» »

zamenjal proc -> prenosnik se neče zagnat

zamenjal proc -> prenosnik se neče zagnat

«
1
2

Alen T 1978 ::

LP

kupil sem drug proc. prenosnik se neče zagnat.

je to od TPD-ja?

kaj mi je za storit? dat švohnejši proc not? zamenjat plato? al zamenjat napajalnik/pretvornik (na bateriji isto neče laufat)?

originalno je bil not P6200 (TPD 35W). na pamet zamenjal z i5-580M (TPD 35W) in imel srečo. sedaj isto na pamet zamenjal z i7-940XM (TPD 55W) pa se neče zagnat.

bobby ::

Teledva cpu sta pa kar precej razlicna, ce mene vprasas,ti ga plata ne podpira. Kaj za narest? Preveri,ce je kaksen novejsi bios,to je pa to.
http://www.game-debate.com/cpu/index.ph...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Alen T 1978 ::

Ja socket je isti.
ne morem bios fleshat ker nimam prejsnjega proca.

grem na servis.

Alen T 1978 ::

Aja ti si rekel da bi bios zamenjal. Pardon
grem vseen na servis. Uradni od trgovine kjer sem kupil.

hojnikb ::

zelo verjetno ti ga chipset sploh ne podpira..
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

Ti. Mi je en v temi kjer sem spraševal za nadgrajevanje mojega laptopa rekel oziroma podal link do spiska procev ki so kompatibilni z HM55 chipsetom.

Lej, tle: klik
Čeprav a veš da dejansko nisem šel gledat če je kompatibilen z tem chipsetom. On mi je sam ta link podal.

Alen T 1978 ::

Ja. Lej. Naj bi bil kompatibilen: klik

Najbrž gre, predvidevam/sklepam, za porabo - prevelika ali pa za plato ki ni zdizajnirana za tako močne/energijsko porabne proce. Nekak iz tega ugibam da je treba samo napajalnik zamenjat ali poleg tega še plato.

Dejansko je sam tko, da lučka ( plava) na knofu za vklop/izklop žmiga (f. 5 sek.) istočasno kot ledica na dnu laptopa (proti telesu uporabnika) kjer je narisana žarnica.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

To je samo tabela kompatibilnosti z chipsetom,.. ta tabela pride v poštev bolj kot ne za proizvajalce mamaplat, ampak, če se ne držijo referenčne plošče in začnejo malo mešetarit po referenci, spreminjat bios, potem nimaš sreče.
to ti je proizvajalec prenosnika malo prekrižal račune.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Alen T 1978 ::

Jah no. Sej mi bojo na servisu rekli kaj naj naredim - kar je ceneje.

Alen T 1978 ::

Gospod bobby. Kako naj izvem ce bo menjava bios-a resula zadevo da ne kupujem na pamet?

hojnikb ::

sploh se ne hecaj. Proc ima 20W večji TDP. Ker so prenosniki highly integrated zadeve, _močno_ dvomim, da je proizvajalec tako za hec dal power delivery in cooling za 20W močnejši proc.. Sploh ker je bil bolj poceni takrat..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alen T 1978 ::

Ja to kar se tiče venta maš prav.
jaz nekak upam da bo menjava plate/napajalnika in ja sedaj si se omenil vent resla to zadevo.

hojnikb ::

torej boš praktično zamenjal pol prenosnika ?

A nebi blo bolje ta denar prihranit za kako novo zadevo ?
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

Ja ne. Sej ne vem kaj je treba naredit. To kar je najceneje.

vorantz ::

Dobi nazaj prejšni procesor in ga dej nazaj not
Zakaj si se ga sploh znebil preden si sprobal, če ta dela??

Alen T 1978 ::

Ker ne vem dovolj detaljev.
Sem pa molil boga da se ne skur zarad TPD-ja.

hojnikb ::

mah to bi ti že v štartu mogla zdrava pamet povedat, da če je večji TDP, da nebo špilal.
Brezveze stran mečeš denar. Raje bi prodal obstoječi laptop in nabavil novega..

Ker v tem primeru boš mogu v _vsakem_ primeru menjat najmanj matično in hladilni sklop.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alen T 1978 ::

Ja ja pa kaj še :)

hojnikb ::

Uglavnem pozabi na poceni rešitev.
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

Ja no. Če obstaja jo bom že upošteval.
Še vedno mi ostane servis kjer bojo, izgleda moral - glede na trenutne razmere, točno povedal kaj je rešitev ki je najcenejša.

hojnikb ::

Z glavo silit čez zid nebo šlo.
Dejstvo je, da obstoječa mamaplata _gotovo_ ni narejena za 55w TDP.
Torej poceni rešitev že po defaultu odpade.

In ker verjetno platka za višji TDP zelo verjetno ne paše v to ohišje, je vseskup brezveze. Na servisu ti bodo skoraj zagotovo isto povedal. Razn če so šalabajezerji in te bojo odiral na suho, dokler ne pridejo do zakjučka, ki sem ga jaz že sedaj povedal.
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

Ja bom videl kaj bojo rekli.
Oni tam poznajo Acer Aspire 7741z notebook.

hojnikb ::

Ti pa jst povem, da je ta serija delana samo za 35W proce, tako da plate za 55W neboš dobil, vsaj ne brez pretiranih modifikacij
#brezpodpisa

_koki_ ::

A pa ma ta prenosnik vgrajeno ločeno grafično kartico, če je nima, potem lahko pozabiš da bo katerikoli quad procesor delal v prenosniku, ker noben quad procesor te serije nima vgrajene grafične kartice na procesorju!

hojnikb ::

vgrajeno grafiko ma... Torej defenenitivno odpade že na tej točki..
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

hojnikb je izjavil:

Ti pa jst povem, da je ta serija delana samo za 35W proce, tako da plate za 55W neboš dobil, vsaj ne brez pretiranih modifikacij


Aha. To je pa že boljši odgovor.
Modifikacij se najbrž ne bom lotil.

