» »

Whisky

Whisky

««
6 / 22
»»

Tody ::

Tisti jaboljčni sok je bolj tko tko :)

krneki0001 ::

ja res je. Tisto je jack z jabolčnikom, mešano nekje 50:50, če ne več (v prid jabolčniku)

          ::

Predvsem je pa tako, da tisti viskiji (skoraj) niso primerni za pitje in jih morda tudi zaradi tega redčijo s temi zadevami.

anko ::

          je izjavil:

Predvsem je pa tako, da tisti viskiji (skoraj) niso primerni za pitje in jih morda tudi zaradi tega redčijo s temi zadevami.


Se strinjam.
Ko gledam kako ljudje na veliko kupujejo Ballantines (ta pocenskega, da ne bo pomote), me kar boli. Tega niti mešanje s kokakolo v razmerju 1:10 v korist kole, ne popravi >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

Smurf ::

anko je izjavil:

          je izjavil:

Predvsem je pa tako, da tisti viskiji (skoraj) niso primerni za pitje in jih morda tudi zaradi tega redčijo s temi zadevami.


Se strinjam.
Ko gledam kako ljudje na veliko kupujejo Ballantines (ta pocenskega, da ne bo pomote), me kar boli. Tega niti mešanje s kokakolo v razmerju 1:10 v korist kole, ne popravi >:D

Tisti, ki mesajo viski s kokakolo si cisto zasluzijo Ballantines >:D

anko ::

Smurf je izjavil:

anko je izjavil:

          je izjavil:

Predvsem je pa tako, da tisti viskiji (skoraj) niso primerni za pitje in jih morda tudi zaradi tega redčijo s temi zadevami.


Se strinjam.
Ko gledam kako ljudje na veliko kupujejo Ballantines (ta pocenskega, da ne bo pomote), me kar boli. Tega niti mešanje s kokakolo v razmerju 1:10 v korist kole, ne popravi >:D

Tisti, ki mesajo viski s kokakolo si cisto zasluzijo Ballantines >:D


As you said!
Viski se ne meša z ničemer! Mogoče par kapljic vode.
Mislim Whisky in ne razne Lidl/Hofer/Eurospin kvazi zadeve, ki niso niti "v" od viskija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

jusv ::

anko je izjavil:

Smurf je izjavil:

anko je izjavil:

          je izjavil:

Predvsem je pa tako, da tisti viskiji (skoraj) niso primerni za pitje in jih morda tudi zaradi tega redčijo s temi zadevami.


Se strinjam.
Ko gledam kako ljudje na veliko kupujejo Ballantines (ta pocenskega, da ne bo pomote), me kar boli. Tega niti mešanje s kokakolo v razmerju 1:10 v korist kole, ne popravi >:D

Tisti, ki mesajo viski s kokakolo si cisto zasluzijo Ballantines >:D


As you said!
Viski se ne meša z ničemer! Mogoče par kapljic vode.
Mislim Whisky in ne razne Lidl/Hofer/Eurospin kvazi zadeve, ki niso niti "v" od viskija.


viski, voda pa v kozarc zraven. Ne rabiš nič drugega.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dope1337 ::

Na škotskem je celo življensko nevarno dajati led v viski :D
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Tody ::

jah topel viski je pa tud tko tko :)

Penderecki ::

Včeraj imel obisk, in sem odprl irski Teeling single malt viski.
https://www.thewhiskyexchange.com/P-271...

Kupil 1x pomladi v avstrijskem Merkurju za ca. 30€.
Odličen viski. Brbončicam se je prav prijetno smejalo za tak cekin. Je pa stvar okusa.
Naslednjič ko grem v Leibnitz bo 100 % pristal v nakupovalni košari, če ga še imajo.

Okapi ::

Če bi kdo rad za zmerno ceno pokusil enega bolj šotnega, je tale zelo primerna izbira. V Single blendu na Rimski ga imajo za samo 33 evrov. Včeraj smo eno steklenico mimogrede popili.8-)

Kenpachi ::

cakam na ileach...
Zaraki Kenpachi.

krneki0001 ::

Če bi kdo jim beam honey - v merkatorju na šmartinski imajo trenutno flaše po 17€. Mislim da 7deci flaše.

