» »

Whisky

Whisky

««
«
1 / 22
»»

mednejed ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kje bi lahko kupil kvalitetnejši Whisky
single malt, scottish of course :)
za darilo, priložnost?
Seveda za čim nižjo ceno! =)

Ker kolikor poznam naše trgovine, nimajo ravno neke pametne izbire..
V E.Leclerc vem da imajo še kar nekaj izbire ampak še nisem preveril,
tudi dvomim, če bi se našlo kaj v TravelFree..

Skratka, iščem recimo nekaj kot:
- Dalmore King Alexander III
- Dalmore 18 Year Old
- The Glenlivet Archive 21 Year Old
- The Macallan 18 Year Old Sherry Oak
- (mogoče še) Old Pulteney 21 Year Old

V tem cenovnem rangu...
Vem za ene dve angleški str. ampak mata še kar drage stroške (pa vprašanje roka dostave),
nemško str., ki je dokaj poceni, ampak ne izvaža izven dojčland;
bolj podrobneje pa nimam časa prečesavati interneta...
Rabil bi pa to nekako do naslednje sobote..

Help?
  • spremenil: mednejed ()

s6c-gEL ::

Za DE lahko uporabiš http://mailboxde.com/slovenia.html .

mednejed ::

Aha, tudi to je ena opcija.
Hvala!

Sicer pa, da slišim še mogoče kakšne predloge
z direkt zvezo s Slovenijo :)

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

mednejed ::

Ja, ti dve ingliš str. poznam... Draga dostava... (i think..)

Ali pa mogoče je še kdo, ki kupuje kaj podobnega
pa pozna cheap site ali ma mogoče še kakšen kupon
pa je celo pripravljen razdeliti stroške dostave
ali pa ma mogoče celo kdo doma kaj od tega pa se je
pripravljen zmeniti za pošteno ceno?
:)

s6c-gEL ::

Poglej ponudbo v kakšni AT/IT/HR.
IMHO imajo precej več robe na izbiro, pri nas še Levisk ne moreš več kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

mednejed ::

Da! Vem!

No, saj to me je tudi zanimalo, če ve kdo mogoče prav kje
v At/It/Hr se dobijo te zadeve poceni...

Tody ::

http://flaviar.com/ zadeva je slovenskega izvora, tako da bi se dal kaj za poštnino zmenit če jih kontaktiraš :)

Matija82 ::

Sicer si rekel škotskih ampak ene par Japoncev (Yamazaki) majo bojda v Nami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

s6c-gEL ::

mednejed ::

Alba gu brath!
;)

Prav te, ki sem napisal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mednejed ()

Okapi ::

mednejed je izjavil:

Pozdravljeni!
Zanima me, kje bi lahko kupil kvalitetnejši Whisky
single malt, scottish of course :)
za darilo, priložnost?
Seveda za čim nižjo ceno! =)

Ker kolikor poznam naše trgovine, nimajo ravno neke pametne izbire..
V E.Leclerc vem da imajo še kar nekaj izbire ampak še nisem preveril,
tudi dvomim, če bi se našlo kaj v TravelFree..

Skratka, iščem recimo nekaj kot:
- Dalmore King Alexander III

Obujam malce staro temo, da se pohvalim. Tole se je znašlo na mojih policah z viskiji.



Zanima pa me nekaj drugega - a je v Ljubljani kakšna specializirana trgovina z viskiji, kot jih je recimo ene par za pivo?

O.

Runnagain ::

@Okapi...pohvalno...nekej izbire (sicer samo določenih znamk) imajo v tej spletni trgovini, ki se nahaja v ljubljani: http://www.eshop.dvc-plus.si/trgovina/q...

Kaboom ::

ti dve strani najdem, ko iščem Glenfiddich 12... sem bil pred kratkim na pokušini vsaj 60 whiskyev od približno 20 različnih destilarn in je prijetno izstopal ^_^

http://www.evino.si/sl/13-whiskey
http://www.e-bar.si/ebar?page=shop.brow...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Smurf ::

Mogoce ve, ce se da kje v Sloveniji dobiti Lagavulin in pa Talisker? Ponavadi si jih prinesem iz UKja, ko sem pac tam. Bi bilo pa prirocno, ce bi se to dalo dobiti tudi kje tukaj.

mn ::

Smurf je izjavil:

Mogoce ve, ce se da kje v Sloveniji dobiti Lagavulin in pa Talisker? Ponavadi si jih prinesem iz UKja, ko sem pac tam. Bi bilo pa prirocno, ce bi se to dalo dobiti tudi kje tukaj.


