» »

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA

««
3 / 29
»»

FlyingBee ::

x45 občutno vodi v ATi fanbojizmu

hojnikb ::

Misliš rečit, v AMD fanboyismu :)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

jah trenutno zarad minerjev se pač Nvidio nesplača kupit.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Nummy ::

Imel do nekaj časa Nvidio, trenutno pa si lastim AMD.

Nvidia IMA definitivno boljše in bolj stabilne driverjem, kar lahko 100% potrdim. Že sam 4K monitor je nvidia kartica veliko bolj "sprejela", kot pa dve AMD grafi. Hec je v tem, da AMD tlači notr en eyefinity "shit", ki ni čist dodelan, in ne dela vedno kot bi moral (vedno je nekaj narobe, ali pozicija tile-ov, ali sama resolucija, ali GPU scaling,...). Poleg vsega naštetega, pa je še driver tako butast da si ne zna zapomnit nastavitev in moram vsakič ko pridem v windows-e na novo vse štimat. Medtem ko v OS X ni opaznih sprememb. Grafika dela kot mora, 4K monitor tudi, scaling in vse.
Dodatn bug v AMD driverjih je pri uporabi grafičnih v crossfire, kjer sekundarna grafična kartica visi na 99% obremenitve in je treba v registru izklopiti ULPS, da jo razbremeni. (heck of a hack huh?) Skratka, AMD ima še kar precej starih bug-ov in kot je zelo očitno jih nima namena popraviti nikoli... (samsung style!!!).
V čem je AMD boljši? OpenCL in CF.
Imel nekaj časa nazaj SLI in tam nekje samo 20-30% špilov, ki sem jih špilal je podpiralo SLI, pa še to sem včasih dobil kako čudno sliko ven. Tu pri CF, mi v praksi dela večina špilov v CF načinu, kar pomeni da je tudi tadruga grafična izkoriščena. Problem je samo v tem, da je treba špil laufat fullscreen in vertical sync on, ker če ne vse čudn dela. Če grafe ne dosežejo dovolj FPS-jev, nastane rahel problem.
V čem je nvidia boljša? Driverji, performance in physX. Bilo bi prelepo, če bi nvidia končno podprla openCL 1.2+ in opustila tisti butasti SLI in naredila nekaj podobnega CF-ju.

Zion10 ::

Nvidia - CUDA, ekskluzivna podprtost programske opreme (npr. Autodesk Mudbox...)
AMD - predhodno posredno omenjen Single-precision, podpora OpenCL, cena (+ običajno več rama, kar je sicer delno odvisno tudi od "proizvajalcev")
Mojih par centov iz drugačnega pogleda na zadevo, pomembnih predvsem pri uporabi programske opreme za ustvarjanje vsebin.

Ang3lo ::

Pri AMDju si precej odvisen od različice driverjev. Z zadnjo nimam nobenih težav, s prejšnjima dvema sem imel pa recimo vse živo, od utripanja ekrana v določenih igrah, do tega da je kartica zaspala z ekranom in sem moral kabel ven potegnit in nazaj vtaknit, da se je slika spet prikazala. Pri Nvidiji je večinoma taka izkušnja, da vtakneš kartico noter in pozabiš da je tam. Edini problem je da so hudičevo dragi.

FlyingBee ::

Ang3lo je izjavil:

Pri AMDju si precej odvisen od različice driverjev. Z zadnjo nimam nobenih težav, s prejšnjima dvema sem imel pa recimo vse živo, od utripanja ekrana v določenih igrah, do tega da je kartica zaspala z ekranom in sem moral kabel ven potegnit in nazaj vtaknit, da se je slika spet prikazala. Pri Nvidiji je večinoma taka izkušnja, da vtakneš kartico noter in pozabiš da je tam. Edini problem je da so hudičevo dragi.

isto pri meni vsaj pri 6870 modelu, zdaj s 660 nič od naštetega

klkkkkkkkkkk ::

Nažalost so AMD-jevi driverji boljši v zadnjih časih. Probleme z driverji ima pa veliko ljudi kakor z AMD/nvidia GPU-ji
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

particle ::

Dodatn bug v AMD driverjih je pri uporabi grafičnih v crossfire, kjer sekundarna grafična kartica visi na 99%


Holy shit a tega še kar niso zrihtali? To je mene še na 4870x2 j...

