» »

Žganjekuha (oprema in postopek)

Žganjekuha (oprema in postopek)

1
...
3 4
5
»

M-XXXX ::

BCSman je izjavil:

Koliko je nujno kuhat snopc 2x? Se gre le zaradi okusa in kvalitete ali tudi zaradi eliminacije skodljivih alkoholov? Sem iz prvega toka na zacetku odstranil 2deci, potem od 55% do 31% shranil, pod 31% pa kar zavrgel, ker itak nisem razmisljal da bi se v drugo kuhal. Sedaj imam 5 litrov zganja moci 38,5%. Je motno. Okus je na zacetku povsem dober hruskovec, po 4 sekundah pa zacutim nek slabsi priokus.
Ni mi jasno kako v drugo kuhat taksne majhne kolicine v tako velikih kotlih, 80l, 100l...zato sem pomislis ce bi kupil iz aliexpressa 10litrski destilacijski lonec in koncni produkt naredil kar z njim.
Nekdo mi je rekel da pac skuha 4 kotle in v peti kotel zlije ves material in v drugo skuha in takrat dobi konci produkt. Problem drugega kuhnja je ce imas vsega skupaj za 1 kotel drozge v sezoni...

Če imaš tako majhno količino se ne splača kuhati.
Če že nekako prideš do tega prvi pretok shrani za naslednje leto da skuhaš vse skupaj.

PacificBlue ::

Pri prvi kuhi je procentualno manj alkohola kot pri drugi. Zganju iz prve kuhe se reče luter. Če kuhaš samo enkrat more pazit, da res teče tanko. Drugače je žganje kasneje motno. Se pa deloma v steklenicah lahko cez cas zbistri.
Sam imam pri prvi kuhi med 20-30 %, pri drugi pa okoli 65% alkohola. Kuham v 100l kotlu.
Tega potem redcim na okoli 44%.

Tako male kolicine se ne splaca kuhat dvakrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whisky (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1094214469 (4830) jest10
»

Močna žganja (Močeradovec,gadovec,...)

Oddelek: Loža
306129 (4855) Malajlo
»

metilni alkohol - kje kupiti?

Oddelek: Loža
367934 (6898) dreta
»

kondenzacija etanola?

Oddelek: Loža
285682 (4799) SeMiNeSanja
»

Žganjekuha- šmarnica

Oddelek: Loža
114687 (4332) The Player

Več podobnih tem