» »

Tudi rum je lahko odlična pijača

Tudi rum je lahko odlična pijača

1 2 3
4
»

BlaY0 ::

Mater si smotan. A ti je treba narisat? Prometne kazni v SLO so visoke zato, ker je malo nadzora. Sistem v tem primeru funkcionira tako, da vsak tisoči, ki ga dobijo, pač plača to visoko kazen in se potem buni češ kako visoke so kazni in zakaj jo je ravno on dobil. v Nemčiji recimo so kazni relativno nizke, nadzora je precej več kar je bistveno bolj pravično do vseh kršiteljev. To je bil moj point.

Ne, noben te ne bo oglobil, enostavno bodo zasegli pošiljko in pač ne boš dobil. To je vsa umetnost.

Invictus ::

Mali milijon prekrškov bi lahko avtomatizirali, nizke kazni, po moje dobijo amortizacijo naprav nazaj v pol leta...

S časom bi bilo tega manj, ampak to je jasno tudi cilj vsega...

Se mi pa zdi, da se zdaj išče v prekrških prav dobiček...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BlaY0 ::

Zakaj se pa ne bi iskal dobiček? V bistvu bi bila škoda če se ne bi. Ampak to je že OT.

Magic1 ::

Ravno o tem sem govoril v temi o vinjetah. Danes se ne moreš zapelajt na AC, da te ne preveri takoj sistem. Samo ne, pol kamer je namerno deaktivirano, potem pa še 3/4 kazni ne uspejo obdelat, ker gre vse ročno. Kazen za 300EUR pa dobijo "srečni" naključni slovenci, ki so par dni zamudili s nakupom letne vinjete. Zelo enostavno bi lahko avtomatično preverili vse na avtocesti in samo pošiljal položnice za novo letno vinjeto + kakšnih deset EUR pavšala za stroške/kazen.

Da gremo nazaj na temo, lahko bi pisali za kakšne trgovine blizu čez mejo, kjer imajo ali nižje cene, ali več izbire. Sej drugače je viskirum kar dobro založen pri nas.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

WizzardOfOZ ::

viskirum ima dobre cene. Ko pa vidiš razliko mercator in viskirum pa verjet ne moreš.
Zacapa 23 je v viskirum 59, v mercatorju pa 91EUR.

Nekje take cene kot viskirum ima špar v Celovcu, če pa čekiraš kataloge, ko imajo akcije, pa lahko dobiš še kakih 20% nižjo ceno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sem ravno hotel kupit RUM PLANTATION XO v Sparu čez vikend, kao 20% dol pa še dodatnih 10% za 58€. Pa pogledam na telefon in je redna cena 50€ na viskirum. Podobna smešnica je tudi Grand Marnier, Mercator 50€, viskurum 26€.
Magic

BlaY0 ::

@Wizzard: Vidim da navijaš za N°3 (nisem še probal). Kakšen je v odnosu do RE?

gruntfürmich ::

kot je že frenk pisal, malo še sprobajte 'francoske' rume, ne samo osladne 'španske'
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Magic1 ::

Katere Francoske, dejte primere kaj se splača probat.
Magic

Okapi ::

WizzardOfOZ je izjavil:

viskirum ima dobre cene. Ko pa vidiš razliko mercator in viskirum pa verjet ne moreš.
Zacapa 23 je v viskirum 59, v mercatorju pa 91EUR.

Nekje take cene kot viskirum ima špar v Celovcu, če pa čekiraš kataloge, ko imajo akcije, pa lahko dobiš še kakih 20% nižjo ceno.

V Mercatorju kupiš enkrat na teden s 25% popustom, pride večina stvari ceneje kot pri viskirum, sploh če poštnino upoštevaš.

Drugače pa ima spodobne cene in izbiro tudi Venko Vojo.