Ima Leclerc. Poglej si na www.leclercdrive.si.

driver_x ::

Sam jih največ kupim na letališču v Frankfurtu. Freeshop zraven gatea, od kjer običajno leti Adria, ima pogosto tudi kakšnega na pokušino.

AndyS ::

Leclerc ima največjo ponudbo v slo. Jaz jim delam promet z Ardbegi :)

perci ::

Jaz trenutno žulim enega Balvenija. Je za popit :).

Ardbegi so drugač kr kul, jap.

Okapi ::

Trenutna izbira;)

Okapi ::

Drugače pa, če je treba šparati (ali za vsak dan, da vse skupaj ne postane predrago), ima vrhunsko razmerje med kakovostjo in ceno 18-letni Blackstone iz Hoferja, za 20 evrov (daleč najcenejši 18-letni single malt, kar jih je). Čudežev sicer ne smete pričakovati, je pa glede na ceno presenetljivo dober.

Samo je treba malo pogledati, ker na polici ga imajo pomešanega z 12-letnimi po isti ceni, in kot sem opazil, postajajo 18-letni čedalje redkejši. Sicer ni nujno, da je mlajši brat kaj slabši, ampak dokler se še dobi polnoletni, ostajam pri njem.

perci ::

A Japoncev pa ne maraš?

Blum ::

Jaz kupujem single malt v leclercu, cena je normalna in izbira je kar velika.

Japonci so predragi, čeprav so bili letos baje nagrajeni za top viski. Ne vem sigurno.
Osebno so mi najboljši iz otoka Islay (Škotska), sploh Laphroaig. To je viski za prave možakarje. :)
* In pa Jura, (iz istoimenskega otoka), ki je pa baje ne delajo več. Imel sem možnost poskusit eno izmed zadnjih steklenic, ki se jih je dalo pri nas kupiti 15y Jure.

Okapi ::

Nimam nič proti njim, samo nekako ne pridejo na vrsto.

Imam pa en takle 2 litrski sakadaru (sodček sakeja).;)



O.

Okapi ::

In pa Jura, (iz istoimenskega otoka), ki je pa baje ne delajo več. Imel sem možnost poskusit eno izmed zadnjih steklenic, ki se jih je dalo pri nas kupiti 15y Jure.
Hmm, si prepričan? Nikjer nisem zasledil, da bi Juro zaprli.

Blum ::

Jura 16 letna, se popravljam.
So baje zaloge pošle za tisto serijo.

Okapi ::

OK, ampak Jura kot Jura so pa še vedno.

Serije občasno spreminjajo, preimenujejo ... Lahko se odločijo, da bodo namesto 16-letnih delali 18-letne, recimo. Ali pa še vedno delajo 16-letne, samo si izmislijo kakšno zveneče ime serije, morda spremenijo obliko steklenice ... Velja na splošno za vse viskije. Highland Park (najboljši viski za moj okus), je imel recimo včasih v standardni ponudbi 16-letnega, zdaj ima pa namesto njega 15-letnega.

16-letna Jura se sedaj imenuje Diurach in na spletni strani piše, da je na zalogi, po 50 funtov.
http://www.jurawhisky.com/en/our-whiski...

Zares poidejo lahko samo posamezni letniki, ampak viskijev običajno ne prodajajo po letnikih. Ko kupiš 16-letni Lagavulin, ne veš, kateri letnik je. Veš samo, da se je toliko časa staral v sodu. Se pravi delajo vedno nove in jih ne bo zmanjkalo, dokler bo destilarna odprta.

Počasi pa seveda hlapijo zaloge destilarn, ki so jih že zaprli. Recimo Port Ellen je verjetno najbolj znana zaprta destilarna - na moji sliki sta zgoraj levo dve steklenici. Je v lasti firme, ki ima na Islayu sicer še Lagavulin in Caol Ilo. Glede na to, da so jo zaprli pred 30 leti, je praktično vsa njena proizvodnja že ustekleničena (večinoma tudi že prodana) in cene letijo v nebo. Prvo steklenico sem dobil po spletu srečnih naključij, drugo pa kupil za 200 evrov (v cigarnici v podhodu Maksimarketa), potem ko sem na netu zasledil, da jih prodajajo po 300-400 evrov. Sedaj jim je cena narasla že na 500-600 evrov.;)

O.

