» »

Whisky

Whisky

««
7 / 22
»»

Okapi ::

Lahko mu kupiš dobrega Jacka - Silver Select, če ga kje dobiš.
Od škotov Highland Park, ne moreš zgrešiti z njim.
Za 60 evrov mogoče dobiš tudi že Kavalan - tajvanski viski, ki ga vsi nenormalno hvalijo, med drugim dobil priznanje za najboljši viski na svetu.

Chivas sicer ni slab, je pa zelo "hohštaplerski" - veliko reklam v revijah in mnogi zato mislijo, da je nekaj najboljšega, kar lahko kupiš.

Konjaki so pa, če hočeš res dobrega, dražji. Namesto konjaka raje vzameš armangnac - v bistvu konjak, narejen v drugi francoski pokrajini. Je manj razvpit in zato za enak denar dobiš boljšo kakovost (še zlasti v cenovnem razredu pod 100 evri).

O.

al1976 ::

okapi se strinjam... ce imajo doma vecinoma samo jacka jim kakega hudega odklona res ni za priporocat.
upam da kmalu poskusim tudi Kavalana.

krneki0001 ::

Pol pa jacka z medom. Meni je dober.

          ::

krneki0001 je izjavil:

A mora bit viski, al je lahko konjak? Kakega hennessy-ja mu vzami. Je odličen za pit, pa diši res dobro.


Hennessy iz tega cenovnega razreda pa res ni vredu konjak. Če se že odločaš za vinski destilat, potem je defenitivno bolje pogledati za armanjakom, kot je priporočil Okapi, sam pa bi dodal še kakšen brandy iz Jereza.

al1976 je izjavil:

okapi se strinjam... ce imajo doma vecinoma samo jacka jim kakega hudega odklona res ni za priporocat.


Mogoče pa kakšen enostavnejši single malt lahko služi kot vstopna točka v čisto nov svet.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

          je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

A mora bit viski, al je lahko konjak? Kakega hennessy-ja mu vzami. Je odličen za pit, pa diši res dobro.


Hennessy iz tega cenovnega razreda pa res ni vredu konjak. Če se že odločaš za vinski destilat, potem je defenitivno bolje pogledati za armanjakom, kot je priporočil Okapi, sam pa bi dodal še kakšen brandy iz Jereza.

al1976 je izjavil:

okapi se strinjam... ce imajo doma vecinoma samo jacka jim kakega hudega odklona res ni za priporocat.


Mogoče pa kakšen enostavnejši single malt lahko služi kot vstopna točka v čisto nov svet.


Res nisem pil tistih tapoceni (fine, very special), tako da ne morem povedati, kakšna sta. Sam sem si privoščil XO (146€ 7 deci), ki je malo dražji. Je pa odličen.
Tako da zvečer pred spanjem en "nulatri" pa tapravo cigaro in se zlekneš v fotelj, pa uživaš.

          ::

Katera cigara pa paše zraven konjaka?

krneki0001 ::

Meni odgovarja Gispert. Sem si jih prinesel s Kube. Pa niso ročno narejene.

Gispert's origins originally date back to the 19th century, but this brand found their adoring audience in the 1940's. Another machine-rolled cigar, this brand also contains tobacco from Vuelta Abajo that's deemed unsuitable for higher ranked cigar lines. Regardless, expect a pleasantly light to medium flavour in any and all Gisperts. Another neat fact: Gispert cigars exclusively only deal in one cigar size!


Ampak ne tiste iz hondurasa, ampak prav iz kube.

Zgodovina sprememb…

          ::

Enkrat bi rad kakšno preizkusil pa niti ne vem kje začeti.

krneki0001 ::

Tole je za zvečer.


Najbolj da greš v kako štacuno, kjer imajo veliko izbiro in da se prodajalec spozna nanje, pa si vzameš kako "mild" verzijo za začetek.

Recimo v sloveniji je za kubanske cigare najboljši prodajalec camelot
http://www.havana-cigar-point.com/

Zgodovina sprememb…

          ::

10x. Bom ob priliki obiskal.