Okapi ::

Recimo Diplomatico (zelo dober rum za vsakdanjo rabo) je v Mercatorju 46 evrov - 25% = 35 evrov. Pa v resnici še 2 evra manj, ker dobiš tudi 35 pik.
Viskirum - 42, znižan na 40 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Magic1 ::

Nekatere stvari se res lahko dobi ceneje, samo nekatere pa imajo v osnovi astronomsko ceno.
Magic

BlaY0 ::

Odvisno tudi od tega kako znana in uveljavljena je zadeva na določenem trgu. Diplomatico (za Nemce je to Botucal) je v DE precej razširjen/znan in RE-ja se dostikrat da dobiti tudi po 25 EUR za komad.

PacificBlue ::

Sem narocil Flor de Cana Centenario 12 Years .
Baje je ok?

WizzardOfOZ ::

BlaY0 je izjavil:

@Wizzard: Vidim da navijaš za N°3 (nisem še probal). Kakšen je v odnosu do RE?


RE malo bolj "zažge" in je malo bolj sladkega okusa, kot trojka. Sem sprobal tudi Ambassadorja od Diplomatico, pa mi je od vseh "Diplomaticov" trojka najboljšega okusa in najmanj žge po grlu (ne maram žganja po grlu, rad imam smooth občutek in dober okus).

Imaš pa tukaj največ izbire Diplomaticov za zelo podobno ceno ali pa še nižje, kot jih ima viskirum:
https://belmond.si/kategorija-izdelkov/...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Zanimivo. 1, 2 in 3 so namreč 47% vidim zdaj.

gruntfürmich ::

Magic1 je izjavil:

Katere Francoske, dejte primere kaj se splača probat.

Jst bom vzel rhum j.m. vsop, ko bodo na voljo še likerji cartron, specifično ccacao white.

Francoski niso sladki, tako da so kot kontra cukranim diplomaticom in podobnim.

Magic1 ::

Zdaj rabimo samo koga iz Francije, da nam dostavi:)) Ima mogoče Leclerc kaj?
Magic

gruntfürmich ::

Jst bom naročil iz rrselection
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Steinkauz ::

Par stvari sem jaz najceneje dobil na https://13vol.si/

Okapi ::

Morda se splača omenit, da je na trgu veliko ponarejenega žganja. Če je cena sumljivo ugodna...

WizzardOfOZ ::

Izredno veliko je ponaredkov. Težko je pa ugotoviti ali je kupljeno ponaredek ali ne.
A je kje kaka stran, kjer lahko preveriš, če je stvar autentična ali ne?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

gruntfürmich ::

kupiš od preverjenih prodajalcev.

in pa še zgodba iz lokalne tržnice v ivančni gorici, kjer sem kupoval žganje: njihova viljamovka ima zelo zelo močno aromo, in vprašam strokovnjakinjo o tem, pa mi reče da so to 100% dodane umetne arome...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

kupiš od preverjenih prodajalcev....

Na žalost tudi to ni 100%. Se dogaja, da zaposleni (prodajalec, skladiščnik...) skrivaj zamenja originale s ponaredki. Ponaredke trgovec prodaja v dobri veri, da so pravi, originale pa privatno proda skladiščnik.

Magic1 ::

Jaz sem ogromno razliko opazil pri Abuelo 7 anos, ki mi je bil fenomenalen, kupljen ene deset let nazaj. Nato pa sem nabavil dve flaši par let nazaj v Sparu, ki sta bile katastrofa. Ne veš koliko same destilarne spreminjajo čez čas, ali dobiš fake. Mogoče je bil pa ta dobra verzija fake:)). Podobno tudi pri Kraken, nekateri so 47% (redko pri nas), enkrat presladki, drugič preveč okusa po žganju, kljub le 40% verziji,...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PacificBlue ::

Vprasanje koliko tista leta na nalepkah drzijo..mogoce je samo en čink starega ruma primesan zraven mlajsega pa je kao "stara zadeva".

Magic1 ::

When a rum is labeled as "12 years old," it means that the youngest rum in the bottle has been aged for 12 years. Seveda ne pomeni,da ni pol ruma stalo nekje v rosfrei cisternah. Če sploh kdo preverja, kaj se meša.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

Problem je, ker za rum nimaš nekega standarda, ki bi se ga morali vsi držati, kot je za škotski viski ali konjak, recimo. Vsak lahko dela malo po svoje, odvisno od predpisov posamezne države. In v državah, kjer se mora kot starost navesti starost najmlajšega ruma v mešanici, proizvajalci običajno sploh ne navajajo starosti ruma, kadar je ta mešan iz rumov različnih starosti, ampak na različne načine "zavajajo".

