» »

Zakaj smo vsi sužnji - The Money Masters

Zakaj smo vsi sužnji - The Money Masters

«
1
2 3

maticb492 ::

Če ste prišli sem samo zaradi naslova in hočete trdit da sem teoretik zarote ali karkoli takega, potem pač kliniti back in pejte nazaj v svojo navidezno realnost kjer je vse lepo in prav, prosim. Če ste pripravljeni odstranit predsodke in začet RAZMIŠLJAT potem sem takoj za debato.

VSE kar bom napisal ni nobena teroija zarote ampak so samo dejstva. Teorija zarote je Illuminati itd., ne pa tole (čeprav bi tem ljduem lahko rekli Illuminati, ampak to za drugo temo)

Še enkrat, sploh ni treba komentirat če ne preberet vsega in gledate vsaj delček videov.


I cannot change your mind, i can only make you THINK.


Torej, za začetek mal pomislite na to:
Sploh vete kako se denar ustvari?
Sploh vete zakaj imamo centralno banko?
Sploh vete zakaj je recesija bila, je in bo še vedno če nič ne naredimo?

No vse odgovre mate tukaj, čeprav se gre o ameriki(video spodaj) ni v sloveniji nič drugače;
Ustava slovenije:
152. člen
(centralna banka)
Slovenija ima centralno banko. V svojem delovanju je ta banka samostojna in odgovarja
neposredno državnemu zboru. Centralna banka se ustanovi z zakonom.


Centralna banka oz. Banka Slovenija JE PRIVATNA organizacija z svojimi lastniki, ki služijo dobesedno iz naših davkov;
2. člen

(Položaj Banke Slovenije)

Banka Slovenije ter člani njenih organov odločanja so neodvisni in pri opravljanju nalog po tem zakonu niso vezani na sklepe, stališča in navodila državnih ali katerihkoli organov, niti se ne smejo nanje obračati po navodila ali usmeritve.


Se sploh zavedate kaj to na kratko povedano pomeni?
Razlaga na primeru Federal Reserve v Ameriki, ker je veliko več materiala na to;
Banka torej Federal Reserver (ki nima nobene veze z federal government) je EDINA institucija, ki ima pravico do printanja denarja. Številke si bom zdaj izmišljeval za lažje računanje, ampak vse je bilo tako. Torej banka oz. FR se je ustanovila z osnovnim kapitalom od tega 20% recimo 2 miljona da država oz. v tem primeru federalna vlada. To se je vplačalo pred 80% ostalih, privatnih investorjev, da bi skupaj imeli 10 miljonov. torej banka je imal 2 miljona, ni pa še imal 8 od privatnih investorjev. Ker je banko kontrolirala skupina, ki je tudi v njo investirala so si na osnovi tistih 20% preprosto izdali kredite, da so vplačali in investiral ostalih 8 miljonov. Torej je bil osnovni kapital 10 miljonv, od tega 80% ustvarjeno IZ NIČESAR oz. ni imelo osnove.

Tukaj pride potem "fractional reserve banking". Kaj to pomeni? Zgleda komplicirano huh?

Sploh ni. Banke nočejo da to veste, ker če bi NEBI NOBEDEN RACIONALEN človek dovolil tega legalnega načina suženstvja celih držav in legalnegnega tiskanja denarja za privatne interese. Torej spte si zmišljujem številke za računanje. Vi zaslužite 100€. Teh 100€ pride iz centralne banke, ki da kredit vladi (na neki točki ko je denar prišel v obtok), torej je tistih 100€ že imelo obresti, recimo 20% torej je vlada dolžna zdaj 120€, vi ste pa dobili 100€. Recimo da se tu stvar zaključi, se človek vpraša od kod bom pa dobil 20€ da bom plačal banki? Good question. NE BOŠ. KER JIH NIMAŠ. NE MOREŠ ODPLAČAT. Edini način da odplačaš to obrest JE DA DOBIŠ ŠE VEČ DENARJA OD ISTE BANKE, ki TI SPET ZARAČUNA OBRESTI. torej si odplačla 120€ ampak zato si je morala vlada vzeti še 20€ na kar je spet dolžna 4€ !