D3m ::

Pri Nvidiji je večinoma taka izkušnja, da vtakneš kartico noter in pozabiš da je tam.


Mene je stalno opominjala, da je tam in mi ni dala mir.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Pri Nvidiji je večinoma taka izkušnja, da vtakneš kartico noter in pozabiš da je tam.


Mene je stalno opominjala, da je tam in mi ni dala mir.

nvidia ali AMD?

Nummy ::

particle je izjavil:

Dodatn bug v AMD driverjih je pri uporabi grafičnih v crossfire, kjer sekundarna grafična kartica visi na 99%


Holy shit a tega še kar niso zrihtali? To je mene še na 4870x2 j...

Nope, v verziji 13.250 driverjih še ni popravljen... ULSP moraš izklopit ročno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

Pri Nvidiji je večinoma taka izkušnja, da vtakneš kartico noter in pozabiš da je tam.


Mene je stalno opominjala, da je tam in mi ni dala mir.

nvidia ali AMD?


Še vprašaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

AMD. then!

D3m ::

Troll.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Troll.

zakaj, saj so problemi z driverji AMD-ja, čeprav Flyingbee pravi, da jih ni oziroma so prav tako podobni na nvidia

Nummy ::

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

Troll.

zakaj, saj so problemi z driverji AMD-ja, čeprav Flyingbee pravi, da jih ni oziroma so prav tako podobni na nvidia

No zdej BSOD-ov na AMD driverjih več ni, tako kot je bilo včasih v navadi, to lahko potrdim, da so popravili. Če se driver usuje, se tudi ponovno nazaj restart-a, tako kot nvidia. Ima pa AMD druge bug-e, kot že omenjeno 99% load na CF sekundarni grafični, tiling position pri 4K monitorjih in ne zapomne si nastavitev,...

klkkkkkkkkkk ::

Nummy je izjavil:

particle je izjavil:

Dodatn bug v AMD driverjih je pri uporabi grafičnih v crossfire, kjer sekundarna grafična kartica visi na 99%


Holy shit a tega še kar niso zrihtali? To je mene še na 4870x2 j...

Nope, v verziji 13.250 driverjih še ni popravljen... ULSP moraš izklopit ročno.



sej maš 14.4 nove driverje

Ja ravno tolk problemov maš lahko z GTX 660 kakor za R9 270... če neznaš pravilno intšallat driverjev boš imel pa še toliko več možnosti. Malo pogooglaj pa boš videl, da je z GTX 660 ogromno problemov.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hojnikb ::

ni lowprofile, torej en velik meh..
#brezpodpisa

FlyingBee ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

https://www.hardwareversand.de/en/2048+...

clone wars, s tem da je 670 močnejša grafa
https://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX...

klkkkkkkkkkk ::

GTX 670 se nedobi več. No, ja se da dobit v nekaterih trgovinah = 300EUR+
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

hojnikb je izjavil:

ni lowprofile, torej en velik meh..


ne vem kam bi potem vent vtaknu pri low profile

FlyingBee ::

gddr85 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ni lowprofile, torej en velik meh..


ne vem kam bi potem vent vtaknu pri low profile

bo treba Maxwella uporabit za kaj takega, nasldnje Radeonke na 20nm znajo tud kaj takega ponudit, vendar bo treba GNC 1.x opustit

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ni lowprofile, torej en velik meh..


ne vem kam bi potem vent vtaknu pri low profile

2 mala venta, problem solved.
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hojnikb ::

sj ne da so tele kartice silno redke..
Ampak je dokaz, da se da naredit lowprofile grafo takega kalibra..
#brezpodpisa

gddr85 ::

sm že mislu da smo se poslovili od geforce 2 stila ventov :))

particle ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Nummy je izjavil:

particle je izjavil:

Dodatn bug v AMD driverjih je pri uporabi grafičnih v crossfire, kjer sekundarna grafična kartica visi na 99%


Holy shit a tega še kar niso zrihtali? To je mene še na 4870x2 j...

