» »

Whisky

Whisky

««
8 / 22
»»

libreus ::

          je izjavil:

a greš v lastni režiji?

Ja, s punco greva (darilo za 30.). :)

urosh ::

Mnenje o Meukow vsop konjaku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

jnovak ::

libreus je izjavil:

matobeli je izjavil:

Pejd pogledat Okapijev košček pod soncem :P

Tudi sam imam svoj košček! ;)
Zaenkrat imam plan v Laphroaig (tour), so pa Ardberg in Lagavulin čisto skupaj (walking distance) ... tako da mogoče vse tri - vsaj zunanj! :)
Za ogled destilarne si preberi kak review na spetu - ponavadi dobiš feeling kam se ti splača it pogledat. Več kot 1 se ti ne splača hodit na ogled proizvodnje (edino če si res super fan vseh). Za ceno ogleda pojdi raje malo potestirati oz. kupi flašo več :)
So pa vse 3 top klasa - osebno bolj za občasno presekat meni ljubše sweet, fruity-flavored whiskyje. Za ljubitelje peated whiskyjev je pa Islay pravi raj.

McMallar ::

urosh je izjavil:

Mnenje o Meukow vsop konjaku?



Meni zelo vsec, zaenkrat bolj kot vsak viski katerega sem probal.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

          ::

McMallar je izjavil:

urosh je izjavil:

Mnenje o Meukow vsop konjaku?



Meni zelo vsec, zaenkrat bolj kot vsak viski katerega sem probal.


Kje se ga dobi, koliko stane?

globoko grlo ::

Oh, a ste vsi skos nažgani, da noben nič ne komentira?

Torej zaloge se zmanjšujejo pa me zanima, če kdo ve za kkšno akcijo oz. kje bi kupu neki med 30-40€.
Poznavalci se boste nasmejali, upravičeno :)
Nisem nek poznavalc in načeloma pijem vse, tko da en tak soliden viskyč za cca 30-40 ojrov.

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

krneki0001 ::

En tak soliden, sladek, dober je za nekje 17 evrov (merkator) - jim Beam Red Stag (črna češnja).

https://www.mysupermarket.co.uk/asda-co...

harvey ::

globoko grlo je izjavil:

Oh, a ste vsi skos nažgani, da noben nič ne komentira?

Torej zaloge se zmanjšujejo pa me zanima, če kdo ve za kkšno akcijo oz. kje bi kupu neki med 30-40€.
Poznavalci se boste nasmejali, upravičeno :)
Nisem nek poznavalc in načeloma pijem vse, tko da en tak soliden viskyč za cca 30-40 ojrov.

tnx

Ko imaš bon za -20% v Mercatorju izkoristiš in tam kaj izbereš. So dost solidno založeni, v tem rangu kak Aberlour 12y
 Aberlour 12

Aberlour 12



ali pa Glenfiddich 12y
 Glenfiddich

Glenfiddich



Lahko pa kakšen Laphroaig, če si pristaš bolj šotastih.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

          ::

V tem cenovnem obsegu imaš viskije tipa Jameson ali Jack Daniels, ki so sicer kolikor toliko prijetni za pitje vendar je to tudi vse. Sam bi ti zato priporočal Glennmorangijevega The Original. Gre za enostaven a soliden single malt, ki ti lahko služi kot odskočna deska v svet kompleksnejših single maltov. Je del moje stalne zbirke in ga ponujam tistim gostom, ki šele vstopajo v svet viskija.

harvey je izjavil:

Lahko pa kakšen Laphroaig, če si pristaš bolj šotastih.


Sam sem s priporočili za viskije z Islaya zadržan, saj specifičen šotast okus ni primeren za vsakogar, sploh "začetniki" imajo z njim pogosto težave. Sem mnenja, da za razumevanje tovrstnih viskijev potrebuješ vsaj malo kilometrine.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Sam sem s priporočili za viskije z Islaya zadržan, saj specifičen šotast okus ni primeren za vsakogar, sploh "začetniki" imajo z njim pogosto težave. Sem mnenja, da za razumevanje tovrstnih viskijev potrebuješ vsaj malo kilometrine.

To pa itak, samo ti Islay scena odpre horizont.:) Začetniki, ki jim je top nekaj kot Jack, Jameson, Chivas...bodo razočarani. Svet enosladnikov je čisto nekaj drugega, seveda pa vsak najde nek svoj stil. Slaandjivaa :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

globoko grlo ::

Pol še neki brcate :)
Da vas pred vikendom še mal izkoristim.
Aberloura ne poznam, Glenmoragi The original tut ne.