Smurf ::

Kot ljubitelj sotaskih dimljenih viskijev sem si tokrat zazelel nekaj novega in na vrsto je prisel tale (z mojega najljubsega otoke Islay): Bunnahabhain - Cruach-Mh?na (50%)
 whiskey

whiskey

          ::

Smurf je izjavil:

Kot ljubitelj sotaskih dimljenih viskijev sem si tokrat zazelel nekaj novega in na vrsto je prisel tale (z mojega najljubsega otoke Islay): Bunnahabhain - Cruach-Mh?na (50%)
 whiskey

whiskey



A si ga že preizkusil?

Smurf ::

Seveda, je odlicen :-). Malce manj dimljen kot Lagavulin, precej sotast. Vlece malce na sladko in kljub 50% ne zazge in ga vsaj jaz osebno v prvi preiskusnji nisem mesal z vodo.

          ::

Ali mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobiti Lagavulinovega distiller's edition?

perci ::

Se moram pohvalit, da mi je brat iz Japonske prinesel dve flaši. 12 letna Yamazakija in Hibikija (ta je sicer blend). Nisem pa še odprl, ker čakam na posebno priložnost. Ponavadi to potem pomeni dolgo staranje v omari :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Smurf ::

Ena zanimivost 18 letnega yamazakija (upam, da nisem zamesal) so pred leti prodajali v merkatorju za 37€. Danes stane na trgu 200€+.

          ::

perci je izjavil:

Se moram pohvalit, da mi je brat iz Japonske prinesel dve flaši. 12 letna Yamazakija in Hibikija (ta je sicer blend). Nisem pa še odprl, ker čakam na posebno priložnost. Ponavadi to potem pomeni dolgo staranje v omari :).


Pazi da se ti ne bosta skisala.

Side7723 ::

Pozdravljeni,

če koga zanima nakup Teacher`s whiskey (Highland cream, 1L, 43%) - steklenica iz začetka 90-ih. Steklenica zaprta, v embalaži, skratka kot mora biti. Za kakšen info več/slike itd. me lahko kontaktirate na sidefiveeight@gmail.com, pa se mogoče kaj zmenimo:)

lp

Okapi ::

Da ne boš preveč pričakoval - to je viski za 20 evrov. Star v steklenici nič ne pridobi na kakovosti, in tak običajen viski, ki ga lahko povsod kupiš, tudi na ceni ne.

Side7723 ::

Okapi je izjavil:

Da ne boš preveč pričakoval - to je viski za 20 evrov. Star v steklenici nič ne pridobi na kakovosti, in tak običajen viski, ki ga lahko povsod kupiš, tudi na ceni ne.


torej Vas zanima ali ne?

Tilen ::

Tilen je izjavil:

Chivas 18yo



Špar kuponček -25%! :)


Kratko, a sladko. Špar je ukinil -25% kupončke na žgane pijače. :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Goldee ::

Mercator še vedno ma kupon -25% na vse artikle, tudi žgano. Škoda, da je izbira viskijev precej slaba. Sem pa zadnjič na -25% vzel glenmorangie quinta ruban in morm rečt, da je en najboljših, kar sem jih probal do zdaj.

Od konjakov bi priporočal Ararat 10 yo (tudi 5 yo).

Chivas je pa tko k bmw. Sej je dobr avto, ampak precenjen. Če ga voziš izgleda kot da maš ful dnarja, a ga večina nima. Isto kot viski - če mi nekdo reče, da se spozna na viski in mi omenja chivas smo hitro zaključili.

Omenil bi še oban 14 in pa oban little bay - za tiste k vam bl sede dimljen viski.