Nope, v verziji 13.250 driverjih še ni popravljen... ULSP moraš izklopit ročno.



sej maš 14.4 nove driverje

Ja ravno tolk problemov maš lahko z GTX 660 kakor za R9 270... če neznaš pravilno intšallat driverjev boš imel pa še toliko več možnosti. Malo pogooglaj pa boš videl, da je z GTX 660 ogromno problemov.


A bejž no bejž, se pravi moj 5 letni XP s to grafo, versus tvoje govorjenje na pamet. Pa btw, z mojo 660ti nisem še naletel na težave. Res pa je da ni SLI.

Nummy ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Nummy je izjavil:

particle je izjavil:

Dodatn bug v AMD driverjih je pri uporabi grafičnih v crossfire, kjer sekundarna grafična kartica visi na 99%


Holy shit a tega še kar niso zrihtali? To je mene še na 4870x2 j...

Nope, v verziji 13.250 driverjih še ni popravljen... ULSP moraš izklopit ročno.



sej maš 14.4 nove driverje

Ja ravno tolk problemov maš lahko z GTX 660 kakor za R9 270... če neznaš pravilno intšallat driverjev boš imel pa še toliko več možnosti. Malo pogooglaj pa boš videl, da je z GTX 660 ogromno problemov.


Ja 14.4 za desktop grafične, ne za workstation. Za mojo grafo je še vedno samo 13.25 driver na voljo.

In prej sem imel GTX660 v prejšnjem računalniku in mi je delal BP. Nobenih problemov, celo 4K monitor je ganjala in špile na 4K resoluciji.

klkkkkkkkkkk ::

Zanimivo... jaz sem imel probleme z nvidio. Na koncu se je grafa skurila. Zdej nevem kaj je bil točen problem... drgač pa sem že nekaterim nalagal winse in driverje z nvidio/amd Gpu-jem pa noben ni bilo problemov.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

FlyingBee ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Zanimivo... jaz sem imel probleme z nvidio. Na koncu se je grafa skurila. Zdej nevem kaj je bil točen problem... drgač pa sem že nekaterim nalagal winse in driverje z nvidio/amd Gpu-jem pa noben ni bilo problemov.

odpoved ventilatorja nima veze s driverji

D3m ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Zanimivo... jaz sem imel probleme z nvidio. Na koncu se je grafa skurila. Zdej nevem kaj je bil točen problem... drgač pa sem že nekaterim nalagal winse in driverje z nvidio/amd Gpu-jem pa noben ni bilo problemov.


Model?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bergyb ::

Trenutno imam problem z novejšimi AMD driverji, ker imajo poleg zanič gonilnike za matično s SB750. Kolikor sem bral, je največji problem driver za AHCI, ki ima od verzije 11.12 naprej noter BUG za te matične.
Problem je, da če naložim novejše gonilnike, se sesujejo windowsi, ali pa na random zamrznejo, kjer pomaga samo reset. Žal pri nalaganju gonilnika nimaš možnosti, da bi naložil le gonilnik za grafično, vedno se avtomatsko naloži še ža matično, če je AMD čipovje (14.6 si lahko odznačil AHCI, vendar pa dobivam random zamrznitve OSa).

D3m ::

Podobno sem imel pri 14.4 beta, laptop ni prišel več v OS. Ko so izdali 14.4. WHQL je problem izginil. Se je šlo pa za AHCI driverje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klkkkkkkkkkk ::

D3m je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Zanimivo... jaz sem imel probleme z nvidio. Na koncu se je grafa skurila. Zdej nevem kaj je bil točen problem... drgač pa sem že nekaterim nalagal winse in driverje z nvidio/amd Gpu-jem pa noben ni bilo problemov.