Stvar se ne more zaključit. NOBENA vlada z centralno banko NE MORE ODPLAČATI DOLGA! Vsi politiki, ki blebetajo o tem so ali 1. podkupljeni oz. so na njihovi strani ali 2. preveč butasti da bi to razumeli.

To še ni vse. Fractional reserve banking pomeni še nekaj;
Tistih 100€ (na katerega je že 20€ obresti) ste vi dali na banko. Kaj naredi banka s tem? Mislite da denar drži za vas? No se motite.
Banka NI DOLŽNA tega denarja držati ampak samo en del (fraction). Spet si bom zmislu številke. Torej na banki mate 100€ banka vma je dolžna obdržati en del recimo da je to 10% oz 10€. kaj se zgodi z ostalimi 90€? nekdo drug jih dobi v obliki posojila. torej oseba 2 si hoče kupit avto in zaprosi za vaših 90€. Banka jim to da in zaračuna obresti recimo 10€, torej ta oseba je dolžna banki 100€, od tega 90€ obstaja 10 pa ne torej je vlada oz. te osebe banki skupaj dolžne že 130€. Denar kar nastaja huh? Dobesedno raste na drevesih, samo moreš bit bankir.

Well to še ni vse.

Tistih 90€, ki vam je banka vzela in na njih spet zaračunala obresti, vam je banka dala nazaj v vaš račun, s tem da je USTVARILA NOV DENAR. Banka na vaš račun naloži 90€ katerih vam je dolžna druga oseba. torej je zdaj že 190€ denarja v obtoku + 30€ obresti. Oseba ki z 90€ kupi avto bo prodajalec denar spet dal na banko in postopek se ponovi.

BANKE SO PRIVATNE INSTITUCIJE, KI USTVARJAJO DENAR IZ NIČ. 6% denarja na svetu obstaja ostalo so samo številke, ki jih banke vpišejo v vaš račun.

Zakaj trdim da smo sužnji? Ker banke kontrolirajo izdajo denarja, in ko se odločijo da hočejo vse naše obresti pobrat in ne dajo več novih, takrat nastane kriza. Potem smo še pa tako butasti, da nam še VEČ denarja ukradejo ko moremo zapolnit njihovo luknjo, ki sploh ne obstaja ker SO TA DENAR USTVARILI IZ NIČ.



Razložil sem zelo na kratko mogoče sem kaj pozabil/zgrešil, napisal sem samo zato ker vem da morem nekaj napisat čene mi bojo temo zaprli, torej prosim da si ogledate zgornji video.

Kaj mislite da bi jim to uspelo če bi ljudje to vedeli ? Seveda ne zato pa tega noben ne govori.

Še en video:


Še JFK, par dni preden so ga ubili:


Res, ne razumem da ljdui še kar verjamejo tem farsam, ki vam jih blebetajo politiki in novice, ki so kontorlirane in cenzurirane(poznam osebno primer iz radia, sam nočem slabega niti radiu niti mojim prijateljem zato ne bom razlagal je PA ČISTA IN STRAIGHTFORWARD CENZURA)

Šele ko se bomo začeli obračat na PRAVE probleme, takrat bomo prišli ven iz krize, tako kot Islandija, kjer so zaprli bankirje in jih obtožili na 200+ točkah obtožnice:



Your silence gives consent.


Ignorance, the root and stem of all evil.


X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000
  • zaklenil: Mavrik ()

francek1 ::

Vse zgornje je en velik bullshit. Bistvo problema je to, da se ljudje zadolžujejo za stvari, ki jih v bistvu sploh ne potrebujejo. In tako hitro padejo v podganjo dirko. Kako pa posluje država, pa ni moj problem. Državo lahko menjam.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GamerBoy ()

bluefish ::

Faljeni so itak nekateri osnovni pojmi oziroma postavke. Posledično je celoten sestavek en velik nesmisel.

Matako ::

V drugih novicah: OP zaprepaščeno odkrije da banke "delajo denar" s posojanjem naprej! Kakšen šoker. Kot da bi ravnokar odkril, da voda vre pri 100 stopinjah - in ne pri 90, to je pa pravi kot, veste. :S

Osebno krivim šolski sistem - v SŠ manjka en konkreten ABC ekonomije, nakar se mora folk sam znajti z enajsto šolo na YT, sledijo vzvišeni pokroviteljski prispevki na forumih. OP, smo si res to zaslužili? Zakaj si tak?

