» »

Konjak

Konjak

«
1
2

Yossarian ::

V kateri trgovini v Maribori imajo največjo izbiro konjakov? Zdaj sem spil Hennessy V.S., zdaj bi pa šel na en V.S.O.P.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

krneki0001 ::

A tega:


al tega:


Oba sta VSOP, samo prvi je zelo podoben VS, drugi pa je veliko boljši (tudi dražji).



Za Maribor ne vem, v Ljubljani pa jih ima največ Leclerc, drugače pa ima merkator tudi dovolj veliko izbiro, samo cene so pa dost višje kot v leclerku.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Yossarian je izjavil:

V kateri trgovini v Maribori imajo največjo izbiro konjakov? Zdaj sem spil Hennessy V.S., zdaj bi pa šel na en V.S.O.P.

Poglej v E.Leclercu :).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Yossarian ::

nebivedu, verjetno bom kar drugega. Čeprav ni nujno, da bom še enkrat Hennessyja. Mogoče bom malce probal Curvoisier ali pa kakšen Remy Martin, ali pa Martell.

harvey, za E.Leclerc sem že slišal glede pijače, tako da bom res moral it tja pogledat.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

curvoisier, če bo "tapoceni", boš razočaran. Je vsaj meni veliko slabši od henesija, popravi pa se šele pri flaši za 130€ (v leclerku).

Remy Martin in Martell sta pa tudi bolj ko ne nepitna, če nista XO, al pa so mi prodali ponaredke, ki jih je v slo zelo veliko. Oba sta me žgala po grlu, kar se mi pri henesiju ni še nikoli zgodilo. Mislim k da bi kak dolenjski sadjevc pil, kjer je ata imel prevelko letino grozdja, pa se mu ni dalo vina delat in ga je v šnops predelal.

Cervantes ::

No no. Ne mi čez HENESSY nič šimfat!
VSOP je pa cool, če ravno nimaš nič boljšega:8)

jnovak ::

Jaz sem bil tudi kar malo presenečen, ko sem nazadnje probal Martell VSOP in Hennessy Fine (baje nekje med VS in VSOP, ampak bolj VS).
Anyway, Hennessy Fine je bil res precej bolj smooth. Sem mislil, da je samo brand tok močnejši in zato višja cena (~10 €). Ampak meni je bil H. Fine res precej boljši od M. VSOP.

Courvoisier VSOP je tudi good, smooth. Nisem pil istočasno kot Hennessy & pol težko primerjam.
Remyja pa že dolgo nisem pil. So tudi malo dražji & pol raje po kakem whiskyju sežem :)

maco-maco ::

Ko smo bili mladi, smo pili vinjak ''Minister Gregor''. Ogabna zadeva. Pa ta Krpan mi v vsako temo skoči.
No, potem sem pa pil Gold Baku od neke Azerbajdžan tvrtke, pa moram rečt, da je kar dober. Somo nisem ziher, če se to pri nas dobi, da bi pa samo po to tja hodu, je pa tudi mal prehuda.
Kaj?

mujek ::

Yossarian,
V Ruski trgovini imajo občasno tudi kakšne konjake. Zadnjič sem tam videl Ararat VSOP (ki je meni zelo prijeten za pitje).
Drugače pa E. Leclerc, kot je bilo že povedano.

Buddah ::

//hijacked topic

Super da se navdušuješ nad konjaki. Preberi si še kak članek o "pravilni" proceduri pokušanja le tega. Načeloma naj bi bolj kot ne samo namakal jezik v njem...zato naj do situacij kjer te "peče grlo" sploh nebi smelo priti. Je pa seveda odvisno od človeka kako si celotno zadevo zastavi. Sam se si velikokrat vzel celo uro za en kozarec konjaka (zraven sem seveda počel kaj drugega- bral knjigo ipd).

Od VS opcij je courvoisier meni osebno najboljša izbira. Je pa res da so v tej najmlajši različici vsi precej ostri! VSOP je že precej bolj mehak (meni osebno je v tem segmenut Remy martin zakon). Za začetek pojdi čez selekcijo teh najbolj znanih (Remy martin, Courvoisier, Hennessy, Camus). Vse dobiš v sparu, mercatorju,leclercu!

