» »

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA

««
«
1 / 29
»»

dzinks63 ::

Ker se v vse teme o grafičnih karticah meče vse živo odpiram splošno temo , pišite kaj boljše pri enih, kaj pri drugih sedaj in v prihodnje in prosim, da bo tema na nivoju, brez medsebojnega kreganja in žaljenja, drugače tema ne bo dolgo živela. V namenske teme, pa pišite le tisto, kar res v njih spada.

Janac ::

AMD grafe so boljse za miniranje.

hojnikb ::

Nvidia _trenutno_ prednjači, kar se tiče power/watt.
#brezpodpisa

Mietzsche ::

nVidia ima malenkost bolj zanesljive driverje

einstein :P ::

Sicer že dolgo nisem gledal cen, ampak mislim, da so AMD cenovno bolj ugodne pri enaki zmogljivosti, kot nVidia.

Zakaj je pa tema v loži, če smem vprašati, sploh glede na to, da je avtor moderator?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Mietzsche je izjavil:

nVidia ima malenkost bolj zanesljive driverje


Cakamo argumente, ves...

petrus ::

Na hitro prednost NVIDIA: PhysX, LightBoost, G-Sync, poraba/hitrost (zdaj z Maxwellom) in stabilni gonilniki za linux.
stati inu obstati

hojnikb ::

Janac je izjavil:

Mietzsche je izjavil:

nVidia ima malenkost bolj zanesljive driverje


Cakamo argumente, ves...

SLI.
#brezpodpisa

NightHawk ::

AMDja moraš nujno naviti

al1976 ::

Vsaka stran ima svoje fore... A to noben ne pozna da so nivdini drvj kuril 5xx serijo grafik? To kolikor pomnim se ATIju se ni zgodilo.

Hayabusa ::

Amd ima mantle&hsa, kar pomeni boost 385%.
//moral sem :D

Janac je izjavil:

AMD grafe so boljse za miniranje.

Če jo lahko dobiš, njih cene gredo v višave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Ang3lo ::

Mietzsche je izjavil:

nVidia ima malenkost bolj zanesljive driverje

Precej bolj. To je tisto kar me trenutno odvrača od AMDja. Raje dam nekaj eur več za GeForca, ki ga vtaknem not in pozabim da je sploh tam (razen ko se avtomatsko posodobi).

particle ::

Dve leti in pol sem imel 4870x2. Driverji za crossfire se niso nikoli uredili. Prej so ukinili driver support za to grafo. Bili so eni "kao" dobri, samo ti je vsaka igra stuckala GPU2 na 3d max clocke, dokler nisi rebootal sistema. In to je bil Flagship takrat.

Riff ::

men je pa vseeno ali imam v računalniku AMD HD radeon ( HD 6850 ali geforce ( 8800GTS6 40MB-G80) pri obeh nisem imel nikoli probleme ne z igrami ali z gonliniki

Janac ::

Ang3lo je izjavil:

Mietzsche je izjavil:

nVidia ima malenkost bolj zanesljive driverje

Precej bolj. To je tisto kar me trenutno odvrača od AMDja. Raje dam nekaj eur več za GeForca, ki ga vtaknem not in pozabim da je sploh tam (razen ko se avtomatsko posodobi).


Pa ti ves da nvidia driverji ti raznesejo grafo?

Gtx 590 anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mietzsche ::

Janac je izjavil:

Pa ti ves da nvidia driverji ti raznesejo grafo?

Gtx 590 anyone?

Fak, res? Samo pri navijanju ali tudi kar tako? :O

Mietzsche ::

Ang3lo je izjavil:

Mietzsche je izjavil:

nVidia ima malenkost bolj zanesljive driverje

Precej bolj. To je tisto kar me trenutno odvrača od AMDja. Raje dam nekaj eur več za GeForca, ki ga vtaknem not in pozabim da je sploh tam (razen ko se avtomatsko posodobi).