Pomikajte se naprej, ni kaj videti.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

maticb492 ::

Prosim, razložite mi potem kako je prav?

francek1 je izjavil:

Vse zgornje je en velik bullshit. Bistvo problema je to, da se ljudje zadolžujejo za stvari, ki jih v bistvu sploh ne potrebujejo. In tako hitro padejo v podganjo dirko. Kako pa posluje država, pa ni moj problem. Državo lahko menjam.


Ja, ampak to je problem, ker smo tako navajeni, ker se nam to zdi normalno.

Ne mi pisat da je vse sfaljeno, kot sem rekel, do explain, kje se motim in kako je prav?

Čakam.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

francek1 ::

maticb492 je izjavil:

Prosim, razložite mi potem kako je prav?

Prav je tako, da razrežeš vse kartice in kupiš le toliko, kolikor zaslužiš. Čim pa se pri nekom zadolžiš, te bo pa že za jajca vlekel, dokler mu vsega z obrestmi ne vrneš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

maticb492 ::

francek1 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Prosim, razložite mi potem kako je prav?

Prav je tako, da razrežeš vse kartice in kupiš le toliko, kolikor zaslužiš.



Če bi vsi to naredili je lepo in prav, sej to je point mojga posta.

Stran od bank.

@Matako, to nisem ugotovil včeraj, to sem raziskoval že par let, pač sem se danes odločil napisat, ker sem pač imel čas.
In tebi se zdi to čisto normalno, da lahko PRIVATNIK dobesedno dela denar? Meni se to zdi counterfiting.

PS: Verjetno sem se zmotil v tekstu ja, ker sem ga na hitro napisal, ker vem da čenebi nič napisal bi mi temo zaprli, poglejte si video, je vse na dolgo razloženo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

ramiz?! ::

Nekaj osnov ti manjka, da bi lahko sploh tvojo misel spravil v nek zaključen sklop. Če bi prebral par knjig o osnovah ekonomije in temeljnih institucijah v državah bi bilo dobro. Tam si kar nalimal nek 2. člen iz zakona in zaključil, da je državna banka privatna firma?????
Never regret anything, there's always a reason things happen.

maticb492 ::

ramiz?! je izjavil:

Nekaj osnov ti manjka, da bi lahko sploh tvojo misel spravil v nek zaključen sklop. Če bi prebral par knjig o osnovah ekonomije in temeljnih institucijah v državah bi bilo dobro. Tam si kar nalimal nek 2. člen iz zakona in zaključil, da je državna banka privatna firma?????



Ti si pa napisal kontra, pa nisi objasnil nikakor?

Sem za debato, samo ne mi pisat da sem napisal narobe, napiši in citiraj kako je prav.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PaX_MaN ::

maticb492 je izjavil:

Ti si pa napisal kontra, pa nisi objasnil nikakor?

Sem za debato, samo ne mi pisat da sem napisal narobe, napiši in citiraj kako je prav.

V zakonu o BSi ne piše da je BSi zasebna.
QED.

ramiz?! ::

Pa to je samo ena stvar, ki si jo kar sam zaključil ven. Druga je, da se ti zdi čudno da je samo 6-8% denarja v fizični obliki? ... pa to so osnovnošolska dejstva, ki se jih pojasne z osnovami ekonomije in to ni nobena skrivnost ali kakšen čuden pojav ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

maticb492 ::

ramiz?! je izjavil:

Pa to je samo ena stvar, ki si jo kar sam zaključil ven. Druga je, da se ti zdi čudno da je samo 6-8% denarja v fizični obliki? ... pa to so osnovnošolska dejstva, ki se jih pojasne z osnovami ekonomije in to ni nobena skrivnost ali kakšen čuden pojav ...


Še kar nisi nič razložil kako je prav.

Ja zdi se mi čudno, se tebi ne zdi čudno da je cela država zadolžena nekam na osnovi številk, ki jih ustvarijo privatne banke?