Recimo Zacapa No. 23 - ne piše, da je star 23 let, ampak na to namigujejo, ker je narejen po metodi solera z rumi, starimi od 6 do 23 let.

PacificBlue ::

Hm ja, to je se kar zanimivo.
Dan ali dva nazaj sem narocil Flor de Cana Centenario 12 Years, sicer za darilo..Malo sem kasneje sel brat o tem nikaragvijskem rumu in naletel na tale članek(potem se pa mal zamislis):

Let's move on to the numbers on the labels. For years FdC has put a big number on all of their labels. A number without the word "years" or "a?os" attached to it. Which makes it a meaningless number. 12 what? Months? Weeks? Barrels? Donkeys? To better understand this, I've asked a few FdC reps for clarification. One of them said:"It's an average age. They can't keep up with the demand, they are running out of older rums and can't guarantee an age statement." If that is true, then why is there a number on the label? It's a younger spirit, cheaper to produce and therefore doesn't have the same value as the one with the true age statement. It should sell for a lower price, but it doesn't. Obviously, that's where the magic of the number comes in. These producers know many consumers trust that a large number on a rum label is an age statement. Retailers assume the same, or take advantage of the confusion. There are so many examples of this in the rum world, like Zacapa 23, Plantation 20th, Dictador 12 solera, Centenario 30, Kirk & Sweeney 18 etc. The number is purely there to create the illusion of quality and enable the producer to charge a high price for a cheaply made product.


https://www.rumrevelations.com/post/flo...

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Na Plantation XO je napisano 20th Aniversary. To ne pomeni 20 let, ampak je bil izdelan ob dvajsetletnici.

Plantation Rum created XO 20th Anniversary to celebrate Alexandre Gabriel's 20th anniversary as the brand's Master Blender. Inspired by his love for historic rum-making techniques and creative flair, the Plantation team selected only the finest, extra-old 100% Barbadian rum in our cellars and created a totally unique blend in his honor. This masterpiece for the Master Blender does him proud and showcases the depth and complexity of Barbadian rum. Plantation XO 20th Anniversary graces the finest tables across the globe and has been awarded over 55 medals for excellence.


Pa še malo ozadja:
Ta izreden rum je bil predstavljen na tržišču ob obeležitvi 20-letnice hiše Maison Ferrand. Sestavljen je iz prefinjenih rumov, staranih skupno od 12-20 let, ki prihajajo iz Barbadosa, tako da ta rum daje čudovito refleksijo samega otoka. Tako kot pri vseh ostalih rumih iz asortimana Plantation, je tudi rum Plantation 20th Anniversary najprej staran v svojem izvornem kraju na Barbadosu. Za XO so izbrani različni rumi, starani 8-10 let, ki imajo tako strukturo in aromatične značilnosti, ki so najbolj primerne za nadaljnje intenzivno staranje v hrastovih sodih.

Rum nato pa še naprej pridobiva na svoji kakovosti in aromatičnosti z nadaljnjim staranjem v Franciji, v pokrajini Cognac. Kontinentalno staranje v Franciji tako poteka še nadaljnjih 2-10 let. Rum počiva v sodih, ki so se originalno uporabljali za konjak Pierre Ferrand, pod skrbnim nadzorom kletarskega mojstra pa tako pridobi svoj edinstven izraz, ki je dosežen z uporabo tradicionalnih lokalnih metod.

Končni rezulat je tako prefinjena mešanica (blend) zelo starih rumov iz Barbadosa, ki so starani v različnih sodih, od novih sodov iz belega hrasta, do sodov za bourbon in konjak.


In ja, XO 20th Aniversary je vsaj meni izredno všeč in je zelo piten.