Če bi se med temi odločal oz. tem podobnim :
Irski whiskey Jameson, 0,7 l.................18,47EUR
Škotski whisky Chivas Regal 12 let, 0,7 l....27,89EUR
Ameriški whisky Jim Beam, 0,7 l..............15,59EUR A med tem pa Red Stagom je kkšna posebna razlika?
Škotski whisky Glenfiddich 15 let, 0,7 l.....39,69EUR Tale mi je recimo dobr.
Škotski whisky JW Black Label, 0,7 l.........27,99EUR
Škotski whisky Dimple, 0,7 l.................36,99EUR Tale mi je tut luštn
Škotski whisky Ballantines 12 let, 0,7 l.....23,49EUR
Irski whiskey Bushmills Black Bush, 0,7 l....22,99EUR

To so mercatorjeve cene.

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

globoko grlo je izjavil:

Ameriški whisky Jim Beam, 0,7 l..............15,59EUR A med tem pa Red Stagom je kkšna posebna razlika?


Ja, Red stag je bolj sladek.

Nahrbtnik ::

Vsekakakor single malt. Še moj glas za Laphroaig.

innerspace ::

Meni skotski vecinoma ne sedejo(smokey,peaty), sem bolj naklonjen irskim receptom. Ceprav je tako posplosevanje napacno.

Dober in poceni, ki pride na misel je recimo Bushmills Original. Solidna cena 21€/liter, imajo tudi BlackBush in 10Year variante za visjo ceno.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

globoko grlo ::

Bom kupu tegale
Irski whiskey Bushmills Black Bush, 0,7 l............22,99€

zdej me pa matra al kupm še
Škotski whisky Dimple, 0,7 l.................36,99EUR ali
Škotski whisky JW Black Label, 0,7 l.........27,99EUR ali
Škotski whisky Glenfiddich 15 let, 0,7 l.....39,69EUR

Verjetn Glenfiddicha, ane.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

globoko grlo ::

Bom kupu tegale
Irski whiskey Bushmills Black Bush, 0,7 l............22,99€

zdej me pa matra al kupm še
Škotski whisky Dimple, 0,7 l.................36,99EUR ali
Škotski whisky JW Black Label, 0,7 l.........27,99EUR ali
Škotski whisky Glenfiddich 15 let, 0,7 l.....39,69EUR

Verjetn Glenfiddicha, ane.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

          ::

globoko grlo je izjavil:

Verjetn Glenfiddicha, ane.


Meni ni ravno nek presežek. Lahko da bo tebi bolj pasal.

krneki0001 ::

dimple je v leclerku 34€

McMallar ::

Se kje dobi 16. letnega Bushmillsa?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

krneki0001 ::

Mercator ima samo 10 let za 29€, drugje ga pa nisem zasledil.

McMallar ::

Saj to... Pred leti sem ga kupoval v Avstriji, sedaj pa ga ze ene tri leta iscem povsod ampak ga ne najdem. Je pa razlika med tem in 10 letnim kot noc in dan.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Smurf ::

McMallar je izjavil:

Saj to... Pred leti sem ga kupoval v Avstriji, sedaj pa ga ze ene tri leta iscem povsod ampak ga ne najdem. Je pa razlika med tem in 10 letnim kot noc in dan.

Si poskusil ze Leclercu in specializirano trgovino za whiskye v LJ?

Runnagain ::

Če me spomin ne vara, sem ga videl v Leclercu v LJ pred časom, 16 let starega bushmillsa namreč.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Kaj je pri viskiju treba gledat, ko ga poizkušaš?

Lahko rečem, da e relativno dobro spoznam na vino (kako preizkušati, kaj gledati, kaj iskati pri okusu).
Povprečno dobro se spoznam na piva.

Za viski pa pojma nimam. Ima kdo kake nasvete ali linke do člakov na to temo?