Tudi jaz lahko grem na neko temo pa napišem da je vse sfaljeno, prosim razložite zakaj je tako.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

hojnikb ::

Kot že rečeno, preberi kako knjigo ali dve, potem se pa vrni z vprašanji :)
#brezpodpisa

ramiz?! ::

Lej, kot sem rekel. Ne morem ti kar napisat nekej, če vidim, da nimaš razjasnjenih osnovnih pojmov. Samo hočem ti povedat, da je ekonomija ali monetarni sistem ali karkoli te zanima, široka tema in da bi si lahko o tem nekaj prebral, dodobra razumel kako stvar deluje in potem pisal. Ne pravim, da je v sedanjem času vse perfekno, samo v tvojem sestavku je kar nekaj stvari, ki nakazujejo, da o tej stvari malo veš in izpadejo smešno, ker so napačne in če na njih gradiš svojo teorijo, potem vse izpade prenapihnjeno in neresnično ...

edit: pa ko sem rekel kakšno knjigo prebrat, sem mislil učbenik ali kaj podobnega in ne blogov o teorijah zarote
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

maticb492 ::

Ne berem nobenih blogov teorij zarote.

Kar naprej nekaj govorite, še noben mi pa ni odgovoril, če se vam zdi normalno da nekdo, banke, lahko po zakonu ustvarijo denar, ko pa to naredi kdo drug, ga pa zaprejo v zapor? In resno mislite da nekdo, ki ima kontrolo nad izdajanjem denarja, to ne dela niti malo za svoje interese?

Se pa grem stavit da niste niti pogledali oz. ne veste kako se je islandija rešla iz krize.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Chev ::

maticb492 je izjavil:

Ne berem nobenih blogov teorij zarote.

Kar naprej nekaj govorite, še noben mi pa ni odgovoril, če se vam zdi normalno da nekdo, banke, lahko po zakonu ustvarijo denar, ko pa to naredi kdo drug, ga pa zaprejo v zapor?

Se pa grem stavit da niste niti pogledali oz. ne veste kako se je islandija rešla iz krize.

Če pa to je ravno catch banke :D Zberi 5 mil €, pa odpri svojo banko.

Islandija ni v EU, Islandija ne uporablja valute €, Islandija ne odgovarja Frankfurtu.

jype ::

Islandija je ostala tujcem dolžna zajeten kup denarja, btw.

maticb492 ::

Chev je izjavil:

Islandija ni v EU, Islandija ne uporablja valute €, Islandija ne odgovarja Frankfurtu.



Zato pa niso v krizi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PaX_MaN ::

maticb492 je izjavil:

Kar naprej nekaj govorite, še noben mi pa ni odgovoril, če se vam zdi normalno da nekdo, banke, lahko po zakonu ustvarijo denar, ko pa to naredi kdo drug, ga pa zaprejo v zapor?

Tudi ti lahko postaneš banka.

maticb492 je izjavil:

Se pa grem stavit da niste niti pogledali oz. ne veste kako se je islandija rešla iz krize.

Trojko so pocukal za rokav.

maticb492 ::

PaX_MaN je izjavil:

Tudi ti lahko postaneš banka.


Mogoče pa bom, čez par let ko bom v krizi zaradi tega ker delam denar iz nič mi bo pa še država dala par miljonov da lahko še naprej uživam na dopustu.

Vsi ste mi rekli naj preberem knjige, zakaj pa vi ne pogledate videov. Aja sej res "Crazy conspiracy theory" ja ker pač če nekaj ni knjiga potem je narobe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

hojnikb ::

ne štekaš.
Kot rečeno, knjige v roke.
#brezpodpisa

maticb492 ::

hojnikb je izjavil:

ne štekaš.
Kot rečeno, knjige v roke.



Predlogi?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

maticb492 ::

s6c-gEL je izjavil:

maticbla
http://ambasador21.wordpress.com/2009/0...
http://ambasador21.wordpress.com/2009/1...
http://ambasador21.wordpress.com/2009/0...



Na hitro pogledano, ker nimam časa zdajle brat, ta stvar govori o istem kot moji linki na YT?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Chev ::

maticb492 je izjavil:

Zato pa niso v krizi.

Odvisno kako to dojemaš. Njihov dolg je 3x višji od Slovenistanskega.

