» »

Kaj je boljše? W7 ali W8?

Kaj je boljše? W7 ali W8?

1
2
»

Castiel ::

ni treba, so to storili drugi uporabniki youtuba.



glej od 0.10 dalje. Dela, ko matična izvaja svoje pač ne moreš pohitriti. Del, ko se začnejo zaganjat windowsi pa lahko. in v win8 so ga. takoj ko se mu pokaže namizje, se mu začnejo nalagat programi, instantno.


baje je imel človek celo izklopljeno funkcijo fast startup.


primer kolikšna je razlika v zaganjanju OS med win7 in win8, če številke povedo premalo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

techfreak :) ::

baje je imel človek celo izklopljeno funkcijo fast startup.

Pri restartu tako ni tega ker je restart namenjen nameščanju popravkov in podobnih zadev, ter se (kolikor vem) obnaša tako kot se je pri prejšnjih verzijah.

Lightning17 ::

blackbfm je izjavil:

Windows 8 se na mojem računalniku zažene v 3-4 sekundah.


yeah right, do namizja že prideš, ko pa kaj klikneš pa nalaga pol še minuto dve programe driverje karkoli že predno se umiri

tako da, navidez se naloži prej, praktično pa isto kot 7 ali pa minimalno hitreje


Ne. Sistem deluje precej hitreje kot 7. Dokazano je, da je Windows 8 bolj uporaben na starejših računalnikih kot pa 7.

Seveda pa je vse odvisno od računalnika. Če imaš ti tam neko 10 let staro škatlo z 1,5 Ghz procesorjem pa 256 MB rama, nemoreš pričakovati ultra hitrosti.

Jaz imam pa AMD 6300 FX 6-core CPU 3,5 Ghz (4.1 Turbo); 8GB DDR3 RAM - dual channel; 1 GB DRR5, z dobrim procesorjem grafika, tako da lahko rečem da deluje ultra hitro.

mirancar je izjavil:

pomoj so na windows 8 zamenjal shut down gumb z hibernacijo in zdaj nekateri mislijo da je to najhitrejši OS in je pentium 4 poletel


Ne. Shut down. Windows 8 ima funkcijo, ki skrajša nalaganje procesov in se zato tako hitro naloži. To funkcijo lahko izklopiš in se čas nalaganja podaljša za cca 1-2 sekundi

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Jaz imam pa AMD 6300 FX 6-core CPU 3,5 Ghz (4.1 Turbo); 8GB DDR3 RAM - dual channel; 1 GB DRR5, z dobrim procesorjem grafika, tako da lahko rečem da deluje ultra hitro.


No ne nakladaj, poglej si benchmarke, razlika je ja od špilov do kodiranja da nevem česa - večinoma zanemarljiva. Preračunavanje bitov sem in tja se ni bistveno spremenilo od izida win7. Pri kakšnih stvareh je odstopanje v prid win8, ampak daleč od tega da bi ti ultra hitreje delovalo od win7. Je pa nekako ta subjektivni občutek malo pretiran pri ljudeh ki imajo nov komp ja, sploh če veliko odštejejo zanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

STU-III ::

Jaz bi rekel, da je predvsem ssd tisti, ki pohitri zadeve. Win. 8 se mi je sicer že na hdd-ju prižgal v 20s (win 7 v 38s) ampak razlike med obratovanjem pa nisem opazil, da bi se kaj hitreje odpirali programi, itd.
Line secured.

techfreak :) ::

To definitivno. Osebno odkar imam SSD nočem več delati na mašinah brez njega.

MrStein ::

Castiel je izjavil:

Dela, ko matična izvaja svoje pač ne moreš pohitriti. Del, ko se začnejo zaganjat windowsi pa lahko. in v win8 so ga.

Vsak lahko svoje del pohitri.
Microsoft lahko pohitri Windows, avtor BIOS/UEFI-ja pa lahko le tega pohitri. Je kup* sistemov, kjer "matična svoje izvede" v sekundi ali dveh. (sem to v eni drugi temi že omenil, skupaj z videoposnetki, da ne bo spet kdo nejevernega Tomaža igral ;))

* - žal ne tako velik kot bi si želel
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lightning17 ::

blackbfm je izjavil:

Jaz imam pa AMD 6300 FX 6-core CPU 3,5 Ghz (4.1 Turbo); 8GB DDR3 RAM - dual channel; 1 GB DRR5, z dobrim procesorjem grafika, tako da lahko rečem da deluje ultra hitro.