Trenutno? Pred desetimi leti je bil Catalyst en sam epileptičen BSOD trip. Danes komaj opaziš artefakte v Firefoxu

dottor ::

particle je izjavil:

Dve leti in pol sem imel 4870x2. Driverji za crossfire se niso nikoli uredili. Prej so ukinili driver support za to grafo. Bili so eni "kao" dobri, samo ti je vsaka igra stuckala GPU2 na 3d max clocke, dokler nisi rebootal sistema. In to je bil Flagship takrat.


Jaz imam dve 4870 v crossfire pa morem rečt da je dokaj pestra stvar. Nikoli ti ni dolgcajt :))

Ene igre delajo lepo s CFjem vklopljenim, večinoma pa ali imaš grozno nizke FPSje al vse skupaj utripa in popači. Večinoma imam CF izklopljen. Pa še največja veselica je, ko ti izpiše da internal bridge ni priklopljen. Pol moreš obračat mostičke pa jih premeščat. Non stop nekaj. Je pa itak ratala legacy zadeva že dobro leto nazaj ampak AMD se zmoti in posodobi kak driver ki pa je isti dre(se opravičujem za izraz ampak nisem našel primernejšega).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

LJ4L ::

Jaz mam v kompu AMD. Deluje super.
LP from LJ

xy! ::

Z AMD gonilniki je precej več problemov kot z nvidia. Predvsem radi nekaj zajebejo za nazaj. Posodobiš driver in kar naenkrat je pri igri, ki je prej delovala normalno pol textatur črnih, čez pol leta se pa pri drugi igri po ponovni posodobitvi pojavijo artifakti. Trenutno že eno leto ne morem posodobit, ker neha delat enemy teritorry. Če bi zdaj kupoval, bi vzel nvidio, ker so mi pri AMD dokurčili.

dottor ::

Jaz v HTPC/LAN Party mašini imam HD5750 in mi ne gre normalno inštalirat, Vsakič po inštalacij javi error, da ni moglo namestit audio driver, zvok pa preko HDMIja dela normlano ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

D3m ::

AMD driverji so v redu. Kakšne probleme imajo drugi je diskusija za drugod.
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

Nvidio sem imel samo v času, ko so bile aktualne Riva TNT s 16 MB pomnilnika. Igral pa sem gor Turoka (prvi del), pa Incoming.

Odkar je prišel ATI/AMD Radeon (prvo verzijo sem imel Radeona 7200 z 32 MB RAMa), pa imam samo njihove čipe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

heero ::

AMD totalno slabi driverji ,in delovanje ni po pricakovanjih
prej sem imel x550 graficno sem jo imel 5 let in je delala super ta nove so pa bolj tako sem razocaran
naslednjic bom nvidio

hojnikb ::

Velikokrat tiči problem "slabih" amd driverjov med ekranom in tipkovnico :)
#brezpodpisa

technolog ::

nvidia je bolje podprta na linuxu.

Zheegec ::

razen v času Windows Viste in nVidia težav z le-to nekih splošnih "zajebov" ni bilo ne s strani AMD ne s strani nVidia, tako da so praktično vse težave na Windows posledica nesreče ali pa uporabnika :))

klkkkkkkkkkk ::

heero je izjavil:

AMD totalno slabi driverji ,in delovanje ni po pricakovanjih
prej sem imel x550 graficno sem jo imel 5 let in je delala super ta nove so pa bolj tako sem razocaran
naslednjic bom nvidio



AMD ma kar vredu driverje... za težave si sam krivec.
CF at 4K - odličen scaling
Drivers boost - so odlični preteklih dveh let :)

lahko samo rečem, da so naredili veliko več kot nvidia v zadnjih dveh letih na driverjih.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

NightHawk ::

Ker so imeli veliko stvari za popravljati lahko seveda naredijo več.