Če ga pa še "zabeliš" kot Old Fashioned:
50ML XO 20th Anniversary
5ML Demerara syrup
2 Dashes Angostura bitters
2 Dashes orange bitters
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Na Plantation XO je napisano 20th Aniversary. To ne pomeni 20 let, ampak je bil izdelan ob dvajsetletnici.

To ne pomeni 20 let, ampak pomeni prikrito zavajanje potrošnikov, ker številka 20 namiguje, da je star 20 let. Prav enako kot Zacapa No. 23 in ostali rumi, ki imajo v imenu neko številko, ki bi lahko pomenila starost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

WizzardOfOZ ::

Ne vem no. Verjetno si prebereš, kaj na flaši piše. Al gledaš samo cifre in se po cifri odločaš?
Lepo piše na flaši zelo na veliko dvajseta obletnica (Rum Plantation XO 20th Anniversary) in ne 20 years old kot recimo na viskijih. Tudi zacapa ima napisano number 23 in ne 23 years. Niti na uradnih straneh teh rumov tega ne trdijo. (sicer bi za zacapo 23 lahko rekel, da se jo izdeluje 2300 metrov nad morsko gladino, pa bi tista cifra 23 lahko tudi na to temo kaj pomenila)

Jaz bolj vidim problem v prodajalcih v trgovinah, ki niti specifikacije ne preberejo in potem oglašujejo kot "Zacapa 23 let star rum". Lep primer (mislim še v šparu trdijo, da je to 23 let star rum):
https://www.spar.si/online/rum-zacapa-c...
https://www.thehouseofglunz.com/product...


2300mnv:
Crafted in Guatemala, Zacapa Rum is a work of art, and an expression of patience, richness, quality and master blending. Aged to perfection in the highlands of Quetzaltenango, Zacapa Rum develops its complex flavour and character 2,300m above sea level in the mystical House Above the Clouds.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

ne bom trdil ampak mislim da imajo 'francoski' rumi več pravil kot ostali.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem no. Verjetno si prebereš, kaj na flaši piše. Al gledaš samo cifre in se po cifri odločaš?
Lepo piše na flaši zelo na veliko dvajseta obletnica (Rum Plantation XO 20th Anniversary) in ne 20 years old kot recimo na viskijih. Tudi zacapa ima napisano number 23 in ne 23 years. Niti na uradnih straneh teh rumov tega ne trdijo. (sicer bi za zacapo 23 lahko rekel, da se jo izdeluje 2300 metrov nad morsko gladino, pa bi tista cifra 23 lahko tudi na to temo kaj pomenila)

Jaz bolj vidim problem v prodajalcih v trgovinah, ki niti specifikacije ne preberejo in potem oglašujejo kot "Zacapa 23 let star rum".

Ne vem, zakaj čutiš potrebo opravičevati proizvajalca. Tisti 20th Anniversary so dali z namenom, da bodo koga zavedli. In ni 20 po naključju - rum je
Sestavljen je iz prefinjenih rumov, staranih skupno od 12-20 let


Prav enako, kot Zacapa No. 23. Tam tudi ne piše, da je star 23 let, ampak številka ni po naključju 23. Z njihove uradne spletne strani:

23 is derived from a blend of aged rums between 6 and 23 years old, originating from the “Sistema Solera” aging process.


In je ravno tako zavedlo trgovca.
RUM PLANTATION XO - 20 JAHRE - BARBADOS
https://www.south-embassy.com/en/rum-pl...

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

ne bom trdil ampak mislim da imajo 'francoski' rumi več pravil kot ostali.

Ko že ravno omenjaš francoske, vidim da v Ljubljani v enem baru oglašujejo degustacijo rumov, med katerimi je tudi "francoski" Clement (z Martinika sicer). Mora se najmanj 10 ljudi prijavit, in dobiš 4 različne rume za poskusit. Imajo 3 možnosti - za 19, 24 in 34 evre, odvisno od rumov, ki jih dobiš.
https://www.boschtiz.si/rum-tasting-2

Čeprav, če se mora zbrati 10 ljudi, lahko kupijo v trgovini 4 rume in sami organizirajo pokušanje, pride ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ne bom trdil ampak mislim da imajo 'francoski' rumi več pravil kot ostali.

