» »

Pomoč pri sestavljanju računalnika

Pomoč pri sestavljanju računalnika

chuck ::

Potrebno bo nadgraditi stari i5-2500k na nekaj novejšega. Pa tudi SSD mi prikazuje 88 days estimated lifetime (upkeep 2145 dni).

Računalnik uporabljam za emaile, brskanje, programiranje, photoshop, adobe illustrator, gledanje filmov, iger ne igram na njemu.
Na njemu imam pomembne službene podatke in mi je pomembo, da jih ne izgubim. Računalnika ne ugašam, čeprav bi ga rad nastavil tako, da se ugasne kadar ga ne uporabljam in ga lahko preko remota zbudim.

Uporabljam monitor Eizo FlexScan EV3285 (Displayport 1.2)

Pomembne lastnosti:
neslišen ali skoraj neslišen (na starem sem imel seasonic fanless in samo eden ventilator pri procesorju)
zanesljivost in stabilnost (da bo zdržal še naslednjih 5 let recimo 16 ur dnevne uporabe)
Starega imam stlačenega v vitrini od pisalne mize (od zadaj je odprto) in še vedno živi.
Čim manjši, ampak dovolj velik, da ne bo vplivalo na hlajenje.

Tole sem na hitro sam sestavil
AMD Ryzen 7 3700X, 8x 3.60GHz, boxed (100-100000071BOX) 241€ ali
AMD Ryzen 9 3900X, 12x 3.80GHz, boxed (100-100000023BOX) 358€
G.Skill RipJaws V schwarz DIMM Kit 32GB, DDR4-3200, CL16-18-18-38 (F4-3200C16D-32GVK) 125€
Seasonic Prime Fanless PX-450 450W ATX (PRIME-Fanless-PX-450) 112€
MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC, 2GB GDDR5, HDMI, DP (V809-2498R) 67€
Corsair Force Series Gen.4 PCIe MP600 1TB, M.2 (CSSD-F1000GBMP600) 181€

Nisem prepričan, če bi vzel i9 ali Ryzen 9 ali 7.
Tudi glede RAMa je mogoče 32GB overkill, samo 60€ tukaj prihraniti ni ne vem koliko.
Glede napajalnika nisem prepričan, če je 450W preveč ali premalo.
Je potrebna dodatna grafična kartica, zaenkrat sem uporabljal integrirano?

Glede matične je smiselno vzeti s PCIe 4 ali je dovolj 3? Vpliva PCIe na hitro delovanja diska? PCIe 4 so precej dražje.

Glede ohišij je veliko opcij, ni pomemben izgled, samo da pripomore k hlajenju in tišini. Prav tako veliko opcij pri hladilniku za procesor.

Gledal sem tudi fanless ohišja, ampak so precej visoke cene ali pa vodno hlajenje?

hotig ::

aerie ::

To maš cene brez DDV?

chuck ::

Ja, brez DDV, saj si ga bom "odbil".

Glugy ::

Kar imaš pomembnega na SSD-ju si čim prej varnostno kopiraj na USB ali kak drug medij.

c3p0 ::

Sam sem imel "neomejen" budget, pa sem vzel 3700x, na desktopu enostavno nimam potrebe po več jedrih, niti 8 ni malo.

Laki_lai k ::

Vem da je tema stara pa si jo bom vseeno izposodil ker se mi zdi zaradi enega priključka nesmiselno odpirat novo temo. Sestavil sem nov računalnik noja skoraj sestavil ker mi je ostal en konektor za katerega ne vem kam ga priklopit. Na njem piše f panel in predvidevam da je za prižig in resetiranje računalnika vendar ne vem kam to priklopit saj ne najdem nobenega podobnega konektorja na matični plošči. Mi lahko kdo pomaga in napiše kam greta konektor na sliki?
Matična pa je ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI.

https://ibb.co/z4gSDDj

https://ibb.co/ZTyNbVZ

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Laki_lai k ::

DarwiN je izjavil:



Hvala. Sicer sem pridvideval da bi lahko šlo sem ampak me je motilo ker ni po celem priklopa.
Hvala še enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
32950062 (8772) ZandorV2
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
637056 (5434) TheKingZiga

Več podobnih tem