Ko pa se malo udomačiš... www.ekskluziv-konjak.si/ ! Prince de polignac, Fussigny itd. to so 1A izbire! ;) je pa res da je to že višji cenovni rang. Ampak je pa izjemno prijetno doživetje (če so ti všeč te stvari).

bleem ::

mujek je izjavil:

Yossarian,
V Ruski trgovini imajo občasno tudi kakšne konjake. Zadnjič sem tam videl Ararat VSOP (ki je meni zelo prijeten za pitje).
Drugače pa E. Leclerc, kot je bilo že povedano.


Mogoče malo offtopic ampak vseeno ... kako lahko imajo rusi konjak? A ni konjak vezan na geografsko poreklo?

krneki0001 ::

Naj bi bil, ja. Ampak tako kot imaš kitajske ponaredke imaš tukaj ruske,...

mujek ::

Konjak je seveda vezan na geografsko poreklo.
Ampak konjak ni nič drugega kot starano vinsko žganje - vinjak. Ostali pač uporabljajo drugo ime, ampak končni rezultat pa je enak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()

          ::

Jaz bi pa bolj kakor konjak priporačal kakšen armanjak ali mogoče kakšen brandy iz Španije. Tam okoli Jereza delajo odlične. Če hočeš dober konjak, mu cena hitro naraste, ostale omenjene vinske destilate pa se dobi kvalitetne po precej zmernejših cenah.

Yossarian ::

Daleč najboljšo izbiro žganih pijač v Maribori imajo pri Leclercu. Sicer pa sem nabavil totega, ki je bil cenejši kot na tej spletni strani in to 70 cl. Ko spijem tega, bom pa šel na en X.O.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Martin Krpan ::

Yossarian ::

V.S.O.P. Prince Hubert Polignac, odlično sem se odločil.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Buddah ::

Juhu! :) res je dober! Ko bo pa denar...pa XO!

Yossarian ::

Buddah je izjavil:

Juhu! :) res je dober! Ko bo pa denar...pa XO!

Bo pa še nekaj časa trajalo, preden bomo spili toto flašo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Cruz ::

Jaz sem pa včeraj pil nekega albanskega pri prijatelju. Dober okus.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Yossarian ::

Cruz je izjavil:

Jaz sem pa včeraj pil nekega albanskega pri prijatelju. Dober okus.


Če je bil albanski, potem je lahko bil samo Skenderbej
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Včeraj sem v LeClercu kupil armanjak Clés des Ducs XO. Diši kot sto zlodjev, pa še dober je.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

cognac, jest sem ga pred leti dok niso prepovedali tekočin na večinoma medcelinskih, zdej pa skor povsod, jemal namesto njihovh pijač, pač konjak se pije ogret, večinoma celo skor zavret, na medcelinskih letih je takrat zmanjkalo leda recimo že po dveh urah, si odprl ruzak in šluknil požirek konjaka. Predvsem zato da si večino leta na Thailand dremuckal, mal je blo težav ka dan potem, ampak let si dobsedno prdremal, jest sicer nikoli, ampak kolegi ki so bili posrani zarad letenja, so se tega množično posluževali. Zdej pa tko nič tekočega ne moreš met niti pri vkrcanju.

Tilen ::

Yossarian je izjavil:

Včeraj sem v LeClercu kupil armanjak Clés des Ducs XO. Diši kot sto zlodjev, pa še dober je.


XO je verjetno čisto druga liga, kot pri konjaku. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Yossarian ::

Ko bo ta izginil, bom pa kupil en X.O. konjak, pa da vidimo, kaj se bo zgodilo.;)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

          ::

Yossarian je izjavil:

Včeraj sem v LeClercu kupil armanjak Clés des Ducs XO. Diši kot sto zlodjev, pa še dober je.