Ko že ravno omenjaš francoske, vidim da v Ljubljani v enem baru oglašujejo degustacijo rumov, med katerimi je tudi "francoski" Clement (z Martinika sicer). Mora se najmanj 10 ljudi prijavit, in dobiš 4 različne rume za poskusit. Imajo 3 možnosti - za 19, 24 in 34 evre, odvisno od rumov, ki jih dobiš.
https://www.boschtiz.si/rum-tasting-2

Čeprav, če se mora zbrati 10 ljudi, lahko kupijo v trgovini 4 rume in sami organizirajo pokušanje, pride ceneje.

zanimivo. upam da imajo tudi razlago rumov. no, sj je lepo zapisano, vendar je vseeno fino če te kdo vodi skozi degustacijo.
pri nas je bila zraven tudi predstavnica spiribama iz francije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

Okapi je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem no. Verjetno si prebereš, kaj na flaši piše. Al gledaš samo cifre in se po cifri odločaš?
Lepo piše na flaši zelo na veliko dvajseta obletnica (Rum Plantation XO 20th Anniversary) in ne 20 years old kot recimo na viskijih. Tudi zacapa ima napisano number 23 in ne 23 years. Niti na uradnih straneh teh rumov tega ne trdijo. (sicer bi za zacapo 23 lahko rekel, da se jo izdeluje 2300 metrov nad morsko gladino, pa bi tista cifra 23 lahko tudi na to temo kaj pomenila)

Jaz bolj vidim problem v prodajalcih v trgovinah, ki niti specifikacije ne preberejo in potem oglašujejo kot "Zacapa 23 let star rum".

Ne vem, zakaj čutiš potrebo opravičevati proizvajalca. Tisti 20th Anniversary so dali z namenom, da bodo koga zavedli. In ni 20 po naključju - rum je
Sestavljen je iz prefinjenih rumov, staranih skupno od 12-20 let


Prav enako, kot Zacapa No. 23. Tam tudi ne piše, da je star 23 let, ampak številka ni po naključju 23. Z njihove uradne spletne strani:

23 is derived from a blend of aged rums between 6 and 23 years old, originating from the “Sistema Solera” aging process.


In je ravno tako zavedlo trgovca.
RUM PLANTATION XO - 20 JAHRE - BARBADOS
https://www.south-embassy.com/en/rum-pl...



Ne opravičujem, samo jaz si preberem specifikacijo, kaj bom kupil.
Ker je pa narod glup, pa naj bo zaveden, če samo cifre gledajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Magic1 ::

Folk si zgleda tudi 5min ne vzame, da bi preveril kaj kupuje. Itak probajo nategnit vsi v verigi, še Spar potem proba izkoristit to 20 in imajo redno ceno 80EUR, kao za 20 letni rum. Ali pa 23 od Zacape za 90EUR.:| Danes je že skoraj pravilo, da če ne preveriš imaš verjetno polovične šanse, da boš nategnjen. In to konkretno. Samo denarja je zdaj puno, je lažje delat za par desetakov, kot pa pogledat na netu v 2min.
Se si sestavil en seznam osmih rumov v rangu 40-60EUR za probat. Uff, 400EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

WizzardOfOZ ::

Na moji polici je trenutno:
Diplomatico Nr.3
Plantation XO 20th Aniversary
Zacapa XO
Bacardi OakHeart

Prvi trije so tako za zvečer en kozarček ob cigari v naslonjaču na terasi, zadnji pa poceni a dobrega okusa z manj alkohola (samo 35%), primeren za dobre žurke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whisky (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1094217708 (8069) jest10
»

Tiramisu - kompakten vmesni sloj

Oddelek: Loža
282370 (1717) Steinkauz
»

Žgane pijače

Oddelek: Loža
2510088 (9057) Steinkauz
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277864 (7057) Kenpachi
»

Poceni, pravi rum

Oddelek: Loža
135048 (4630) Saladin

Več podobnih tem