» »

Acer JE70 CP laptop motherboard

Acer JE70 CP laptop motherboard

Alen T 1978 ::

živjo.

mi zna kdo povedat do kolikšnega procesorja se da tale Acer JE70_CP plata nadgradit?
ter isto glede RAM-a. tudi hitrost rama me zanima - kolikšna je maksimalna podprta.

thanks.

_koki_ ::

Kak čipset je vgrajen?

HM55 - P6xxx Core i3/i5/i7 Mobile 45 nm, 32 nm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

Alen T 1978 ::

ti, CPU-Z pravi da tkole:
Northbridge: Intel Havendale/Clarkdale Host Bridge rev. 18
Southbridge: Intel HM55 rev. 05

ti, čipset vidim da je ta k si ti napisal. sam kaj pa plata. je cpu odvisen od čipseta al od plate? mislim, max. cpu. podpora za naprej.


ej, kera bedna:
spraševal sem Acer USA pa pravi ženska da mi ne pmore pomagat, ker laptop ni bil kupljen niti v Amerki niti v Kanadi. pa mi je dala link do nemškega Acerja, ki pokriva Slovenija. tam vidim kontaktne podatke. kliknem na mejl. se odpre outlook. napišem kaj me tare. pošljem. dobim avtogeneriran mejl v šprahščini. mal tam izluščim da hočjo povedat da ne morem direkt preko mejla vprašat ampak preko weba. grem na link. odpre se web. ki zahteva da izberem državo. spet ni slovenije. če kliknem nemčija, je vse v šprahščini. če kliknem eng, dobr, kao ok. grem naprej, vidim da se je treba spet registrirat. ma dej. in pol me bojo spet preusmerili. ... kao una iz amerike ne more ugotovit za ker prenosmik gre pa da bi povedala glede upradeabilnosti CPUja in RAMa. mah. a potrudla se je da mi je dala napačne kontakte.

Zgodovina sprememb…

_koki_ ::

Ja napisal sem ti katere procesorje ti podpira čipset, poleg čipseta pa igra vlogo tudi poraba procesorja, nevem kateri je sedaj vgrajen...
Glede pomnilnika pa ni problema, tudi če vgradiš hitrejšega bo delal na nižji hitrosti, če višje ne podpira.

Alen T 1978 ::

dobro, to slednje vem, sam vseeno, denar bi stran vrgel.
ampak, ni panike. tud če ne veš nič hudega. bi kupil tega, k je že vmontiran. 10600.

am, sedaj je vgrajen P6100.

_koki_ ::

Ni smiselno vgrajevat hitrejši pomnilnik, ker bo delal na hitrosti počasnejšega pa na intelovi platformi tudi nič ne pridobiš če vgradiš hitrejši pomnilnik.
Kar se pa procesorja tiče pa lahko vgradiš vsak core i procesor na podnožju G1, ki ima TDP 35W, najhitrejši i5 580M ali kak varčen i7 procesor ki ustreza zgoraj pripisanim pogojem.

Alen T 1978 ::

ti, kako veš da se moram orientirat okol 35W TDP?

še neki bi vprašal:
berem na www.molex.com glede telih podnožij pa ne vem. ne znam izluščit kaj hočejo povedat. ugibam (nisme zih, če je tko):
torej, sta PGA988 in PGA989. dva različna tipa podnožij za razline procesorje. sma obstaja pa tudi rPGA989, ki pa paše na PGA988. torej, če rečeš PGA988, rPGA989, G1... misliš na 988 pinov?

ej, gledam na intel.com pa sam popizdevam. k nimajo sortirane proce po podnožjih. sam po namembnosti pa tipu kompa (desktop, laptop, server, workstation). hjuh, ej. žalost.

dobro, mislim, da razumem glede unih 988 pinov. treba se bo okol tega orientirat.
ni mi jasno od kje si ti dobil podatek za 35W. če dovoliš.

Alen T 1978 ::

ti, sej sem ugotovil, glede podnožja.
evo: Socket G1 @ Wikipedia
res, lahko si kupim tudi i7.

zdje me sam zanima, če ima ta moja JE70 CP kake omejitve oziroma če ima dizajn laptopa kake omejitve glede procov. lahko brez strahu kupim najmočnejšega i5? ali cleo i7. da ne bom kaj skuril, pregrel,... al karkol. oziroma, če je plata kako drugače omejena glede hitrosti. recimo i7-840QM še podpira, naprej pa ne več. da ne mečem denarja stran.

je plata kako avto-zaščitena pred temi rečmi?

ve sploh kdo kaj o tej JE70 CP Acer plati?