Blum ::

Port ellen so ponujali v Milanu prejšnji teden na wisky sejmu :)

driver_x ::

Kakšni so pa kaj Glenmorangie-ji, mislim na tiste malo starejše. Pred kratkim sem poizkušal njihovega "The original", pa je bil precej enostaven - brez kakšnih posebnih arom in aftertasta.

Okapi ::

Jaz se dobro spomnim samo okusa tistega, ki ga imam - 10-letni casket strenght. In je sicer čisto OK, ampak nič zelo posebnega. Precej je odvisno, ali (oziroma koliko) ga redčim z vodo, ker brez vode alko preveč ubije okus.

O.

GGGGG ::

Ponavadi se kaj zanimivega dobi tudi v cigarnici v podhodu maxija (Havana cigar point). Izbira viskija sicer ni velika, kar je, je pa dobro.

perci ::

Glenmorangie The Original je najbl simpl single malt, kar sem jih pil. Vseeno mi je všeč.

driver_x ::

Je enostaven, ni pa zanič, zato me zanima, kakšni so njihovi viskiji višjega ranga. Bral sem tudi, da je destilarna Glenmorangie v zadnjih letih pobrala precej zlatih in srebrnih medalij na raznih ocenjevanjih.

Smurf ::

Haha Okapi sej ne morem verjeti, da si se v temi piv pritozeval nad pivskimi snobi, si pa v resnici tudi fan pijac, sam pac viskijev :) (ni misljeno slabo).

Drugace me je pa ravno to zanimalo, kako pijete viskije? Jaz jih ponavadi rahlo redcim z nekaj kapljic vode (max. pol majhne zlicke), da zbije procent alkohola na priblizno 35%. Obcasno kaksnega spijem tudi cistega, ledu se pa izogibam.

Pa se nekaj, kako pa shranjujete viskije, verjetno v kaksni omari. Zanima me kako konsistenten ostane okus na daljsi rok (5-10 let), s tem se nimam nekih vecjih izkusenj v praksi.

driver_x ::

Jaz jih pijem take, kot jih pripravijo v destilarni. Alkohol me ne moti (tudi npr. kakšen Best Dram Invergordon, ki ga ima okoli 50%). Single malte pijem iz njim namenjenih kozarcev, ledu ne uporabljam.

Shranjene imam na polici v dnevni sobi (ta odprte), ostale pa v shrambi v temni omari.

Aja, pijem jih pa 1x, mogoče 2x na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Okapi ::

Jaz običajno pijem brez vode (in jasno brez ledu), razen nerazredčenih (casket strenght), ki so 55-60%, te malo razredčim. Običajno uporabljam mehko vodo iz izvirov pod Rožnikom (v Šiški, v ulici Pod hribom, je par urejenih - uporabljajo jih recimo ljubljanski akvaristi), ker je ljubljanska voda načeloma pretrda. Ne rečem, da bi okušal kakšno razliko, bolj za štos, da je še malo zgodbe zraven (ker jih pijem večinoma v družbi - sam v glavnem pijem samo Highland Park, Balvenie in Blackstone).

Tule je Googlov pogled na enega od teh izvirov.



Haha Okapi sej ne morem verjeti, da si se v temi piv pritozeval nad pivskimi snobi, si pa v resnici tudi fan pijac, sam pac viskijev :) (ni misljeno slabo).
Saj tudi pir pijem. "Pritoževal" sem se nad večnim iskanjem najboljšega. Jaz sem recimo že pred časom razčistil - najboljši je Highland Park, pijem še Balvenie in da ne zapravljam preveč, Blackstone. Pestra izbira je zaradi družabnih vzrokov.

O.

Runnagain ::

Za nas gorenjce kar dobro skrbi diskont davidov hram, kjer imajo tako Taliskerja kot Lagavulina (nekdo spraševal v temi) :
http://spletnihram.si/23-whisky

Pošiljajo tudi po pošti, se pa kdaj dobi tuki kakšna akcija (npr. Talisker za 35).