Massacra ::

@maticbla

Tega si pozabil prilimati:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

maticb492 ::

@friendbreez, sem že gledal, samo imam slabe izkušnje nazadnje ko sem ga nekam nalepil so se vsi zajebavli na fact da je risanka, zato sem dal 3 urno razlago dokumentarec, še quote iz bloga, ki ga je nekdo linkal, kjer je lepše razloženo kar sem v osnovi jaz napisal:

Glavnico kredita dostavi v sistem centralna banka. V bistvu ni popolnoma nič važno, pri kateri komercialni banki ste komitent, saj vsa mreža vodi direktno v centralno banko Evrope. Ves znesek kredita, ki ga najamete, gre v obliki nakazila na TRR prodajalcu nepremičnine recimo. Tako recimo kredit v višini 100.000eur pri NLB postane depozit v višini 50.000eur pri Unicredit-u, 20.000eur ostane na TRRju kakega avtosalona, 2x po 15.000eur pa ostane na TRRju prodajalca in njegove žene. Iz tega depozita pa lahko banka naredi za cca. 450.000eur novih posojil...zanimivo kajne?

Kapitalizem in bančni sistem v taki obliki ni vzdržen. Zagovarjam ustanovitev monetarne veje oblasti, ki bo poleg zakonodajne, sodne in izvršilne skrbela za stabilen finančne sistem, ki ne bo v privatnih rokah z namenom maksimizacije dobička za ceno človeških življenj v zameno za "računovodski vnos". Če smo v demokraciji, kjer se življenje poudarja kot neko sveto zadevo, naj to velja tudi v monetarnem sistemu, ne samo, ko se je treba po televiziji slikati s kakimi gasilci, reševalci ali policisti, ki so rešili kako osebo iz kake zagate. Da nekdo ostane brez službe, strehe nad glavo ali pa naredi samomor zaradi finančnih zadev, pa se nam zdi popolnoma vsakdanje, potihem vemo vsi, da nas boli k* *** za sodržavljane, ampak potem se nehajmo vsaj pretvarjat, da se imamo radi in da smo socialna družba, kjer bo boljše tako...saj vsi radi lažemo sami sebi ampak.....nekje je meja....
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

BorutK-73 ::

Saj nas bo bitcoin rešil.

goldenratio ::

ko nisem imel službe ter sem imel veliko časa sem te stvari raziskoval 6 mesecev, odkril sem isto kot @maticbla, bil sem šokiran ter zgrožen, kako lahko taka informacija ostane skrita pred očem javnosti brez upora.

Potem sem dobil službo, punco in nisem imel več čas za "raziskovanje" po 2 letih je taka informacija ostala nekje vzadaj v moji glavi... sedaj ko to berem vem, da je vse resnica ampak sem se naučil to, da ni mogoče to spremeniti in namesto da plavam proti toku sem izbral stran v kateri ni upora;" plavanje z tokom".

P:S.... vsi ki mislite, da je to samo teorija zarot, vam rečem samo to; vi že veste, vi vse veste... in nekaj tako preprostega in zlobnega ne more obstajati, ker bi mediji sigurno pisali kot nori, kajneda???? ali pač ne ...

bluefish ::

Tule nihče ni trdil, da se gre za teorijo zarot. So le v osnovi napačne definicije.

maticb492 ::

goldenratio je izjavil:


P:S.... vsi ki mislite, da je to samo teorija zarot, vam rečem samo to; vi že veste, vi vse veste... in nekaj tako preprostega in zlobnega ne more obstajati, ker bi mediji sigurno pisali kot nori, kajneda???? ali pač ne ...


Kot sem že napisal, osebno mi je prijatelj povedal, kako so mu prepovedali na radiu da izda novico, ampak ne bom preveč o tem, ker mi je bilo pač zaupano sem že itak skoraj preveč povedal.

Tudi imamo družinske prijatelje, oz. rečemo oseba X, ta oseba X je miljonar oz. je na neki točki v življenju imela več kot miljon evrov na računu. Oseba X je imela projekt vezan na neko ministrstvo. Do X-a je prišel odvetnik od nekega ministra in rekel citiram besede "100,000 € na ta račun, potem se pogodba podpiše".

