» »

Kako pohitriti star računalnik

Kako pohitriti star računalnik

lommmp ::

Imam star računalnik z 1GB DDR rama ki je zelo zapacan. Zaenkrat vem da ga lahko nekaj pohitrim s CCleanerjem pa AVG virus scan.
Zanima me pa če obstaja še kak program, ki bi učikovito pohitril računalnik in izbrisal nepotrebne datoteke.
  • spremenil: lommmp ()

Blinder ::

lol z virus scan nevem če boš kej pridobil :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

lommmp ::

seveda bom, na računalniku je veliko virusov ki bi se jih rad znebil, četudi to nebo opazno pohitrilo računalnika

black ice ::

Formatiraj in ne kompliciraj.

lommmp ::

kako naj formatiram če disk ni participiran in je na njem naložen windows XP? Na novo nalaganje windowsa pride zadnje na vrsto, zato sem tukaj prej vprašal.

s6c-gEL ::

radmannsdorf ::

a hočeš povedat da je samo ena particija? naredi še eno ane.
kakšen računalnik pa je to sploh?
drugač pa, format je super reč za tvoj problem, ampak se ga očitno braniš kot hudič križa. zakaj pa?

lommmp ::

radmannsdorf je izjavil:

a hočeš povedat da je samo ena particija? naredi še eno ane.
kakšen računalnik pa je to sploh?
drugač pa, format je super reč za tvoj problem, ampak se ga očitno braniš kot hudič križa. zakaj pa?


kako naj naredim particijo tako da bojo šle na njo vse datoteke razen windows files?

popounega formatiranja se pa branim ker bi s tem moral namestiti windows XP še enkrat, ki ga pa nimam.

radmannsdorf ::

namenski program, naprimer:
http://www.partitionwizard.com/
http://www.partition-tool.com/
http://partition-magic-free.com/

imaš win xp original licenčno kodo?

karafeka ::

Uporabi usb ključ ali pa usb disk, gor presnemi vse podatke, ki jih potrebuješ in potem formatiraj sistemski disk.

Možnosti za pohitritev:
1. Ssd disk za sistemski disk (imel boš hitrejši zagon in nasplošno malce hitrejše delovanje programov)
2. več rama (sicer je odvisno kaj delaš z računalnikom, okrog 2-4gb bi bilo optimalno - če ti plata podpira, za 64bit sistem se splača še več).
3. Najhitrejši procesor, ki še paše na tvojo plato.

Blinder ::

ssd disk na stvar ki ima še ddr1? koolko komplikacij bi prišlo? sej tut SATA priklopa verjetno nima
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PacificBlue ::

Dodaj vsaj minimalno 1 gb rama in na novo naloži sistem. Če je možnost še navij procesor.

karafeka ::

Blinder je izjavil:

ssd disk na stvar ki ima še ddr1? koolko komplikacij bi prišlo? sej tut SATA priklopa verjetno nima



Jaz imam na abit bx6 v2 (iz 1998) ssd disk na sata pci controllerju in to še z sdr rami, tako da mi ne govorit, da je to komplikacija.

hojnikb ::

Naredi fresh install sistema. Vse ostalo je samo mešanje s*anja.
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Kateri procesor imaš? Če ga podpira, probaj z Win 8. Opazno pohitrijo starejše računalnike, seveda če je procesor podprt.

Rias Gremory ::

En light GNU/Linux distro pa je.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

XsenO ::

Kolkor vidim imaš 3 opcije:
1. formatiraj in na novo naloži...20-30% pohitritev
2. Pokliči kakšno banko/podjetje/ustanovo, če imajo viška smeti..verjetno za generacijo ali dve boljša roba kot to kar imaš
3. Napraskaj 200-300 EUR in nabavi si nekaj ki je vsaj 14 let novejše kot to kar imaš
1 + 1 = 1

filip007 ::

WinSysClean ta se mi zdi kar učinkovit, drugače pa Uninstall na roke.

Aja pa RAM nadgradi, 1GB je premalo za splošno uporabo, jaz mam 2.2GHz pa 1.5GB RAM pa glih za glih gre vse skupaj, če je problem z virusi probaj adwcleaner.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

spawns ::

Pomojem bo res najboljše če namestiš kak linux sistem ali pa formatiraš, ram je pa tut tolk poceni da lahko par GB dobiš za pivo skoraj.

Glugy ::

Ena opcija je overclock. Sam pazi da si zrihtaš dobro hlajenje. Če pretiravaš ti bo kej pregorel.

Engineer_ ::

lommmp je izjavil:

Imam star računalnik z 1GB DDR rama ki je zelo zapacan. Zaenkrat vem da ga lahko nekaj pohitrim s CCleanerjem pa AVG virus scan.
Zanima me pa če obstaja še kak program, ki bi učikovito pohitril računalnik in izbrisal nepotrebne datoteke.


formatiraj.