_koki_ ::

Ja glih to ti govorim, prenosnik je v osnovi dizajniran za 35W TDP procesorje in če boš dal gor procesor z višjo porabo obstaja možnost da ti:
1. ne bo zagnalo prenosnika s tem procesorjem
2. bo uničlo napajalnik prenosnika veliko prej
3. uničlo napajalni sklop procesorja na osnovni plošči (s tem tudi celo ploščo)
4. bo sistem deloval nestabilno

Podal sem ti garantirano možnost za uspeh pri nadgradnji procesorja, čeprav nevem koliko je to smiselno če je prenosnik še v garanciji, poleg tega pa tudi ti procesorji niso poceni in ta nadgradnja ti pride v poštev čez kako leto, ko bo kak uničen prenosnik v delih pa boš dobil procesor za drobiž in ne boš imel več garancije...
edit: Po TDP-ju se orientiram glede na obstoječ procesor vgrajen trenutno v prenosnik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

Alen T 1978 ::

si napisal isto kot sem dobil rezultate tlele:
http://ark.intel.com/MySearch.aspx?s=t&...
filtre sem resetiral in izbral samo PGA988 in integrated graphics.
rezultate iskanja vidiš. vmes je tudi moj P6100 in vsi so arrandale z TDP 35W. pol so najbrž res vsi kompatibilni.

ma a veš kaj me moti, če bi tega laptopa upgrejdal kr tko ne da bi kaj prej vprašal.
imel sem že plato za desktopa, za AMDja, ki je bila na gor omejena. je bila kompatibilna z vsemi pripadajočimi proci sam frekvenčno je bila omejena. če se prav spomnim je blo res tko. pa zdej razmišljam, da se nebi zajebal, če bi dal not i7-640M proc. v tem primeru najmočnejši. da bi mi pol delal na nažji frekvenci, če bi sploh. no, najbrž je stvar tolk napredna da je kompatibilna na dol. sam rad bi vedel, če je tale Acer JE70CP notebook plata kaj omejena na gor.

glede rama pa vidim, da so teli proci, iz zgornjega linka, omejeni na max DDR3-1066Mhz ram. isti tak kot ga že imam not. ram sploh ni drag. 4GB je 48€. super tole.

veš mogoče kje pri nas prodajajo tele proce. mogoče tud rame.

ma vseeno, res, hvala za debato. hehe.

_koki_ ::

Boljše da ne vidiš koliko bi te stala nadgradnja procesorja trenutno, ker si lahko za tak denar kupiš še en prenosnik primerljiv temu ki ga že imaš, nadgradnja pride v poštev ko dobiš procesor iz kakšnega uničenega prenosnika, obstoječ procesor pa niti prodat ne moreš saj je "najslabši" možen za to podnožje in tega noben niti ne kupi...
Kar se pa tiče AMD-ja in kompatibilnosti pa nikoli ni blo kakih frekvenčnih omejitev, so bile prej arhitekturne omejitve, ista zgodba je tudi pri intelu le s to razliko, da je pri njih to še pogosteje...
Toliko za info, cene so iz tujine, pri nas še nekoliko višje:
i5 580M = 220eur
http://geizhals.at/a581145.html
i7 640M = 330eur
http://geizhals.at/a586357.html

Alen T 1978 ::

ti, d'best za tale dva linka. drugač sem vprašal dinokomp če mi povejo po kolk lahk zrihtajo i5 in i7 serijo. še za ram sem jih vprašal.

ma tkole je: imam 390€ buđeta. a laptopa sem probal že prodati na bolhi. tri krat. enkrat kot avkcijo. noben ni klical. avkcija se je ustavila pri 150€. zanj sem pa dal 700€. mah, prodal ga ne bom. nadgradim ga pa lahko. da bi kupil, kar je pomojem res najboljša verzija, rabljenega sejemskega, kakega HP i7 6GB rama, 1TB diska, za 1000+€ bi blo res najbolje. sam, no money.

ne? če bi laptopa prodal za kakih 500€ + 400€ bi mel 9006+€. to bi že dobil kakega orenk rabljenega sejemskega. še več bi dobil od desktopa.

ma dobr. ni panike. to je kakor koli obrneš sitna lova. nič kaj posebnega. 5000+€ za PC, e! to je pa že nekaj.