Model?



GTX 8800... pa ni bilo odpovedi ventilatorja.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

D3m ::

Pusti Stojana. G80 čip je imel problem z odpovedjo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

D3m je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Zanimivo... jaz sem imel probleme z nvidio. Na koncu se je grafa skurila. Zdej nevem kaj je bil točen problem... drgač pa sem že nekaterim nalagal winse in driverje z nvidio/amd Gpu-jem pa noben ni bilo problemov.


Model?



GTX 8800... pa ni bilo odpovedi ventilatorja.

kako pa veš, a ni bilo odpovedi ventilatorja?

klkkkkkkkkkk ::

ker sem jo imel... sej je bila top kartica. Pač se je pregrela... nič mi ni žal, delala je dolgo časa:) Potem pa nvidia ni ponujala nič pametnega z high end kišto sem pa vzel 5870.... no ta je bila z stock kullerjem (zadnjič sem kupil amd GPU stock-cooler)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

FlyingBee ::

saj ne rečem niti eno niti drugo, vendar vseeno ostaja vprašanje, ker če ventilator neha delat potem vemo kaj se zgodi ali pa če ni dobrega pretoka v ohišju tudi, to so le kartice s 250W TDP

ne vem pa kako lahko novejše zverine 290 imajo toliko problemov, stock je itak neuporabna zadeva, TheBill recimo je novo PCS+ dobil pa mu dela težave, čepra je ocenjena visoko na internetnih straneh

klkkkkkkkkkk ::

Ja se kakor sem rekel, lahko imaš noro težav kakor z NVIDIO ali AMD-je... Tako, da če nimaš težav z noben produktom si lahko le srečen :). Tako, da stabilnih driverjev še ni... Vsekakor pa lahko rečem, da je trenutno AMD "the number one" (zame).

Ko pa bo ponudila nvidia nekaj v midrange oz. nekaj boljšega od amd.-ja v mid-range...

No moti me tudi ta NVIDIA "physx", dejansko bi se lahko hitreje razvil, če bi malo pritisnili na amd in jim pustili odprto kodo. Potem bi tudi vi verjetno poganjal mantle v BF4 :)Poleg tega več špilo bi uporabil physx itd... z
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Nummy ::

FlyingBee je izjavil:

saj ne rečem niti eno niti drugo, vendar vseeno ostaja vprašanje, ker če ventilator neha delat potem vemo kaj se zgodi ali pa če ni dobrega pretoka v ohišju tudi, to so le kartice s 250W TDP

ne vem pa kako lahko novejše zverine 290 imajo toliko problemov, stock je itak neuporabna zadeva, TheBill recimo je novo PCS+ dobil pa mu dela težave, čepra je ocenjena visoko na internetnih straneh

V bitsvu bi morala imeti kartica notri varovalni mehanizem, da če crkne ventilator, da se kartica izklopi ali pa preklopi na min možno frekvenco in voltažo in omeji delovanje graifčne le na basic izris (toliko da ti pokaže desktop OS-a, kjer lahko ugasneš aplikacije in pogledaš obrate ventilatorja).

mihco ::

Nummy je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

saj ne rečem niti eno niti drugo, vendar vseeno ostaja vprašanje, ker če ventilator neha delat potem vemo kaj se zgodi ali pa če ni dobrega pretoka v ohišju tudi, to so le kartice s 250W TDP

ne vem pa kako lahko novejše zverine 290 imajo toliko problemov, stock je itak neuporabna zadeva, TheBill recimo je novo PCS+ dobil pa mu dela težave, čepra je ocenjena visoko na internetnih straneh

V bitsvu bi morala imeti kartica notri varovalni mehanizem, da če crkne ventilator, da se kartica izklopi ali pa preklopi na min možno frekvenco in voltažo in omeji delovanje graifčne le na basic izris (toliko da ti pokaže desktop OS-a, kjer lahko ugasneš aplikacije in pogledaš obrate ventilatorja).

saj tudi ima.

gddr85 ::

No ja čip ne more kar tako crknit zaradi slabega pretoka v ohišju oz. hlajenja, sploh če je v idle. Čipi zdržijo 100c+ preden se začne kej mehanično kvart.

