLED nima svojih ledic, so pa preverjeno z dobrim driverjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mihec87 ::

Inled kolikor gledam ima philips https://www.inled.si/led-zarnice/e27 pa neke na odprodaji?

Bellzmet ::

Ma vidim, če želim več lumnov, da rabim E27 žarnice. Bom naročil adapter E14->E27 pa bo.

kuglvinkl ::

Bellzmet je izjavil:

Ma vidim, če želim več lumnov, da rabim E27 žarnice. Bom naročil adapter E14->E27 pa bo.


To je nol getho varianta, ali pa je varno?
Your focus determines your reallity

energetik ::

matobeli je izjavil:

Res? Dej en posnetek z telefonom prilimaj. Naj bi se vidlo.

Ker moje hofer/ikea/emos nič ne utripajo, led svetilka na hodniku bloka pa kot nora, pa je verjetno ena taka ki jo imajo v redni ponudbi trgovine za električarje. Torej utripajoča CRI 70.

Pa so moje LED starejše ali vsaj enako stare kot tiste na hodniku.

Inled ima svoj dizajn svetilk? Težko verjamem :D

Evo jih:
EMOS:


"INLED":

Bellzmet ::

kuglvinkl je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ma vidim, če želim več lumnov, da rabim E27 žarnice. Bom naročil adapter E14->E27 pa bo.


To je nol getho varianta, ali pa je varno?


Pomoje je OK. Adapterji se dobijo povsod. Pa luč je opredeljena na max 60w...gor bi pa dal LED E27, ki ima recimo max 15w.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

fujtajksel ::

energetik je izjavil:

Hoferjeve utripajo s 100Hz, izmerjeno. Tako kot večina poceni kitajk.
Bolj kot CRI je pomembno, da imajo dober driver. Te pa imajo preverjeno vsaj Osram, v SLO pa npr. Inled, oboje preverjeno imajo CC driver, ki napaja ledice s par 10kHz.


Hja ne vem kaj je bolj pomembno, tele Philips na Inled npr izgledajo najmanj 3000K in CRI 80, kar pri meni ne pride skozi. So tudi nezatemnilne, kar znatno poveča možnost da je res CC driver. Zadnje čase gre namreč trend precej v zatemnilne, ki tekom pulza preklapljajo med različno dolgimi nizi ledic in da je v drajverju samo grec in en čip in minimalno druge robe. Potem zadeva precej logično da utripa s 100Hz, posebej izrazito če zatemniš. Za kHz drajverje so narbl zihr "varčne" CCFL neonke, ki tudi izumirajo, pa itq CRI 80.

bili_39a ::

energetik je izjavil:

Hoferjeve utripajo s 100Hz, izmerjeno. Tako kot večina poceni kitajk.
Bolj kot CRI je pomembno, da imajo dober driver. Te pa imajo preverjeno vsaj Osram, v SLO pa npr. Inled, oboje preverjeno imajo CC driver, ki napaja ledice s par 10kHz.


Kako si pa meril? Po mojih meritvah imajo modulacijo okrog 0,2% Zanemarljivo. To se sijalke brez možnosti dimanja. Nisem še izmeril novejših, filamentnih.

Osramove so malo slabše.

energetik ::

Glej posnetke zgoraj.

BigBoss_ ::

Led sijalka GU10 proizvajalca V-TAC s Samsung SMD tudi utripa.

Pa kolikor vidim Inled trenutno prodaja samo Philips GU10-ke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss_ ()

mailer ::

Katere žarnice kupiti, ki imajo vgrajen senzor in se same prižgejo, a le v mraku in ponoči, drugače pa ne? Imajo take s senzorjem, ki se prižgejo vedno, tudi podnevi in take, ki se prižgejo zvečer in gorijo potem do jutra, kot obcestne luči. Potrebujem za hišo s klasičnim navojema nekje od 500-1000 lumnov, barva pa naj bo nekje od 3-4k kelvina.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

energetik ::

Malce poglej po šracunah. Sicer sem pred kratkim nabavljal le nočne svetilke, ki se vtaknejo direkt v vtičnico in se same prižgejo ob mraku. Sigurno obstajajo tudi podobne žarnice z navojem. Samo upam, da ne misliš osvetljevati celo noč zunanjosti bajte s 1000lm žarnicami. To jo mnogo premočno, za tak namen so kvečjemu primerne sijalke z močjo pod 1W (npr. cca 50 lumnov), ki diskretno osvetlijo npr. vhod. Sicer pa sem proti nočnemu osvetljevanju bajt, sploh če se s tem moti sosede.