In pa hvala za post, vsaj vem da niso vsi slepi.

@Bluefish, kot sem rekel, prosim razloži napačne definicije?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

bluefish ::

So ti predhodniki že nanizali nekaj iztočnic.

maticb492 je izjavil:

Tudi imamo družinske prijatelje, oz. rečemo oseba X, ta oseba X je miljonar oz. je na neki točki v življenju imela več kot miljon evrov na računu. Oseba X je imela projekt vezan na neko ministrstvo. Do X-a je prišel odvetnik od nekega ministra in rekel citiram besede "100,000 EUR na ta račun, potem se pogodba podpiše".
Kaj ima korupcija veze z izhodiščem teme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

maticb492 ::

Poglej, kot sem rekel stvar sem napisal pač dokaj hitro, mogoče sem se kje zmotil, ampak osnovno idejo imam prav in ne morete reči da ni res.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bluefish ::

Ja, vsekakor. Folk naj se ne zadolžuje preko svojih zmožnosti. Mislim, da to ni neka strašna filozofska modrost.

maticb492 ::

Hmm, glede na današnjo stanje, bi človek rekel da je strašanska filozofska modrost....

Če bi vsi to razumeli ne bi bili na tej točki kajne?

Korupcija?
Centralna banka v osnovi je korupcija. Poglej si zgodovino amerike, in zakaj so imeli revolucijo.
(Pač povem primer, za katerega vem da je res)
Speech John F. Kennedyija. Andrew Jackson, edini predsednik amerike, ki je v vsej njihovi zgodovinio poravnal dolge države.

Dejstvo da je Dolar iz leta cca. 1900 proti današnjemu tako padel da bi bil današnji en dolar vreden 4 cente. Naključje?

Hmm, le kaj se je ustanovilo leta 1913? Ah seveda Centralna Banka. Kaj je sledilo? Kriza.

Slovenija je pač že v osnovi osnovana na temu, zato se mogoče zdi normalno, ampak v Ameriški ustavi je prepovedano izdajanje denarja brez ozadja, kar je v osnovi fractional reserve banking.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

WarpedGone ::

Not this shite again...

Kar naprej nekaj govorite, še noben mi pa ni odgovoril, če se vam zdi normalno da nekdo, banke, lahko po zakonu ustvarijo denar, ko pa to naredi kdo drug, ga pa zaprejo v zapor?

Ja, je normalno in nujno.
Ker tiskanje denarja izven uradnega sistema == kraja vrednosti. Z vsakim natisnjenim bankovcem, ki ni vračunan v 'uradne številke' je posameznik komplet družbi ukradel nekaj vrednosti.
Zakaja ni kraja, če/ko centralna banka tiska denar? Ker sam sebi ne moreš ničesar ukradit. Definicija pojma "kraja".
Oboje boš lahko razumeš šele, ko boš razumel kaj denar sploh je. Ne, to ni iste sorte reč kot krompir ali zlato, ki ga izbezaš iz zemlje.

In resno mislite da nekdo, ki ima kontrolo nad izdajanjem denarja, to ne dela niti malo za svoje interese?

Resno misliš, da *kdorkoli* na tem svetu ne dela izključno za svoje interese?
Ampak to, da dela primarno za svoje interese, še ne pomeni da hkrati ne dela tudi za moj interes.

0 sum game economy is not.
Zbogom in hvala za vse ribe

maticb492 ::

In v tvojem interesu je umetno ustvarjena kriza? V tvojem interesu je da ti znižajo vrednost denarja?V tvojem interesu je inflacija in napihovanje cen? V tvojem interesu je da delaš za bankirje oz. jim plačuješ davek, zato da so ti oni ustvarili denar iz nič, namesto da bi ga vlada preprosto ustvarila iz nič, in nebi na njih bilo nobenih obresti?

Kako je pa potem anglija delovala 700 let, ko so imeli za valuto lesene palce, brez obresti, izdajal jih je kralj in niso imeli v tistih 700 letih nobene krize ampak economic boom?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

goldenratio ::

slotech... je znan po nadpovprečno inteligentnimi osebki, ki z 1001010101010 računajo zelo hitro in vse kar je v notranjosti kvadrata razumejo v nulo. Ampak, če ti pričakuješ, da bodo taki ljudje odprli svoj um in sprejeli drugačno razmišljanje potem se motiš.