Aja pa kavalan je res odličen (nekdo ga je v temi že omenjal). V Ljubljani sem ga probal v Cutty Sarku.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

krneki0001 ::

chivas, 30 let star, je kolikor toliko dober. Če seveda v sloveniji dobiš original. Ker trenutno se tre ponaredkov.

kuglvinkl ::

30 let star al 30 let staran?
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

staran

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Chivas sploh ni staran, ker je mešan.

anko ::

Okapi je izjavil:

Chivas sploh ni staran, ker je mešan.


Wrong. Če je na blendu napisano xy years old, pomeni to, da je najmlajši single (malt ali grain) v mešanici toliko star.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

Okapi ::

Ja, ampak starani so posamezni single malti. Ko jih zmešajo, da nastane Chivas, ne starajo nič več.

anko ::

Res je.
Sicer so tudi single malti večinoma "mešanice" več različnih sodov in "rund" iste destilarne. Single barrel pri Škotih ni ravno najpogostejši :)

          ::

Goldee je izjavil:

Mercator še vedno ma kupon -25% na vse artikle, tudi žgano. Škoda, da je izbira viskijev precej slaba. Sem pa zadnjič na -25% vzel glenmorangie quinta ruban in morm rečt, da je en najboljših, kar sem jih probal do zdaj.


Mercator pogosto drži Lagavulina, ki je zelo dober, če imaš rad šotaste. Glenmorangiji so pa tudi solidni, od enostavnega (a prijetnega) The Original, do malo bolj kompleksnih, kot je Quinta Ruban.

CMpunk ::

Kaj pa pravite na johnny walker 12yo whisky?

matobeli ::

Katere barve pa je 12yo?
Kolega mi je rekel da je black še kar piten (pač, glede na ceno)

krneki0001 ::

janez pešec men ni všeč. Če že potem Jim Beam Black. Boljši vonj in boljši okus.

          ::

A ni johnny walker mišljen bolj za v kakšno potico ali palačinke, kakor za piti?

perci ::

Odvisno katere barve. Modri je precej dober. Ni pa vreden svoje cene - vsaj meni ne.

celada ::

perci je izjavil:

Odvisno katere barve. Modri je precej dober. Ni pa vreden svoje cene - vsaj meni ne.


Mah meni tudi modri ni ravno po grlu stekel. Smo imeli Glenlivet 12y tudi na mizi in mi je bil precej boljši. Pa je razlika v ceni gromozanska

          ::

Pri JW me moti že to, da se tako agresivno oglašuje. Ostalim tega ni treba. Jaz sem preizkusil modrega, rdečega (ki je tudi uradno namenjen za uporabo v koktejlih) in, mislim da, črnega. To je bili pa tudi vse, kar se JW-ja tiče.

anko ::

JW Black Label (12yo) ni nič posebnega. Če ga dobiš ugodno, se ga splača - relativno pogosto je na letališču v Frankfurtu -30% - ravno ta mesec je recimo 1l za 25,90€ (Double Black pa za 32,50€)... Gre pa seveda za stvar okusa, meni osebno ni slab.
Rdeč ima, kar se mene tiče, razmerje med price/performance dokaj ok. Ni nek presežek, kar se za tako ceno niti ne pričakuje, se ga pa da spodobno spiti kozarček ali dva.
Blue label še nisem imel priložnosti poskusiti, je pa res precej drag (trenutno v akciji na letališču za "samo" 122€ :D 0,7l)

Se mi pa zdi, da težko primerjaš single malt ali blend. Je čisto neka druga sfera. In s tem ne mislim v smislu boljše/slabše... Spet ponavljam -stvar okusa.
Sam imam izkušnjo, ko smo v majhnem krogu cel večer počasi srkali The Glenlivet 18yo in se fino imeli. Potem, ko ga je zmanjkalo, se je nekdo spomnil, da ima še en viski v omari, da nadaljujemo s pitjem... in prinesel Jack Daniels. Lahko si predstavljate, da ni bilo želenega učinka :) Smo dokaj hitro zaključili :)

perci ::

celada je izjavil:

perci je izjavil:

Odvisno katere barve. Modri je precej dober. Ni pa vreden svoje cene - vsaj meni ne.