To pa moram preizkusiti. Konjakov sicer nimam veliko, saj se jim cena hitro dvigne. Bolj prisegam na armanjake ali mogoče še kakšne brendije iz Jereza v Španiji.

jnovak ::

#000000 je izjavil:

Zdej pa tko nič tekočega ne moreš met niti pri vkrcanju.
Kaj pa narediš z nakupi v duty-free trgovinah? =) To gre vse s tabo na letalo (edin če že prej spiješ).

volkun58 ::

Pozdrav!
Končno mi je uspelo najti forum z ljubitelji konjaka ....
Sicer pa sem sam, kot verjetno večina, začel s konjakom VS Hennessy. Traja nekaj časa, da se naučiš piti to okusno zadevco.
Kasneje sem poskusil VSOP Remy Martin - malce različna stvar, s svojim okusom. Pa je sledil VSOP Baron Otard, za katerega lahko rečem tudi klasika. Poskusil sem še VSOP Martell, ki je še vedno na zalogi doma in trenutno uživam VSOP Meukow, ki me je spravil v popolnoma drugo dimenzijo okusov (ne količinsko, pač pa po svoji bogati vsebnosti), enkraten after taste in do zdaj moj najboljši VSOP konjak - brez razmišljanja! Skratka VS konjaki me ne zanimajo več.
Vse te dobrine seveda 1x do 2x tedensko absorbiram brez ledu, brez tresenja kozarca in ostalih nepotrebnih aditivov, ki gotov ne spadajo v konjak. Imam pa nagledano "naslednjo serijo" in sicer XO...., ki bo seveda le občasna pika na "i" poleg že ustaljenih VSOP-jev. Konjake nabavljam v tujini, ker so cenejši in tudi izbira je precej obsežnejša, kot pri nas. Opažam pa, da zakotne "Liquor stores" dobavljajo konjak kar brez embalaže?! Torej se konjak sonči na stalažah, kakšna škoda ....

lp

krneki0001 ::

Preden natočiš v kozarec, ga operi v vroči vodi, da bo topel in potem nalij konjak vanj. Cela soba diši.

Sam si zvečer natočim en kozarec, se usedem na teraso, eno cigaro zraven in uživam v sončnem zahodu.

          ::

Tako je, konjak iz toplega kozarca zelo lepo razvije svoje arome. Sam kozarec vedno pogrejem.

volkun58 ::

@ nebivedu...
hvala za odlično idejo, bom poskusil
lp

harvey ::

Kdor je fan konjaka skoraj mora imeti grelec za kozarce :)

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

gruntfürmich ::

kolikor so mi razlagali, konjak se greje samo z rokami, ne s toplim kozarcem in podobnimi zadevami...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Včasih so ga segreval z vročino, danes pa samo z rokami. Odvisno kaj ti paše. Meni paše, da ga dam v topel kozarec, ne segrevam ga pa nad ognjem.


In the past Brandy Warmers were widely used to warm the Cognac, nowadays the use of Brandy Warmers is a little controversial. I will discuss in this article why using a Brandy Warmer/flame is not the way to warm your Cognac.

Cognac is supposed to be enjoyed at room temperature. If you heat it up, the alcohol (Cognac is 40% alcohol, 80 proof) will evaporate at a very high rate which will make any cognac seem aggressive in nose and taste. At room temperature the evaporation is perfect. The alcohol will bring up the flavors and aromas naturally without being overpowering.

If your brandy is stored below room temperature, (20°C or 68°F) it is recommendable to heat your glass in the palm for 8-10 minutes. If you warm up the brandy glass in another way, for example with a brandy-warmer, candle or lighter, all aromatic matters will evaporate.


Še ena zanimiva stran:
http://www.wikihow.com/Drink-Cognac

Zgodovina sprememb…

          ::

Jaz ga dam v topel kozarec, ker mi je tak boljši od tistega pri sobni temperaturi. Na "pravila" se v tem primeru požvižgam.

gruntfürmich ::

http://siol.net/trendi/kulinarika/slove...

velika strokovnjakinja za vse alkoholno & tobačno, tudi konjake. baje da jo tuje firme povprašajo za mnenje kakšen menda konjak naj naredijo da bo šla zraven neke cigare, oz obratno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

volkun58 ::

@ nebivedu ...
Ja sem poskusil recepturo toplega kozarca, ki sem ga namočil in napolnil z vročo vodo. Počakal nekaj čas, splaknil kozarec in vanj natočil konjak. Kot že ugotovljeno in rečeno, ves prostor je dišal in tudi nos je prejel precej bolj močno aromo, kot sicer. Odlično in še enkrat hvala za namig.
Sem pa proti "žganju" kozarca z ognjem!?!