EDIT: pogooglal sem si nekaj za začetek.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

Je nekaj zabavno informativnih videov na YT, kjer Richard Paterson(whyte and mackay) simpaticno prikaze postopek okusanja in pozornost na detajle.
Recimo je skoraj nujno, da v viski dodas malce vode, ce ga sploh hoces polno okusiti... Ampak raje poglej video, ne bom tu spoilal :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

          ::

Meni so pri viskijih pomembne te komponente: vonj, okus (posamezne komponente, zato ga okušam s celim jezikom) in po-okus oz. aftertaste, ki ga lahko čutim še naslednji dan. Dodana voda povdari okus pri močnejših viskijih, kjer visoka stopnja alkohola zakrije posamezne komponente. Poleg tega je zelo pomembna tudi velikost požirka. Nekateri viskiji so boljšega okusa pri večjih požirkih, drugi pri manjših. Ne smemo pozabniti niti na pravilno obliko kozarca. Kadar se pije več različnih viskijev, je pomemben tudi vrstni red. Nekateri viskiji so čisto drugačnega okusa, če so piti za določenimi drugimi. To so moje izkušnje, ki sem si jih z leti izoblikoval s pregledovanjem raznivrstnih virov ter s prakso.

harvey ::

aftertaste, ki ga lahko čutim še naslednji dan.

Tale je IMHO malo za lase privlečena :)) ne glede na z leti izoblikovano prakso.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

matobeli ::

No, tud jaz včasih še čutim aftertaste naslednji dan, ampak bolj pogojeno s količino kot s časom :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jnovak ::

Osebno so mi všeč Glenmorangie in Aberlour whiskyji. Se mi zdi, da tu bi tudi že začetniki opazili razliko med klasičnimi ponudbami blended whiskyjev. To pomeni preskok z unih za 15-20 € na tiste za okoli 40 (+/- 10 €).

Naslednji preskok, na ponudbo za 60+ € je že mal bolj tricky. Sploh ker se vmes pojavljajo "posebne izdaje", ki so bolj kot ne drugačne le v obliki steklenice ali pa pakiranja ... in s tem (poskušajo) upravičiti višjo ceno. Je od posameznikovega okusa odvisno, večina niti ne bi opazila razlike (če bi naredili blind test), ker lahko precej varira tudi richness in body teh izvedb. Pri določenih lahko res samo drugačno steklenico plačaš, občasno pa imaš srečo in res naletiš na takega, ki te navduši.

Torej, najprej si v rangu 40 € potestirajte različne okuse (dajte jih vsaj ene 10 skozi), potem pa na podlagi preferenc posežite po kakem dražjem/starejšem.

- - - - -

Šotasti, peated (smokey) whiskyji, kot so že drugi omenili, niso navadno priljubljeni pri začetnikih. Tisti, ki še niste probali, ali pa niste ljubitelji, morda niti ni treba, da se takoj zapodite na Islay viskije (Ardbeg, Laphroaig, Lagavulin), ampak najprej priporočam Talisker Skye - ne vem, ali je to le duty-free izvedba, ali se da tudi pri nas dobiti ... je res super za prehod, se definitivno čuti smokey okus, a hkratu tudi precej fruity; če ne, je pa opcija Talisker 10y, tega pa sigurno dobite pri nas. Tudi ta je še vedno manj peated od Islay viskijev.

McMallar ::

@Smurf & Runnagain: hvala, bom pogledal ob priliki, mogoče ga pa najdem.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

cod-bo ::

Kateri pa je potem boljši med viskiji pod 40 eur, ki ima "fruity" okus za začetnike?

Okapi ::

Highland Park, 12 letni ali Svein. Daleč najboljši pod 40 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Highland Park, 12 letni ali Svein. Daleč najboljši pod 40 EUR.


Ta dva nista ravno za začetnike, imata bolj specifičen okus.

Bo po moje bolje kaj "s češnjo" da ima fruity okus in je sladek.

          ::

Kaj dobrega s "sadnim" okusom bi lahko dobil tudi v MacAllanovem asortimanu. Čeprav so za začetnike mogoče preveč kompleksni, ko sem ga nazadnje kupoval pa tudi cena ni bila v rangu do 40€. Mogoče je blizu Amber.

Okapi ::

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Highland Park, 12 letni ali Svein. Daleč najboljši pod 40 EUR.


Ta dva nista ravno za začetnike, imata bolj specifičen okus.

Bo po moje bolje kaj "s češnjo" da ima fruity okus in je sladek.

Ta dva sta ravno za začetnike, da vidijo, kaj je to res dober viski, ne da bi morali trpeti pretirane količine prekajene šote in fenolov. Spodnji citat sicer velja za 18 letnega, ampak ta je 120 evrov.

Jim Murray, the author of the international bestseller Jim Murray’s Whisky Bible, said the whisky was very nearly flawless.