Penderecki ::

Danes dvignil paket na pošti.
Vsebina; 2 polnoletnika + en spešl ne predrag konjak na katerega me vežejo lepi spomini iz srednje šole (čista nostalgija).
Glengoyne 18y sem imel priložnost ga okušati ... odličen viski, zato je bil nakup neizbežen.
Aberlour sem okušal 12 letnika, ... od 18y pričakujem še nekaj več.
Tega božička sem namenil samemu sebi, da bosta december in januar bolj vesela:).

Okapi ::

Pa sem še par tehle nabavil.

kuglvinkl ::

kje, a na Rimski? po kolk pa so?
Your focus determines your reallity

Penderecki ::

Lepo si ga trofo.
Kr kliče, da se priheftaš na njega hehe.
.. krasna jantarjeva

Kenpachi ::

5eur je glencairn.
Zaraki Kenpachi.

Okapi ::

Ja, na Rimski, po 5 evrov.

Edino škoda je, ker niso pakirani po en v lepi škatlici, ki je zelo primerna kot majhno darilo.



Imajo samo bolj "budget" pakiranje po šest.



S tem da lahko kupiš tudi po en kozarec, ki ga potem dobiš zavitega v kos časopisnega papirja.;)

kuglvinkl ::

tut bo bo v redu :) thnx
Your focus determines your reallity

dottor ::

Vem da je tema namenjena whiskyem ampak me zanima če ima kdo kakšno priporočilo glede ruma? Zdej kupujem Captain Morgan - Original Spiced Gold, ko se dobimo s kolegi za kej spit, pa bi proval kej novega (sploh kaj kar se lepo meša s kokakolo ali pije čistega). Nabava možna Mercator, Špar, Tuš, Hofer, Lidl. Hvala ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Cenovni razred?
V nižjem (relativno gledano) kakšen Bacardi, sicer pa recimo Zacapa.

Najboljšo izbiro imajo v Leclercu.

dottor ::

Sem z obale, tako da sem žal omejen na zgoraj napisane trgovine. Morgan je neki čez 13€, tako da tu okoli, mogoče 20€ MAX.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kuglvinkl ::

Božiček je prinesel Benriach 10yr (iz Rimske), bomo videli v četrtek :).
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Pri nas bo pa za silvestrovo Aberlour, katerega 60% alkohola bomo sami redčili, po lastnem okusu.



Poleg tega pa še filipinski rum Don Papa.



Konkretno ta rum pa samo zaradi etikete, ki je zelo biološka, tako kot bo biološka druščina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

libreus ::

Okapi je izjavil:

Če bi kdo rad za zmerno ceno pokusil enega bolj šotnega, je tale zelo primerna izbira. V Single blendu na Rimski ga imajo za samo 33 evrov. Včeraj smo eno steklenico mimogrede popili.8-)


Tudi meni en ljubših. Cheers! ;)

Okapi ::

Evo, postal sem ponosen lastnik parcel(ic)e pri destilarni Laphroaig. Ob priliki jo moram iti pogledati.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

sid911 ::

Ima kdo izkušnje s Scapa 16? Nekako se še ponuja možnost, da jo nabavim, preden ga vsepovsod nadomesti Skrien...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Okapi ::

Nabavi. Sicer pa odvisno od cene.

Kenpachi ::

Kupil Ileach koncno. Nisem se probal, se je pa pocenil, samo 30eur boca. Not too shabby.
Zaraki Kenpachi.

Okapi ::

Še potrdilo;)

Tilen ::

Chivas 18yo



Špar kuponček -25%! :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

krneki0001 ::

Tilen je izjavil:

Chivas 18yo



Špar kuponček -25%! :)


ja, tale je dober.

jest10 ::

Okapi je izjavil:

Še potrdilo;)

In to ima kakšno vezo s temo?

Okapi ::

3x lahko ugibaš, kaj ima destilarna Laphroaig skupnega s temo o viskijih.

matobeli ::

Fovšija govori.

No, ne da jaz nisem, čestitke!

perci ::

Leaseholder ni lastnik.

Okapi ::

Ja, res je - moji dediči tega koščka Škotske ne bodo podedovali, in tudi prodati ga ne morem.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Runnagain ::

Okapi je izjavil:

Ja, res je - moji dediči tega koščka Škotske ne bodo podedovali, in tudi prodati ga ne morem.;)


Okapi, počakaj, da država izve, da sva lastnika zemljišča v drugi državi...že čakam, da dobim davek za tisti košček zemlje :).

Boš šel kdaj pogledat svoj košček? Menda dobiš komplet opremo in ogled, če jih obiščeš, plus degustacijo.