Nvidia SLI je od vedno deloval bolje. Njihovi driverji niso bili nikoli tako slabi, da bi lahko dobili xxx% boosta samo z popravo driverjev. Če imaš pač slabe driverje imaš seveda veliko prostora, da na tem kaj narediš. Če imaš dober produkt že od začetka so izboljšave lahko samo manjše.

klkkkkkkkkkk ::

Nažalost je nvidia slabša v SLI/CF od AMD-ja pri 4K
http://www.hardocp.com/article/2014/01/...
-
res je, da morajo še popraviti (oz. so že) vseeno scaling je odličen ...
http://www.tweaktown.com/tweakipedia/32...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Leprechaun ::

Da je krivec uporabnik sicer načeloma drži, ne pa vedno. Na primer jaz sem imel težave z crashanjem driverjev na svoji 7790 - z zadnjimi driverji se je to nekoliko izboljšalo. Je pa več nimam ker sem jo prodal.

Trenutno imam 770 GTX in nimam nikakršnih pripomb.
Sem pa v zadnjem letu menjal kar nekaj kartic:
AMD 7870 XT - noro glasen ventilator, topla, drugače pa dobra.
Menjal sem jo za gtx 660, ki je dobro služila.
Potem sem kupil PC 7950 - na hoh.de ker so jo imeli noro poceni 164€. Prodal v času "crypto" mrzlice za 220€.
V tem času kot nadomestilo vzel 2x 7970 XFX - obe sem dobil za 400€. Težav ni bilo, sta bili pa precej glasni in topli - neprimerni za minanje.
Prodal tudi njiju in kupil 7790, kot že zgoraj napisano, mi je neprestano povzročala težave z crashanjem driverjem.
Prodal tudi to in kupil 770 GTX (sem nameraval 280x pa je ni bilo na zalogi). Z njo sem izredno zadovoljen. Jo bom pa najverjetneje prodal in vzel 290.
Načeloma pa tako AMD kot nVidia kartice služijo svojemu namenu in nekih bistvenih razlik (če izvzamemo 7790) nisem zasledil.
*************************************************************

hojnikb ::

koliko ljudi dejansko gejma v 4k, da bi to bilo danes relavantno ..
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

koliko ljudi dejansko gejma v 4k, da bi to bilo danes relavantno ..


To sploh ni pomembno. Pomembno je, da se CF scalin popravlja. Recimo, če se odločiš za 4K lahko vzameš 2X R9 290 sapphire trix
@ejnita - veliko kartic si zamenjal :)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

2x 290 ni dovolj za 4k :)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

2x 290 ni dovolj za 4k :)


vseeno sta hitrejši od 2x GTX 780Ti
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Poldi112 ::

technolog je izjavil:

nvidia je bolje podprta na linuxu.


Amd čisto lepo dela. 3 monitorji na pasivni kartici za €100 :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

klkkkkkkkkkk ::

GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Leprechaun ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

koliko ljudi dejansko gejma v 4k, da bi to bilo danes relavantno ..


To sploh ni pomembno. Pomembno je, da se CF scalin popravlja. Recimo, če se odločiš za 4K lahko vzameš 2X R9 290 sapphire trix
@ejnita - veliko kartic si zamenjal :)


Rad preizkušam in iščem pravo kombinacijo (v bistvu je to nekako moj nov hobi) ;). Če ne drugega mi je s to zadnjo to tudi uspelo, saj se jo da odlično naviti.
*************************************************************

klkkkkkkkkkk ::

Bi lahko probal BF4 + Mantle + CF?
Pa vkluči
perfOverlay.DrawGraph 1 - gledaš graf (zelena- GPU) pa prilepi kakšno sliko, če seveda boš imel čas

Lp
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Nažalost je nvidia slabša v SLI/CF od AMD-ja pri 4K
http://www.hardocp.com/article/2014/01/...
-
res je, da morajo še popraviti (oz. so že) vseeno scaling je odličen ...
http://www.tweaktown.com/tweakipedia/32...


Ker ima AMD več rama, 4GB vs 3GB, ne ker ima AMD čudežne driverje.

http://www.guru3d.com/articles_pages/gt...

In to je jasno recimo že iz tukej, na 1440p imata nvidia SLI 105 FPSjev, AMD 290X CF pa 93. Ko povečaš na 2160p imata nvidie 40 FPS, amd pa 56. To ni ravno debata o driverjih. To je 4GB vs 3GB na tej enormni resoluciji. In kot vidimo tukaj se to pozna šele na 2160p.