No ne nakladaj, poglej si benchmarke, razlika je ja od špilov do kodiranja da nevem česa - večinoma zanemarljiva. Preračunavanje bitov sem in tja se ni bistveno spremenilo od izida win7. Pri kakšnih stvareh je odstopanje v prid win8, ampak daleč od tega da bi ti ultra hitreje delovalo od win7. Je pa nekako ta subjektivni občutek malo pretiran pri ljudeh ki imajo nov komp ja, sploh če veliko odštejejo zanj.


Ne nakladam in imam malo več računalnikov kot le enega... In je pri vseh start up hitrejši kot pri Windows 7. Izjema je le če uporabljam Windows 8 dual boot meni, tam zagon traja malo dlje...

d4vid ::

MrStein je izjavil:

Castiel je izjavil:

Dela, ko matična izvaja svoje pač ne moreš pohitriti. Del, ko se začnejo zaganjat windowsi pa lahko. in v win8 so ga.

Vsak lahko svoje del pohitri.
Microsoft lahko pohitri Windows, avtor BIOS/UEFI-ja pa lahko le tega pohitri. Je kup* sistemov, kjer "matična svoje izvede" v sekundi ali dveh. (sem to v eni drugi temi že omenil, skupaj z videoposnetki, da ne bo spet kdo nejevernega Tomaža igral ;))

* - žal ne tako velik kot bi si želel


Obstaja pa tudi coreboot za nekatere matične...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

MrStein ::

Kako hitro boot-a?
Sicer vidim, da večinoma podpira predzgodovinske plate...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Castiel ::

brez debate je boljši windows 8. oziroma čez 1 mesec aktualen windows 8.1.

ampak ok, hipsterji podpirajte svoje stare windowse, ki naj bi delali hitreje. aha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

zanhor2 ::

Meni osebno je bolj všeč Windows 8.1 kot Windows 7 a bistvene razlike v delovanju ni razen, da se Windows 8.1 veliko hitreje zažene kot W7. Če se odločate med W7 ali W8.1 je v bistvu vseeno katerega izberete :)

hebla57 ::

Okk,recmo d W8.

No takole je pr men: jst mam prenosnik, na katermu je prednaložen SUSE linux enterprise desktop 11,kerr pa men ta OS nikakor ne ˝potegne˝ bi si naložu windowse. V tem primeru osmico,ker se sedmice ne da več kupiti ne da bi jo kupil prednaloženo. Zdej pa me zanime če se da to nardit sledeče: grem pa kupim W8, utaknm DVD u komp in napravim tako, kot če bi formatiral komp na katermu je že naložen eden od windowsov ali je procedura zaradi Linux-a kakorkoli drugačna?

Vnaprej hvala za vaše informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hebla57 ()

opeter ::

Procedura nič ni drugačna. Rač. ponovno zaženeš, izbereš, da se zažene s CD/DVD-ja (seveda prej moraš vstavit plošček) in slediš navodilom/postopku.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hebla57 ::

Aha,ok hvala.

Pa je morbit mogoče naštimat, da se mi tudi Linux ohrani?

neres ::

Iz radovednosti sem pognal nekaj benchmarkov na starejšem PCju in Windows 8.1 je bil skoraj v vseh počasnejši od Windows 7, čeprav samo malenkost.
Zagon z izklopljenim "fast startup" je bil enak. Sicer pa če hočeš hitrejši zagon uporabiš sleep ali hibernate, "fast startup" je nesmiseln.
Tako da ne verjamem temu vsesplošnemu nakladanju, da je 8 hitrejši. Mogoče v določenih primerih je, ne pa vedno.

hojnikb ::

fast startup ni nič druga kot hibernate, le aktivni programi se skenclajo.

In malenkost slabši benchmarki pomenijo samo mersko napako in nič druga. razn če je razlike več kot 3%..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

SUSE linux enterprise desktop 11 [1]
SUSE Linux Enterprise Desktop @ Wikipedia
Latest stable release 11 / March 24, 2009[1]

Imaš 60 days trial ali licenčni suse ?


Namesti raje opensuse: http://www.opensuse.org/en/

Če bi rad ohranil [1], potem uporabi kakšen live disk resizer in naredi dovolj prostora za winse.
1. http://www.partitionwizard.com/download...
spodaj "Free Download Bootable CD Now!"

2. http://sourceforge.net/projects/gparted...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417663 (1302) jedateruk
»

Win 8 / Win 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8516368 (14860) solatko
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515855 (4910) solatko
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569122 (8302) Qushaak
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237134 (20598) AlkaZar

Več podobnih tem