LP

Pinks ::

Rad bi se že zdej opravičil za neprimeren komentar oziroma za pomoč, ki ni primerna da jo tlele objavljam. Vendar ne vem na koga se naj obrnem.

Moj problemn je ta da ne znam oddat temo, ki bi se objavila pod "sveže teme", oz. pod "teme zadnjih 24 ur"

Oddal sem temo, vendar jo moraš poiskati. Oddelki --> Kaj kupiti --> in šele potem lahko najdeš mojo temo.
Zaradi tega pa veliiko manj ljudi opazi mojo temo, kar pa mi ni všeč.

Dost bo samo če mi kdo obrazloži kje pa kako objaviti temo.

Hvala

Alen T 1978 ::

čak, sem jaz slabo prebral.

da objaviš temo, pa da je ne vidiš pod zadnjih 24 ur?
hm... možno, da je fora v tem, da sam avtor ne vidi tega.
daj se odlogiraj, pa poglej kot gost.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

jest bi še neki vprašal glede telih PGA988 procesorjev.
zdejle, zadnjih par ur, k gledam tole nit pogovora, sem zapazil enega PGA988 procesorja brez une srebrne zaščitne zadeve, ki se jo da čez čip. kao golo tiskano vezej. videl se je procesor. a sedaj lihkar sem zapazil spet enega drugega PGA988 kako ima to zaščito čez. čak, tale slednja fora je taka, da je debelejša. kako moram zdej gledat? kaj kupit?

Boxed ali tray najbrž ni fora. to je neki drugega, ne?
boxed desktop procesorji so v škatli z originalnim, od izdelovalca proca, dodanim ventilatorjem in hladilnim rebrom.

sem jest tist prej povedan prav videl al je bil un res gol sam da je bil namensko odstranjen pokrov, če se tko izrazim. dobr, tale srebrn zaščitni pokrovček.

_koki_ ::

Ne splača se ti nadgrajevat procesorja v prenosniku ker ne boš veliko pridobil, obstoječ procesor je dovolj zmogljiv za 90% uporabnikov, boš sigurno več pridobil na odzivnosti prenosnika če vgradiš SSD disk, obstoječ disk pa prestaviš v zunanje ohišje in ga uporabljaš kot zunanji podatkovni disk...
To bi sam naredil na tvojem mestu, pa še nekaj denarja bi ostalo v denarnici za uživanje na plaži...
Disk:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Zunanje ohišje:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Alen T 1978 ::

hehe, sem lihka, par ur nazaj, naročil nov proc plus ram. oboje bom zamenjal. vzel sem i5-580M + 8gb kit ddr3 1333. ssd bom pa sigurno tudi zamenjal, ker je dobra ideja. škoda, da na plati ni podpore za sata6, ker so hitrosti pol giga na sek. ful ogromno. pa še defragmentacijo imaš vklopljeno skoz, da dela v beckgroundu. pa je.

sem pa naročil pri dinokomp. rugač nisem videl tvojega odgovora. nisem čekiral. poznam dinokomp že od prej.

Alen T 1978 ::

lej tole: http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=5...
ja zdej tkole:
i5-580m je od p6100 boljši v:
- hercih
- threadinh
- in turbo boostu

tistih 660Mhz bi znal bit v praksi mal hitrejš.
o teh threadih niamam pojma kaj to splho je, pa sem šel na wikipedijo in sem ugotovil da gre za lastnost procesorjev da zmorejo zagnati več programov simultano. torej več programov hkrati. kar je pri temu i5 več.
kar se pa tiče turbo boosta mi pa programčič pravi, ki sem ga lihkar inštaliral, da niamam pravega proca, da pa to podpirajo i7-extreme, i7, i5. kar bom mel. no, saj ni tako slabo.

češ vseen komentirat? thanks.

