» »

Windows 8.1 na prenosniku

Windows 8.1 na prenosniku

zanhor2 ::

Razmišljam, da bi nadgradil prenosnik na Windows 8.1. Na prenosiku imam trenutno Windows 7 Home Premium, ki zelo vredu deluje (Tudi Aero deluje super). Zanima me ali bi mi Windows 8.1 deloval tekoče.
Specifikacije pa so:

Intel Celeron processor 540 1.86 GHz
2 GB ram
Grafična je Intel 325 mb

Ali bi mi Windows 8.1 deloval isto kot trenutno Windows 7?

Hvala in LP

Zheegec ::

Windows 8, oziroma 8.1 bo deloval na isti mašini malenkost bolje, kot Windows 7. Če ima to kakšen poseben smisel je pa drugo vprašanje :)

zanhor2 ::

+ALIEn3001 Da ima ker mi je osebno všeč Windows 8.1. Upam da bo res deloval bolje

xxurban ::

Bo deloval bolje ;)

zanhor2 ::

+overclocker Samo zahteve za Win7 in Win8.1 so iste. Kako to, da bi deloval bolje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zanhor2 ()

Zheegec ::

Zahteve so iste, je pa pač Win8 bolj optimiziran. Saj zahteve so celo nižje, kot od Windows Viste, kar se tiče procesorja :)

zanhor2 ::

+ALIEn3001 Bon probal Windows 8 ce bo res deloval bolje

ToniT ::

Preveri, katero grafično kartico imaš na prenosniku, ker imaš lahko težave...

zanhor2 ::

+ToniT Evo podatke o graficni:

Mobile Intel 965 Express chipset family
Revision 3
Size: 384 MB


Windows 8 upgrade advisor mi vse zazna kot kompaktibilno

Seljak ::

ToniT je izjavil:

Preveri, katero grafično kartico imaš na prenosniku, ker imaš lahko težave...


Za kaj že? Če mu je sistem deloval na win7 mu bo tudi na win8.1 .

r3Qui3m ::

Na istem PC testirano (i7. 8G rama)
7 ultimate se je zagnala 12 sekund prej kot 8.1
Na sedmici samo winsi, nod32, internet povezava, gadget za merjenje temperature
Na osmici pa se poleg winsow v ozadju po videnem zaženejo skoraj vsi "metro" programi. Da osmico nastaviš po svojih željah rabiš dodatna "dva dneva" (sarkazm)
Ko sem izbrisal vso nepotrebno metro navlako in zagon direktno na namizje brez vpisovanja gesla se je osmica zagnala za dve sekundi hitreje. Ker pa mi je aero videz bolj všeč sem šel nazaj na 7. Mislim da razlika med 7 in 8 je samo v grafičnem vmesniku, jedro pa je po mojem enako oziroma malenkost posodobljeno, kar je razumljivo. Moje mnenje glede menjave 7 na 8 & 8.1. Uporabnik, ki ima "zabasano" (ne spomnim se drugega izraza) sedmico, je normalno da bo opazil hitrejše delovanje na novem sistemu.
p.s. Ker imam PC vedno prižgan me razlika v zagonski hitrosti sploh ne zanima, za mene je pomemben videz in s tem splošno počutje pred PC ko delaš na njem in tu je PRI MENI zmagala 7.

xxurban ::

Meni se 8.1 zažene prej kot 7, pa ni bilo nič "zabasano", pa to na slabšem kompu.

Seljak ::

Na kišti imam win7 pro 64bit na laptopu pa win8.1. Na obeh računalnikih imam ponavadi odprto veliko map,brsklnik,ker se pač ukvarjam z modeliranjem in lahko rečem,da sem na obeh win7 in win 8 zelo podobno hiter kar se opravila tiče. Kako hitro se zažene OS pa me zares ne zanima,sploh pa ne,če je razlika 2,3 ali pa 7 sekund razlike,ker to ne igra nobene vloge pri delu. To je le Microsoftova marketinška finta,da privabi nove uporabnike. Skratka,če še 1x napišem,uporabnik,ki ima nameščen win 7 in nima problemov mu bo tudi win 8 lepo delovala oz mu bo win 8 še lepše deloval,ker je malenkost bolj optimiziran. Ne prodajati bučk in podajati nekakšne rezultate testov hitrosti zagona OS in ne vem kaj še vse,ker to nima nobene veze z delom na računalniku.Navadnemu uporabniku je pomembno le,da mu OS lepo izgleda,da je uporaben in tu se zgodba konča.

Dober dan ::

Si bom sposodil naslov teme. Imam prenosnik Lenovo Y510P s pred naloženimi legalnimi Windowsi 8. Včeraj se mi je zadeva sama posodobila na Windows 8.1, sedaj pa me stalno nadleguje za aktivacijski ključ. Na zadnji strani prenosnika ni napisane nobene kode, ima pa prenosnik gumb za povrnitev sistema v prvotno stanje ob nakupu. Mogoče ve kdo, kako to aktivirati, ali moram poskusit z resetom?

Invictus ::

Vzemi ven baterijo. Zna biti nalepka noter ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

crniangeo ::

probi s tem programom :) Če jo imaš zapečen v uefi je pol ta program ustrezen za branje serijskih z biosa
http://www.nsaneforums.com/topic/202938...

Lp,
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Dober dan ::

Na bateriji ni nalepke. Sem poskusil s tem programom in sem dobil kodo, sedaj pa noče zadeve aktivirati. Mogoče bolj da pokličem tja za pomoč?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270685 (62935) dr.Akula
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916984 (11088) solatko
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569194 (8374) Qushaak
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081501 (65888) phone8
»

Kaj je boljše? W7 ali W8? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6715373 (11190) Hayabusa

Več podobnih tem