Se imejmo uživaško!

          ::

gruntfürmich je izjavil:

http://siol.net/trendi/kulinarika/slove...

velika strokovnjakinja za vse alkoholno & tobačno, tudi konjake. baje da jo tuje firme povprašajo za mnenje kakšen menda konjak naj naredijo da bo šla zraven neke cigare, oz obratno...


Evo:
Tako pri žganju kot pri tobaku velja, da jih je treba uživati počasi in zmerno. To mora biti predvsem obred, čas, ki si ga vzameš zase.


Se ne bi mogel bolj strinjati z gospo.

Yossarian ::

No, danes sva šla z ženo na večerjo (Teden restavracij). Za finale je kelnar priporočil vinjak Pilon iz Vipave, letnik 1972 (bojda obstaja samo še nekaj steklenic tega letnika). Mater, kako gladko je tekel dol po grlu. Vrhunsko.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Takole, Slovenci smo spet presentili, tokrat z vinjakom iz KZ Metlika in sicer gre za Stari vinjak Mathia de Luca. Lepo, fino teče dol po grlu. Vsa čast.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

moose_man ::

Obujam temo. Postal sem lastnik okoli 10 steklenic konjaka. Originalno zaprte, cene/etikete na steklenicah kažejo, da so bile kupljene v 90ih (cene v DEM, na nekaterih označene letnice polnjenja, npr. 1993). Skrite so bile v temnem skritem delu omare, stran od svetlobe.

Flaše so npr. Hennessy VS, Courvoiser VSOP. Torej ne gre za mega prestiž. Jasno mi je tudi, da se od flaširanja dalje pijača več ne "stara".

Bi prodal, ampak ne vem kako postavit ceno in kje to storit. Ne pričakujem, da bom obogatel, samo znebil bi se ji rad. Mnenja? Hvala!

Okapi ::

Nove so 35-40 evrov, po 20 evrov boš mogoče našel kakšnega kupca. Sicer pa uporabi za darila.;)

ajdov2 ::

Oziroma popij.

Comandante ::

Yossarian je izjavil:

V kateri trgovini v Maribori imajo največjo izbiro konjakov? Zdaj sem spil Hennessy V.S., zdaj bi pa šel na en V.S.O.P.

Ce se ti da zapeljat do Slovenske Bistrice, imas firmo Viskirum, ki vse vecje trgovine zalaga z boljsimi konjaki. Majo tudi lepo spletno stran.

Ce poklices Gregorja (lastnik), se da zmenit da poberes narocilo tam. V casih pred korono je vedno tudi ponudil kaj za degustacijo, ne vem kako ke sedaj s tem. Cene so malo bolj ugodne od trgovin.

gruntfürmich ::

za (škotske) viskije priporočam mapo okusov, da boste lažje izbirali različne okuse ali podobne...

https://www.bing.com/images/search?q=sc...

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Yossarian ::

Hvala za tole mapo
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Buddah ::

+1

gruntfürmich ::

smoky imajo okus po dimu, ker s šoto sušijo žita. zato tiste priporočam da jih prej probate, da ne boste (zelo neprijetno) presenečeni !

recimo glenmorangie nectar d'or vleče na sladko, ker ga starajo v sodih od sladkega vina.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Darko! ::

gruntfürmich je izjavil:

smoky imajo okus po dimu


Ta najbolj okajena domača mesnina se ne more kosat z Ardbegom.

Ta prvi požirk je prav zanimiv.
Kukr da bi imel usta v dimniku.
Ta druzga se že navadiš.
...
Zadnjič mi je ratal celo fino se ga nacedit z njim.

:))

Comandante ::

Meni stoji en skoraj poln Lagavulin 16 v omari ze dve leti, pa nikakor ne gre v promet. Ker to pa je res ekstremni viski.

Moram ga probat z neko mocno cigaro.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whisky (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1094212618 (2979) jest10
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831155 (3189) FrankSinatra
»

Nehladne alkoholne pijače

Oddelek: Loža
324498 (3169) hunter01
»

Žgane pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810238 (6663) gendale
»

Konjak in cigara

Oddelek: Loža
225116 (4569) Blazzz

Več podobnih tem