Nummy ::

mihco je izjavil:

Nummy je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

saj ne rečem niti eno niti drugo, vendar vseeno ostaja vprašanje, ker če ventilator neha delat potem vemo kaj se zgodi ali pa če ni dobrega pretoka v ohišju tudi, to so le kartice s 250W TDP

ne vem pa kako lahko novejše zverine 290 imajo toliko problemov, stock je itak neuporabna zadeva, TheBill recimo je novo PCS+ dobil pa mu dela težave, čepra je ocenjena visoko na internetnih straneh

V bitsvu bi morala imeti kartica notri varovalni mehanizem, da če crkne ventilator, da se kartica izklopi ali pa preklopi na min možno frekvenco in voltažo in omeji delovanje graifčne le na basic izris (toliko da ti pokaže desktop OS-a, kjer lahko ugasneš aplikacije in pogledaš obrate ventilatorja).

saj tudi ima.

Ja ima samo mehanizem, da ugasne grafično, nima pa mehanizma da bi bila grafična recimo še toliko "uporabna", da bi lahko izklopil aplikacijo, ki jo "kuri".

Senitel ::

Nummy je izjavil:

mihco je izjavil:

Nummy je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

saj ne rečem niti eno niti drugo, vendar vseeno ostaja vprašanje, ker če ventilator neha delat potem vemo kaj se zgodi ali pa če ni dobrega pretoka v ohišju tudi, to so le kartice s 250W TDP

ne vem pa kako lahko novejše zverine 290 imajo toliko problemov, stock je itak neuporabna zadeva, TheBill recimo je novo PCS+ dobil pa mu dela težave, čepra je ocenjena visoko na internetnih straneh

V bitsvu bi morala imeti kartica notri varovalni mehanizem, da če crkne ventilator, da se kartica izklopi ali pa preklopi na min možno frekvenco in voltažo in omeji delovanje graifčne le na basic izris (toliko da ti pokaže desktop OS-a, kjer lahko ugasneš aplikacije in pogledaš obrate ventilatorja).

saj tudi ima.

Ja ima samo mehanizem, da ugasne grafično, nima pa mehanizma da bi bila grafična recimo še toliko "uporabna", da bi lahko izklopil aplikacijo, ki jo "kuri".

Ne. Vse moderne grafične so bodo v zelo finih korakih zelo zelo down clockale (ali pa overclockale - boost). Če to ne gre se bo grafična pač ugasnila in bo sistem pač krepnil.
Sploh pa da bi dejansko čip crknil je dost redka zadeva. Kar se zgodi je, da zaradi termalnih ciklov (segrevanje - ohlajanje) lahko popusti lepilo ki drži skup plasti PCB-ja in lahko eventuelno izgubiš kakšen kontakt. Zato tudi deluje pečica (kjer v bisvu enakomerno segreješ plato in ta se potem lahko sesede nazaj tako, da vse spet štima.

Kar Stojansto opisuje nima veze s tem. Ima pa vezo s tem, da lahko IHV-ji sam čip pripeljejo čisto preblizu mejam in grafa pač ni več stabilna in se sesipa. To ni mrtva grafa ampak samo nestabilen overclock.