Vse kar je v zvezi z računalniki, je v meji zelo natančno določeno in to jim daje varnost in ugodje "znanega", če pa jih popelješ ven iz tega ugodja, pa se bodo z vsemi štirimi, branili in brcali.. samo da padejo nazaj v njihov svet, ki ga poznajo.

P:S.. prepričanega človeka ne moreš prepričati...... prepričanega človeka, ki pa je pameten in ima velik EGO pa je nemogoče prepričati, ker potem se podoba njega zruši, kot hiša iz kart

maticb492 ::

Sploh me ne moti njihovo razmišljanje, dokler ne vpliva na mene.
Sem vegeterjanec, pa zaradi mene lahko celi ostali svet je mrtve živali, ker to ne vpliva na mene. Ko pa sem del sistema, denarnega oz. sem bil rojen in prislijen v to, ker se ne strinjam z njim in se nikoli nisem, potem je pa njihovo razmišljanje tudi moj problem.
Ampak ko pa ljudje zagovarjajo sistem, ki jih odprto izkorišča, tega pa ne morem verjet, in bom naredil vse da jih prisilim v razmislek, ne v to da mi slepo verjamejo, ker to tudi ni vredu, ampak naj vsajo razmišljajo, pa bojo prišli do logičnega zaključka da je današnji sistem bank in nasplošno kapitalizem ponzi shema, ki se bo zrušila oz. je sestavni del da se zruši ker brez tega preprosto ne gre.

(@Agent Smith v Matrici, tisti, ki ste dovolj pametni da razumete metafore.)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

goldenratio ::

@maticbla

samo en nasvet ti dam, ker sem šel sam skozi isto, kot ti;

"druge ne boš prepričal, z besedami ampak z dejanji"... če si sam neuspešen v življenju ti nihče ne bo verjel in poslušal, ter bodo tvoje besede izpadle, kot norost, iskanje pozornosti, teoretik zarot..itd

Ampak, ko boš postal uspešen, boš raje zadržal jezik za zobmi, ker ti je udobno in ob milijonih si ne boš želel revolucije...itd in zato resnica nikoli ne pride na plan.

Tisti, ki pridigajo nimajo kredibilnosti (hipiji, brezzaposleni, itd) tisti, ki pa imajo kredibilnost (denar, družina, status...) pa so raje tiho, ker si ne želijo spremembe/revolucije . in tako skrivnost nikoli ne pride na plan+ če upoštevamo medije, šolo..itd, ki so informacije umejene

maticb492 ::

Nisem neuspešen, imam vse kar si želim oz. vse kar večina smatra kot vredu, torej materialno zadoščenje.

Kar pa nimam in na čemer bom delal oz. poskušam delati kakor pač vem in znam je pa to, da bomo ljudje enkrat res svobodni.

Nisem naiven, vem da ne bom spremenil sveta sam, ampak če bo več ljudi govorilo o tem, mogoče bomo pa še v mojem življenju kdaj zares svobodni, ne pa popisani ob rojstvu in ob vstopu v službo že avtomatsko odvisni od sistema, ki je namenjem le izkoriščevanju manj bogatih.

The truth is like a lion. You don't have to defend it. Let it loose. It will defend itself.


If you think you are too small to make a difference try sleeping with a mosquito.


One of the penalties for refusing to participate in politics is that you end up being governed by your inferiors.


Dictatorship naturally arises out of democracy, and the most aggravated form of tyranny and slavery out of the most extreme liberty.


http://shrani.najdi.si/?3U/6X/4kl2SBGe/...

http://shrani.najdi.si/?3z/jr/2PZ0yvau/...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

maticb492 ::

Še ena razlaga:

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

no comment ::

maticb492 je izjavil:

Tako recimo kredit v višini 100.000eur pri NLB postane depozit v višini 50.000eur pri Unicredit-u, 20.000eur ostane na TRRju kakega avtosalona, 2x po 15.000eur pa ostane na TRRju prodajalca in njegove žene. Iz tega depozita pa lahko banka naredi za cca. 450.000eur novih posojil...zanimivo kajne?