Sicer pa splošna info glede EMOS ledic - nazadnje sem jih zelo šimfal, ker so utripale in kmalu crkovale (GU10). No, včeraj sem nabavil za probo še EMOS sijalko 14W na E27 navoju - ta zadeva ne utripa nič več. Zdj pa ne vem, a imajo njihove E27 sijalke boljše driverje, ali pa so zamenjali "kitajca", ki jim dobavlja robo. Skratka za 7€ se dobi 1600 lumen sijalko v Merkurju, če kdo rabi nabavljat v fizični štacuni.

Rias Gremory ::

Iščem ledice na GU10 navoju. Tako kot jaz iščem je v obliki valja.
 prvotne svetilke

prvotne svetilke



Raje bi to valjasto obliko, ker se jo lažje namesti. So pa te, ki so bile zraven, hitro začele utripati, zato so že vse zamenjane z enimi (drugačne oblike) iz Merkurja.
Ledic v valjasti obliki v Sloveniji, po hitrem brskanju nisem našel.
Na Ebayu sem našel ene, kjer so 4 v paketu, ena pride s poštnino 4,5EUR.

Kje kupiti kakovostne ledice?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Pomoje nikjer v GU10, ta priklop je namenjen predvsem reflektorjem in se taka oblika ne sklada ravno z idejo.

kuglvinkl ::

Rias Gremory je izjavil:

Iščem ledice na GU10 navoju. Tako kot jaz iščem je v obliki valja.
 prvotne svetilke

prvotne svetilke



Raje bi to valjasto obliko, ker se jo lažje namesti. So pa te, ki so bile zraven, hitro začele utripati, zato so že vse zamenjane z enimi (drugačne oblike) iz Merkurja.
Ledic v valjasti obliki v Sloveniji, po hitrem brskanju nisem našel.
Na Ebayu sem našel ene, kjer so 4 v paketu, ena pride s poštnino 4,5EUR.

Kje kupiti kakovostne ledice?


https://geizhals.de/osram-ledvance-led-...
Your focus determines your reallity

matobeli ::

Ra80 :|

Pa sem že malo zastrigel z ušesi. No, tud cena ni ravno budget.

dela ::

Nucam E27 žarnice, nad 800 lumni, preferenca barve nekje 3500-5500K, čimceneje, lahko tudi paketi po več, glede ostalega nisem izbirčen. Bigbang ma za 1,20€ komad 9W, ampak je 2700K, Bauhaus ima tudi nekaj dokaj ugodnih. Katere štacune še imajo kakšno malo večjo izbiro in osebni prevzem? Po dosedanjih izkušnjah tudi z dražjimi sem skeptičen do življenjske dobe, zato naj bo vsaj cena nizka. Kje ste našli najcenejše?

energetik ::

V Merkurju najdi EMOS ledice.
vires in numeris

FoxKnox ::

V Sparu od Simpex.
Enaka kitajska roba in kvaliteta kot drugje ampak več kot pol ceneje od Philipsa

dela ::

To dvoje najdem za 3 € in navzgor na kos. Sta jih kdaj videla ceneje? Spar ima še Commelza 2 € na kos. Kdo bi še imel kaj takega? Tedi? No, razširjam tudi na internetne štacune, pakete po 10, tudi 2700K mi ni deal breaker. Tele philips bi morda prišle v poštev, 2,4 € na kos s poštnino vred, navajajo 7,5 W za 800 lumnov, medtem ko večina ostalih 9 W. So potem v teh novejši čipi ali pač malo lažejo glede svetilnosti? Tud aliexpress pride v poštev, če pozna kdo kakšnega preverjenega prodajalca, vem da tam večina laže glede moči.

FoxKnox ::

Jaz sem jih kupoval na AE po 2,5 € 20W , svetile so cca 1 leto potem je rapidno padala svetilnost.
Sedaj kupim Simpexove, so skoraj enake , tudi če so samo 12W in 1500 lm.Tudi commel je ok. Ista kvaliteta drug dobavitelj.

Bellzmet ::

Hja za razliko od klasičnih žarnic so pri LED žarnicah razlike v kvaliteti in v kvaliteti svetlobe (Ra/CRI), tako da ni vseeno katero kupiš.

FoxKnox ::

Bellzmet je izjavil:

Hja za razliko od klasičnih žarnic so pri LED žarnicah razlike v kvaliteti in v kvaliteti svetlobe (Ra/CRI), tako da ni vseeno katero kupiš.

Seveda lahko kupiš žarnico izdelano iz top hq LED sijalk in za to plačaš pravo ceno, ampak mi ne govorimo o tem, se mi zdi.

FoxKnox ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Bellzmet ::

Aha sem spregledal "najceneje".

dela ::

Te sem potem vzel. Imajo pa ta oddelek Osrama v lasti očitno Kitajci.