FlyingBee ::

zakaj pa se mu je potem to zgodilo, vsekakor Senitelu ne bom ugovarjal glede tega


780 "brez" Ti se približa "s" Ti
http://www.fudzilla.com/home/item/34772...
ni pa poceni

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

Senitel je izjavil:

Nummy je izjavil:

mihco je izjavil:

Nummy je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

saj ne rečem niti eno niti drugo, vendar vseeno ostaja vprašanje, ker če ventilator neha delat potem vemo kaj se zgodi ali pa če ni dobrega pretoka v ohišju tudi, to so le kartice s 250W TDP

ne vem pa kako lahko novejše zverine 290 imajo toliko problemov, stock je itak neuporabna zadeva, TheBill recimo je novo PCS+ dobil pa mu dela težave, čepra je ocenjena visoko na internetnih straneh

V bitsvu bi morala imeti kartica notri varovalni mehanizem, da če crkne ventilator, da se kartica izklopi ali pa preklopi na min možno frekvenco in voltažo in omeji delovanje graifčne le na basic izris (toliko da ti pokaže desktop OS-a, kjer lahko ugasneš aplikacije in pogledaš obrate ventilatorja).

saj tudi ima.

Ja ima samo mehanizem, da ugasne grafično, nima pa mehanizma da bi bila grafična recimo še toliko "uporabna", da bi lahko izklopil aplikacijo, ki jo "kuri".

Ne. Vse moderne grafične so bodo v zelo finih korakih zelo zelo down clockale (ali pa overclockale - boost). Če to ne gre se bo grafična pač ugasnila in bo sistem pač krepnil.
Sploh pa da bi dejansko čip crknil je dost redka zadeva. Kar se zgodi je, da zaradi termalnih ciklov (segrevanje - ohlajanje) lahko popusti lepilo ki drži skup plasti PCB-ja in lahko eventuelno izgubiš kakšen kontakt. Zato tudi deluje pečica (kjer v bisvu enakomerno segreješ plato in ta se potem lahko sesede nazaj tako, da vse spet štima.

Kar Stojansto opisuje nima veze s tem. Ima pa vezo s tem, da lahko IHV-ji sam čip pripeljejo čisto preblizu mejam in grafa pač ni več stabilna in se sesipa. To ni mrtva grafa ampak samo nestabilen overclock.


Že doživel mrtvo grafo in verjemi mi, ni bila overclocked. Preprosto se je prekuhala, špil je zaštekal, računalnik se je sam resetiral in ob ponovnem zagonu sem imel vse nekaj čudno že pri BIOS screen-u, vse nekaj zeleno eni čudni znaki. Potem so se nalagal windows-i in preden je prišel do login screen-a, je še pokazala grafična ene čudne črte in potem črn ekran. Kaput. Šla grafična in sistemski RAM skupaj! nvidia GTX260. Sej ne rečem, da je bla slaba grafična, bila je super dobra, ampak sama izvedba hladilnika (ala titan style) je bila pa za posrat bolana. Praktično se ti notri nabere tone prahu v hladilniku in hudiča nikakor ne moreš odpret brez ustreznega orodja, da bi jo očistil. Ne mislim pa grafe nositi na servis na čiščenje vsake 6 mesecev in potem čakat 1 teden, da mi jo spucajo. Ne hvala. Kasneje sem kupil GTX660 z odprtim modelom hladilnika podjetja zotac (2x ventilator) in zadeva še danes špila v računalniku moje punce. Odprt hladilnik, kjer lahko grafično sam lepo vzamem ven, nesem na balkon, vzamem v roke fen in popiham ven ves prah in smeti (skupaj z dlakami mačkonov).

FlyingBee ::

resnično rabiš ohišje s filtrom prahu na vsakem vhodu ... večina modernih jih že ima

54j0 ::

Ali pa naredi filtre sam. Obstaja cel kup različnih materialov, ki se jih da uporabiti v ta namen. Tako za info: če si kadilec ali/in imaš domače živali, ti noben filter ne bo pomagal proti tistemu najbolj finemu prahu. Bo pa pomagalo pri ustavljanju večjih kosov prahu, dlak, perja ipd. - kar so tudi glavni krivci za zamašenost hladilnih reber in ustavljanje ventilatorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()
««
3 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004666858 (523514) gddr85
»

AMD-jev tržni delež grafičnih kartic se je prepolovil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
45677765 (64047) Trololololol
»

AMD Radeon R9 Fury X je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8027915 (15248) PredatorX

Več podobnih tem