Mah meni tudi modri ni ravno po grlu stekel. Smo imeli Glenlivet 12y tudi na mizi in mi je bil precej boljši. Pa je razlika v ceni gromozanska

OK, to so zdaj hruške in jabuke. Ne moreš primerjat Single Maltov z mešanicami.

Pa tut ne pravim, da je JW Blue Label neka genijalna zadeva. Gre za spodoben viski, ki pa ni zame vreden tega denarja. Ga ne bi nikoli sam kupil. Rdeč je pa meni osebno čisti skret, ki ga ne tikam. Črnega ne poznam.

celada ::

Jaz sem samo podal osebno mnenje o všečnosti enega in drugega :) iskreno povedano nimam dovolj izkušenj da kritiziram razne viskije.

          ::

anko je izjavil:

Sam imam izkušnjo, ko smo v majhnem krogu cel večer počasi srkali The Glenlivet 18yo in se fino imeli. Potem, ko ga je zmanjkalo, se je nekdo spomnil, da ima še en viski v omari, da nadaljujemo s pitjem... in prinesel Jack Daniels. Lahko si predstavljate, da ni bilo želenega učinka :) Smo dokaj hitro zaključili :)


Jack in npr. še kakšen Jameson sta sicer viskija, ki se ju da piti, to je pa tudi vse. Zame obstajajo tudi viskiji, ki se jih ne da piti (JW red ali Balantines). Za užitek pa posegam po single maltih.

anko ::

          je izjavil:

anko je izjavil:

Sam imam izkušnjo, ko smo v majhnem krogu cel večer počasi srkali The Glenlivet 18yo in se fino imeli. Potem, ko ga je zmanjkalo, se je nekdo spomnil, da ima še en viski v omari, da nadaljujemo s pitjem... in prinesel Jack Daniels. Lahko si predstavljate, da ni bilo želenega učinka :) Smo dokaj hitro zaključili :)


Jack in npr. še kakšen Jameson sta sicer viskija, ki se ju da piti, to je pa tudi vse. Zame obstajajo tudi viskiji, ki se jih ne da piti (JW red ali Balantines). Za užitek pa posegam po single maltih.


Se strinjam. S to razliko, da sam ravno Jacka ne maram (tudi če prej ni bilo 18yo single malta :D), z JW Red label se zadovoljim, če ni česa boljšega :) Ballantine's finest pa niti za mešanje s koka-kolo ni ;((, kakšnih dražjih nisem (še) probaval, da bi lahko posploševal. Ali pa kakšen Cutty Sark...

r3dkv1c4 ::

brandy iz Jereza


recimo Veterano je dober.....

Za pit whiskey je Jameson.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

DeusB ::

Meni je zelo piten viski Aberlour 12 letni single malt double cask matured! Za ceno, ki ga dobis pri nas eden boljsih.

          ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Za pit whiskey je Jameson.


Na kakšnih žurih ga tudi jaz pijem.

libreus ::

Naslednji mesec grem na Škotsko - Island of Islay, na ogled destilarn. Je kdo že bil. Kakšen nasvet? :)

matobeli ::

Pejd pogledat Okapijev košček pod soncem :P

          ::

libreus je izjavil:

Naslednji mesec grem na Škotsko - Island of Islay, na ogled destilarn. Je kdo že bil. Kakšen nasvet? :)


V katere pa greš? Ardbeg, Lagavulin, Laphroaig, Coal Ila? Sem ti že nevoščljiv 👍

libreus ::

matobeli je izjavil:

Pejd pogledat Okapijev košček pod soncem :P

Tudi sam imam svoj košček! ;)
Zaenkrat imam plan v Laphroaig (tour), so pa Ardberg in Lagavulin čisto skupaj (walking distance) ... tako da mogoče vse tri - vsaj zunanj! :)

          ::

a greš v lastni režiji?
««
7 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418853 (1136) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20169518 (6995) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831610 (3644) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277771 (6964) Kenpachi

Več podobnih tem