Ena od alternativ so bile te, nekaj časa so bile znižane na manj kot 10 € za paket šestih, ampak sem jih zamudil. Merkur jih tudi ima za 12,99 €, vsaj mislim, da so iste.

edi123 ::

V knauf v kuhinji imam namen vgradit 2x https://www.svet-svetil.si/philips-led-... pa me zanima ali bo to preveč za kuhinjo dimenzije 2.8m x 3.6m oz. 10m2?

energetik ::

Preveč sigurno ne.
vires in numeris

edi123 ::

energetik je izjavil:

Preveč sigurno ne.

A še premalo misliš? Ker meni se zdi kar dosti 2x "starih" 110W.

matobeli ::

Preveč je težko.

Na pultu boš še vedno rabil dodatno svetilnost, drugač bo pa ok.
Sicer pa, non-dimmable, Ra80, osebno bi vgradil raje kaj z Ra95+ in možnostjo zatemnitve

energetik ::

Za kuhanje vsaj jaz rabim dobro svetlobo. Imaš 10m2, če boš 2 taki postavil na nasprotna konca kuhinje, bi znalo bit kar OK, če boš še kaj dodal nad pultom/štedilnikom.
Npr. jaz imam v ~4m2 kuhinjski niši na stropu 2000lm, nad pultom eno dolgo 1800lm letev, nad štedilnikom še nekih 1500lm, pa še potem nad drugim pultom par 500lm reflektorčkov.

Sicer pa tudi jaz vsaj za bivalne prostore dajem le še dimmable na daljinca, pa to konkretno močno. Recimo v 11m2 otroških sobah so ~4000lm paneli na daljinca, odlično za zvečer zatemnit in spremenit na 2700K. Sredi dneva za igranje pribiješ na 6500K in 100%.

Glede RA80, čisto OK za vsakdanjo uporabo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ne, ne bo. Je pa fino zvezati tako, da ju lahko prižigaš ločeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

edi123 ::

Super hvala. Evo sem na hitro narisal v slikarju kako zgleda kuhinja https://imgur.com/2iisAcF

Ne bi delal panike takšne iz tega če se ne bi rabila vrezat ven luknja in pol ni več poti nazaj, oz. je ampak nepotrebno kompliciranje.

No lahko pa vzamem močnejše če je treba https://www.svet-svetil.si/philips-led-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

matobeli ::

For a residential setting, 80 CRI is most appropriate for areas where you and your family spend the least amount of time in. Hallways, storage closets and garages are several examples of areas where 80 CRI may be sufficient. That being said, if you have a walk-in closet or a garage where you spend lots of time on your projects, you will likely want to use a higher CRI light source as color differentiation can be somewhat difficult.

On the other hand, we would recommend against 80 CRI light sources in kitchen areas, including under-cabinet lighting, as well as bathrooms. Food prep relies a lot on accurate color judgement (is the meat fully cooked?) and accurate lighting in bathrooms can be important when applying makeup.


https://www.waveformlighting.com/home-r...

So pa seveda ljudje različno občutljivi na svetlobo, ampak ker je razlike verjetno ravno par 10eur na nekaj let osebno izberem najviši Ra ki ga lahko dobim.

joze67 ::

Imam v sobi cca 12m2 na stropu 28W led plafoniero in je grozljivo svetlo. Dve, pa še nekaj čez...? No, mogoče Philips W niso enakovredni AliExpress W.

edi123 ::

matobeli je izjavil:

Preveč je težko.

Na pultu boš še vedno rabil dodatno svetilnost, drugač bo pa ok.
Sicer pa, non-dimmable, Ra80, osebno bi vgradil raje kaj z Ra95+ in možnostjo zatemnitve

Ali pa potem to https://www.sylux.si/vgradna-svetilka-l... če je res razlika med 80 in 95 CRI. Je pa ta 2700K one od philipsa pa so 3000K. Ne bi rad imel preveč rumene barve.

energetik ::

matobeli je izjavil:


https://www.waveformlighting.com/home-r...

So pa seveda ljudje različno občutljivi na svetlobo, ampak ker je razlike verjetno ravno par 10eur na nekaj let osebno izberem najviši Ra ki ga lahko dobim.
Seveda, če ni ta Ra pogojen z absurdnimi cenami. Ne vem, meni Ra nekaj čez 80 povsem zadostuje tudi v kuhinji. Seveda za barvno kritično delo pa rabiš 90+. Ampak za večino prostorov po bajti ni ravno potrebno.
vires in numeris

matobeli ::

Ma sej vidiš kako je, 8€ una z Ra80, 18€ tista z Ra95, 20€ razlike, tele ledice delajo vsaj ene 3 leta, tko da je vsega skupaj za dva pira na leto razlike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427442 (21445) bMozart
»

LED žarnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
203894 (2596) jtothek
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121263 (90187) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015708 (14203) energetik

Več podobnih tem