To misliš žagica pa milo? :)

_koki_ je izjavil:

A pa ma ta prenosnik vgrajeno ločeno grafično kartico, če je nima, potem lahko pozabiš da bo katerikoli quad procesor delal v prenosniku, ker noben quad procesor te serije nima vgrajene grafične kartice na procesorju!


E. To je pa tudi zanimivo.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Uglavnem pozabi na quad core... Al daj noter obstoječi procesor ali pa prodaj vseskupaj. Vse ostalo je samo metanje denarja v obtok.
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

klik - res porka š** ni vgrajene grafične.

hojnikb ::

Upam, da nisi hudo preplačal za proc :)
#brezpodpisa

_koki_ ::

Če ni ločene grafične kartice je i5 580m največ kar lahko vgradiš v ta prenosnik, če ga še imaš ga vgradi nazaj, če si ga pa že prodal, si se pa fajn nategnil...

Alen T 1978 ::

Je bela cesta pa pr mej duš res me že daje EMŠO.
Kako je pol z obliko-kompatibilno plato ki ima podporo za ločeno grafiko?

hojnikb ::

tudi če najdeš kej, te bo to stal toliko, da bi dobil že nov prenosnik. (da ne omenjam vse potrebne modifikacije)
Cut your loses in prodaj to i7ko in si zrihtaj nazaj kompatabilen proc. Vse ostalo je brezveze
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

_koki_ ::

Pozabi na plato ker kot ti je že hojnik povedal, potem rabiš še močnejši napajalec, drug hladilnik za dodatno grafiko in procesor, skratka strošek tak da se ti ne izide, poleg tega boš pa s tem procesorjem na nivoju novejših sandy/ivy/haswell i5 procesorjev...

hojnikb ::

recimo 8942G ima ta procesor. Ampak ko pogledaš plato, vidiš da je čisto drugačna, tako da je no go. Pa tudi če ti rata spravit plato noter imaš potem probleme z konektroji, kompatabilnostjo panela z plato, hlajenje, napajanje.

Naj bo to lekcija za drugič, da se kej takega ne kupuje, razn če si 100% da bo delal.
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

Hojnik b. To mi je še najbolj všeč odgovor.

hojnikb ::

da nebi šou slučajno te plate kupovat :))
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

Ja no. Un mi je rekel. Dal mi je link.
Hm. Mat gre v torek v Domžale pa bom šel vprašat servis če je slučajn kakšna varianta. Ajde, recimo, da naute hudi, če je kaj kar ste vi spregledal.

En odgovor prej. Ste vmes vi uletel. Ko sem pisal.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Hm. Mat gre v torek v Domžale pa bom šel vprašat servis če je slučajn kakšna varianta. Ajde, recimo, da naute hudi, če je kaj kar ste vi spregledal.

Hudi bomo samo, če boš zmetal za en nov prenosnik denarja v to starino in še potem nebo nič delal.

Ker je praktično 100%, da quada v to kišto neboš spravil. Če kdo reče otherwise, je idiot ali te pa hoče nasrat. Simple as that.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

_koki_ ::

Če te nič ne stane pejt vprašat še na servis za mnenje, ampak ti ne bojo povedali nič drugega kar si dejansko že zvedel tu...

_koki_ ::

Da se popravim, največ kar lahko vgradiš je i7-640M (najhitrejši dual core z vgrajeno grafiko) za ta prenosnik...

Alen T 1978 ::

Aha. Dobro pol. Dejansko me ne stane velik.
ja pa še ekran bi znal bit problem.

Koki. Kul. Sem lih to mislil jt gledat. Da bi upošteval TPD in vgrajeno grafo.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

klik - glede na graf (na dnu) se ne splača. Oziroma ni nič kaj bistveno boljši.

_koki_ ::

Ja ima 133Mhz višjo nazivno frekvenco in turbo ter AES...
Koliko si pa dal za 17-940XM?

Alen T 1978 ::

Hm, lol (ne vem če je lih lol ampak men se zdi, da je) - 50€.

_koki_ ::

To je zelo solidna cena...

Alen T 1978 ::

AES - klik a je to to?
Čemu prav pride AES?

hojnikb ::

enkripcija
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

ZIP/RAR/FLAC?

hojnikb ::

kaj imajo ti file formati veze z enkripcijo ?
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

Ja. Encoding ni isto kot encription.
pa vprašal sem kje to prav pride.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer JE70 CP laptop motherboard

Oddelek: Strojna oprema
211374 (1173) Alen T 1978
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726834 (13951) galu
»

Intel izdal nove Nehaleme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
508527 (6319) LordPero
»

Nehalem procesorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1219077 (5667) ModriN96
»

Intel Core i7 - Nehalem

Oddelek: Novice / Procesorji
487630 (4921) Jst

Več podobnih tem