It’s the kind of whisky that if you are entertaining a young lady who doesn’t like whisky and you pour a Highland Park 18, you will convert her.

brodul ::

Ce bi rad kdo poskusil dober rum priporocam El Dorado 12 let. Pri nas stane okoli 29eur.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Magic1 ::

Kje bi se dalo probat, ali kupit HIGHLAND PARK SVEIN pri nas?

brodul je izjavil:

Ce bi rad kdo poskusil dober rum priporocam El Dorado 12 let. Pri nas stane okoli 29eur.

Jaz nisem bil pretirano navdušen.
Magic

Okapi ::

          ::

Okapi je izjavil:

Ta dva sta ravno za začetnike, da vidijo, kaj je to res dober viski, ne da bi morali trpeti pretirane količine prekajene šote in fenolov. Spodnji citat sicer velja za 18 letnega, ampak ta je 120 evrov.


18yo Highland Parka imam že nekaj časa ogledanega in bo moj naslednji nakup.

Okapi ::

Highland Park se je v zadnjih nekako 10 letih nenormalno podražal. Včasih sem si še 25 letnega - ki je res vrhunski - lahko brez posebnega odrekanja privoščil.

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Highland Park, 12 letni ali Svein. Daleč najboljši pod 40 EUR.


Ta dva nista ravno za začetnike, imata bolj specifičen okus.

Bo po moje bolje kaj "s češnjo" da ima fruity okus in je sladek.

Ta dva sta ravno za začetnike, da vidijo, kaj je to res dober viski, ne da bi morali trpeti pretirane količine prekajene šote in fenolov. Spodnji citat sicer velja za 18 letnega, ampak ta je 120 evrov.

Jim Murray, the author of the international bestseller Jim Murray’s Whisky Bible, said the whisky was very nearly flawless.

It’s the kind of whisky that if you are entertaining a young lady who doesn’t like whisky and you pour a Highland Park 18, you will convert her.


Ja 18 letni je res dober, navaden pa meni ne ustreza po okusu. Se proti starejšemu čuti kr dost razlike. 18letni je tak meden, steče po grlu brez žganja, navaden pa malo zažge, kar mi ni všeč.

stane1967 ::

cod-bo je izjavil:

Kateri pa je potem boljši med viskiji pod 40 eur, ki ima "fruity" okus za začetnike?

Glendronach 12.
38EUR v PremiumVodki.
V Mercatorju z -25% je še cenejši.

Zgodovina sprememb…

stane1967 ::

cod-bo je izjavil:

Kateri pa je potem boljši med viskiji pod 40 eur, ki ima "fruity" okus za začetnike?

Da ne bom več popravljal objave:
Monkey Shouder; enostaven, sladkast, piten
Cragganmore 12: malce poprast, a ni panike
Old Pulteney 12: saden z nekaj mineralnosti

stane1967 ::

Okapi je izjavil:

Kupiš lahko tu: http://www.viskirum.si/skupina/1/whisky...

Hvala za info.
Nekaj zelo ugodnih.

perci ::

stane1967 je izjavil:

cod-bo je izjavil:

Kateri pa je potem boljši med viskiji pod 40 eur, ki ima "fruity" okus za začetnike?

Da ne bom več popravljal objave:
Monkey Shouder; enostaven, sladkast, piten
Cragganmore 12: malce poprast, a ni panike
Old Pulteney 12: saden z nekaj mineralnosti

S tem, da Monkey Shoulder ni single malt. Je pa luštn viski, se strinjam.

stane1967 ::

Saj ni za single malte spraševal.
Al je?

perci ::

True, true, my bad. Je pa res, da se 95% tega topica nanaša na single malte in sem v tem kontekstu tudi razumel vprašanj.

No, če se že blendih pogovarjamo, sem si ravnokar natočil Hibikija. Zlo simpatična zadeva, tudi za začetnika - je pa cena žal mal višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

stane1967 ::

No, če smo pri blendih, potem Monkey Shoulder ne paše med njih ;-)

perci ::

Ampak? Resno sprašujem. A je premal blendan (samo tri destilarne), da bi bil "blend"?

stane1967 ::

Monkey Shoulder je vatted (blanded) malt.
Samo single malti iz treh različnih destilarn.

Zgodovina sprememb…

««
8 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418818 (1101) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20169297 (6774) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831510 (3544) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277761 (6954) Kenpachi

Več podobnih tem