Slo-tech je že n-krat demantiral ta "banka lahko posodi denar, ki ga nima" mit. Nekaterih se ni in se jih tudi ne bo prijelo.

Ko tekmuješ za aplavz vodenoglavca, je YT (pre)dober nasprotnik.

Blazz ::

http://www.gvzalozba.si/si/knjigarna/po...

preberi si to knjigo... nato pa si poglej kakšne bedarije si klamfal v prvem postu.

Personanonim ::

"Zanimivo" mi je da avtorji in somišljeniki takih in podobnih tem vedno zatrjujejo kako je "resnica skrita",medtem pa lepijo video posnetke z youtuba ki je ...skrit?:P

Ja ,sistem v takšni obliki kot je, je precej nepošteno postavljen do "udeležencev igre" ki so v slabši "taktični poziciji".
O tem so čivkali vrabci najbrž že ,ko so ljudje iznašli civilizacijo v obliki ki jo poznamo.

Do sedaj se ni še našla učinkovita boljša rešitev v praksi.V teoriji je marsikaj.
Se strinjam s predpostavko ,da stvar ponavadi pade v vodo zaradi preprostih mehanizmov v vsakem posamezniku in ne nekih skritih lobijev ali tajnih društev,čeravno so ti delujoči v ozadju in s pridom izkoriščajo to naravno lastnost človeka.
Mind you ,so sami podvrženi vplivom te hibe ali bolje hib naše vrste.

Torej svoboda.

To mislim da je ključno pri OP temi.

Kaj sploh je to?

Navidezno se zdi odgovor dokaj straight forward,ampak "zatavaj" malce globje v filozofijo pa se takoj razkrije da zadeva ni tako "dobesedna".

Serious bussinessss

My two cents,prosti tok misli takole še napol v sanjah ob kavi:P

Dobro jutro .
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Yacked2 ::

Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

s6c-gEL ::

no comment je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Tako recimo kredit v višini 100.000eur pri NLB postane depozit v višini 50.000eur pri Unicredit-u, 20.000eur ostane na TRRju kakega avtosalona, 2x po 15.000eur pa ostane na TRRju prodajalca in njegove žene. Iz tega depozita pa lahko banka naredi za cca. 450.000eur novih posojil...zanimivo kajne?

Slo-tech je že n-krat demantiral ta "banka lahko posodi denar, ki ga nima" mit. Nekaterih se ni in se jih tudi ne bo prijelo.

Ko tekmuješ za aplavz vodenoglavca, je YT (pre)dober nasprotnik.

Glede na fiat monetarni sistem in da dejstvo, da dolar kot glavna valuta od 1971 ni vezna na nič, nimaš prav.
EBC kot EU centralna banka denar "natisne", ustvari iz nič in ga potem prodaja naprej bankam po državah Eu.

http://blogs.lse.ac.uk/europpblog/2012/...
http://snbchf.com/monetary-fiscal-polic...

vostok_1 ::

Saj mamo bitcoin. Odprite biznis, in omogočite plačevanje z njim. Še par miljonov podjetji se spravi na bandwagon in imamo vzporedno ekonomijo.

s6c-gEL ::

no comment ::

s6c-gEL je izjavil:


http://blogs.lse.ac.uk/europpblog/2012/...

Tale blog je briljantna ilustracija kako se najdejo celo ekonomisti katerih popis njihovih titul je dolg za skoraj pol bloga... in se zmotijo pri osnovah (ne loči med denarnimi agregati).

Kako bo potem povprečen gledalec delal pravilne zaključke iz YT risank? BTW, nekatere so čisto korektne (pa se najdejo gledalci, ki (podobno kot OP) vztrajno vlečejo ven napačne zaključke).
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Od kod imajo kriptovalute vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
8919429 (16302) gruntfürmich
»

Ameriški tehnološki velikani imajo na računih milijarde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5326469 (23837) gruntfürmich
»

Nelogičnost inflacije

Oddelek: Loža
368418 (6848) Okapi
»

NLB in nacionalizacija podjetij (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27338102 (32245) Mr.B
»

kill the bank (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27731731 (27072) Okapi

Več podobnih tem