Aja, pa kolker vem, si se tudi obvezal, da po svojem koščku ne boš pasel drobnice ;)!

Okapi ::

Ja, z davčnega vidika je tudi bolje, da sva v resnici "samo" najemnika.;)

In ja, ob prvi priložnosti ga bom šel pogledati in popiti dividende, ki mi pripadajo.

hunter01 ::

Okapi je izjavil:

Ja, z davčnega vidika je tudi bolje, da sva v resnici "samo" najemnika.;)

In ja, ob prvi priložnosti ga bom šel pogledati in popiti dividende, ki mi pripadajo.


Imam občutek, da ko boš šel na ogled, boš dividende za nekaj let vnaprej zapil :)

jest10 ::

Okapi je izjavil:

3x lahko ugibaš, kaj ima destilarna Laphroaig skupnega s temo o viskijih.

Nič. Samo lastna hvala

          ::

Ali kdo od vas pozna, če se kje prodaja kakšen paket vzorcev viskijev, ki je primeren tudi za darilo?

Okapi ::

Guglaj Flaviar.

          ::

Okapi je izjavil:

Guglaj Flaviar.


To sem že našel, hotel nekaj kupiti, ampak na koncu me vpraša za email, ko vpišem pa mi javi da sem v čakalni vrsti za nek klub. Drugače pa imajo kar pestro ponudbo in sem poleg viskijev naklikal še nekaj rumov.

Tilen ::

          je izjavil:

Ali kdo od vas pozna, če se kje prodaja kakšen paket vzorcev viskijev, ki je primeren tudi za darilo?


Poišči nekaj v stilu Whisky advent calendar.

Tale ima recimo notri:

- Glenfarclas 25 Year Old
- Yoichi Non Age / Miyagikyo Non Age
- Compass Box Great King Street - Artist's Blend
- Balvenie 15 Year Old Single Barrel Sherry Cask
- Teeling Small Batch Irish Whiskey
- Kilchoman Machir Bay 2014 Release
- Mackmyra Brukswhisky (The Swedish Whisky)
- Glenfiddich 18 Year Old
- Girvan Patent Still - Proof Strength / Girvan 20 Year Old 1993 (cask 10439) - Clan Denny (Douglas Laing) / Girvan 21 Year Old 1994 (cask 58808) - Old Particular (Douglas Laing)
- Isle of Jura Elixir 12 Year Old
- Tullamore D.E.W. 12 Year Old Special Reserve
- Monkey Shoulder Blended Malt Scotch Whisky
- Caol Ila 12 Year Old
- Dalwhinnie Winter's Gold
- Elijah Craig Small Batch Bourbon 12 Year Old
- Arran - Batch 4 (That Boutique-y Whisky Company) / Auchentoshan Three Wood
- The Lost Distilleries Blend
- Dalmore 15 Year Old
- Isle Of Jura Superstition
- The GlenDronach 12 Year Old
- Fettercairn Fior
- Invergordon 50 Year Old 1964 (cask 2) / Girvan 50 Year Old 1965 (cask 10896) / North British 53 Year Old 1961 (cask 10708) - Xtra Old Particular (Douglas Laing)
- Balvenie 12 Year Old DoubleWood
- Glen Scotia Double Cask


Lahko kar tole naročiš in mogoče prosiš, da ga božično unbrandajo ali ti pošljejo samo vzorce posebej.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

          ::

Tilen, hvala, videti je zanimivo, ampak nekoliko nad mojim cenovnim rangom. Drugače sem pa davi od Flaviarja prejel mail s sporočilom, da še čakam na sprejem v klub, spodaj pa je bilo tudi geslo za prijavo. Na ta način sem nato lahko naročil kar sem potreboval. Če bo tole prišlo OK, bom pri njih definitivno še naročal, saj so ti testerji zelo primerni za skrivanje, da mi jih mati ne odkrijejo.

blblb ::

Pozdravljeni.

Iscem viski za kolega ki bo imel cez dober teden 30. rojstni dan.
Zanima me kateri bi bil primeren (da ne bi bil najcenejsi).
Cenovni razpon je tam do 50-60.

Pri njemu doma je vecinoma Jack Daniels...

lp, blblb

al1976 ::

krneki0001 ::

A mora bit viski, al je lahko konjak? Kakega hennessy-ja mu vzami. Je odličen za pit, pa diši res dobro.
««
6 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418813 (1096) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20169259 (6736) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831492 (3526) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277755 (6948) Kenpachi

Več podobnih tem