_koki_ ::

Turbo boost ti pride v poštev le ko uporabljaš program ki ti obremeni le eno jedro in ti nato na račun izklopa drugega poviša frekvenco le tega, hyperthreading ti dodeli dva procesa na eno jedro ko jedro ni obremenjeno 100%, če poenostavim se ti obnaša procesor kot 4-jederni (tudi v upravitelju naprav ga vidi kot 4-jedernega) ko ni maksimalno obremenjen oz. kot 2-jederni ko obremeniš oba jedra maksimalno...
Sam nebi nadgradil saj razlike v delovanju ne boš opazil, ker je najpočasnejša komponenta še vedno trdi disk in bi z menjavo le tega največ pridobil in bi razliko v hitrosti delovanja tudi takoj opazil, kar pa z menjavo procesorja definitivno ne boš...

Alen T 1978 ::

dobro, hvala za pojasnilo.

ram mi bo prav prišel. to 100%. sedja sta not dva 2gb modula pa če čem nadgradit moram kupit nova. to je v redu. rabil bom za grafično delo. kot hobby + če si najdem kako plačljivo delo. to ne bom falil.

proc mi bi pa znal pridet prav, če ne zarad drugega (jest še vedno mislim, da je tako) ker bo vseen mal hitrejši,... plus a veš kaj? neki mi paltop ne dela tko kot mora. na uradnem servisu pa pravijo da je fora v izboru programov ki jih imam inštalirane. danes ponoč sem na novo dal gor winse. pa je za nianso še slabše. na frišne vinse brez inštalacij je laptop dobil en nov simptom. neki okol ie9. kr eni simptomi pa neko čudno obnašanje. plata je bila menjana, ker je bil pokvarjen LAN. tko da plata najbrž ni več v okvari. ... okol tega se ne bom več prerekal z pooblaščenim servisom ker nima smisla. rekli so mi da jim softwer pokaže da je vse v redu ter da mi bojo zaračunali če bom še prišel k njim. tudi prav. ... če se ne motim, prec na začetku, ko sem kupil laptop, sem se ene parkrat statično dischargal ko sem se dotaknil laptopa. najbrž sem skuril LAN kartico in najbrž mal poškodoval proc. ne bom pametoval, sam prerekal se pa tui ne bom več. tko da na svojo roko kupujem proc tudi iz tega vidika. če bo bo, če ne pa tud prav. plata je bila menjana. s tem vse kar je implementirano. tudi lan. a določeni simptomi so še kar isti. že 5 mescov imam iste težavice u p.m. tko da ostane res samo še proc z implementirano grafično. bom videl. ti povem za informacijo.

//edited: drugač SSD pade sto posto! enga si bom kupil tam do 150EUR. recimo. tolk da bom mel za sistem. tega ki je pa not pa kot si rekel v zunanje 2,5 usb ohišje. enga zunanjega že mam. to je wd passport. tega mam za backup. mam še enga 1tb. čakam še ohišje da pride. tko da bo kul.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

... (jest še vedno mislim, da je tako)...

lej kva sem najdel:
- high end CPUs: http://www.cpubenchmark.net/high_end_cp... ... ... rate za i5-580M = 2.872
- high midrange CPUs: http://www.cpubenchmark.net/mid_range_c... ... ... rate za P6100 = 1.523

razlika je kar velika.

pizda, tale i5-580M me bo prišel 258€. za 180€, v tej isti trgovini, bi dobil desktop AMD Phenom II X6 1100T, ki ima na high end CPUs chartu rate 6.279. ej, pa povej da mobilne stvari niso ful drage. oziroma, da so desktop stvari ful pocen. 180€. sploh ni velik.

Alen T 1978 ::

evo, servis je bil opravljen. brez problemov. edino termalno pasto sem moral skoknit jit kupit. rezultat menjave oziroma upgrejda je takle:

KAJ / PREJ / SEDAJ
CPU... 5,7... 6,9
RAM... 5,9... 6,9
GPU... 4,3... 4,4
GPU2.. 4,8... 5,2
HDD... 5,9... 5,9

sedaj samo še disk zamenjam za SSD. imam ogledanega OCZ 120GB z 285MB/275MB za ceno 186€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo G580 dela zelo pocasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
211137 (810) D3m
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510515 (9471) Predator X
»

zamenjal proc -> prenosnik se neče zagnat (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
633285 (2408) Alen T 1978
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6416842 (14599) VANR
»

Nadgradnja CPU-ja v prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
61292 (1146) matej_jack

Več podobnih tem