Dražjih whiskijev na spletu nimajo, ampak v trgovini nad blagajno...tam so običajno dražji japonci (Hibiki) ter ostali dražji whiskiji.



Imajo pa dobro izbiro tudi v Metroju v avstriji, kjer sem si omislil Caol Ila, a me še čaka na okušanje ;).

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Okapi je izjavil:

Drugače pa, če je treba šparati (ali za vsak dan, da vse skupaj ne postane predrago), ima vrhunsko razmerje med kakovostjo in ceno 18-letni Blackstone iz Hoferja, za 20 evrov (daleč najcenejši 18-letni single malt, kar jih je). Čudežev sicer ne smete pričakovati, je pa glede na ceno presenetljivo dober.

Meni je pa recimo fajn lidlov "Ben Bracken". Samo ga žal umikajo iz prodaje

Runnagain ::

Zadnjič sem bolj za šalo kot zares v Lidlu vzel, pomojem da je, Queen Margaret, 8 let...pa priznam, da je glede na ceno (11€) kar soliden...malo se mu že pozna patina.

Ejsi_Disi ::

Pred leti sem ravno v Davidovem hramu spraševal po Taliskerju pa ga niso imeli. Sem ga pa zadnjič videl v Metliškem hramu.
Sem bil v tej destilarni in je zanimivo, da če slučajno presahne potok iz katerega delajo viski, kar ustavijo proizvodnjo viskija pa čeprav jim za destilarno tečejo potok pri potoku.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Ejsi_Disi ::

Zna bit pa, da sem spraševal po Famous Grouse - 12 let.
Počas prehajamo v zimo pa bo treba spet mal dopolnit/zamenjat

Rock n' roll ain't noise pollution!

Blinder ::

Kakšni so tej poceni whisky v primerjavi z dragimi?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Tody ::

Boljši

Runnagain ::

Blinder je izjavil:

Kakšni so tej poceni whisky v primerjavi z dragimi?


Če imaš Whisky za "pit", potem kupi poceni Whisky.
Če imaš Whishy za "užitek", potem kupi dražji Whisky.

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

Ideja za tiste, ki še niste fotri (sam sem zamrazil):
- ko se ti rodi otrok, kupi dober Whisky, star 18 let. Ko otrok dopolni 18 let, ga odpri za to posebno priložnost...36 let star Whisky.

Zgodovina sprememb…

Blum ::

Morda je star še kakšno leto, dve več, toda istega oz. slabšega okusa kot takrat ko si kupil steklenico, saj se ne pravilno "stara" (oz. se sploh ne) v steklenici in v omarici v dnevni sobi ...

Roadkill ::

Poznam veliko ljudi, ki to počnejo in mi ni jasno, kako ne razumejo, da se v neprodušni steklenici viski ne more starati....
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

GGGGG ::

Ker pač ne poznajo v detajle procesov, ki se dogajajo pri staranju in domnevajo, da je z viskijem podobno kot npr. z vinom. Precej pogosta napaka, ampak dokaj logična, če mene vprašaš.

Looooooka ::

Blinder je izjavil:

Kakšni so tej poceni whisky v primerjavi z dragimi?

Mešani z večih destilirnic iz večih viskijev z različnimi razmerji staranega viskija in raznih dodakov iz koruze al pa česa drugega.
Potem maš tle še čas staranja pa v čem in kako je blo starano (različen les, kjer so cene spet tako drugačne kot pri nakupu pohištva a ne...konec koncev bi ga lahko starali tudi v čem drugem). Potem je vprašanje če sode ponovno uporabljajo al pa vsakič nove in seveda kaj vse zmečejo not za okus.
Ampak a ne...na konc dneva ti je lahko še tok drag viski ogaben kot svinja in ti je zaradi osebnega okusa in navad bolj všeč kaj cenejšega.
Ob prekomerni konzumaciji te boda fentala oba :P

Runnagain ::

Ajajajaj, to se ne počne, da bi bil boljši, ker se res ne stara tako kot v sodih, ampak iz simbolike. Kolk od vas tukaj, ki te simbolike ne razume, ima že naraščaj?
««
«
1 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418795 (1078) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20169173 (6650) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831429 (3463) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277749 (6942) Kenpachi

Več podobnih tem