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

Lepo ti piše, da ram ni bottleneck

kakor bi govoril, da je 2Gb za eno R9 270 pri 1080/1440P bottleneck.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

1080p vs 2160p je 4x več pixlov ne 2x, torej lahko nekaj sklepaš iz porabe rama :)
#brezpodpisa

NightHawk ::

Piše mi, da RAM ni bottleneck. O čem govoriš? Kako pa po tvojem mnenju 290X dobi tak boost iz 1440 v 2160p? Deluje na drugačnih driverjih kot v manjši resoluciji?

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

1080p vs 2160p je 4x več pixlov ne 2x, torej lahko nekaj sklepaš iz porabe rama :)


nonstop izgovori :)
Če je napisal, da ni bottleneck ram.
Poglej si CF scaling v benchu, ki ga je dal NH... AMD ga je izboljša z driverji. Poleg tega 2x R9 290X na stock coolerjih je neumnost :)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dr_M ()

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1080p vs 2160p je 4x več pixlov ne 2x, torej lahko nekaj sklepaš iz porabe rama :)


nonstop izgovori :)
Če je napisal, da ni bottleneck ram.
Poglej si CF scaling v benchu, ki ga je dal NH... AMD ga je izboljša z driverji. Poleg tega 2x R9 290X na stock coolerjih je neumnost :)


AMDjevi driveji kicked in šele pri 3840? na 2560 pa ti isti driverji še ne delujejo?

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

1080p vs 2160p je 4x več pixlov ne 2x, torej lahko nekaj sklepaš iz porabe rama :)



No vidis, to je izgovor, ne dejstvo. :))

BorutK-73 ::

Meni se tudi včasi driverji sesujejo (ATI(amd) 6850). Naslednja grafična bo verjetno nVidia, ko bo trenutna izdahnila. Seveda je pa veliko odvisno od takratnih razmer na trgu in cen. Zaenkrat ni potrebe po menjavi.

klkkkkkkkkkk ::

preberi, kaj sem napisal... AMD je izboljšal CF scaling z driverji. Prav tako je v enem testu 2x stock R9 290X v drugem pa custom!
Poglej R9 280X CF kar lepo sledi GTX 780 SLI pri 4K
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

preberi, kaj sem napisal... AMD je izboljšal CF scaling z driverji. Prav tako je v enem testu 2x stock R9 290X v drugem pa custom!
Poglej R9 280X CF kar lepo sledi GTX 780 zelo malo je razlike.


Playing games with GeForce GTX 780 Ti is pretty, could very much be in refernce with Aerosmith's Sweet Emotion. The response and feel you get from two of these puppies in SLI is just amazing. I'm inclined to say though that NVIDIA really should have gone for a 6GB model, that or a mixed GDDR5 version with 4 GB as in Ultra HD you'll be running into graphics memory limitations real fast if you use say 4x MSAA. And as you have been able to see, overall up-to WQHD (2560x1440) NVIDIA SLI is mostly the faster option, however in UHD (3840x2160) the competition is cacthing up real fast and even overtaking.

In če ti misliš, da 3gb rama ni limit v SLI načinu na 4k resoluciji, potem pač ne veš kaj govoriš. A obenem trobiš, da je potrebno za 1440p resolucijo minimalno 3gb rama. Se mi zdi, da ne znaš zračunati koliko pixlov je potrebno obdelovati na kateri resoluciji, niti ne veš kaj CF scaling. In kje si našel test 280X CF?

klkkkkkkkkkk ::

No vidis, to je izgovor, ne dejstvo. :))

http://www.bit-tech.net/hardware/graphi...
2Gb je dovolj za 1600P ...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7
««
«
1 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004666863 (523519) gddr85
»

AMD-jev tržni delež grafičnih kartic se je prepolovil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
45677765 (64047) Trololololol
»

AMD Radeon R9 Fury X je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8027915 (15248) PredatorX

Več podobnih tem