» »

Teorija vsega

Teorija vsega

1
...
3 4
5
»

jype ::

Statistika je le en del matematike.

FlyingBee ::

verjetnost mi je tudi zanimiv del matematike in kakšna sploh je, da imajo teoretiki sploh prav?

jype ::

Stojansto> verjetnost mi je tudi zanimiv del matematike in kakšna sploh je, da imajo teoretiki sploh prav?

Teoretiki se ne obremenjujejo toliko s tem, ali imajo prav ali ne. To je naloga eksperimentalnih fizikov. Zaenkrat kaže, da imajo teoretiki zelo skrajno prav. Na tolk decimalk natančno prav, da nimaš prov nobenga lufta kej po svoje palamudit.

FlyingBee ::

jype je izjavil:

Stojansto> verjetnost mi je tudi zanimiv del matematike in kakšna sploh je, da imajo teoretiki sploh prav?

Teoretiki se ne obremenjujejo toliko s tem, ali imajo prav ali ne. To je naloga eksperimentalnih fizikov. Zaenkrat kaže, da imajo teoretiki zelo skrajno prav. Na tolk decimalk natančno prav, da nimaš prov nobenga lufta kej po svoje palamudit.


ravno eksperimentalni fiziki nimajo nobenega lufta, zato lahko vsi teoretiki po svoje palamudijo

toliko imajo prav kot jim verjameš in odvisno (opa, relativno) kolikšno vero imaš v to in kako dobro prepričaš druge

jype ::

Hm? Odpri google maps in poglej kako natančno se ujemajo zemljevidi, GPS sledi in satelitska karta in mi povej, da teorija ne deluje.

FlyingBee ::

no, Zemljo in zemljo pustimo na miru pri debati o "outer space" teorijah :-)

zdaj mi je na pamet padlo, kaj če je avtor teme mislil na "provokacije" s strani vseh filozofov, ki najraje stavek začnejo z Če; Relativno; Verjetno; Mogoče; in zaključijo poved z "da boš tudi ti razumel"

heh, ironično

jype ::

Če želiš poglobljeno razumeti, je vse potrebno znanje v teh časih ves čas na voljo.

FlyingBee ::

"poglobljeno" je relativno, kot tudi "razumeti" .. še kaj?

jype ::

Relativno.

Qcube ::

Vse te teorije so večinoma matematika. Problem nastane ko nekdo hoče matematiko prevesti v človeku razumljive pojme in pride do čudnih razlag. Ne da se vsega "prevest", enako kot iz nekaterih jezikov ne moreš direktno prevest določenih besed v slovenščino (npr. serendipity iz ang.).

Rok Woot ::

Kako se vse teorije matematika? Če te jaz z desno, boš po moji teoriji imel plavico. Kje je kle matematika?

Pa hvala jype za tist 45°, sem ze neki prebral, hitr gre ta fizika naprej.

jype ::

Rok Woot> Kje je kle matematika?

Predvsem v tem, da če me ne ujameš, ne bom imel šljive.

Mipe ::

Obeta se nam novo odkritje. Detection of primordial gravitational waves announced (Updated) (članek je posodabljan s podrobnostmi, ker je ravno zdajle tiskovna)

Ali lahko kdo iz vsega tega znanstvenega jezika razlušči bistvo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Mipe> Ali lahko kdo iz vsega tega znanstvenega jezika razlušči bistvo?

Gre za eno od mnogih potrditev trenutne teoretične osnove, ki je pomembna predvsem zato, ker je praktično edina merljiva kozmološka preizkušnja - vse ostalo se dogaja v laboratorijih, to je pa mogoče izmeriti v naravi in je praktično nemogoče, da bi bilo izmerjeno narobe oziroma bistveno drugače kot je v resnici (kar se z na primer masami galaksij in kvazarjev precej redno dogaja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AmokRun ::

FlyingBee ::

jype je izjavil:

Mipe> Ali lahko kdo iz vsega tega znanstvenega jezika razlušči bistvo?

Gre za eno od mnogih potrditev trenutne teoretične osnove, ki je pomembna predvsem zato, ker je praktično edina merljiva kozmološka preizkušnja - vse ostalo se dogaja v laboratorijih, to je pa mogoče izmeriti v naravi in je praktično nemogoče, da bi bilo izmerjeno narobe oziroma bistveno drugače kot je v resnici (kar se z na primer masami galaksij in kvazarjev precej redno dogaja).

heh, predvsem imaš močno vero v tole, po tvojih izjavah (tudi iz drugih tem) sodeč pa je verjetno vesolje nastalo ob tvojem rojstvu, saj je to edina razlaga stanja ... mogoče pa je z rojstvom Pithlit, ne ve se, težko za dokazat, če nista bila ob istem trenutku spočeta

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

ne ve se, težko za dokazat, če nista bila ob istem trenutku spočeta

Iz iste zigote sva.
Life is as complicated as we make it...
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vesolje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14129720 (1326) JanBrezov
»

Zakaj naj se ne bi bilo možno gibati hitreje od svetlobne hitrosti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25950250 (41404) jype
»

Galaksija z začetka vesolja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8115620 (13043) bMozart
»

Prihodnost-konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13222632 (18593) imagodei

Več podobnih tem