Ali pa napraskaj 150 eur in kupi nov sistem. Dobiš perfekten pentium ali kak amd, ki ti bo zagotovo deloval neprimerljivo bolje kot to, kar imaš zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

CallMeAl ::

Še en glas za SSD. Dobrih 50 EUR (odvisno od velikosti) in po mojem mnenju maksimalen efekt. Poleg tega lahko disk uporabiš tudi ko boš menjal računalnik, tako da je investicija dolgoročna.

hojnikb ::

ssd ti pol k*rca nuca, če nimaš sata :)
#brezpodpisa

Blinder ::

Pomoje ima še tak rpocesor not, da je nabit na 100% večino časa.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

lommmp ::

Noter je Intel Celeron 2.4GHz procesor, 2x 512MB DDR RAM (ni več fraj placa). In neka grafična stara nevemkatera.
SSD disk je drag, verjetno bom windows na novo inštalirau. hvala za nasvete

hojnikb ::

tale celeron je počasnejši od namiznega kalkulatorja !
Menjaj vsaj na p4... dobiš iz bolhe za dve flaše pira
#brezpodpisa

lommmp ::

Menjal sem na intel pentium 4 2.40 ghz 512/533

radmannsdorf ::

a pa si formatiral tud?:)

dzinks63 ::

Tale pentium je bolj blažev žegen, za neko vidnejšo razliko bi moral ubost vsaj nekaj okoli 3GHz z HT, če ti plošča sploh podpira takšen proc, drugače pa bo potrebna menjava za kakšen c2d, da se bo poznala razlika, na na netu dobiš komplet zadevo od 50€ dalje, tako da ni neke panike.

lommmp ::

Benchmarkal sem oba procesorja in Pentium je malce boljši. Potem sem formatiral disk in naložil windows xp pro 32bit. Dela sprejemljivo.

Engineer_ ::

lommmp je izjavil:

Menjal sem na intel pentium 4 2.40 ghz 512/533


škoda tudi tistega drobiža, ki si ga dal za gorivo, da si šel po ta....khm...recimo mu procesor no.

lommmp je izjavil:


SSD disk je drag, verjetno bom windows na novo inštalirau. hvala za nasvete


100 eur je drago?

In če bi dal 50 eur za kak c2d sistem? Za 50 eur namreč dobiš kak intel c2d e6300 procesor ali kaj podobnega, morda celo e7300, ti bo dejansko normalno delalo vse.

lommmp je izjavil:

Benchmarkal sem oba procesorja in Pentium je malce boljši. Potem sem formatiral disk in naložil windows xp pro 32bit. Dela sprejemljivo.


sprejemljivo ti bo delalo natanko 1 dan. Ko pa ga boš zabil s smetmi iz brskalnika in kakim programjem pa bo zabave konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

lommmp ::

Engineer_ je izjavil:

lommmp je izjavil:

Menjal sem na intel pentium 4 2.40 ghz 512/533


škoda tudi tistega drobiža, ki si ga dal za gorivo, da si šel po ta....khm...recimo mu procesor no.

lommmp je izjavil:


SSD disk je drag, verjetno bom windows na novo inštalirau. hvala za nasvete


100 eur je drago?

In če bi dal 50 eur za kak c2d sistem? Za 50 eur namreč dobiš kak intel c2d e6300 procesor ali kaj podobnega, morda celo e7300, ti bo dejansko normalno delalo vse.

lommmp je izjavil:

Benchmarkal sem oba procesorja in Pentium je malce boljši. Potem sem formatiral disk in naložil windows xp pro 32bit. Dela sprejemljivo.


sprejemljivo ti bo delalo natanko 1 dan. Ko pa ga boš zabil s smetmi iz brskalnika in kakim programjem pa bo zabave konec.



U bistvu sem imel pentium samo v drugem računalniku. koštalo me je 10 minut za zamenjat.

ja, 100€ je drago za SSD nadgradnjo starega sistema ki niti ne podpira SATA.

Tudi 50€ za c2d je veliko glede na to da ne potrebujem novega računalnika. Ta star računalnik je bil vzposobljen samo zaradi mojega veselja do zlaganja računalnikov.

technolog ::

Dej povej, kaj počneš na tem računalniku? Iger ziher ne igraš.

Če je odgovor pisanje dokumentov in brskanje po spletu, potem ti bom tole napisal, da boš končno registriral:

Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux Linux


Če ti kaj pomaga, ti lahko podarim Core2 duo T6570, potem ko (in če) ga zamenjam na svojem laptopu.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13820899 (13899) Apache90
»

MWC 2011: Sony predstavil Xperia Play

Oddelek: Novice / Android
238575 (7690) MrStein
»

NVIDIA gonilnik za Linix

Oddelek: Operacijski sistemi
161294 (1165) borchi
»

Linux v Windows-ih

Oddelek: Operacijski sistemi
91062 (727) Airskull

Več podobnih tem